Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Parolos » Δευτ 10 Αύγ 2020, 19:14

Όχι δεν έχει ταβάνι κανένας παίκτης.. ειδικά όταν μιλάμε για φυσική κατάσταση..
Πάνε 6-7 χρόνια τώρα που ο γκέι έχει αλλάξει ίσα με 4582 παίχτες και όλοι μα όλοι έχουν φυσική κατάσταση τέρας.. ε τί σκατα γαμώ την ουεφα και το δόντι τους εκεί μέσα..

Ας πάρουμε λίγο τα αριστερά μπακ όπου η φυσική κατάσταση παίζει τον κυρίαρχο ρόλο στη θέση.
1) Χολεμπας ταχυδυναμη μεταγραφή Ρομά 1Μ (αναγκαστικό)
2) Μαζουακου ταχυδυναμη μεταγραφή West Ham 7M
3) Νικολάου εκείνο το αριστερό στόπερ που έπαιζε και μπακ καμιά φορά, με μια χρονιά, ταχυδυναμη μεταγραφή Εμπολι 3,50Μ
4) Κουτρης δύο χρόνια ταχυδυναμη πανικός 45Μυρια κλπ κλπ, απλά του πήρε τη θέση ο Τσιμικας και έγινε φέτος αυτό.
5) Τσιμικας από τα αζητητα ταχυδυναμη χιλιόμετρα, εγώ τεχνική στον παίχτη προσωπικά δε βλέπω, μεταγραφή Λίβερπουλ 13Μ.

Πείτε μου εσείς πως γίνεται όλα τα Μπακ του γκέι να τρέχουν χωρίς αύριο σαν άλογα.. έχει αλλάξει μαζί με τα δεξιά μπακ 20 παίχτες τα τελευταία χρόνια και έναν να μην τρέχει δεν έχω δει..
Τόσο καλό σκάουτινγκ έχει δλδ ο γαύρος και παίρνει παίχτες με 200.000€ και τους πουλάει 10Μ+.
και χωρίς καμιά αποτυχία.. ένα παλτό ρε παιδί μου να μην τρέχει.. να "σέρνεται" στο 80... Δεν έχω δει.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6018
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Taseos » Δευτ 10 Αύγ 2020, 19:21

Dimg4 έγραψε:Δεν ειναι "οπου κι αν πουλουσες". Αλλο να πουλησεις στην Λιβερπουλ και να φτιαξεις ονομα στην αγορα και αλλο να στον παρει ο ατρομητος

Εθελοτυφλείς και μαρεσει


Sent from my iPad using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Wonderland » Δευτ 10 Αύγ 2020, 20:36

Μονο που πηρε η Λιβερπουλ ελληνα παιχτη θα πρεπε να χαιρομαστε. Περα απο την ιστορια που κουβαλαει ειναι και στα καλυτερα της χρόνια με Κλοπ, με Τσαμπιονς και πλεον και Πρέμιερ. Κι ο Κυριακος το καταφερε καποτε αλλα σημερα δε νομιζω να τον παιρνανε....
Η διαφορα του Ολυμπιακου με μας στις πωλησεις ειναι οτι αυτοι εχουν παιξει Τσαμπιονς καμια 25 φορες και μεις καμία συν οτι το παιχνιδι με τους μανατζερ και τα σουρτα φερτα το χουν κανει επιστημη.
Με την πωληση Τσιμικα, το τραυματισμο του Σα και τη φυγη καναν δυο ακομα αλλαζουν ολη την αμυνα τους φετος. Αλλα εχουν μαζεψει χρημα, εχουν εξασφαλισει το EL και τα ελα εσυ / φυγε εσυ δεν τους κοστιζουν οσο εμας.
Αυτος θα ναι ο αντιπαλος μας και φετος, οσο ο ΠΑΟ ειναι ψοφιος και η χαρτινη χτιζει γηπεδο, εμεις και αυτοι θα ναι.
Wonderland
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ 2018, 01:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 10 Αύγ 2020, 21:02

Parolos έγραψε:Όχι δεν έχει ταβάνι κανένας παίκτης.. ειδικά όταν μιλάμε για φυσική κατάσταση..
Πάνε 6-7 χρόνια τώρα που ο γκέι έχει αλλάξει ίσα με 4582 παίχτες και όλοι μα όλοι έχουν φυσική κατάσταση τέρας.. ε τί σκατα γαμώ την ουεφα και το δόντι τους εκεί μέσα..

Ας πάρουμε λίγο τα αριστερά μπακ όπου η φυσική κατάσταση παίζει τον κυρίαρχο ρόλο στη θέση.
1) Χολεμπας ταχυδυναμη μεταγραφή Ρομά 1Μ (αναγκαστικό)
2) Μαζουακου ταχυδυναμη μεταγραφή West Ham 7M
3) Νικολάου εκείνο το αριστερό στόπερ που έπαιζε και μπακ καμιά φορά, με μια χρονιά, ταχυδυναμη μεταγραφή Εμπολι 3,50Μ
4) Κουτρης δύο χρόνια ταχυδυναμη πανικός 45Μυρια κλπ κλπ, απλά του πήρε τη θέση ο Τσιμικας και έγινε φέτος αυτό.
5) Τσιμικας από τα αζητητα ταχυδυναμη χιλιόμετρα, εγώ τεχνική στον παίχτη προσωπικά δε βλέπω, μεταγραφή Λίβερπουλ 13Μ.

Πείτε μου εσείς πως γίνεται όλα τα Μπακ του γκέι να τρέχουν χωρίς αύριο σαν άλογα.. έχει αλλάξει μαζί με τα δεξιά μπακ 20 παίχτες τα τελευταία χρόνια και έναν να μην τρέχει δεν έχω δει..
Τόσο καλό σκάουτινγκ έχει δλδ ο γαύρος και παίρνει παίχτες με 200.000€ και τους πουλάει 10Μ+.
και χωρίς καμιά αποτυχία.. ένα παλτό ρε παιδί μου να μην τρέχει.. να "σέρνεται" στο 80... Δεν έχω δει.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ισχύει 100%. Δηλαδή όλοι οι άλλοι είναι τόσο μαλακες και δεν καταλαβαίνουν τι παιχταραδες έχουν και το καταλαβαίνει ο γαύρος;; Δηλαδή ο Χολεμπας είχε φτάσει 28 χρονών και έπαιζε σε β Γερμανίας και ο γαύρος ξαφνικά τον έκανε παίκτη επιπέδου Ρομα; Ο Μαζουακου τόσες ομάδες στην Γαλλία που δίνουν ευκαιρίες και τον βρήκε ο γαύρος; Ο Τσιμικας; Που μέχρι 1,5 χρόνο πρίν δεν υπήρχε, μας επρηζαν με τον Κούτρη. Μην πω για κάτι Τσορι και κάτι Βαλμπουενα που έβγαλαν δεύτερη νιότη εδώ. Περίεργα πράγματα. Βέβαια σε ομάδα που έχουν βγει τόσα παθολογικα προβλήματα (Ολαιταν, Κοβάσεβιτς, Γκαλέτι) σε παίχτες τίποτα δεν είναι απίθανο.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Δευτ 10 Αύγ 2020, 21:09

Δεν θυμάστε καθόλου τα παλτά που έχει φέρει κατά καιρούς. Η διαφορά είναι πως δεν τα κρατάει πολλά χρόνια όπως εσύ και πως έχει καλούς σκάουτερ. Συν ότι μπορεί και δίνει περισσότερα λεφτά
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11449
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 10 Αύγ 2020, 21:19

Καλά ισχύει αυτό. Πχ τώρα έφερε αυτόν τον Emre Mor αλλά δεν του βγήκε. Ή έναν Αργεντίνο που έφερε τον Αύγουστο περσι και δεν του βγήκε.

Απλά αυτό που κάνει εντύπωση είναι ότι πολλοί παίχτες του κάνουν απότομο μπαμ. Δηλαδή ο Τσιμικας δύο χρόνια πρίν δεν υπήρχε σαν παίχτης (στα 22 του, όχι στα 17 του) και δύο χρόνια μετά τον πούλησε στην καλύτερη ομάδα του κόσμου.

Συνήθως τα ταλέντα παίζουν και παίζουν και παίζουν από τα 18-19 τους και κάποια στιγμή παίρνουν την μεγάλη μεταγραφή. Δεν είναι απαραίτητο αυτό, αλλά του γαύρου όλοι είναι απότομο μπαμ.

Ενιγουει κουβέντα να γίνεται.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 10 Αύγ 2020, 21:49

Σιχαμενη συζήτηση ότι αφορά τον γκευ.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 10 Αύγ 2020, 22:03

Νομίζω τα πες όλα...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27846
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 10 Αύγ 2020, 22:07

Oυτε εσυ ουτε ο γαυρος μπορουν πια να φερουν πραγματικα μπαλαδορους παικτες και να παιξουν μπαλα.

Περα απο τα περι υποψιων για το τι πινουν εκει, η μια διαφορα που βλεπω σε αυτο που κανει ο γαυρος, ειναι οτι ξεκαθαρα επενδυουν στο αθλητικο κομματι.

Οσο "ταλαντουχος" και να θεωρειτε ενας παικτης, αμα σωματικα δεν ειναι για μεγαλο πρωταθλημα δεν προκειτε να τον πουλησεις εκει ποτε. Αν απο αθλητικης πλευρας μπορει να σταθει εκει, ριχνεις συνεχεια τα ζαρια και αμα παιζεις και ευρωπη συνεχεια, θα σου κατσουν παικτες καθε τοσο που δεν θα ειναι γκασμαδες και θα πουλησεις.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 11 Αύγ 2020, 02:49

Καλά, έχουν κι έναν Μουρίκη.. Εμείς έχουμε τον γυμναστή των θλάσεων και πριν από αυτό το τίποτα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 11 Αύγ 2020, 08:13

Parolos έγραψε:Όχι δεν έχει ταβάνι κανένας παίκτης.. ειδικά όταν μιλάμε για φυσική κατάσταση..
Πάνε 6-7 χρόνια τώρα που ο γκέι έχει αλλάξει ίσα με 4582 παίχτες και όλοι μα όλοι έχουν φυσική κατάσταση τέρας.. ε τί σκατα γαμώ την ουεφα και το δόντι τους εκεί μέσα..

Ας πάρουμε λίγο τα αριστερά μπακ όπου η φυσική κατάσταση παίζει τον κυρίαρχο ρόλο στη θέση.
1) Χολεμπας ταχυδυναμη μεταγραφή Ρομά 1Μ (αναγκαστικό)
2) Μαζουακου ταχυδυναμη μεταγραφή West Ham 7M
3) Νικολάου εκείνο το αριστερό στόπερ που έπαιζε και μπακ καμιά φορά, με μια χρονιά, ταχυδυναμη μεταγραφή Εμπολι 3,50Μ
4) Κουτρης δύο χρόνια ταχυδυναμη πανικός 45Μυρια κλπ κλπ, απλά του πήρε τη θέση ο Τσιμικας και έγινε φέτος αυτό.
5) Τσιμικας από τα αζητητα ταχυδυναμη χιλιόμετρα, εγώ τεχνική στον παίχτη προσωπικά δε βλέπω, μεταγραφή Λίβερπουλ 13Μ.

Πείτε μου εσείς πως γίνεται όλα τα Μπακ του γκέι να τρέχουν χωρίς αύριο σαν άλογα.. έχει αλλάξει μαζί με τα δεξιά μπακ 20 παίχτες τα τελευταία χρόνια και έναν να μην τρέχει δεν έχω δει..
Τόσο καλό σκάουτινγκ έχει δλδ ο γαύρος και παίρνει παίχτες με 200.000€ και τους πουλάει 10Μ+.
και χωρίς καμιά αποτυχία.. ένα παλτό ρε παιδί μου να μην τρέχει.. να "σέρνεται" στο 80... Δεν έχω δει.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν δεν κάνω λάθος, ο γαύρος δεν αλλάζει γυμναστές μαζί με τους προπονητές. Το τιμ που έχουν είναι σταθερό.
Αυτό παρέχει την απαραίτητη γνώση σε βάθος χρόνου για τις αθλητικές αδυναμίες και δυνατότητες του κάθε παίχτη.
Πάρα πολύ σημαντικό.
Επίσης, μάλλον υπονοείς μαζικό ζωμό, αλλά αν υπάρχει, δεν είναι και δεν μπορεί να είναι, αποκλειστικότητα του γαύρου. Όλες οι ομάδες σ αυτό το επίπεδο, παρέχουν βοηθήματα και είναι αφελές να πιστεύουμε ότι ο γαύρος βρήκε τον μαγικό ζωμό κι εμείς και κανείς άλλος όχι. Όπως εμείς διαλέγουμε εδώ και 4 χρόνια παίχτες στα χαφ που τα τρεξίματα δεν είναι το προσόν τους αλλά έχουν άλλα χαρίσματα, ο γαύρος στα χαφ του πχ, προτιμά παίχτες που τρέχουν.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τρί 11 Αύγ 2020, 09:58

Επισης οταν φευγουν απο τον γαυρο γιατι παραμενουν καλοι παιχτες με τρεξιματα πχ ο Χολεμπας που αναφερθηκε; Που εφυγε απο Ιταλια και πηγε Πρεμιερ και σταθηκε μια χαρα εστω και σε μετρια ομαδα! 5 χρονια και 115 συμμετοχες, οχι κατα λαθος μεταγραφη
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11449
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Τρί 11 Αύγ 2020, 11:16

Το θεμα των αθλητικων προσοντων ειναι πολυ σημαντικο. Αλλο ενα θεμα που παιζει ρολο και η ηλικια. Εμεις αν περισυ δεν ειχαμε τον τραυματισμο του Βιερινια, δεν θα βαζαμε το Γιαννουλη. Μπηκε στο παιχνιδι με τον Αγιαξ, και λεγαμε που παμε με Γιαννουλη. Μετα το αυτογκολ δε, για κανα 20λεπτο, λεγαμε τελειωσε ο Γιαννουλης. Ευτυχως το παιδι εχει χαρακτηρα μεγαλου παιχτη, ηταν και τυχερος και σημερα ειναι ο πιο "εμπορικος" μας παιχτης. Τι θελω να πω; Οτι αν δεν βαλεις τον παιχτη, 20-22 ετων βασικο, ποτε θα γινει παιχτης επιπεδου πρωταθλητισμου Σουπερληγκ, ποτε θα τον δει η αγγλικη ομαδα, ποτε θα τον αγορασει; Στα 28; Εμεις εχουμε 20 χρονων παιχταραδες, και σκεφτομαστε μηπως πρεπει να τους δανεισουμε σε καμια ομαδα επιπεδου Λεβαδειακου, Πανιωνιου, Λαρισας κλπ (τυχαια τα ονοματα των ομαδων)
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 12 Αύγ 2020, 19:32

Δύσκολες ώρες για τον Σάββα Θεοδωρίδη, εισήχθη στην εντατική με κορονοϊό..



φφφφφφ
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Τετ 12 Αύγ 2020, 19:47

Και ο χειρότερος εγκληματίας έχει ανθρώπους που τον αγαπάνε και θα τους λείψει αν φύγει από τη ζωή αλλά από εμένα ο συγκεκριμένος δε θα λείψει ΚΑΘΟΛΟΥ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2659
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες