Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 16:07

Τον ψιλοέκλεισε το σπίτι τον ΟΦΗ, ο οικοδόμος με την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

ΟΦΗ - Ατρόμητος 1-1
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 16:20

Καλά, η κούλα δεν πήρε ΟΥΤΕ εσιτι/τσολάκηδες.
Η κούλα δεν πήρε κανέναν!!
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7772
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 17 Απρ 2021, 16:23

ΚΙ κάτι ακόμα για την Ευρώπη που δεν έχουμε αναφέρει.
Με την μια επιπλέον διοργάνωση ομάδες καλές που δεν βγαίναν κάθε χρόνο Ευρώπη λόγω ανταγωνιστικου πρωταθλήματος,τώρα θα έχουν ευκαιρία για πιο συχνή συμμετοχή άρα και συγκέντρωση περισσότερων βαθμών.
Ο βαθμολογικος ανταγωνισμος αυξάνεται...μοναδικός στόχος η ακραία βαθμοθηρια
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14444
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Απρ 2021, 16:45

H χρονιά που έρχεται θα είναι ευκαιρία να βελτιωθεί η βαθμολογική εικόνα και να ανέβει η χώρα στην κατάταξη της UEFA, γεγονός που σiγά σιγά θα μπορεί να φέρει και το 2ο εισιτήριο για το CL. 4 ομάδες και επομένως και δια 4 και η συγκομιδή. Ο 5ος τουρίστας και άμεσα αποκλειόμενος έκανε μεγάλη ζημιά. Για αυτό φέτος σημαντικό είναι στις 4 πρώτες θέσεις να καταταγούν Ομάδες που μπορούν και θέλουν να κάνουν πορεία και στην Ευρώπη. Αν ο ΟΑΡΗΣ έχει όντως μεταγραφικό μπαν, θα είναι καταστροφικό να είναι στην 4άδα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό hawklord » Σάβ 17 Απρ 2021, 17:15

Doomlord η διαφορα μας ειναι στο δρομο που βλεπουμε την ομαδα μας στο να πετυχει. Εσυ τον βλεπεις μεσω ευρωπης εγω τον βλεπω μεσω θωρακισης στο κωλοπρωταθλημα που παιζουμε. Αποψεις εχει ο καθενας και προσωπικα δεν με ενδιαφερει να αλλαξω γνωμη σε κανεναν αλλα ουτε και να τον μειωσω (το τελευταιο δεν ειναι μομφη απλα δεν ειναι ομορφο να λενε καποιοι μπραβο σε καποιον και να υπονοουν οτι οσοι δεν συμφωνουν βοσκουν στα λιβαδια). Ειμαι και ημουν εδω χρονια με αλλο λογαριασμο και παλιοτερα ως απλος αναγνωστης αν και πιστευω πως αυτο δεν εχει να προσθεσει κατι στη συζητηση. Και εννοειται το οτι λεω και γραφω δεν ειναι αντικειμενικο -οπως και οτι γραφεις εσυ ή και το πιο προσφατο μελος εδω μεσα- αλλα αποτελει αποψη και οχι ντοκουμεντο. Η ευρωπη δινει λεφτα και βοηθα να μην εχουμε τον αγιαξ απεναντι αλλα μερικοι θελουμε τιτλους ωατε να βγουμε ευρωπη και να φερουμε παικτες για τους επομενους τιτλους και καθεξεις. Γνωμη εχει ο καθενας μας και ειναι σεβαστες ολες. Εγω π.χ. δεν ενδιαφερομαι για το ποσο θα πουληθει ο Τζολης γιατι απλα δεν θελω να πουληθει. Και δεν θελω γιατι τα λεφτα που θα φερει δεν ξερω αν θα πανε σε παικτη επειτα απο σοβαρο σκαουτινγκ και δεν θα ξαναερθει ο νεος Εσιτι. Αρα δεν λεω μην πουλησετε αλλα λεω φτιαξτε τις προυποθεσεις για να πουλησετε. Η ευρωπη σε μια σοβαρη ομαδα ειναι ενας αλλος στοχος οπως ειναι το πρωταθλημα ή το κυπελλο. Πριν βγαλουμε τα ποδια μας εξω απο την κουβερτα θα πρεπει να φτιαξουμε τις προυποθεσεις για την ευρωπη ή τους τιτλους. Αλλιως θα μιλαμε για μαγικες βραδιες χωρις αντικρυσμα. Σε τετοιες σποραδικες μαγικες βραδιες εγω προτιμω τους τιτλους στη ελλαδα. Δεν φινεται να γιγαντωθει η ομαδα στην ευρωπη χωρις σωστες βασεις οργανωσης για προφανεις λογους. Δεν με ενδιαφερει να αλλαξω τη γνωμη σε οποιον δεν συμφωνει, και σορι για την εκθεση ιδεων. Εδω γραφουμε ολοι για αυτο που αγαπαμε. Σε εκεινο που ειμαι καθετος -εδω θα εχω το δικο σου τονο- ειναι στο οτι η ομαδα θα πρεπει να ειναι προστατευμενη απεναντι στη βρωμια του ΠΟΚ. Μετα ολα τα αλλα περι οργανωσης, στελεχωσης, ευρωπης και δυο καρπουζιων σε μια μασχαλη, τιτλων κ.λπ.. Ειναι το μονο που δεν νομιζω να πρεπει να υπαρχει διαφωνια.
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1989
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 17:23

Ο.Κ φίλε σεβαστά αυτά που γράφεις :pano:

hawklord έγραψε:Κακως για μενα κρινεται ο Λουτσσεσκου για την Ευρωπη. Ειπε οτι εδωσε βαση στο πρωταθλημα αλλα αυτο εγινε στους τελευταιους αγωνες. Και καλα εκανε αν το εκανε. Θα προτιμουσατε ατιτλη χρονια το 18-19 για ενα παραπανω γυρο στο εουροπα; Θα κερδιζαμε κατι περισσοτερο απο το να εχουμε αηττητο πρωταθλημα και νταμπλ;

Απλά ξαναγράφω για άλλη μια φορά πως αφού κάναμε τον κόπο στο ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ να μπουμε να παίξουμε,αν ΣΚΥΛΙΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΝΙΚΟΥΣΑΜΕ (και ας αποκλειόμασταν)πως ακριβώς θα κινδύνευε το νταμπλ;
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Σάβ 17 Απρ 2021, 17:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7772
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό hawklord » Σάβ 17 Απρ 2021, 17:24

Napoli4 έγραψε:
hawklord έγραψε:Εγω πιστευω οτι καμμια Ευρωπη δεν θα μας φερει τιτλους στην Ελλαδα. Αν το εννοουμε μακροπροθεσμα ισως να ειχε βαση αλλα μιλαμε για Ελλαδα και για ΠΑΟΚ. Εχουμε τις λαθος επιλογες σε διοικητικους και τα πεταμενα λεφτα, εχουμε τον απεναντι που χαιρεται τις κυβερνητικες αβαντες, τα αυγατισμενα στο οολλαπλασιο κλεμμενα λεφτα δεκαετιων αλλα και τη δικη μας βαρεμαρα να τον αντικρουσουμε. Δεν μπορω να δεχτω οτι και πανω απο τους 32 να φτασουμε (το ταβανι για ομαδες της ελλαδας) οτι θα μπουν βασεις για τιτλους. Οχι τωρα αλλα ουτε και σε 1926 χρονια απο τωρα. Και να γινει το θαυμα και να περασουμε του 32 με ολα τα περι φφπ λυμενα και με βροχη χρηματων εισαστε σιγουροι οσοι εσεις προτιματε ευρωπη και μετα τιτλους πως μετα θα λυθουν δια μαγειας ολα τα αλλα εντος των συνορων; Κακως για μενα κρινεται ο Λουτσσεσκου για την Ευρωπη. Ειπε οτι εδωσε βαση στο πρωταθλημα αλλα αυτο εγινε στους τελευταιους αγωνες. Και καλα εκανε αν το εκανε. Θα προτιμουσατε ατιτλη χρονια το 18-19 για ενα παραπανω γυρο στο εουροπα; Θα κερδιζαμε κατι περισσοτερο απο το να εχουμε αηττητο πρωταθλημα και νταμπλ; Και με το επος του Λονδινου ποιο ηταν το εμπρακτο κερδος; Μας εμαθε η Ευρωπη μετα το Χαιμπουρι και μετα το 1-2 με τους jeeds; Συμφωνω με τον Napoli, και παντα με σεβασμο σε Doom λαι οσους εχουν αντιθετη γνωμη.
Σωστα τα βηματα, ενα ενα.


Μα εγώ δεν έχω διαφορετική άποψη από τον doom στο συγκεκριμένο θέμα, τουλάχιστον στη μεγάλη εικόνα αυτού.
Η Ευρώπη (πρέπει να) είναι νο1 στόχος για την ομάδα.

Αλλά αν το δεις ρεαλιστικά, ο ΠΑΟΚ σαν σύλλογος, μπορούσε να συγχωρήσει έναν αποκλεισμό από τους ομίλους του γιουρόπα, εφόσον ήρθε το πρωτάθλημα. Όχι φυσικά κάθε χρόνο, αλλά εκείνη τη χρονιά, το είχαμε ανάγκη. Και εδώ συμφωνώ μαζί σου, ο Λουτσέσκου κακώς κρίνεται για την Ευρώπη την χρονιά του νταμπλ ή τουλάχιστον θα έπρεπε να κρίνεται με μεγαλύτερη επιείκια. Στην τελική, όταν δεν έχεις δει πρωταθλημα για 34 χρόνια, εμπιστεύεσαι πως ο προπονητής που σου το έφερε, θα πετύχει τους στόχους της Ευρώπης.

Ναπολι πανω κατω τα ιδια λεμε. Κι εγω θελω ευρωπη αλλα στην (χαζη ερωτηση) πρωταθλημα ή 32 με λεφτα, εγω προτιμω το πρωταθλημα. Το θεμα ειναι να ειναι σωστα δομημενη η ομαδα ωστε να αποδοσει. Σωστα δομημενη σε στελεχη ωστε να μην πανε τα κερδη στραφι σε περαστικους υπερτιμημενους παικτες, να αντεχει στον πουστικο πολεμο που τρωει (δυο πρωταθληματα χασαμε μην το ξεχναμε) και μετα ερχεται η επιλογη της ευρωπης ή της ελλαδας, που οταν εισαι σοβαρη ομαδα δεν χρειαζεται να την κανεις γιατι ο ενας στοχος δεν αναιρει τον αλλο.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1989
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό hawklord » Σάβ 17 Απρ 2021, 17:27

Doomlord4 έγραψε:Ο.Κ φίλε σεβαστά αυτά που γράφεις :pano:

Ολες οι γνωμες σεβαστες αδερφε. Αφου αγαπαμε το ξδιο πραγμα :nairepaok:
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1989
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Απρ 2021, 18:36

Τώρα μόλις είδα ότι ο Παναιτωλικός νίκησε τον Απόλλων Σμύρνης 1-0.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 17 Απρ 2021, 20:20

hawklord έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:Ο.Κ φίλε σεβαστά αυτά που γράφεις :pano:

Ολες οι γνωμες σεβαστες αδερφε. Αφου αγαπαμε το ξδιο πραγμα :nairepaok:


Ποιο ήταν το παλιό σου nickname; (αν επιτρέπεται)
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7772
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Απρ 2021, 20:29

Ο Δουβίκας και σήμερα δεν πάτησε χορτάρι. Τον βλέπω να μην του δίνει μεταγραφή ο Μπέος και να κλαίει :mrgreen:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό Woodman73 » Σάβ 17 Απρ 2021, 20:44

Ο ΠΑΟΚ δεν παρακαλει ΚΑΝΕΝΑΝ! εαν δεν θελει, να παει στο καλο..... :nairepaok:
Woodman73
 
Δημοσιεύσεις: 715
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2019, 19:39

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 18 Απρ 2021, 14:16

Στο gazetta ο γαβρονικολακόπουλος γράφει ότι έκλεισε ο Δουβίκας στην Ουτρέχτη και θα μοιραστούν
ένα εκατομμύριο ευρώ ο βόλος και ο αστέρας.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 18 Απρ 2021, 14:23

Καλή συνέχεια!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XI

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 18 Απρ 2021, 14:35

1-0 ο βάζελος τον ρούλη στο 31'.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες