Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 17:35

g4freeman έγραψε:Αντιλαμβάνομαι τη δεινή και αμήχανη θέση των αδερφών ΠΑΟΚτσήδων που συνεχίζουν να λένε το ποίημα ότι "κι ο Συριζα μία από τα ίδια ήταν, και μας κλέψανε ένα πρωτάθλημα, και μας πούλησαν και τη Μακεδονία - παρεμπιπτόντως, εγώ ακόμα σπίτι μου είμαι, δεν ήρθε κανένας βορειομακεδόνας να με πετάξει έξω-,και όλοι κράτος Αθηνών είναι κλπ". Εντάξει, το αντιλαμβάνομαι γιατί πρώτον, ναι, δεν είναι όλοι αριστεροί ή φίλοι του Σύριζα, έχουν ενστικτωδώς κακή προαίρεση απέναντι στο αριστερό και προοδευτικό, γιατί δεύτερον υπάρχουν και δεξιοί αδερφοί ΠΑΟΚτσήδες που δε μπορούν να συμφιλιωθούν έυκολα με την ιδέα ότι η παράταξη που αντιοπροσωπέυει το 90% της ιδεολογίας τους στην Ελλάδα είναι ένα μάτσο τομάρια και αποβράσματα, δουλικά του Μαρινάκη και του ΣΕΒ και τρίτον, γιατί μετά από τόσο πασόκ και νδ, δεν το χωρά εύκολα ο νους του Έλληνα ότι κάποια στιγμή πέρασαν και κάποιοι από την κυβέρνηση που μπορεί να έκαναν και αρκετές χοντρομαλακίες αλλά δεν ήρθαν ούτε να φάνε, ούτε να υπήρετήσουν αφεντάδες.
Παίζουμε στο μυαλό μας ένα παραμύθι ότι αυτός ο δαίμονας ο Βασιλειάδης, ήταν λακές του Μαρινάκη και μας έκλεψε το πρωτάθλημα (όταν η στάση του ιδίου του Ιβάν ήταν ενδεικτική του ότι κατάλαβε ότι χειρίστηκε επικοινωνιακά το σκηνικό με την κούλα λάθος), οπότε και ο Συριζα μας το έκλεψε, τα γαϊδούρια τα αριστερά τα άπλυτα. Το ότι οι βιαστές της χώρας είναι ξανά στα πράγματα με τις αγριότερες ορέξεις που είχαν ποτέ και ότι όπου σταθούν και όπου βρεθούν την πέφτουν στους άπλυτους του Συριζα και στον ΠΑΟΚ μάλλον μόνο εγώ το βλέπω.
Καταλάβετε ότι όσοι ψηφίσατε ΝΔ, συμμετείχατε στην παλινόρθωση ενός αποτρόπαιου καθεστώτος που και απέναντι στον ΠΑΟΚ είναι και απέναντι στον απλό Έλληνα εν γένει.
Ελπίζω μόνο να μη βρίσκεται ανάμεσά μας κανένας εξωγήινος που ψήφισε Κούλη για να αντραπεί η συμφωνία των Πρεσπών... Θα λυπηθώ πολύ.

1ον.προσβαλλεις την αριστερα κατατασσοντας τον τωρινο τουλαχιστον συριζα ως κανονικο εκπροσωπο της.Ας πουμε οτι ειναι ενας πιο ηπιος και ανθρωποκεντρικος και φιλεργατικος νεοφιλελευθερισμος για να μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας.
2ον.αυτο που χωριζει το συριζα απο πασοκνδ ειναι οτι ξεκινησε απο το μηδεν για να τους μοιαξει και προφανως προλαβε να εφαρμοσει οποιες πρακτικες προλαβε σε ελαχιστο χρονο.Αν συνεχισει να ειναι ο δευτερος πολος στο καινουριο μας διπολο μια χαρα σε καμια 15αρια χρονια θα ειναι οτι και το πασοκ.φυσικα με πιο ελεγμενα δημοσιονομικα απο οτι επι πασοκ.Αν συνεχισει δλδ να προσεγγιζει οποια ορφανα φρουτα πεφτουν απο τα αλλα δυο δεντρα δε θα διαφερει σε τιποτα σε μερικα χρονια.Ηδη προσπαθει απο ριζοσπαστικη αριστερα να μετατραπει σε σοσιαλδημοκρατικο (λολ) κομμα.
3ον.συμφωνω απολυτα στο : Καταλάβετε ότι όσοι ψηφίσατε ΝΔ, συμμετείχατε στην παλινόρθωση ενός αποτρόπαιου καθεστώτος που και απέναντι στον ΠΑΟΚ είναι και απέναντι στον απλό Έλληνα εν γένει.
4ον.μπροστα στους οικομενικους πατριαρχες της διαφθορας νδπασοκ ο συριζα καταφερε να φτασει στο βαθμο του διακονου.
5ον. ως λαος εχουμε αναπτυξει σχεσεις λατρειας με τη διαφθορα.Αν ο δικος μας ειναι πιο κουφαλα απο τον απεναντι καμαρωνουμε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:01

Σωστος ο Barlow. Και για το οτι οκοσμος ψηφισε Κουλη φταιει και ο Αλεξης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:09

navigator11 έγραψε:
prax έγραψε:Ναβι χωρίς καμία διάθεση για αβάντα στον τσυριζα ούτε σε κανέναν
Την κανονικότητα έφερε ο τσιπρας αδερφέ, γι αυτό κ δεν έγιναν τα αίσχη που γινόταν τόσο καιρό

Επίσης της δικαιοσύνης δουλειά είναι να τον στριμώξει
Αν ο οποιοσδήποτε κάνει υποδείξεις στη δικαιοσύνη τότε θα γίνει της πουτανας
Γι αυτό ο κουλης είχε λυσσάξει γιατί ο τσιπρας πριν τις εκλογές της Ευρώπης άλλαξε τους νομικούς στον Άρειο πάγο αν θυμάσαι, πήγε να βάλει τους δικούς του για να δικάζουν αξιοκρατικά, ότι έκανε κ στο ποδόσφαιρο δλδ κάτι το οποίο τελικά δεν έγινε κ ο Κούλης έβαλε τους δικούς του, γι αυτό κ η υπόθεση με το πόθεν εσχες της μαρεβα τότε που αγόρασε σπίτι στο Παρίσι, μπήκε στο αρχείο..

Όσο για τον Τσίπρα, θέλει πολύ δουλειά για να τους πολεμήσει, όχι ότι δεν έκανε λάθη..
Από την άλλη επίσης πολύ φοβάμαι ότι ακόμα κ μέσα εκεί, για την δικαιοσύνη ομιλώ, είχε κ έχει άκρες.. αν θυμάσαι κάτι συνομιλίες που είχαν βγει να κάνει ο χοντρός υποδείξεις σε εισαγγελέα..

Επίσης τον σαγόνια τον πήρε για την ίδια δουλειά που τον είχε προσλάβει ο αφραγκουζος όταν ήταν στα μαχαίρια με το παχύδερμο, αλλά κ πάλι θα του κλασει

Ωραίος ο ρειν..


Εγώ αυτό που βίωσα, αδερφέ, είναι πως επί σύριζα εκλάπη με μεθοδεύσεις ΑΙΣΧΡΕΣ και πρωτεργάτη, εννοείται, το παχύδερμο - είναι για γέλια να πιστεύεται ότι μπορούσε ο τίγλης από μόνος του να οδηγήσει εκεί τα πράγματα - ένα πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ, το οποίο βαθμολογικά κατέκτησε, αλλά απενεμήθη αλλού. Το ποιόν της νέας πρεζοκρατίας το γνωρίζουμε εδώ και δεκαετίες ολόκληρες. Των άλλων είχαμε την ευκαιρία να το γνωρίσουμε κι αυτό.

Για να μην πιάσουμε και το θέμα του πρωταθλήματος 2016-2017. Την υπόθεση με τις κάμερες στο Πρεζαϊσκάκης, το ξύλο εναντίον των παιχτών του Πλατανιά κοκ. Ή τα της υπόθεσης Τζήλου κοκ. Όσον αφορά στα του ποδοσφαίρου. Ουδεμία διάθεση υπήρξε να επέλθει κανονικότητα. Το ότι πήραμε το πρωτάθλημα ήταν προϊόν του ότι ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ 2η σερί χρονιά να παρθεί με πραξικόπημα το πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ, εφόσον πήγαινε ΤΡΕΝΟ μέχρι τέλους. Πράγμα, που, προς δυσάρεστη έκπληξή τους, συνέβη.

Οπότε αυτά τα περί του επιζητώντος το δικαίο και το τίμιο συριζα εγώ τα ακούω/διαβάζω βερεσέ. Το μόνο πράγμα, που χωρίς, εννοείται, να ευνοήσει σε τίποτα την ΠΑΕ ΠΑΟΚ φωτογραφικά (μιας και της ρύθμισης εκμεταλλεύτηκαν και πόσοι άλλοι, που τεχνηέντως φυσικά δε μνημονεύονται από κανέναν), μπορούμε να τους πιστώσουμε στα υπέρ τους είναι που ... επέτρεψαν στην ιδιοκτησία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ να την ελευθερώσει από τα χρέη της. Διότι κανένας άλλος δεν επρόκειτο να τολμήσει να γίνει αυτό το πράγμα.

Όσον αφορά στα μη ποδοσφαιρικά, ο "θεσμός" της δικαιοσύνης υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει, στην Ελλάδα τουλάχιστον, για να συναλλάσσεται με και να "ξεπλένει" την πολιτικοεπιχειρηματική διαπλοκή και διαφθορά. Όταν το αυγό, για χάρη της κοινωνίας, για όφελος των πολλών, επιβάλλεται να μπει στον "κώλο" κάποιων μεγαλοαπατεώνων, οι ... λειτουργοί της δικαιοσύνης εν γελλάδι σφυρίζουν πιο αδιάφορα κι από τον Μπίσεσβαρ τις προάλλες στο Μπουρνάζι. Πιόνια είναι οι (μεγαλο)δικασταί, ετεροκαθοδηγούμενα. Αν "πέσει" η εντολή από ψηλά, εφόσον υπάρχει διάθεση, μια χαρά κινητοποίηση μπορεί να υπάρξει για να γίνει το αυτονόητο, εφόσον υπάρχουν στοιχεία καταδικαστικά για τον κάθε Μαρινάκη.
Απο τις λιγες φορές που συμφωνω με καθε λεξη σου.
Τα ιδια κοπροσκυλα ειναι ολοι τους.
Καμια κανονικοτητα δεν ηρθε με Τσιπρα και καμια κανονικοτητα δεν επεστρεψε με Κουλη.
Και οι δυο παιξαν μπαλα με τον πρεζεμπορα για χαρη της καρεκλας!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10922
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:34

ΑποστόληςΑ έγραψε:Σωστος ο Barlow. Και για το οτι οκοσμος ψηφισε Κουλη φταιει και ο Αλεξης.

κανενας τσιπρας δεν του φταιει του κοσμου που ψηφισε κουλη φιλε Αποστολη.Εκτος κουλη υπηρχαν κ αλλα κομματα.
ο κοσμος δε νοιαζεται για τη διαφθορα ουτε για το καλο του τοπου.μονο για τον κωλο του νοιαζεται.κ ο κουλης εταξε μειωση φορολογιας.
Ως προς τις πρεσπες που ξερω ποσο ευαισθητος εισαι στο συγκεκριμενο θεμα και ποσο προδωμενος νοιωθεις, αν ο κοσμος ενδιαφεροταν θα αρκουνταν στις δηλωσεις του κουλη στο εξωτερικο προεκλογικα, που ελεγε μεσες ακρες οτι μια χαρα συμφωνει.και θα τον μαυριζε.Δε θα τον εβγαζε με αυτοδυναμια.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό alp920 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:35

g4freeman έγραψε:Αντιλαμβάνομαι τη δεινή και αμήχανη θέση των αδερφών ΠΑΟΚτσήδων που συνεχίζουν να λένε το ποίημα ότι "κι ο Συριζα μία από τα ίδια ήταν, και μας κλέψανε ένα πρωτάθλημα, και μας πούλησαν και τη Μακεδονία - παρεμπιπτόντως, εγώ ακόμα σπίτι μου είμαι, δεν ήρθε κανένας βορειομακεδόνας να με πετάξει έξω-,και όλοι κράτος Αθηνών είναι κλπ". Εντάξει, το αντιλαμβάνομαι γιατί πρώτον, ναι, δεν είναι όλοι αριστεροί ή φίλοι του Σύριζα, έχουν ενστικτωδώς κακή προαίρεση απέναντι στο αριστερό και προοδευτικό, γιατί δεύτερον υπάρχουν και δεξιοί αδερφοί ΠΑΟΚτσήδες που δε μπορούν να συμφιλιωθούν έυκολα με την ιδέα ότι η παράταξη που αντιοπροσωπέυει το 90% της ιδεολογίας τους στην Ελλάδα είναι ένα μάτσο τομάρια και αποβράσματα, δουλικά του Μαρινάκη και του ΣΕΒ και τρίτον, γιατί μετά από τόσο πασόκ και νδ, δεν το χωρά εύκολα ο νους του Έλληνα ότι κάποια στιγμή πέρασαν και κάποιοι από την κυβέρνηση που μπορεί να έκαναν και αρκετές χοντρομαλακίες αλλά δεν ήρθαν ούτε να φάνε, ούτε να υπήρετήσουν αφεντάδες.
Παίζουμε στο μυαλό μας ένα παραμύθι ότι αυτός ο δαίμονας ο Βασιλειάδης, ήταν λακές του Μαρινάκη και μας έκλεψε το πρωτάθλημα (όταν η στάση του ιδίου του Ιβάν ήταν ενδεικτική του ότι κατάλαβε ότι χειρίστηκε επικοινωνιακά το σκηνικό με την κούλα λάθος), οπότε και ο Συριζα μας το έκλεψε, τα γαϊδούρια τα αριστερά τα άπλυτα. Το ότι οι βιαστές της χώρας είναι ξανά στα πράγματα με τις αγριότερες ορέξεις που είχαν ποτέ και ότι όπου σταθούν και όπου βρεθούν την πέφτουν στους άπλυτους του Συριζα και στον ΠΑΟΚ μάλλον μόνο εγώ το βλέπω.
Καταλάβετε ότι όσοι ψηφίσατε ΝΔ, συμμετείχατε στην παλινόρθωση ενός αποτρόπαιου καθεστώτος που και απέναντι στον ΠΑΟΚ είναι και απέναντι στον απλό Έλληνα εν γένει.
Ελπίζω μόνο να μη βρίσκεται ανάμεσά μας κανένας εξωγήινος που ψήφισε Κούλη για να αντραπεί η συμφωνία των Πρεσπών... Θα λυπηθώ πολύ.

Κανένας δεν αντιδρά ενστικτωδώς απέναντι σε προοδευτικά κινήματα.Το γεγονός ότι αυτό στο δεξιό έκτρωμα μας κυβερνά οφείλεται εν πολλοίς στα λάθη και την τραγική λειτουργία και δομή του ΣΥΡΙΖΑ που ενώ είχε την ευκαιρία και την στήριξη του κόσμου να τερματίσει μια και καλή κάθε πιθανότητα διακυβέρνησης της χώρας από αυτούς που την έφεραν στον γκρεμό δεν το έκανε.
Όσο για τον Βασιλειάδη άστο.Ενας ατολμος υφυπουργόςΤο μόνο που φάνηκε να τον ενδιαφέρει ήταν το εκλογικό του κοινό.Αν μιλάμε για επικοινωνιακά λάθη του Σαββίδη τότε τι να πούμε για τον Υφυπουργό που έτρεξε με μιας να καταδικάσει τον οργανισμό ΠΑΟΚ και να σταματήσει το πρωτάθλημα ενώσφύριζε αδιάφορα όταν σε άλλα γήπεδα γινόταν της τρελής από επεισόδια.
Όταν έγινε το περιστατικό με την είσοδο Σαββίδη όλος ο ΣΥΡΙΖΑ έτρεχε να πάρει αποστάσεις και κοίταζε να μας σταυρώσει.Και πολλά άλλα που δεν γράφονται .
Δεν θα αγιοποιησουμε και τον ΣΥΡΙΖΑ επειδή οι άλλοι είναι σιχαμενοι.Τι να πούμε ότι έφερε το VAR?Δεν το είχα εγώ 14 ανυπόγραφο μηνες στο γραφείο μου .Πως ακριβώς βελτιώθηκε το ποδόσφαιρο? Σταμάτησε η βία?Το ατιμώρητο ξύλο στους παίχτες του Πλατανιά και στο τζηλο ,το προπερσινο κλεμμένο πρωτάθλημα με άλλη κυβέρνηση έγινε?
Δεν έχει καλό και κακό με αυτούς όλους για τον ΠΑΟΚ και την Μακεδονία.Απλα έχει το κακό και το χειρότερο
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2002
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Slade » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:44

Πραγματικά κι εγώ προσπαθώ να σκεφτώ όσους διαφθαρμένους έχουν περάσει από το ελληνικό ποδόσφαιρο και την κοινωνία γενικότερα , Κόκαλης, Κοσκωτάς, Ψωμιάδης, Βαρδινογιάννης κ ένα σωρό άλλοι και τέτοιο πράγμα σαν τον εσκομπάρ ούτε κατά διάνοια δηλαδή. Πλοία φαντάσματα με τόνους πρέζας, αποθήκες στα καμίνια με πρεζόχαπα αξίας εκατοντάδων εκατομμυρίων, μπανανάδικα πίτα στην κόκα, πληρώματα που αυτοκτονούν μαζικά απ' τον Καπετάνιο μέχρι και τον Φιλλιπινέζο καμαρώτο, σπάσιμο γόνατα διαιτητή μέρα μεσημέρι με μάρτυρες και τηλέφωνα, στημένα παιχνίδια ολόκληρων κατηγοριών και ότι σκατά άλλο έχει ο ποινικός κώδικας και ακόμα παραπάνω. Από σχετική καλή εικόνα που έχω για την Ιταλία, πραγματικά η εκεί πολυδιαφιμισμένη μαφία τέτοια προστασία από το κράτος και επίδειξη εξουσίας δεν έχει κάνει ούτε γι' αστείο τις τελευταίες δυο δεκαετίες. Δεν ξέρω ειλικρινά που μπορεί να οδηγηθεί η κατάσταση με τον συγκεκριμένο τύπο, όχι μόνο στο ποδοσφαιρικό κομμάτι αλλά και γενικότερα. Πάντως δεν βλέπω να έχει καλό τέλος ο ίδιος αν συνεχίσει έτσι. Το ζήτημα είναι για πόσο θα συνεχίσει και μέχρι που θα φτάσει η βαρβαρότητά του.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:45

barlow4 έγραψε:Εκτός αν αγοράσουν κανένα άλλο αφμ του χρόνου.
Afm hopping


Εξυπακούεται ότι σε αυτό προσβλέπουν ρε. Σιγά μην αντέξουν σε ακόμα 6-7 χρόνια αφάνειας. Συνηθισμένοι βέβαια είναι αλλά και πάλι είναι too much.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:48

θελω να ειμαι δικαιος με τον ηρακλη η οπως αλλιως λεγεται πλεον ομως.Τους γ@μησε πατοκορφα το κρατος.Αν τα εκαναν σε οποιαδηποτε ομαδα με δυναμικη αυτα τα ξεφτιλικια που εκαναν στον ηρακλη θα ειχαμε θυματα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:55

Πλέον μου είναι παντελώς αδιάφορο. Δεν απέχω της γνώμης σου. Αλλά αυτό το εμετικό μένος για τον ΠΑΟΚ και τον Σαββίδη μου προξενεί αηδία. Όσο έχουν κουμάντο τους αυτόνομους φ@νι@δες είθε να καταλήξουν στο γεροδιάολο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:57

Αλήθεια είναι αυτό, άλλοι τους κατέστρεψαν,τον Σαββίδη και τον ΠΑΟΚ έβριζαν όμως.
Δεν είναι να τους λυπάσαι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό alp920 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 18:59

barlow4 έγραψε:θελω να ειμαι δικαιος με τον ηρακλη η οπως αλλιως λεγεται πλεον ομως.Τους γ@μησε πατοκορφα το κρατος.Αν τα εκαναν σε οποιαδηποτε ομαδα με δυναμικη αυτα τα ξεφτιλικια που εκαναν στον ηρακλη θα ειχαμε θυματα.

Έχεις δίκιο.Αλλα από τότε διαλύθηκαν άλλες δυο φορές και έφταιξε μόνο το ξερό τους το κεφάλι
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2002
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 19:00

ειλικρινα δε μου περισσευει μισος για κανεναν αλλο.ουτε για την κουλα, ουτα ουτε για το ληκι ουτε για τη ζελα, ποσο μαλλον για τον ηρακλη.Με ολους τους αλλους θελω να προσπαθω να ειμαι δικαιος.ειτε υπερ τους ειτε εναντιων τους.λιγο πολυ ολοι οι αλλοι κοιτουσαν να καβαντζωσουν τον εαυτο τους, να κλεψουν οποτε μπορουν οσο μπορει ο καθενας για να επωφεληθουν οι ιδιοι.Μονο οι απογονοι εχουν σαν πρωτη εγνοια τους το κακο του αλλου.Μονο αυτοι ζουν για να καταστρεφουν.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 19 Σεπ 2019, 19:10

Εγώ θυμάμαι σαν χτες αυτόν τον Τάκη που παρίστανε τον πρόεδρο τους να κερνάει σαμπάνιες σε γκόμενες και να φοράει ρόλεξ στα χέρια κλπ. Τόσα χρόνια στο Καυταντζόγλειο δεν έχουν αναβαθμίσει τίποτα, παίζει ούτε το ενοίκιο να μην πληρώνουν. Μια συμπαθητική χρονιά κάνανε στο γηπεδάκι της Ευκαρπίας, εκεί θύμιζε λίγο έδρα. Η δυναμική τους δεν είναι σε καμία περίπτωση για επαγγελματικές κατηγορίες. Υπάρχουν ομάδες στην σουπερλιγκ που δεν έχουν ούτε αυτούς τους τριακόσιους που έχει η γριά, αλλά τουλάχιστον πληρώνουν τα συμβόλαια των παιχτών και τα ενοίκια των γηπέδων που τους φιλοξενούν.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 19 Σεπ 2019, 19:28

συμφωνοι.απλα αυτοι δεν ειναι λογοι για να μην ειναι ο νομος ισος απεναντι σε ολους.Και σε αυτους ειδικα εκαναν και ανοσιουργηματα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 19 Σεπ 2019, 20:13

barlow4 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Σωστος ο Barlow. Και για το οτι οκοσμος ψηφισε Κουλη φταιει και ο Αλεξης.

κανενας τσιπρας δεν του φταιει του κοσμου που ψηφισε κουλη φιλε Αποστολη.Εκτος κουλη υπηρχαν κ αλλα κομματα.
ο κοσμος δε νοιαζεται για τη διαφθορα ουτε για το καλο του τοπου.μονο για τον κωλο του νοιαζεται.κ ο κουλης εταξε μειωση φορολογιας.
Ως προς τις πρεσπες που ξερω ποσο ευαισθητος εισαι στο συγκεκριμενο θεμα και ποσο προδωμενος νοιωθεις, αν ο κοσμος ενδιαφεροταν θα αρκουνταν στις δηλωσεις του κουλη στο εξωτερικο προεκλογικα, που ελεγε μεσες ακρες οτι μια χαρα συμφωνει.και θα τον μαυριζε.Δε θα τον εβγαζε με αυτοδυναμια.

Για τις Πρέσπες η κα Θεοδώρα Μπακογιάννη, είχε δηλώσει το 2008, ως ΥΠΕΞ, "σύνθετο όνομα με γεωγραφικό προσδιορισμό". Αυτό που έγινε δηλαδή. Επομένως εγώ τουλάχιστον ήξερα ότι το είχαν πουλήσει το θέμα.
Για τον Έλληνα τρέφεις υψηλές φιλοδοξίες. Δεν μας βλέπεις πώς συμπεριφερόμαστε στο γήπεδο; όχι μόνο οι άλλοι (γαύροι, βάζελοι, χανούμια, σκουλήκια κλπ) τους οποίους σιχαινόμαστε ποδοσφαιρικά, αλλά ακόμη και μεταξύ μας που αρπαζόμαστε.
Ο κόσμος κατά 90% παρασύρεται από τα ΜΜΕ επομένως κάποιο από τα δύο μεγάλα κόμματα θα ψήφιζε. Οι άλλες του επιλογές (βάσει ποσοστών) ΚΙΝΑΛ, ΚΚΕ, ΧΑ και οι δύο καινούριοι (Βελο και Βαρουφάκης).
Για μένα κανείς από όλους αυτούς δεν θα κάνει τη χώρα από μπο#$% που είναι τώρα, Κράτος.
Δεν τρέφω καμία φρούδα ελπίδα. Έζησα την μεγάλη πράσινη προπαγάνδα της δεκαετίας του 80 και με ξύπνησε για τα καλά. Ό,τι γίνεται σήμερα ποδοσφαιρικά με τον χοντρό γινόταν τότε πολιτικά με τον Ανδρέα.
Ανακύκλωση με άλλα πρόσωπα και άλλες αξίες.
Στις εκλογές πολλοί έλεγαν ότι δεν θα πάνε να ψηφίσουν. Εγώ τους έλεγα να πάνε να ψηφίσουν ένα μικρό κόμμα, γιατί η αποχή είναι ολέθρια. Κανείς δεν το έκανε.
Επομένως γιατί φωνάζουμε;
Εδώ δεν καταλαβαίνουμε πόσο κακό κάνει η αποχή και πόσο οι απέχοντες κάνουν αυτό ακριβώς που θέλει ο κάθε Κούλης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: john4serres και 15 επισκέπτες