Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 12:51

+1926 και από εμένα στο Ναπολιτάνο.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 16 Απρ 2021, 13:26

Δεν νομίζω να αμφισβητεί κάνεις ότι είναι ο καλύτερος προπονητής που είχαμε ποτέ

Προσωπικά το χω ξαναγράψει πως θέλω τον Λου στην ομάδα.

Αλλά κάθε συζήτηση στην ώρα της.
Αν το καλοκαίρι μας χαιρετήσει ο Πάμπλο, εδώ θα είμαστε να τα πούμε
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10813
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Παρ 16 Απρ 2021, 13:29

Ναπολιτάνε δεν απαξιώνω τον Ρουμάνο.
Ίσα ίσα επειδή είναι ψηλά λέω πως λόγω του περιβάλλοντος στην κούλα (+ το παρελθόν του απέναντί τους) και του δικού του υψηλού -πλέον- prestige δεν θα μπορέσει να σταθεί εκεί.
Και είμαι σίγουρος πως το ξέρει και ο ίδιος.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Παρ 16 Απρ 2021, 13:50

Κανεις δεν απαξιωνει την προσφορα και το εργο του Λουτσε.
Την συμπεριφορα του,τις πραξεις του και την ελλειψη σεβασμου που εδειξε,προς τον συλλογο
και τον Λαο του ΠΑΟΚ,στηλιτευουμε ορισμενοι απο εμας.
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 16 Απρ 2021, 13:55

Υπερβολική ευαισθησια. Εκτός πραγματικότητας θεωρω.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό tzouvi » Παρ 16 Απρ 2021, 14:48

Νομίζω ότι από την στιγμή που ψάχνουμε να βρούμε μία σταθερά στο ποδοσφαιρικό τμήμα, ο Λουτσεσκου έχει την προσωπικότητα και την ευφυΐα να το πετύχει.
Γιατί φυσικά και θέλαμε να συνεχίσουμε την επιτυχία εκείνης της ομάδας και να αναπτυχθούμε, αλλά καταντήσαμε την τελευταία διετία όχι μόνο να μην διατηρηθουμε σε επίπεδο πρωταθλητισμου, αλλά να χάσουμε και εκείνη την ταυτότητα του πρωταθλητή που είχαμε.....
tzouvi
 
Δημοσιεύσεις: 1067
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 13:52

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 16 Απρ 2021, 15:26

Δεν καταλαβαίνω για ποια έλλειψη σεβασμού μιλάμε. Δύο ισχυρές προσωπικότητες στο γύρισμα της πιο χρυσής σελίδας στην ιστορία μιας ομάδας, διαφώνησαν έντονα και ριζικά για την επόμενη ημέρα. Όπως και σε κάθε εργασιακή ή και απλά προσωπική σχέση, το οριστικό διαζύγιο δεν έρχεται σαν αποτέλεσμα μιας διαφωνίας, αλλά μιας σειράς γεγονότων που φέρνουν τα πράγματα σε οριακό σημείο. Οι επιλογές και οι εναλλακτικές που έχει ο καθένας χτίσει όταν έρθει εκείνη η ώρα, είναι καθαρά δική του υπόθεση. Ο Λουτσέσκου είχε, ο ΠΑΟΚ όχι. Γκίνια.

Από εκεί και πέρα, εγώ μια ζωή θα θυμάμαι τον Λουτσέσκου όχι για τα πρωταθλήματα, δεν τα βάζω καθόλου στην εξίσωση. Θα τον θυμάμαι, γιατί σαν επαγγελματίας προπονητής ύψωσε το ανάστημα του στην αδικία και σε όλο το σύστημα, και έγινε ο πιο μισητός άνθρωπος -κακά τα ψέματα- στην πλειοψηφία του ποδοσφαιρικού κόσμου, για χάρη του ΠΑΟΚ, απέναντι σε όλες τις ομάδες και πιθανούς μελλοντικούς εργοδότες του. Στα μάτια μου ο Λουτσέσκου κάνοντας αυτό, έκαιγε μια αγορά ολόκληρη και μου έδειχνε πως ούτε λιμούτσος, ούτε λιμάρης είναι και δεν τον νοιάζει τίποτα άλλο πέρα από την υπεράσπιση της ομάδας του. Ας μη μιλήσω για χεσμένους ΠΑΟΚαρχες που έχουν περάσει από την αντίστοιχη θέση ή σαν παίκτες, με μισόλογα και υπεκφυγές, μην τυχόν και χαλάσουν την πιάτσα ή κάψουν τον εργοδότη της επόμενης μέρας.

Και ως αποδεδειγμένα από τις πράξεις του τέτοιος άνθρωπος, δεν μπορώ να πιστέψω πως το διαζύγιο ήταν αποτέλεσμα κυνικής οικονομικής λογικής. Χάλασε η μαγιά, το fun ρε αδερφέ. Κάποιοι τυχεροί άνθρωποι δουλεύουν πιο πολύ για αυτό, ας μην τους ζηλεύουμε.

Οπότε με βάση τα παραπάνω, δύο πράγματα έχω να πω. Ναι, ο Λουτσέσκου είναι ιδανικός για τον ΠΑΟΚ, με τα καλά του και τα στραβά του, αλλά γενικά με ξεκάθαρο θετικό πρόσημο. Μόνος μου φόβος η μαγιονέζα που έχει κόψει μια φορά ανάμεσα στους δύο άντρες και δεν υπάρχει τίποτα σε αυτές τις δύο προσωπικότητες που να μου λέει πως βάζουν νερό στο κρασί τους.

Τέλος, για αυτούς που λένε, ας πάει στην ΑΕΚ να κάνει το αγροτικό του και ας έρθει μετά, όχι δε θα πάρω. Οποιαδήποτε σχέση του Λουτσέσκου με Ολυμπιακό και ΑΕΚ, τον αποδομεί πλήρως στα μάτια μου, μου κατουράει την ανάμνηση πως να το πω. Οπότε παρόλο που ο Νάπολι καλά τα λέει πως δεν χωράν συναισθηματισμοί στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, σχωρνάτε με αλλά δεν θέλω. Θέλω τα όμορφα χωριά που όμορφα έκαψε, να παραμείνουν στάχτη.
Αυτά.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 16 Απρ 2021, 15:33

Να επιστρέψει ο λουτσέσκου,συμφωνώ. Ας του δοθεί η ευκαιρία να αφήσει την ομάδα την τελευταία ώρα πριν από τον τελικό εισόδου στους ομίλους, έτσι απλά γιατί δεν έχει ζεστό νερό. Ας τον επιτρέψουμε να πάει τον " επαγγελματισμο" σε άλλο επίπεδο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 16 Απρ 2021, 15:35

Ναι σε όλα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 16 Απρ 2021, 15:41

Ενώ στην αρχή ήμουν αντίθετος,σκεπτόμενος τα όσα ζήσαμε τότε, λέω φαντάσου να τον πάρει ένα τηλέφωνο ο Ιβάν και να του πει ,έλα να τους γαμησουμε όλους και όλα πάλι.
Θα ξανά γυρίσει ο εφιάλτης τους.
Καλύτερος τρόπος για να δηλώσει παρών ο Ιβάν,δεν υπάρχει.
Ας μην κάνουνε όνειρα όμως, το πιθανότερο είναι να τα έχουν σπάσει για τα καλά και ο Λουτσεσκου να θέλει να δοκιμάσει σε μεγαλύτερο πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 16 Απρ 2021, 15:41

renegade έγραψε:Να επιστρέψει ο λουτσέσκου,συμφωνώ. Ας του δοθεί η ευκαιρία να αφήσει την ομάδα την τελευταία ώρα πριν από τον τελικό εισόδου στους ομίλους, έτσι απλά γιατί δεν έχει ζεστό νερό. Ας τον επιτρέψουμε να πάει τον " επαγγελματισμο" σε άλλο επίπεδο


Έχεις δίκιο renegade. Αν έφυγε επειδή δεν είχε ζεστό νερό καλοκαιριάτικα, είναι απαράδεκτος.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 16 Απρ 2021, 15:55

Προσωπικά με τον λουτσέσκου στον πάγκο ( τον οποίο τον θεωρώ προπονητή πολύ υψηλου επιπέδου ) θα έχω πλέον συνεχώς την ανασφάλεια μη τυχόν και έρθει καμιά ιταλική ομάδα και με παρατήσει για να πάει να κάνει το όνειρο του
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 16 Απρ 2021, 15:59

Να του βάλουμε ρήτρα, release clause 21M, να είναι και η ακριβότερη, πάνω από τα 20Μ που θα πάρει η Λειψία από τη Μπάγιερν, για το Νάγκελσμαν.
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Παρ 16 Απρ 2021, 16:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 16 Απρ 2021, 16:00

renegade έγραψε:Προσωπικά με τον λουτσέσκου στον πάγκο ( τον οποίο τον θεωρώ προπονητή πολύ υψηλου επιπέδου ) θα έχω πλέον συνεχώς την ανασφάλεια μη τυχόν και έρθει καμιά ιταλική ομάδα και με παρατήσει για να πάει να κάνει το όνειρο του


Εδώ υπάρχει point. Όχι όμως κατά την άποψη μου αυτό που υπονοείς. Εικάζω (με ότι σημαίνει αυτό για αυτό που θα πω), πως αν όλα είναι καλά στο εργασιακό του περιβάλλον, το συμβόλαιο του το τιμά και στο ακέραιο. Άλλο μου κάνει εντύπωση. Αν αυτή η λίστα έχει κάποια βαρύτητα (δεν έχω ιδέα) και είναι νούμερο 11, τι στο κέρατο θα έρθει να κάνει στην Ελλάδα; Και καλά με τον ΠΑΟΚ έχει και παρελθόν, στην ΑΕΚ τι να έρθει να κάνει; Γιατί δεν τον παίρνει η Λάτσιο ξέρω εγώ. Τέλος πάντων. Κουβέντα να γίνεται.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 16 Απρ 2021, 16:14

Napoli4 έγραψε:Υπερβολική ευαισθησια. Εκτός πραγματικότητας θεωρω.

Ε, όχι και υπερβολική ευαισθησία!
Από το αήττητο νταμπλ και μετά η ομάδα κατάντησε εφιάλτης κι αυτό οφείλεται πρωτίστως στον Ρουμάνο. Όχι γιατί έφυγε, αυτό άλλωστε είναι απόλυτα ηθικό, αλλά για τον χρόνο που έφυγε που μας ανάγκασε να πάρουμε άρον-άρον προπονητή, που έπαιζε ένα τελείως διαφορετικό σύστημα που δεν ταίριαζε στην μέχρι τότε δομημένη ομάδα.
Θα μπορούσε να φύγει ένα μήνα πριν και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Γιατί δεν το έκανε;
Γιατί έφυγε μία εργάσιμη μέρα πριν την προετοιμασία;
Από και και μετά ας πάει σε όποια ομάδα θέλει. Ουδόλως με απασχολεί. Αν είναι τόσο βλάκας (που δεν το πιστεύω) και θελήσει να πάει στην ΑΕΧ απλά θα πέσει ακόμη περισσότερο στα μάτια μας.
Μακριά από εμάς κι ας πάει όπου θέλει.
Και επιτέλους, μπορεί να πήρε αήττητο νταμπλ, αλλά ας μην ξεχνάμε την ξεφτίλα της Ευρώπης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89842
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες