Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 08:18

Μακάρι να είχαν το δικό σου σκεπτικό Doomlord δεν θα χαμε φτάσει στο σημείο να λέμε ότι διαλέγουμε να αφήσουμε την Ευρώπη για το μπουρδελο της σουπαλιγκ και να χουμε φτάσει στο πατο από βαθμολογική θέση στην Ευρωπαϊκή κατάταξη τα τελευταία χρόνια...
Αν και ομολογώ ότι μου αρέσει η Λίβερπουλ από Αγγλία θα είμαι φανατικός υποστηρικτής της Τσέλσι γιατί εδώ δεν χωράει οπαδικο μακάρι να το πάρει ότι είναι κατά του πουστογαυρο είναι ευχής έργον.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Σάβ 17 Απρ 2021, 10:48

Napoli (μου αρέσει η περιοχή του Galfo Amalfitana)
Για Κάνιας και Σάκχωφ τα είπαμε. Ο Ισπανός μετά τον ΠΑΟΚ δεν έπιασε πουθενά, ενώ στον Σάκχωφ η ΠΑΕ πρότεινε αναπροσαρμογή συμβολαίου στις 700.000 και ή του φάνηκαν λίγα (!) ή ήθελε καλύτερο πρωτάθλημα όπως φάνηκε τουλάχιστον και είδαμε τι πέτυχε και εκεί. Το κακό ήταν πως στη θέση των δύο αυτών πήραμε χειρότερους.
Είδαμε και τι προσέφεραν Βαρέλα και Αφάνας μετά την ανανέωση με αυξημένες αποδοχές των συμβολαίων τους.
Ας μην παρελθοντολογούμε άλλο, το θέμα αυτό έκλεισε πριν δύο χρόνια και ας δούμε τι γίνεται σήμερα, που δυστυχώς, παλεύουμε πλέον για την έξοδο στην Ευρώπη!
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4954
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 17 Απρ 2021, 10:59

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αλλά ούτε αυτό δεν μπορούσε να σκεφτεί ο μικρονοήμων προπονητής.
ΟΚ, τους ανέβαζε την ψυχολογία, τους στήριξε, τους έκανε ομάδα, αλλά μόνον για ένα και μοναδικό σκοπό: Τους εντός Ελλάδος αγώνες. Βασικά ήθελε να το παίξει τιτλούχος: ότι δηλαδή πήρε και πρωτάθλημα και κύπελλο. Αυτό μεσο-μακροπρόθεσμα δεν ήταν καλό για τον ΠΑΟΚ γιατί τον έριξε βαθμολογικά στην Ευρώπη και περισσότερο κακό του έκανε στη συνέχεια.


1. Το ότι μέσω του πρωταθλήματος έδωσε στην ομάδα την καλύτερη ευκαιρία των τελευταίων χρόνων να μπει ομίλους και να αλλάξει επίπεδο, το σκέφτηκες;

2. Το ότι αξιοποίησε παίκτες που με μία μεταγραφή θα έδιναν τεράστια έσοδα στην ομάδα; ( Πριγιο, Ζαμπα, Πασχαλακης, ακόμα και τον Γιαννούλη ποιός τον έφερε πίσω από τον Ατρόμητο;)

Μακάρι να είχαμε κι άλλους προπονητές στην ιστορία μας να έκαναν τόσο "κακό" στον ΠΑΟΚ...Για μένα αυτό είναι αχαριστία και η αχαριστία τιμωρείται ( από το Θεό, την τύχη, το Βούδα ή ότι πιστεύει ο καθένας).
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 17 Απρ 2021, 11:05

Αχαριστία θα ήταν αν το έκανε για το καλό του ΠΑΟΚ και την ψυχή της μάνας του.

Τη δουλειά του έκανε και πληρώθηκε γι'αυτην.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15450
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 17 Απρ 2021, 11:21

Όχι δεν έκανε απλά τη δουλειά του.
Μπήκε ασπίδα και έκαψε προτάσεις για να υπερασπιστεί τον ΠΑΟΚ ( και τη δουλειά του).
Έβαλε και πολύ συναίσθημα.

Αν ήταν τόσο εύκολο, ας βρίσκαμε κι άλλους να το κάνουν.

Από την πλευρά μας επαναλαμβάνω είναι ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ να απαξιώνουμε ανθρώπους που μεγάλωσαν τον ΠΑΟΚ
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 11:41

Γερασίμου έγραψε:Napoli (μου αρέσει η περιοχή του Galfo Amalfitana)
Για Κάνιας και Σάκχωφ τα είπαμε. Ο Ισπανός μετά τον ΠΑΟΚ δεν έπιασε πουθενά, ενώ στον Σάκχωφ η ΠΑΕ πρότεινε αναπροσαρμογή συμβολαίου στις 700.000 και ή του φάνηκαν λίγα (!) ή ήθελε καλύτερο πρωτάθλημα όπως φάνηκε τουλάχιστον και είδαμε τι πέτυχε και εκεί. Το κακό ήταν πως στη θέση των δύο αυτών πήραμε χειρότερους.
Είδαμε και τι προσέφεραν Βαρέλα και Αφάνας μετά την ανανέωση με αυξημένες αποδοχές των συμβολαίων τους.
Ας μην παρελθοντολογούμε άλλο, το θέμα αυτό έκλεισε πριν δύο χρόνια και ας δούμε τι γίνεται σήμερα, που δυστυχώς, παλεύουμε πλέον για την έξοδο στην Ευρώπη!


- Πανέμορφη περιοχή το Αμάλφι, πολύ γραφική. Αν και είχα παει μόνο 2 φορές όσο ήμουν στην Νάπολι, μου έχει μείνει χαραγμένη. -

Κοίτα φίλε, κι εγώ έλεγα ποιος Σακχοφ και ποιος Κάνιας, και που πάμε με αυτούς στο τσου λου. Η ομάδα ήθελε εμφανώς προσθήκες στο 8, αφού ο Μαουρίσιο ήταν έξω με χιαστούς και ο Ολιβέιρα θα έφευγε. Επίσης για τον Εσίτι και τον Ντούγκλας, το έχω ξαναπεί, τα λεφτά που δώσαμε δεν σου εγγυώνται την επιτυχία, παρότι μας φαίνονται πολλά. Και τότε μια χαρά προσθήκες μου φαίνονταν.
Εκ του αποτελέσματος, οι ανανεώσεις των Βαρέλα, Μπις ήταν λάθος. Βέβαια, δεν ξέρουμε τι απόδοση θα είχαν επί Λουτσέσκου ή τι θα γινόταν αν πήγαινε ο μπις στην αεκ ή τον γαύρο που τον ζαχάρωναν.

Δεν κράζω την παε για τα παραπάνω, αλλά για την ευκολία με την οποία δεχτήκαμε να ακολουθήσουμε πλάνο διαφορετικό από αυτό που ήθελε ο προπονητής των μεγάλων επιτυχιών.
Κάθε νόμισμα ωστόσο έχει δύο όψεις, και ο Λουτσέσκου ίσως βρήκε το άλλοθι για να φύγει καβάλα στ'άλογο και να πάρει τα πενταπλάσια χρήματα. Δεν ξέρω, και νομίζω δεν ξέρει κανείς μας.

Όμως, η όλη κουβέντα δεν άρχισε ούτε για τους λόγους αποχώρησης, ούτε για το παρελθόν, ούτε για το ποιος φταίει, ούτε για τις ανανεώσεις της τότε ομάδας. Άρχισε για το τώρα.
Για το τώρα, που η ομάδα κινδυνεύει όπως λες να μείνει εκτός Ευρώπης, και ο Λουτσέσκου είναι ελεύθερος.
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να ξεγράφει την προοπτική του Λουτσέσκου, ΑΝ χωρίσει με τον Πάμπλο.
Εκεί έγκειται η διαφωνία μου με κάποιους, άλλο που η κουβέντα εκτροχιάστηκε.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7699
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό hawklord » Σάβ 17 Απρ 2021, 12:00

Εγω πιστευω οτι καμμια Ευρωπη δεν θα μας φερει τιτλους στην Ελλαδα. Αν το εννοουμε μακροπροθεσμα ισως να ειχε βαση αλλα μιλαμε για Ελλαδα και για ΠΑΟΚ. Εχουμε τις λαθος επιλογες σε διοικητικους και τα πεταμενα λεφτα, εχουμε τον απεναντι που χαιρεται τις κυβερνητικες αβαντες, τα αυγατισμενα στο οολλαπλασιο κλεμμενα λεφτα δεκαετιων αλλα και τη δικη μας βαρεμαρα να τον αντικρουσουμε. Δεν μπορω να δεχτω οτι και πανω απο τους 32 να φτασουμε (το ταβανι για ομαδες της ελλαδας) οτι θα μπουν βασεις για τιτλους. Οχι τωρα αλλα ουτε και σε 1926 χρονια απο τωρα. Και να γινει το θαυμα και να περασουμε του 32 με ολα τα περι φφπ λυμενα και με βροχη χρηματων εισαστε σιγουροι οσοι εσεις προτιματε ευρωπη και μετα τιτλους πως μετα θα λυθουν δια μαγειας ολα τα αλλα εντος των συνορων; Κακως για μενα κρινεται ο Λουτσσεσκου για την Ευρωπη. Ειπε οτι εδωσε βαση στο πρωταθλημα αλλα αυτο εγινε στους τελευταιους αγωνες. Και καλα εκανε αν το εκανε. Θα προτιμουσατε ατιτλη χρονια το 18-19 για ενα παραπανω γυρο στο εουροπα; Θα κερδιζαμε κατι περισσοτερο απο το να εχουμε αηττητο πρωταθλημα και νταμπλ; Και με το επος του Λονδινου ποιο ηταν το εμπρακτο κερδος; Μας εμαθε η Ευρωπη μετα το Χαιμπουρι και μετα το 1-2 με τους jeeds; Συμφωνω με τον Napoli, και παντα με σεβασμο σε Doom λαι οσους εχουν αντιθετη γνωμη.
Σωστα τα βηματα, ενα ενα.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1985
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 17 Απρ 2021, 13:07

Αυτό που λέει ο Ντουμ και έχει απόλυτο δίκιο είναι ότι αν δεν είχες γραμμένη την Ευρώπη την τελευταία 5ετια και είχες σταθερά 8-9 βαθμούς ανά ετος ( κάτι που είναι νορμάλ και όχι τίποτα υπερφυσικό) θα είχες πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να μπεις Τσάμπιονς λιγκ ( δεν θα έπεφτες ποτέ απέναντι στον Άγιαξ για παράδειγμα) άρα μέσω των ομίλων πολλές παραπάνω πιθανότητες να έχεις μια ομάδα,δυνατή,με μεγαλύτερα συμβόλαια και πιο κοντά στο πρωτάθλημα.
Ας μην παραβλέπουμε ότι στην ευρωπαϊκή κατρακύλα της χώρας έχουμε τεράστια συμβολή...για αυτό φάε Κόνφερενς τωρα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 13:44

hawklord δεν ξέρω τι παρουσία είχες πριν την περσινή εγγραφή σου στο φόρουμ
Αν δεν είχες,οι απαντήσεις στα επιχειρήματά σου έχουν χιλιοαναλυθεί στις προηγούμενες 330 σελίδες του θέματος της Ευρωπαϊκής βαθμολόγησης
Αν δεν βαριέσαι ξεκίνα
Αν βαριέσαι λίγο,ξεκίνα από τον Σεπτέβρη του 2017
Δεν σε κατηγορώ αν θα βαριέσαι πολύ και αν νοιώθεις σίγουρος για την γνώμη σου, οπότε μπορεί τζάμπα τα γράφω όλα αυτά

Εσύ γράφεις αυτό που πιστεύεις και κάθε ΠΑΟΚΤΣΗς μπορεί να πιστεύει 1000 διαφορετικά πράγματα
Δεν μπορεί να έχουμε όλοι δίκιο
Και εγώ μπορεί να γράψω την άποψή μου σε 150 θέματα που υπάρχουν εδω μέσα
Και όλοι μας τις γράφουμε (τις γνώμες/απόψεις) φυσικά γιατί πιστεύουμε πως έχουμε δίκιο εμείς
Ακόμα και για τον Τζόλη που είμαι ισχυρογνόμων,μπορεί και να σου πω πως 80% έχω εγώ δίκιο κι όχι 100%
Μπορεί να κάνω και λάθος
Στο εκάστοτε θέμα τ.δ 60%
Στο εκάστοτε θέμα κάθε ποδοσφαιριστή 60/65/70/25/0% ότι θες %

Ε, στο θέμα της Ευρώπης είμαι στο 99%

Μπορώ να αποδομήσω κάθε φράση και κάθε παράγραφό σου στο παραπάνω ποστ,
με επιχειρήματα παραδείγματα ΚΑΙ ντοκουμέντα,αλλά το έχω κάνει τόσες πολλές φορές που δεν βρίσκω πια το νόημα
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7671
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:09

Όταν το club / σύλλογος φτάσει στο επίπεδο που ονειρευόμαστε όλοι, απλά δεν θα υπάρχει διαφορά,
είτε μιλάμε για Πρωτάθλημα/Κύπελλο Ελλάδος είτε για την Ευρώπη σε όποιον θεσμό κι αν συμμετέχουμε.

Απλά δεν θα υπάρχει δίλημμα. Θα είναι τρεις στόχοι σε τρεις διαφορετικές διοργανώσεις,
που σε όλους αυτούς θα κοιτάμε και θα παλεύουμε για την κορυφή.

Προς αυτή την προοπτική ως όραμα και όνειρο πρέπει να κινείται η στοχοθεσία και το πλάνο.
Προς αυτή την προοπτική πρέπει να χτίζεται το ρόστερ και όλες οι υπάρχουσες υποδομές.

Αυτό το ΟΡΑΜΑ χρειάζεται να έχει ο σύλλογος, για να φτάσει να γίνει, ο ΠΑΟΚ που ονειρευόμαστε.

Και αναμφισβήτητα πιστεύω ότι με τον Σαββίδη μπορεί να το καταφέρει,
εάν ενδοσκοπήσουμε κάποια στιγμή στα επαναλαμβανόμενα λάθη και αποφύγουμε να τα επαναλαμβάνουμε
συνεχώς και συνεχώς, με αποτέλεσμα να αποδομούμε κάθε φορά, ό,τι με κόπο χτίζουμε.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:13

ουτε τα αυτονοητα δεν καταλαβαινουν μερικοι
για να εχεις καλη πορεια στην ευρωπη
πρεπει να εχεις καλους παικτες- καλη ομαδα,που σημαινει και βαθμους-καλες κληρωσεις
η καλη ομαδα θα φερει και τιτλο
εχοντας και καλη βαθμολογια στην ευρωπη,θα εχεις και καλυτερη κληρωση
αρα περισσοτερες πιθανοτητες για ομιλους τσου λου
οι ομιλοι τσου λου και οχι μονο θα φερουν περισσοτερα εσοδα
ειτε απ ευθειας ειτε απο καλυτερες τιμες πωλησης παικτων
περισσοτερα λεφτα σημαινει μεγαλυτερο μπατζετ,καλυτερους παικτες,καλυτερη ομαδα

ετσι ερχεσαι ακομη πιο κοντα σε τιτλους

το παραδειγμα της σαλτζμπουργκ να ακολουθησουμε,μονο κερδος θα εχουμε

οταν σταματησουμε να βλεπουμε μονο το δεντρο και δουμε το δασος
θα ειμαστε καλυτερα

Doomlord4 συνεχισε τα αξιολογα και ενδιαφεροντα ποσταρισματα σου

καποια στιγμη θα δουνε και το δασος
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7019
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:17

Μην μου συγχιζετε τον Ντουμ για θεματα Ευρωπης!
Και οντως εχει απολυτο δικιο. Προσυπογράφω 100%
Αν η ομαδα λειτουργουσε με πλανο και προγραμματισμο θα ειχε προβλεψει την κατρακυλα μας σε επιπεδο ευρωπης και της εξ αυτης αρνητικες συνεπειες...
Δυστυχως λειτουργήσαμε στο παρελθον χωρις σοβαρη προεργασια και στοχευση, με την ψευδαισθηση πως οσο εχουμε χρήμα μπορουμε να λυνουμε ολα τα προβληματα...
Φατε τωρα κονφερενς λοιπον...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Gospi » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:18

prist64 έγραψε:ουτε τα αυτονοητα δεν καταλαβαινουν μερικοι
για να εχεις καλη πορεια στην ευρωπη
πρεπει να εχεις καλους παικτες- καλη ομαδα,που σημαινει και βαθμους-καλες κληρωσεις
η καλη ομαδα θα φερει και τιτλο
εχοντας και καλη βαθμολογια στην ευρωπη,θα εχεις και καλυτερη κληρωση
αρα περισσοτερες πιθανοτητες για ομιλους τσου λου
οι ομιλοι τσου λου και οχι μονο θα φερουν περισσοτερα εσοδα
ειτε απ ευθειας ειτε απο καλυτερες τιμες πωλησης παικτων
περισσοτερα λεφτα σημαινει μεγαλυτερο μπατζετ,καλυτερους παικτες,καλυτερη ομαδα

ετσι ερχεσαι ακομη πιο κοντα σε τιτλους

το παραδειγμα της σαλτζμπουργκ να ακολουθησουμε,μονο κερδος θα εχουμε

οταν σταματησουμε να βλεπουμε μονο το δεντρο και δουμε το δασος
θα ειμαστε καλυτερα

Doomlord4 συνεχισε τα αξιολογα και ενδιαφεροντα ποσταρισματα σου

καποια στιγμη θα δουνε και το δασος
Το προβλημα αγαπητε παπα ειναι πως δεν βλεπουν τα αυτονοητα ουτε μεσα στην ΠΑΕ...
Ή για να μην τους αδικήσω. δεν τα εβλεπαν. Τωρα πια και οι τυφλοι ειδαν!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:22

Napoli4 έγραψε:
Γερασίμου έγραψε:Napoli (μου αρέσει η περιοχή του Galfo Amalfitana)
Για Κάνιας και Σάκχωφ τα είπαμε. Ο Ισπανός μετά τον ΠΑΟΚ δεν έπιασε πουθενά, ενώ στον Σάκχωφ η ΠΑΕ πρότεινε αναπροσαρμογή συμβολαίου στις 700.000 και ή του φάνηκαν λίγα (!) ή ήθελε καλύτερο πρωτάθλημα όπως φάνηκε τουλάχιστον και είδαμε τι πέτυχε και εκεί. Το κακό ήταν πως στη θέση των δύο αυτών πήραμε χειρότερους.
Είδαμε και τι προσέφεραν Βαρέλα και Αφάνας μετά την ανανέωση με αυξημένες αποδοχές των συμβολαίων τους.
Ας μην παρελθοντολογούμε άλλο, το θέμα αυτό έκλεισε πριν δύο χρόνια και ας δούμε τι γίνεται σήμερα, που δυστυχώς, παλεύουμε πλέον για την έξοδο στην Ευρώπη!




- Πανέμορφη περιοχή το Αμάλφι, πολύ γραφική. Αν και είχα παει μόνο 2 φορές όσο ήμουν στην Νάπολι, μου έχει μείνει χαραγμένη. -

Κοίτα φίλε, κι εγώ έλεγα ποιος Σακχοφ και ποιος Κάνιας, και που πάμε με αυτούς στο τσου λου. Η ομάδα ήθελε εμφανώς προσθήκες στο 8, αφού ο Μαουρίσιο ήταν έξω με χιαστούς και ο Ολιβέιρα θα έφευγε. Επίσης για τον Εσίτι και τον Ντούγκλας, το έχω ξαναπεί, τα λεφτά που δώσαμε δεν σου εγγυώνται την επιτυχία, παρότι μας φαίνονται πολλά. Και τότε μια χαρά προσθήκες μου φαίνονταν.
Εκ του αποτελέσματος, οι ανανεώσεις των Βαρέλα, Μπις ήταν λάθος. Βέβαια, δεν ξέρουμε τι απόδοση θα είχαν επί Λουτσέσκου ή τι θα γινόταν αν πήγαινε ο μπις στην αεκ ή τον γαύρο που τον ζαχάρωναν.

Δεν κράζω την παε για τα παραπάνω, αλλά για την ευκολία με την οποία δεχτήκαμε να ακολουθήσουμε πλάνο διαφορετικό από αυτό που ήθελε ο προπονητής των μεγάλων επιτυχιών.
Κάθε νόμισμα ωστόσο έχει δύο όψεις, και ο Λουτσέσκου ίσως βρήκε το άλλοθι για να φύγει καβάλα στ'άλογο και να πάρει τα πενταπλάσια χρήματα. Δεν ξέρω, και νομίζω δεν ξέρει κανείς μας.

Όμως, η όλη κουβέντα δεν άρχισε ούτε για τους λόγους αποχώρησης, ούτε για το παρελθόν, ούτε για το ποιος φταίει, ούτε για τις ανανεώσεις της τότε ομάδας. Άρχισε για το τώρα.
Για το τώρα, που η ομάδα κινδυνεύει όπως λες να μείνει εκτός Ευρώπης, και ο Λουτσέσκου είναι ελεύθερος.
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να ξεγράφει την προοπτική του Λουτσέσκου, ΑΝ χωρίσει με τον Πάμπλο.
Εκεί έγκειται η διαφωνία μου με κάποιους, άλλο που η κουβέντα εκτροχιάστηκε.


Συμφωνώ με τα γραφόμενά σου. Αντί να πάρουμε καλύτερους από Κάνιας-Σάκχωφ, πήραμε χειρότερους με 6 εκατομμύρια (τρεις αθλητικούς μέσους παίρναμε με αυτά τα λεφτά και σίγουρα απείρως καλύτερους από Αύγουστο και Εσίτι που προσπαθούμε τώρα να τους ξεφορτωθούμε). Ούτε και εγώ ξεγράφω την περίπτωση του Λουτσέσκου. Απλά λέω να τελειώσει με καλό όνειρο ο εφιάλτης που βλέπουμε φέτος και οψόμεθα και ελπίζω πολύ σύντομα και όχι να περιμένουμε μέσα Ιουνίου, για το τι θα κάνουμε με τεχνικό, προσθήκες και πωλήσεις. Και ελπίζω να έχουμε σύντομα (το αργότερο αρχές Μαϊου) τον Τ.Δ.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4954
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 17 Απρ 2021, 14:24

Η κουβέντα όμως ξεκίνησε από τον Λουτσεσκου.
Το να του φορτώνουμε εκείνη την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ χρονιά αποτυχία στην Ευρώπη, ενώ στην τελική έφτασε αυτό που είναι ο πήχης του ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής, είναι άτοπο.

Κατά τα άλλα, προφανώς η ανάπτυξη του ΠΑΟΚ περνάει μέσα από την Ευρώπη. Η Ευρώπη όμως περνάει μέσα από τις επιτυχίες στο πρωτάθλημα. Αλλιώς ο βαζελος θα ήταν αιώνιος πρωταθλητής. Δεν είναι όμως.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: anatolikos2, georgekan, Google [Bot], xrisitsapa και 18 επισκέπτες