Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 11 Οκτ 2019, 11:53

Υπάρχει καμία, έστω υπό μορφή διαρροής, αντίδραση από τις βιζιτουδες του πρεζσκομπαρ για την εξαγορά πορνοβα; Βαζέλα, αεχαρτινη, ομπουρδελιαρης;;; Πήρε το μάτι σας ο,τιδήποτε πουθενά;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Οκτ 2019, 12:16

Θα σε απαντήσω όπως απαντάς συνήθως σε δικά μου ποστς:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Παρ 11 Οκτ 2019, 12:56

Ναβι βαλτο στα ανεκδοτα το ποστ σου!πολυ καλο!!
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Οκτ 2019, 13:04

navigator11 έγραψε:Υπάρχει καμία, έστω υπό μορφή διαρροής, αντίδραση από τις βιζιτουδες του πρεζσκομπαρ για την εξαγορά πορνοβα; Βαζέλα, αεχαρτινη, ομπουρδελιαρης;;; Πήρε το μάτι σας ο,τιδήποτε πουθενά;



Ετοιμάζεται πάντως σχετικό κείμενο... ;)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Παρ 11 Οκτ 2019, 13:05

navigator11 έγραψε:Οι σοβαροί δεξιοί δηλαδή στις 7 Ιουλίου, όσοι πήγαν να ψηφίσουν, εκτιμάς πως δε στήριξαν, εν γνώσει τους, πρεζέμπορα;;
Φυσικά και καποιοι τον στήριξαν Νάβι.
(Οπως αντίστοιχα σοβαροί αριστεροί στήριξαν τον κωλοτουμπα αξελ.)

Όπως υπάρχουν κ άλλοι (εγώ κ η παρέα μου όλη θεωρούμε εαυτούς δεξιούς και λίγα βαζω....οκ μπορείτε να με μισησετε ελεύθερα κ να μου κολλησετε ταμπελιτσες) αλλά κανείς μας δεν πήγε να ψηφίσει, πολλώ δε μάλλον αν πηγαίναμε δεν θα ψηφίζαμε νδουλα....και οι λοιποί -πλην εμού - ΟΧΙ για αθλητικούς λόγους μαρινακηδες κ τετοια..απλά γιατί δεν θεωρούν το κόμμα ουτε δεξιό , ούτε πατριωτικό, ούτε κυριως καθαρό.

Εγώ δεν έκανα όμως την παρατήρηση για αυτό.
Την έκανα γιατί θυμάμαι ότι οπότε αναφέρονταν στην ίδια πρόταση οι λέξεις "ΣΥΡΙΖΑ" και "αριστερά" επί σειρά ετών έβγαιναν πάντα πολλοί -γενικοτερα στην κοινωνία, οχι μόνο εδώ μέσα - και αμύνονταν της θέσης τους ότι "ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εκπροσωπεί την αριστερά και μην ταυτιζετε απαραίτητα τις δύο έννοιες, με σκοπό να τα χωσετε στους αριστερούς" .
Δεκτή από εμένα ως άποψη, σωστή σε μεγάλο βαθμο και σεβαστή!

Προφανώς δεν θα τσουβαλιασω κανέναν που ανήκει σε οποιαδήποτε ιδεολογία με βάση ότι ένα (από)κομμα που δηλώνει του ιδίου χώρου με αυτον είναι για το μπέο.

Δεν έχω λοιπόν δικαίωμα κι εγώ τώρα αντίστοιχα να ζητάω η κριτική που γίνεται να περιορίζεται ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΜΟΝΟ - και να μη γενικεύουμε στις εκφράσεις μας;
Όχι τίποτα άλλο , αλλά μόνο μέτωπα θα ανοίγουμε χωρίς λόγο ενώ άλλο είναι το θέμα μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 11 Οκτ 2019, 13:07

Ο Δημάτος ετοιμάζει ανακοίνωση για προκλητική απουσία εκπροσώπου της ΑΕΧ από το φετινό total football στο Οpen...

Με υστερόγραφο ότι σέβονται τις αποφάσεις των δικαστηρίων και των συστημικών τραπεζών...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Τελευταία επεξεργασία από V-olakiotis και Παρ 11 Οκτ 2019, 13:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Παρ 11 Οκτ 2019, 13:15

Ο Δηματος (όπως κ οποιοσδήποτε είναι μέρος της παε αεχ) από σήμερα πληρώνεται από Βαγγελα.
Πλέον αυτή είναι από εδώ και πέρα η απάντηση μου...οποία κι αν είναι η ερώτηση που θα μου θέτουν. Κι ας μην κολλάει ....φαινομενικά! (Γιατί κολλάει!!!)

Τι άλλο να κάτσω να συζητήσω με τα πρόβατα που δεν ενοχλούνται ούτε καν από αυτό;;;

Εγώ κρατάω ότι:

Α. Πληρώνονται από Βαγγέλα από σήμερα κ μπρος...

Β. Είναι ενάντιοι στην κατασπατάληση του δημοσίου χρήματος της μπεΕΡΤ όπως δήλωσαν φέτος το καλοκαίρι. Αυτό γιατι περιμένω να βάλουν άκρες να πάνε του χρόνου σε καμμία ερτ ώστε και τα πρόβατα να μην νιώθουν ότι ξεφτυλιζονται (για φέτος έχουναπαντηση ότι ήδη είχαν συμβόλαιο) αλλά κ τα φράγκα να μην χάσουν.
Μην ξεχνιόμαστε λοιπόν χαρτάκια : Η μπεΕΡΤ δεν έχει καμμία δουλειά να δίνει παχυλά συμβόλαια σε αθλητικά σωματεία! Δικά σας λόγια!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό zoran » Παρ 11 Οκτ 2019, 13:44

g4freeman έγραψε:Τώρα δε νομίζω να έχει κανείς απορία γιατί το πρώτο που ξηλώθηκε από την μαδουροκομμουνιστική περίοδο του Συριζα ήταν η επιτροπή ανταγωνισμού που είχε βαλει χέρι στο Άργος. Τώρα, το δώρο των 250 μυρίων μπορεί να δοθεί απλόχερα στο αφεντικό τους.
Δε μπορώ πάντως να κρύψω ότι μειδιώ όταν διαβάζω κάτι τσιτάτα του στυλ "κι ο Συριζα δεν του έβαλε χέρι του χοντρού" κλπ. Δεν έχει την απλή αντίληψη των πραγμάτων ο κόσμος. Του πώς λειτουργεί η δικαιοσύνη, το πώς λειτουργούν δικαστές, εισαγγελείς, εφέτες κλπ. Δεν κατανοούμε απλά πράγματα. Καταλαβαίνετε ότι είναι το ίδιο σύστημα που εξέδιδε απαλλακτικά βουλεύματα για πλάκα σε Θέμους, χοντρούς για την Ε.Ο. κλπ? Το ίδιο σύστημα που ζητάει προανάκριση για το αν όντως πίναν μπάφους στο Μαξίμου? Το ίδιο σύστημα που δίνει αβέρτα άδειες για την καταστροφή κομματιών της Ελλάδας για να γίνουν "επενδύσεις"? Το ίδιο σύστημα που έκρινε νόμιμες και συνταγματικές όλες τις περικοπές των μνημονίων, όλες τις ανακεφαλαιοποιήσεις τραπεζών (ναι, αυτές που εμείς πληρώσαμε κι έτσι θα πλερώ και τα χαρισμένα στο μαρινάκη για τη nova), και μόνο τις περικοπές των δικαστών έκρινε αντισυνταγματικές? Το ίδιο σύστημα που ξέχασε φακέλους ανάκρισης κάτω από φωτοτυπικά μηχανήματα και στικάκια με λίστες φοροφυγάδων σε συρτάρια? Το ίδιο σύστημα που αποφασίζει για το μάθημα των Θρησκευτικών σα να έχει έδρα το Ριάντ ή την Τεχεράνη? Το ίδιο σύστημα που στην υπόθεση της Novartis εκεί που FBI και IRS και η ίδια η Novartis αναγνωρίζουν σκάνδαλο αυτό βλέπουν "σκευωρία"?
Δεν καταλαβαίνουμε πόσο βαθιά είχε χτιστεί αυτό το σύστημα σαπίλας από το μεσοπόλεμο και μετά? Και θα ερχόταν 50 νοματαίοι για 4 χρόνια (εκ των οποίων τα 2,5 με το πιστόλι στον κρόταφο από την κόσα νόστρα της Ευρώπης) και θα τα άλλαζαν αυτά.
Πολύ πλάκα έχουμε. Μαρινάκη τώρα να γουστάρουμε, κι αν ακούσετε κάποιον να γκρινιάζει να τον ρωτάτε τι ψήφισε να μη χάνετε και χρόνο.


Έτσι ακριβώς !!!!
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 11 Οκτ 2019, 14:27

Λοιπόν τα γράφω εδώ γιατί θα τρελαθούμε σ’ αυτήν την χώρα. Η είδηση της εξαγοράς την Nova δεν παρουσιάζεται σχεδόν πουθενά, σε κανένα μέσο, άκρα του τάφου σιωπή. Όσοι παρουσιάζουν την είδηση αναπαράγουν το ίδιο άγνωστης προέλευσης άρθρο λέξη προς λέξη που λέει ότι η Alter Ego του πρεζέμπορα εξαγοράζει έναντι 40 εκατομμυρίων την Nova-Forthnet η οποία είχε χρέη προς πιστώτριες τράπεζες περίπου 360 εκατομμύρια στις οποίες αντιστοιχεί έναντι αυτού του ποσού το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών των εταιριών που αντιστοιχεί σε λίγο πάνω από 70% του συνόλου. Και γράφουν ότι η κυβέρνηση και οι τράπεζες χάρισαν το 80% των χρεών έναντι 40 εκατομμυρίων. Είναι το μεγαλύτερο ψέμα που έχει ακουστεί ποτέ σ’ αυτήν την χώρα όσον αφορά επιχειρηματική συναλλαγή. Με απλή λογική και μαθηματικά δημοτικού, η εταιρία χαρίστηκε στον πρεζέμπορα. Δώρο. Η αντικειμενική αξία μιας επιχείρησης και τα τρέχοντα δάνεια της επιχείρησης είναι δυο πολύ διαφορετικά πράγματα.

Με 40 εκατομμύρια εξόφλησε δάνεια 360 εκατομμυρίων και αγόρασε, τα περιουσιακά στοιχεία της εταιρίας, υλικοτεχνικό εξοπλισμό, εγκαταστάσεις, και όλο το αρχείο προγράμματος της Nova που συμπεριλαμβάνει όλες τις τηλεοπτικές και κινηματογραφικές παραγωγές όπου η εταιρία χρηματοδότησε εξ ολοκλήρου ή συμμετείχε ως συμπαραγωγός μέσα σ’ αυτά και όλες τις αθλητικές μεταδόσεις του ελληνικού πρωταθλήματος τα δικαιώματα των οποίων είχε η nova. Με λίγα λόγια η σύγχρονη καταγεγραμμένη τηλεοπτικά ποδοσφαιρική ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, μεταξύ άλλων και όλοι οι εντός έδρας αγώνες του ΠΑΟΚ για όσα χρόνια ή ομάδα βρισκόταν στην Nova, ανήκουν πλέον στον πρεζέμπορα.

Αυτήν την στιγμή ο πρεζέμπορας έχει τον πρώην ΔΟΛ, εφημερίδες Βήμα, Τα Νέα, ραδιόφωνα, διανομείς τύπου, ενημερωτικές και αθλητικές ιστοσελίδες, συνδρομητικό κανάλι, πάροχο τηλεπικοινωνιών, το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας, άδεια τηλεοπτικού σταθμού πανελλαδικής εμβέλειας και ποιος ξέρει τι άλλο. Σίχαμα.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 11 Οκτ 2019, 14:51

ρε σεις, ποιος πρεζεμπορας; μπροστινος ειναι ο χοντρος. Wilbur Ross λαιμαι. μια ακομη αμερικανηκη πολιτεια λαιμαι.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 11 Οκτ 2019, 15:03

Besuch 2 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Οι σοβαροί δεξιοί δηλαδή στις 7 Ιουλίου, όσοι πήγαν να ψηφίσουν, εκτιμάς πως δε στήριξαν, εν γνώσει τους, πρεζέμπορα;;
Φυσικά και καποιοι τον στήριξαν Νάβι.
(Οπως αντίστοιχα σοβαροί αριστεροί στήριξαν τον κωλοτουμπα αξελ.)

Όπως υπάρχουν κ άλλοι (εγώ κ η παρέα μου όλη θεωρούμε εαυτούς δεξιούς και λίγα βαζω....οκ μπορείτε να με μισησετε ελεύθερα κ να μου κολλησετε ταμπελιτσες) αλλά κανείς μας δεν πήγε να ψηφίσει, πολλώ δε μάλλον αν πηγαίναμε δεν θα ψηφίζαμε νδουλα....και οι λοιποί -πλην εμού - ΟΧΙ για αθλητικούς λόγους μαρινακηδες κ τετοια..απλά γιατί δεν θεωρούν το κόμμα ουτε δεξιό , ούτε πατριωτικό, ούτε κυριως καθαρό.

Εγώ δεν έκανα όμως την παρατήρηση για αυτό.
Την έκανα γιατί θυμάμαι ότι οπότε αναφέρονταν στην ίδια πρόταση οι λέξεις "ΣΥΡΙΖΑ" και "αριστερά" επί σειρά ετών έβγαιναν πάντα πολλοί -γενικοτερα στην κοινωνία, οχι μόνο εδώ μέσα - και αμύνονταν της θέσης τους ότι "ο ΣΥΡΙΖΑ δεν εκπροσωπεί την αριστερά και μην ταυτιζετε απαραίτητα τις δύο έννοιες, με σκοπό να τα χωσετε στους αριστερούς" .
Δεκτή από εμένα ως άποψη, σωστή σε μεγάλο βαθμο και σεβαστή!

Προφανώς δεν θα τσουβαλιασω κανέναν που ανήκει σε οποιαδήποτε ιδεολογία με βάση ότι ένα (από)κομμα που δηλώνει του ιδίου χώρου με αυτον είναι για το μπέο.

Δεν έχω λοιπόν δικαίωμα κι εγώ τώρα αντίστοιχα να ζητάω η κριτική που γίνεται να περιορίζεται ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΜΟΝΟ - και να μη γενικεύουμε στις εκφράσεις μας;
Όχι τίποτα άλλο , αλλά μόνο μέτωπα θα ανοίγουμε χωρίς λόγο ενώ άλλο είναι το θέμα μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν αντιλέγω, αδερφέ. Προσωπικά είμαι κόκαλο αντιδεξιός αλλά δεν έχει να λέει τίποτα αυτό. Ούτε πρόκειται να αλλάξει η εκτίμηση, που σου έχω εδώ μέσα, επειδή διαφέρουν οι πολιτικές μας τοποθετήσεις. Το δικό μου θέμα είναι ότι υπάρχει κόσμος, όχι μόνο εκ πεποιθήσεως δεξιοί, που εμπιστεύθηκαν την ψήφο τους στη νδ, γνωρίζοντας με βεβαιότητα πως θα ξεσαλώσει ένας γκανγκστερ. Και πολύ φοβάμαι πως σε αυτήν την ΗΛΙΘΙΑ μάζα, και συγγνώμη κιόλας αν νιώσει κάποιος πως προσβάλλεται από το χαρακτηρισμό αυτό, ανήκουν και συνοπαδοί. Μπορεί ο ΠΑΟΚ για τον καθένα μας να έχει άλλη θέση και αξία στην καθημερινότητα της ζωής μας αλλά μου φαντάζει πραγματικά αδιανόητο ΠΑΟΚτσής να έχει στηρίξει το συγκεκριμένο κόμμα, μετά από όσα ελεεινά έχουν προηγηθεί από πλευράς τους με στόχο και την ομάδα και τον Σαββίδη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 11 Οκτ 2019, 15:10

Μπροστινός ο χοντρός, πισινός ο κούλης, τελικά καλά τα λέει η γνωστή ρήση, του θυμόσοφου Ελληνικού λαού...

"Η ζωή είναι ένας κώλος.........Γ@μησε τον, πριν σε χέσει"........
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό rouki » Παρ 11 Οκτ 2019, 15:23

Πολύ εύστοχος, όπως πάντα :mrgreen: :lol: :opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1441
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 11 Οκτ 2019, 15:39

Ακούω τώρα σε ραδιοφωνικό σταθμό τον πατέρα του οπαδού του Εθνικού, που δολοφονήθηκε από τις κρητικές αδερφάρες του Ηροδότου, που υπερασπίστηκε ο αληταράς Αυγ@ν@κης για ψήφους και μόνο. Ο νυν σταυροφόρος κατά της βίας. Αξιοθαύμαστα ψύχραιμος και νηφάλιων τόνων ο άνθρωπος. Αξιοπρεπέστατος. Στη θέση του νομίζω ότι δε θα είχα τη στοιχειώδη διαύγεια να βάλω 3-4 προτάσεις στη σειρά. Σκέφτομαι τι πρόκληση συνιστά για αυτόν τον άνθρωπο και τη λοιπή οικογένεια να βλέπει και να ακούει αυτόν τον υποκρίταρο τον υφυπουρδό να παριστάνει ότι τον ενδιαφέρει η πάταξη της βίας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Παρ 11 Οκτ 2019, 16:51

Δειτε κι αυτο που πηρε το ματι μου...
Δεν ξερω για την εγκυροτητα του, αλλα ενδιαφερον ακουγεται...


Αποκάλυψη-«ΒΟΜΒΑ»: Βρέθηκαν 2,5 εκατ. ευρώ σε τραπεζικό λογαριασμό αντιπροέδρου Αρείου Πάγου και τηλεφωνικές συνομιλίες της με υπόδικο επιχειρηματία!

Σε συνέχεια της αποκάλυψης που έκαναν τα Piperata.gr τον περασμένο Μάιο (διαβάστε εδώ), θέμα το οποίο απασχόλησε προ ημερών και την πρεμιέρα της εκπομπής «Δίκη της Δευτέρας» στον τηλεοπτικό σταθμό OPEN, σχετικά με (γυναίκα) πρώην αντιπρόεδρο του Αρείου Πάγου, που ελέγχεται για παραδικαστική διαπλοκή και συγκάλυψη κακουργήματος, που φέρεται να έχει διαπράξει περιβόητος επιχειρηματίας, σάς έχω νέα αποκάλυψη – «βόμβα».

Σε λογαριασμό της εν λόγω δικαστικής λειτουργού, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες, βρέθηκαν 2,5 εκατ. ευρώ, ενώ εντοπίστηκαν από νόμιμες υποκλοπές και πάμπολλες τηλεφωνικές συνομιλίες, μεταξύ της ιδίας και του επίμαχου υπόδικου επιχειρηματία!

Μάλιστα, από τις έρευνες της εισαγγελίας Διαφθοράς, όλα τα παραπάνω «καυτά» ευρήματα φέρονται να ταιριάζουν απολύτως χρονικά με την απόφαση που εξέδωσε το ανώτατο δικαστήριο, το οποίο είχε απορρίψει κατά πλειοψηφία (με ψήφους 2-1) την αναίρεση της απαλλαγής του υπόδικου επιχειρηματία, με το σκεπτικό ότι δεν είχε πλήρη και εμπεριστατωμένη αιτιολογία…

Η ποινική, αλλά και πειθαρχική, προκαταρκτική κατά της πρώην αντιπροέδρου του ανωτάτου δικαστηρίου, αρχικώς στηρίχθηκε σε τρεις ένορκες μαρτυρικές καταθέσεις ενός δικηγόρου, τις οποίες διαβίβασε η εισαγγελέας Εφετών Β. Σακελλαροπούλου στον προϊστάμενο της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών Β. Ιωαννίδη.

Η πρώην αντιπρόεδρος ελέγχθηκε πειθαρχικά και για άλλη δικαστική υπόθεση. Μάλιστα, ερευνήθηκε από αντιπρόεδρο του Συμβουλίου της Επικρατείας για παραβίαση της «αρχής αμεροληψίας».

Αυτή τη στιγμή, πάντως, ερευνάται ενδελεχώς το αν χρηματίστηκαν οι επίμαχοι δικαστικοί λειτουργοί, καθώς και το αν υπάρχει πιο βαθύ παραδικαστικό κύκλωμα, το οποίο κιόλας καθοδηγείται και δωροδοκείται από το σύστημα του περιβόητου υπόδικου επιχειρηματία… Ίδωμεν!



η πηγη αναφερεται στην πρωτη προταση του κειμενου
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες