Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:33

Συμφωνώ με τον Doomlord4 100%, ΑΛΛΑ διαφωνώ με κάτι απαξιωτικά σχόλια του τύπου ''φάτε Conference τώρα''.

Είναι αντιφατικό. Τη στιγμή που σε αυτόν τον στόχο παλεύουμε για να βγούμε στην Ευρώπη,
αυτή τη στιγμή στο πρωτάθλημα. Τα λάθη που έγιναν για να βγάζει η Ελλάδα ομάδες στο Conference,
δεν οφείλονται ΜΟΝΟ στον ΠΑΟΚ, αλλά σίγουρα και εμείς συμβάλλαμε σε αυτό.

Είτε λέγεται Conference, είτε Europa/ Champions League, o ΠΑΟΚ πρέπει να παλεύει για την καλύτερη
δυνατή πορεία στην Ευρώπη. Δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ στο μπάσκετ παλιά να λέμε ''φάτε Κυπελλούχων ή Κόρατς τώρα''

Και σηκώσαμε Κύπελλα Ευρώπης και στο Κυπελλούχων και στο Κόρατς.

Αφού θα παίζουμε Conference λοιπόν, να πάμε όσο το δυνατόν ψηλότερα....
να το ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ, πώς το λένε;
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:37

Renegade/Berse/Priest/Gospi
ξαναμανά ευχαριστώ!

Να διευκρινήσω κάτι για τον Λουτσέσκου
Δεν τον θεωρώ σε τόοοοσο μεγάλο βαθμό φταίχτη για εκείνη την ευρωπαική πορεία
Δεν είναι ο μοναδικός τελος πάντων
Και για το αν έρθει ή όχι,ότι κάτσει από μένα
Ούτε είμαι προσωπολάτρης,ούτε τον θεωρώ τον μεγαλύτερο προδότη

Επαναλαμβάνω όμως, ο μάρτινς σήμερα ξέρει τι συμφέρει την ομάδα του για παιχνίδια που δεν συμμετέχει
Μπορεί ο ίδιος να είναι τόσο επαγγελματίας,ή στην γαβροπαε να είναι τόσο οργανωμένοι και να του το σφύριξαν

Για το ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ 1-3 (που αφορούσε και δικό μας παιχνίδι) , δεν νομίζω να ίσχυε σε εμάς, ούτε το ένα ούτε το άλλο
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Σάβ 17 Απρ 2021, 14:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7706
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:42

bersekeros έγραψε:Συμφωνώ με τον Doomlord4 100%, ΑΛΛΑ διαφωνώ με κάτι απαξιωτικά σχόλια του τύπου ''φάτε Conference τώρα''.

Είναι αντιφατικό. Τη στιγμή που σε αυτόν τον στόχο παλεύουμε για να βγούμε στην Ευρώπη,
αυτή τη στιγμή στο πρωτάθλημα. Τα λάθη που έγιναν για να βγάζει η Ελλάδα ομάδες στο Conference,
δεν οφείλονται ΜΟΝΟ στον ΠΑΟΚ, αλλά σίγουρα και εμείς συμβάλλαμε σε αυτό.

Είτε λέγεται Conference, είτε Europa/ Champions League, o ΠΑΟΚ πρέπει να παλεύει για την καλύτερη
δυνατή πορεία στην Ευρώπη. Δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ στο μπάσκετ παλιά να λέμε ''φάτε Κυπελλούχων ή Κόρατς τώρα''

Και σηκώσαμε Κύπελλα Ευρώπης και στο Κυπελλούχων και στο Κόρατς.

Αφού θα παίζουμε Conference λοιπόν, να πάμε όσο το δυνατόν ψηλότερα....
να το ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ, πώς το λένε;


Εννοείται πως ο στόχος (ο κρυφός) είναι η κατάκτηση berse
Εννοείται πως κάθε νίκη στον θεσμό είναι χρυσάφι
Το 'φάτε Conference τώρα'' είναι η αναπαραγωγή από τον renegade γι όσους πίστευαν πως φτιάχνεις ομελέτα χωρίς σπάσιμο αυγών (αν και νομίζω γίνεται :mrgreen: - κάνεις μια τρυπίτσα στο τσόφλι :mrgreen: )
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7706
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:02

Ναι φίλε μου Doomlord4, δεν το έγραψα για σένα. Είδα ποιοί έγραψαν το ''φάτε το conference τώρα''.

Είναι λάθος τσιτάτο, δημιουργεί λάθος συνειρμούς.

Το μότο πρέπει να είναι ''ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΤΕ ΤΟ CONFERENCE'', αφού θα παίζουμε σε αυτό.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:09

Εγώ όχι μόνο δεν πιστεύω ότι έστω καποιος στην παε έχει στόχο μια καλή πορεία στο κονφερανς αλλά είμαι σίγουρος κιόλας ότι κανένας στην παε δεν ξέρει ούτε καν την δομή που θα έχει το κονφερανς.

Ο βασικός μας στοχος πλέον είναι να βγαινουμε ευρωπη απλά και μόνο για να λέμε ότι βγήκαμε. Αυτήν είναι η αλήθεια ακόμα και αν ακούγεται απαξιωτική για την ομάδα. Ο γκαγκατσης, ο εκτελεστικός διευθυντής της παε, το είπε ευθαρσώς. Η ομαδα ειναι σε καθοδικη πορεία. Ε αυτή η καθοδικη πορεία για να διακοπεί θα πρέπει να γίνει κάτι συνταρακτικό.

Σε μια παραλλαγή του φάτε κονφερανς εγώ θα έλεγα παρακαλάτε να βγείτε κονφερανς καθώς μόνο εύκολο δεν θα είναι να πάρουμε το πολυπόθητο ευρωπαϊκό εισιτήριο.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:15

hawklord έγραψε:Εγω πιστευω οτι καμμια Ευρωπη δεν θα μας φερει τιτλους στην Ελλαδα. Αν το εννοουμε μακροπροθεσμα ισως να ειχε βαση αλλα μιλαμε για Ελλαδα και για ΠΑΟΚ. Εχουμε τις λαθος επιλογες σε διοικητικους και τα πεταμενα λεφτα, εχουμε τον απεναντι που χαιρεται τις κυβερνητικες αβαντες, τα αυγατισμενα στο οολλαπλασιο κλεμμενα λεφτα δεκαετιων αλλα και τη δικη μας βαρεμαρα να τον αντικρουσουμε. Δεν μπορω να δεχτω οτι και πανω απο τους 32 να φτασουμε (το ταβανι για ομαδες της ελλαδας) οτι θα μπουν βασεις για τιτλους. Οχι τωρα αλλα ουτε και σε 1926 χρονια απο τωρα. Και να γινει το θαυμα και να περασουμε του 32 με ολα τα περι φφπ λυμενα και με βροχη χρηματων εισαστε σιγουροι οσοι εσεις προτιματε ευρωπη και μετα τιτλους πως μετα θα λυθουν δια μαγειας ολα τα αλλα εντος των συνορων; Κακως για μενα κρινεται ο Λουτσσεσκου για την Ευρωπη. Ειπε οτι εδωσε βαση στο πρωταθλημα αλλα αυτο εγινε στους τελευταιους αγωνες. Και καλα εκανε αν το εκανε. Θα προτιμουσατε ατιτλη χρονια το 18-19 για ενα παραπανω γυρο στο εουροπα; Θα κερδιζαμε κατι περισσοτερο απο το να εχουμε αηττητο πρωταθλημα και νταμπλ; Και με το επος του Λονδινου ποιο ηταν το εμπρακτο κερδος; Μας εμαθε η Ευρωπη μετα το Χαιμπουρι και μετα το 1-2 με τους jeeds; Συμφωνω με τον Napoli, και παντα με σεβασμο σε Doom λαι οσους εχουν αντιθετη γνωμη.
Σωστα τα βηματα, ενα ενα.


Μα εγώ δεν έχω διαφορετική άποψη από τον doom στο συγκεκριμένο θέμα, τουλάχιστον στη μεγάλη εικόνα αυτού.
Η Ευρώπη (πρέπει να) είναι νο1 στόχος για την ομάδα.

Αλλά αν το δεις ρεαλιστικά, ο ΠΑΟΚ σαν σύλλογος, μπορούσε να συγχωρήσει έναν αποκλεισμό από τους ομίλους του γιουρόπα, εφόσον ήρθε το πρωτάθλημα. Όχι φυσικά κάθε χρόνο, αλλά εκείνη τη χρονιά, το είχαμε ανάγκη. Και εδώ συμφωνώ μαζί σου, ο Λουτσέσκου κακώς κρίνεται για την Ευρώπη την χρονιά του νταμπλ ή τουλάχιστον θα έπρεπε να κρίνεται με μεγαλύτερη επιείκια. Στην τελική, όταν δεν έχεις δει πρωταθλημα για 34 χρόνια, εμπιστεύεσαι πως ο προπονητής που σου το έφερε, θα πετύχει τους στόχους της Ευρώπης.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:19

Επειδή σου αρέσει να μεταφράζεις όπως σε βολεύει,απλά και μόνο για τις εντυπώσεις,ας εξηγήσω τα αυτονόητα τότε για να μην διαστρεβλώνουν τα γραφόμενα οι καλοπροαίρετοι.
Το " φάτε Κόνφερενς" επουδενί δεν υπονοεί ότι πρέπει να υποτιμήσουμε την διοργάνωση. Εξάλλου δύο σειρές πιο πάνω αναφέρομαι στην ανάγκη να έχουμε μια μίνιμουμ συγκέντρωση 8 βαθμών ανά έτος έτσι ώστε να μεγιστοποιούμε τις πιθανότητες μας για ομίλους Τσάμπιονς λιγκ μέσω εύκολης κλήρωσης.
Το " φάτε Κόνφερενς" αναφέρεται στο γεγονός ότι θα πέσουμε στον τρίτο κατά σειρά ευρωπαϊκό θεσμό,με ότι αυτό συνεπάγεται σε έσοδα, πρεστίζ, βιτρίνα προϊόντων κ.α
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην συνεχίσω να βλέπω τα γραφόμενα μου διαστρεβλωμένα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:24

Doomlord4 έγραψε:hawklord δεν ξέρω τι παρουσία είχες πριν την περσινή εγγραφή σου στο φόρουμ
Αν δεν είχες,οι απαντήσεις στα επιχειρήματά σου έχουν χιλιοαναλυθεί στις προηγούμενες 330 σελίδες του θέματος της Ευρωπαϊκής βαθμολόγησης
Αν δεν βαριέσαι ξεκίνα
Αν βαριέσαι λίγο,ξεκίνα από τον Σεπτέβρη του 2017
Δεν σε κατηγορώ αν θα βαριέσαι πολύ και αν νοιώθεις σίγουρος για την γνώμη σου, οπότε μπορεί τζάμπα τα γράφω όλα αυτά

Εσύ γράφεις αυτό που πιστεύεις και κάθε ΠΑΟΚΤΣΗς μπορεί να πιστεύει 1000 διαφορετικά πράγματα
Δεν μπορεί να έχουμε όλοι δίκιο
Και εγώ μπορεί να γράψω την άποψή μου σε 150 θέματα που υπάρχουν εδω μέσα
Και όλοι μας τις γράφουμε (τις γνώμες/απόψεις) φυσικά γιατί πιστεύουμε πως έχουμε δίκιο εμείς
Ακόμα και για τον Τζόλη που είμαι ισχυρογνόμων,μπορεί και να σου πω πως 80% έχω εγώ δίκιο κι όχι 100%
Μπορεί να κάνω και λάθος
Στο εκάστοτε θέμα τ.δ 60%
Στο εκάστοτε θέμα κάθε ποδοσφαιριστή 60/65/70/25/0% ότι θες %

Ε, στο θέμα της Ευρώπης είμαι στο 99%

Μπορώ να αποδομήσω κάθε φράση και κάθε παράγραφό σου στο παραπάνω ποστ,
με επιχειρήματα παραδείγματα ΚΑΙ ντοκουμέντα,αλλά το έχω κάνει τόσες πολλές φορές που δεν βρίσκω πια το νόημα


Doom, δεν υπάρχει ένας δρόμος για την επιτυχία.

Ας ξεκινήσουμε όμως από το τι ορίζεται επιτυχία. Με τι θα ήσουν εσύ ικανοποιημένος; Να δεις τον ΠΑΟΚ να συμμετέχει σε τελικό του Europa League ή να τον δεις να παίρνει 15 πρωταθλήματα σε 20 χρόνια μη περνώντας ποτέ την φάση των 32;

Εγώ θα επέλεγα χίλιες φορές τα πρωταθλήματα. Οπότε έχοντας αυτό ως στόχο, μπορώ να σου περιγράψω δύο πιθανούς τρόπους να φτάσουμε εκεί.

1. Η ομάδα δίνει έμφαση στην Ευρώπη. Κάνει ότι μπορεί για να πηγαίνει όσο πιο μακριά γίνεται και μαζεύουντας όσους περισσότερους βαθμούς μπορεί για την ίδια, και για την χώρα. Φτάνουμε λοιπόν σε μία τριετία, να βγάζουμε 2 ομάδες στο Ch. L. και με τον ΠΑΟΚ στους ισχυρούς, να καταφέρνει να μπει επιτέλους στους πολυπόθητους ομίλους. Πλέον τα έσοδα του θα ξεκινήσουν να φτάνουν σε επίπεδα παρόμοια με του Ολυμπιακού και άλλα 2 χρόνια αργότερα οι τίτλοι, τουλάχιστον αγωνιστικά, θα είναι 50-50 ανάμεσα στις δύο ομάδες. Προυπόθεση ο ΠΑΟΚ να συνεχίσει να δίνει έμφαση στην Ευρώπη ώστε να μη ξανακατρακυλίσει ούτε η χώρα, ούτε ο ίδιος σε χειρότερες θέσεις.

2. Ο ΠΑΟΚ δίνει έμφαση στην Ελλάδα. Ο Ιβάν ανεβάζει το μπάτζετ από την τσέπη του για μια τριετία, ο ΠΑΟΚ παίρνει δυο πρωταθλήματα σερί στην Ελλάδα, και ο Ολυμπιακός μένει εκτός Ch. L. για δύο χρόνια. Ούτε ο ΠΑΟΚ καταφέρνει να μπει Ch. L. και έτσι και ο ίδιος και η χώρα κατρακυλάει ακόμα πιο χαμηλά. Ο Ολυμπιακός λόγω του ότι χάνει τα χρήματα του Ch. L. αρχίζει να αποδομείται: ρίχνει το μπάτζετ, χάνει τη βιτρίνα και τις πωλήσεις, χάνει ακόμα και το κίνητρο να στήνει μέχρι και τις καρέκλες. Το παιχνίδι πηγαίνει στο ποιος θα βάζει περισσότερα χρήματα από την τσέπη του και ο Ιβάν πατάει κάτω τον Μαρινάκη. Με καλύτερες αγωνιστικές επιλογές ο ΠΑΟΚ βλέπει 15 πρωταθλήματα σε 20 χρόνια και η Ελλάδα βλέπει ένα καθαρότερο πρωτάθλημα.

Τραβηγμένα σενάρια από τα μαλλιά.

Θέλω να πω όμως ότι δεν υπάρχει ένας δρόμος για την επιτυχία. Το σημαντικό είναι οι υπεύθυνοι να επιλέξουν έναν δρόμο και συνειδητά να κάνουν τις όποιες επιλογές του. Όχι κουτουρού και ότι κάτσει.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:30

Renegade αδερφέ μου, καταρχάς δεν αναφέρθηκα σε σένα ονομαστικά φίλε. Και δεν το έγραψες μόνο εσύ αυτό το μότο.....

Ούτε έχω καμία διάθεση διαστρέβλωσης το γραφομένων σου, κατά πώς με βολεύει όπως λες, γιατί νομίζω ότι όλους εδώ μέσα μας βολεύει /θέλουμε το ίδιο. Δηλαδή τον ΠΑΟΚ μας ψηλά.

Επιμένω όμως, ότι το μότο "φάτε το Conference τώρα" δεν μου αρέσει, σε οποιοδήποτε context, γιατί είναι απαξιωτικό και δημιουργεί λάθος συνειρμούς.

Επιπλέον, μην παρεξηγείσαι, γιατί σου έχω ξαναπεί, ότι είσαι μία από τις πιο αγαπημένες μου γραφίδες εδώ μέσα.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:34

xrisitsapa έγραψε: Η Ευρώπη όμως περνάει μέσα από τις επιτυχίες στο πρωτάθλημα. Αλλιώς ο βαζελος θα ήταν αιώνιος πρωταθλητής. Δεν είναι όμως.


Το 2010 ο βάζελος πήρε πρωτάθλημα

Το 2019 και '20 ο βάζελος ήταν στο ναδίρ του,όπως ποτέ ξανά.


Οι ενδιάμεσα ευρωπαικές "επιτυχίες" του

Εικόνα


1 συμμετοχή στο τσουλού με 0-2-4
4 αποκλεισμοί σε 5 χρόνια στα προκριματικά C.L

3 παρουσίες σε ομίλους E.L

1) 1-2-3
2) 0-2-4
3) 0-1-5

Να πω κι άλλα;

Γάβρος από το πρωτάθλημα του βάζελου (2010) και μετά

9ο πρωτάθλημα φέτος και 8 προς 9 παρουσίες στους ομίλους C.L

Να σας πω και το (μακάρι όχι) πιθανό μέλλον;



Το 2019 ο ΠΑΟΚ πήρε πρωτάθλημα

Ευρωπαικές επιτυχίες (τι είναι αυτό;)
Παρουσίες σε ομίλους C.L----> ?


ΠΑΟΚ 2029----????


Η φετινή χρονιά πως σας φαίνεται,καλή;

Σε λίγα χρόνια ελπίζω να μην την αναπολούμε κιόλας
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7706
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:40

gika έγραψε:Doom, δεν υπάρχει ένας δρόμος για την επιτυχία.

1. Η ομάδα δίνει έμφαση στην Ευρώπη. Κάνει ότι μπορεί για να πηγαίνει όσο πιο μακριά γίνεται και μαζεύουντας όσους περισσότερους βαθμούς μπορεί για την ίδια, και για την χώρα. Φτάνουμε λοιπόν σε μία τριετία, να βγάζουμε 2 ομάδες στο Ch. L. και με τον ΠΑΟΚ στους ισχυρούς, να καταφέρνει να μπει επιτέλους στους πολυπόθητους ομίλους. Πλέον τα έσοδα του θα ξεκινήσουν να φτάνουν σε επίπεδα παρόμοια με του Ολυμπιακού και άλλα 2 χρόνια αργότερα οι τίτλοι, τουλάχιστον αγωνιστικά, θα είναι 50-50 ανάμεσα στις δύο ομάδες. Προυπόθεση ο ΠΑΟΚ να συνεχίσει να δίνει έμφαση στην Ευρώπη ώστε να μη ξανακατρακυλίσει ούτε η χώρα, ούτε ο ίδιος σε χειρότερες θέσεις.

2. Ο ΠΑΟΚ δίνει έμφαση στην Ελλάδα. Ο Ιβάν ανεβάζει το μπάτζετ από την τσέπη του για μια τριετία, ο ΠΑΟΚ παίρνει δυο πρωταθλήματα σερί στην Ελλάδα, και ο Ολυμπιακός μένει εκτός Ch. L. για δύο χρόνια. Ούτε ο ΠΑΟΚ καταφέρνει να μπει Ch. L. και έτσι και ο ίδιος και η χώρα κατρακυλάει ακόμα πιο χαμηλά. Ο Ολυμπιακός λόγω του ότι χάνει τα χρήματα του Ch. L. αρχίζει να αποδομείται: ρίχνει το μπάτζετ, χάνει τη βιτρίνα και τις πωλήσεις, χάνει ακόμα και το κίνητρο να στήνει μέχρι και τις καρέκλες. Το παιχνίδι πηγαίνει στο ποιος θα βάζει περισσότερα χρήματα από την τσέπη του και ο Ιβάν πατάει κάτω τον Μαρινάκη. Με καλύτερες αγωνιστικές επιλογές ο ΠΑΟΚ βλέπει 15 πρωταθλήματα σε 20 χρόνια και η Ελλάδα βλέπει ένα καθαρότερο πρωτάθλημα.

Τραβηγμένα σενάρια από τα μαλλιά.

Θέλω να πω όμως ότι δεν υπάρχει ένας δρόμος για την επιτυχία. Το σημαντικό είναι οι υπεύθυνοι να επιλέξουν έναν δρόμο και συνειδητά να κάνουν τις όποιες επιλογές του. Όχι κουτουρού και ότι κάτσει.


gika με το συμπάθειο,αν είναι να γράφουμε ε.φ όπως το 2ο, έχω και εγώ κι άλλους δρόμους για την επιτυχία :mrgreen:
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7706
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό potamda » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:44

Νίκησε ο Ιωνικός στη Λειβαδια, πιθανότατα ανεβαίνει στη ΣουπαΛιγκ, αν και έχει πλειοφ, δεν δείχνει κανείς να τον κοντράρει.

Εφόσον πέσει Αγρίνιο κι ανέβει Ιωνικός έχουμε ήδη για του χρόνου άλλη μια εχθρική ομάδα.
Τελευταία επεξεργασία από potamda και Σάβ 17 Απρ 2021, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5168
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:48

Το έπαιξα στο ημίχρονο 2πλό με 1 ευρώ και πήρα 14 (ήταν 1-0)
Α ρε προβλέψιμο ελλ. πρωτάθλημα (τώρα θα μου πεις,γιατί δεν έβαλες 100 ευρώ,ε; :mrgreen: )
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7706
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Απρ 2021, 15:49

Και η Ξάνθη πήρε το διπλό στην Κρήτη και την παλεύει (τουλάχιστον) τη 2η θέση.
Κοίτα που μπορεί να το φέρει η περίσταση να έχουμε καλοκαιριάτικα μπαράζ με σουζάνα στα μεγάφωνα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 17 Απρ 2021, 16:05

Doomlord4 έγραψε:
xrisitsapa έγραψε: Η Ευρώπη όμως περνάει μέσα από τις επιτυχίες στο πρωτάθλημα. Αλλιώς ο βαζελος θα ήταν αιώνιος πρωταθλητής. Δεν είναι όμως.


Το 2010 ο βάζελος πήρε πρωτάθλημα

Το 2019 και '20 ο βάζελος ήταν στο ναδίρ του,όπως ποτέ ξανά.


Οι ενδιάμεσα ευρωπαικές "επιτυχίες" του

Εικόνα


1 συμμετοχή στο τσουλού με 0-2-4
4 αποκλεισμοί σε 5 χρόνια στα προκριματικά C.L

3 παρουσίες σε ομίλους E.L

1) 1-2-3
2) 0-2-4
3) 0-1-5

Να πω κι άλλα;

Γάβρος από το πρωτάθλημα του βάζελου (2010) και μετά

9ο πρωτάθλημα φέτος και 8 προς 9 παρουσίες στους ομίλους C.L

Να σας πω και το (μακάρι όχι) πιθανό μέλλον;



Το 2019 ο ΠΑΟΚ πήρε πρωτάθλημα

Ευρωπαικές επιτυχίες (τι είναι αυτό;)
Παρουσίες σε ομίλους C.L----> ?


ΠΑΟΚ 2029----????


Η φετινή χρονιά πως σας φαίνεται,καλή;

Σε λίγα χρόνια ελπίζω να μην την αναπολούμε κιόλας


Πρίν από το 2010 πήρε πρωτάθλημα το 2004 και πιο πριν το
1995. Αν δεις δηλαδή και την προηγούμενη δεκαετία από αυτή που παρέθεσε, θα δεις κάτι πορείες σε ομίλους κάτι προκρίσεις στους 4 ή τους 8 του CL κάτι προκρίσεις επί Ρομά κτλ κτλ.
Ακόμα και την δεκαετία που παρέθεσες, είχε κάποιες επιτυχίες που για εμάς θα ήταν ιστορικές. Εννοώ ας μπαίναμε κι εμείς ομίλους και σε είχαμε 0-2-4.
Παρόλα αυτά, την κατάρρευση δεν την απέφυγε, όπως δεν την απέφυγε ούτε η κούλα που κι αυτή πήγε ομίλους.

Πιστεύω δηλαδή ότι αν δεν έχεις σωστή οργάνωση, τίποτα δε σε σώζει. Το πιθανότερο είναι να πάρεις τα 25 του CL και να γεμίσεις Τσολακηδες και Εσιτιδες.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες