Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 19:58

εμενα μου αρεσε που η φιφα δεν αναγνωριζει νεο αφμ
και θεωρει οτι προκειται για την ιδια ομαδα που πιστολιασε παικτες,μανατζερ,πιθανως και αλλες ομαδες

και μιλαμε οτι για το 44 του αρη η τοτε κυβερνηση,με νομο πληρωσε τους παικτες που κανανε προσφυγη
γιατι η φιφα δεν μασησε απο νομους αρθρα και λοιπες παπαριες

η απαγορευση μεταγραφων ειναι για προσφατα πιστολια

η χατρινη,ποσα πιστολια εχει αυτη τη στιγμη σε παικτες,ομαδες,μανατζερ?
για το βαζελο ειναι γνωστο,αλλά καθυστερουν τις αποφασεις μεσω της επο

αυτο θα πρεπει να κυνηγησει η παε,οτι χρωστανε και δεν δικαιουνται μεταγραφες
γιατι υπαρχει αθεμιτος ανταγωνισμος
και στο φιναλε ας γινει ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ
μια και ολοι ειναι νομοταγεις

θα μπορουσαμε να δουμε επισης,αν εχει δικαιωμα να ασχοληθει με αλλη ομαδα
ειτε παιρνοντας μετοχες ή αναλαμβανοντας την προεδρια,παραγοντας που αφησε απληρωτους παικτες κ.λ.π.

για την κοντολεμονια του θεσσαλικου καμπου λεω

μηπως τελικα θα επρεπε να οργνωσει η παε,ενα νομικο επιτελειο που θα ξεσκονισει
διαταξεις και κανονισμους της ουεφα και της φιφα
και να τους χρησιμοποιει εναντιον ολων αυτων των νομοταγων?

ΥΓ αυτο με τον ντουρμισάι παντως ειναι κωλοπεριπτωση

κι εγω δεν θελω να γινω σαν κι αυτους
το οτι δεν ειμαι σαν κι αυτους ομως το ξερω μονο εγω
οτι και να κανω,ο μηχανισμος της προπαγανδας,παντα κατι θα μου προσαπτει
σε οποιο τιτλο κι αν παρω
και με την πρωτη ευκαιρια θα μου την εχουν στημενη να με πηδηξουν,επειδη.....ετσι

αυτο γινεται απο τοτε που με ξερω
κι αυτο θα γινεται μια ζωη,γιατι ολα τα κοζια ειναι στη χαμουτζια και ειναι μοιρασμενα
εμεις οι ιθαγενεις τους χαλαμε την....κανονικοτητα

το αρθρο που ανεφερε ενας φιλος πιο πανω εχει ενδιαφερον
34γ νομιζω

ας αρχισει η παε μ΄αυτο
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:13

απανταω στο πολυ ωραιο ποστ του αδερφου GIKA
ωραιο ποστ μπραβο για την σκεψη σου ΑΛΛΑ
εμεις γιναμε ΠΑΟΚ οταν μας ελεγαν οι μεγαλυτεροι για δεκαδες σφαγες ενω ειχαμε ομαδαρα
γιναμε ΠΑΟΚ φαγαμε μια ζωη στα χιλιομετρα στις διαδηλωσεις γεμισαμε πικρες και στεναχωριες
μας εκλεψαν μας κλεβουν και θα μας κλεβουν
ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΝΤΙ ΣΤΟΝ ΜΑΚ
ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΩΣ ΕΔΩ γιατι πλεον μπορουμε να βαλουμε ενα στοπ...

εμεις εημασταν που δεν θελαμε να κατεβει η ομαδα στον επαναληπτικο
ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΕ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ
και νιωθουν ενοχες λες? οχι βγαινουν και απο πανω

μας κλεβουν εντος και εκτος γηπεδων
ακομα και σημερα οι υποκριτες θελουν να σε ριξουν στα χαρτια

αν σας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου αν υπαρχει μια μορφη συνδρομου της στοκχολμης με την ανυπαρξια μας στα μμε και την τεραστια αφελεια μας δεν ειναι περιεργο
αλλα να λες πως θα γινουμε αεχ εο αλαφουζ αν δεν κατσουμε για μια φορα να μας μαμησουν
προσβαλεις πρωτα απο ολα εσενα τον ιδιο
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
ΕΝΙΩΣΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΣΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΣΕΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΣΦΑΞΟΥΝ
ΑΝ ΘΕΣ ΕΙΡΗΝΗ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
ΑΝ ΘΕΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:15

Αν ο Άρης έχει 1 εκατ οφειλές η αεκ του νιάου που την έριξε στην γ για να μην πληρώσει, ΠΌΣΑ ΘΑ ΈΧΕΙ; ΝΑ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΠΑΠΑΔΕΣ.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:23

αυτα τα χρεη αφορουν παιχτες προπονητες μανατζερ

αν μετρουσαν τα χρεη στο δημοσιο δεν θα επαιζαν ευρωπη

η ουεφα δεν ενδιαφερεται αν χρωστας στο κρατος η στις τραπεζες σαν παε η αν στα χαρισαν..
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:33

Αυτούς τους πλήρωσε η χάρτινη;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:36

θα δειξει αν κανει μεταγραφη η οχι...
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 13 Ιαν 2020, 20:50

Η ξανθη αν κανει ενσταση παιρνει το ματς στα χαρτια με 3-0 και περναει στο κυπελο?

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό pk77 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:18

gika έγραψε:Λυπάμαι πραγματικά με αυτά που διαβάζω.

Υποστηρίζω αυτή την ομάδα, και παλεύω για αυτή την ομάδα, χρόνια ολόκληρα, όχι γιατί έτυχε, αλλά γιατί πρεσβεύει αξίες πολύ σημαντικότερες των πρωταθλημάτων. Δεν θα μπορούσα να είμαι ποτέ Ολυμπιακός, πανηγυρίζοντας πρωτάθλημα μέσω αντικανονικής συμμετοχής ενός παίκτη της Καλαμαριάς. Δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι ΑΕΚ, πανηγυρίζοντας πρωτάθλημα που πήρα στα δικαστήρια εκμεταλευόμενος μια στιγμιαία βλακεία του αντίπαλου προέδρου. Και δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι ΠΑΟΚ, αν προσπαθούσα να πάρω παιχνίδι στις δικαστικές αίθουσες που έχασα δίκαια εντός αγωνιστικού χώρου.

Ο λόγος που υποστηρίζω αυτή την ομάδα είναι η Περηφάνια της. Αντισταθήκαμε. Ονηρευτήκαμε και Κατακτήσαμε.

Ο λόγος που 40.000 άνθρωποι δάκρυσαν πέρυσι τον Μάιο στην Τούμπα, ήταν γιατί πήραμε το πιο καθαρό πρωτάθλημα που παίχτηκε ποτέ, με το κεφάλι ψηλά, απέναντι σε όλους κι ας έπρεπε να περιμένουμε παραπάνω από 30 χρόνια για να γίνει αυτό.

Η δίψα για νίκες μάλλον παρέσυρε πολλούς. Η συνεχόμενη μάχη για έναν τίτλο αλλοίωσε άλλους. Σαν στρατιώτες που γυρνάνε πίσω από τον πόλεμο και δεν είναι οι ίδιοι άνθρωποι πια. Ότι και να περάσαμε τα τελευταία χρόνια, ότι εμπόδιο και να μας βάλανε, δεν πρέπει να μας κάνει σαν κι αυτούς.

Έχουμε λιγότερους τίτλους από αυτούς και ίσως περάσουν πολλά χρόνια για να το ανατρέψουμε. Έχουμε όμως και καθαρή συνείδηση. Και όσο χρόνια και να περάσουν, καθαρότερη από τη δική μας συνείδηση αυτοί δεν θα αποκτήσουν.

Αν από αυτό το παιχνίδι κριθεί το πρωτάθλημα; Να το χάσω ένα εκατομμύριο φορές.

Πέρυσι αναρωτιόμασταν αν οι ΑΕΚτσήδες δεν ντρέπονταν να μας κάνουν ότι τους έκαναν στην υπόθεση Βάλνερ. Και είμαι σίγουρος ότι σε κάποιο φόρουμ θα γράφανε και οι δικοί τους ότι εφόσον τους έκλεψαν με τον ίδιο τρόπο, πρέπει και αυτοί να κάνουν το ίδιο. Και 2 χρόνια τώρα, όπου τους δούμε, τους φωνάζουμε ΚΛΕΦΤΕΣ.

Αν γίνουμε σαν και αυτούς, εγώ δεν έχω καμία θέση εδώ. Η καλύτερη εκδίκηση είναι να μην πέσουμε στο επίπεδο τους, όχι το να πάρουμε ένα ματς στα χαρτιά. Άλλοι είναι οι χάρτινοι. Δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε σαν αυτούς. Αυτό τους πονάει πιο πολύ από οποιοδήποτε πρωτάθλημα.

Ευχαριστώ τον Θεό, που ο άνθρωπος που ηγείται αυτής της ιδέας, θέλει τον ΠΑΟΚ πρώτο και με καθαρό μέτωπο.
Ευχαριστώ τον Θεό, που ο άνθρωπος αυτός βάζει το καθαρό μέτωπο πάνω από τα εκατομμύρια που βάζει από την τσέπη του τόσα χρόνια.
Ευχαριστώ τον Θεό που έφερε τον άνθρωπο αυτό στον δρόμο μας.



αν και είμαι της αποψης ότι η ομάδα μεγαλώνει μέσα απο τους τίτλους και τις επιτυχίες, το περυσινό πρωτάθλημα που κλαίγαμε όλοι αγκαλιά σαν μικρά παιδιά, πανηγυρίζοντας μετά απο τόσα χρόνια και αρκετούς κλεμμένους τίτλους, δύσκολα το αλλάζω

Διάβασα κάτι, που ελπίζω να μην το κατάλαβα καλά.
Εξισώνουν κάποιοι την οικογένεια Σαββίδη με τους κατά καιρούς καταστροφείς του ΠΑΟΚ;
Ο Γιώργης και η οικογενεια του είναι η αιτία που η ομάδα έχει 4 τίτλους ( + 1κλεμμένο + αλλους ποσους ο ερασιτέχνης) στα 8 χρόνια που τους ανήκει η ΑΕ;
Τα προηγούμενα 86 χρόνια η ομάδα είχε λίγους περισσότερους, τα μαθηματικα είναι αδυσώπητα και η αχαριστία είναι θανάσιμο αμάρτημα.
ΥΓ. Αν δεν υπήρχαν οι συγκεκριμένοι καταστροφείς θα ήμασταν στη θέση των συμπολιτών , μπορεί και χειρότερα (
Τελευταία επεξεργασία από pk77 και Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
pk77
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2019, 19:55

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:34

η χαρτινη πηρε παικτη δανεικο απ τον κολλητο του Ιβαν στην Αχματ, μεσω του μανατζερ του Swiderski. αν και ενδιαφερουσα περιπτωση το αγωνιστικο του προφιλ δε προσθετει κατι το ιδιαιτερο στο παιχνιδι τους, εκτος απο καταστροφη του παιχνιδιου του αντιπαλου, ενδεχομενως.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:35

Άρα αγόρασε και την χάρτινη ο Ιβάν; Και τις χαρίζει δανεικούς;
Να βγει κ ερπετοπουλος στο τηλέφωνο να τον ξεμπροστιασει

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:37

ποιος εχει τις μετοχες της χαρτινης να μας πει
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:41

Λέγεται ότι έχει μπει ο καλτσιδης.

Μακάρι θα πω εγώ για να διαλυθεί ο γάβρος στα εξ ων συνετεθη
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό PAOK LARISSA » Δευτ 13 Ιαν 2020, 21:42

Τώρα για να μην έχουν πρόβλημα με την ΟΥΕΦΑ τα σκουλήκια μπορεί να παραδεχτούν την αλήθεια πως τον ντουρμισαι τον έκανε δώρο ο θείος Βαγγέλης στη θυγατρική. Όχι τις λαλακίες που λέγανε πως πλήρωσε ο ξυπόλητος πρίγκηψ- παλέτας τη μεταγραφή και παραμυθιάζονταν.
Υ.Γ. Με τον ΠΑΟΚ ρουλάρα με το αφεντικό (γαύρο) δεν ασχολούμαι... Κυριακή κοντή γιορτή
PAOK LARISSA
 
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:36
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΛΑΡΙΣΑ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 14 Ιαν 2020, 11:23

Η διχασμένη κουβέντα μας για το αν πρέπει ή όχι ο ΠΑΟΚ να κυνηγήσει την υπόθεση Ντουρμισαι είναι λίγο νωρίς για να γίνει...

Προσωπικά περιμένω την απόφαση της Πέμπτης, καθώς και τα επόμενα κεφάλαια του δράματος, της προπαγάνδας και της αθλιότητας που ζούμε στο φετινό πρωτάθλημα...

ΥΓ. Για να γίνω πιο σαφής: Αν μου στερήσουν και άλλο τίτλο με χάρτινες πουστιες ή σφάξιμο διαιτησίας στα πλέι-οφ ή αφαίρεση βαθμών για ηλιθιοτητες, τότε θα συζητήσουμε σε άλλη βάση για το αν έπρεπε να κυνηγήσουμε την υπόθεση Ντουρμισαι...

Η ιστορία έχει δείξει, ότι το ΠΟΚ το πατάς, όπου βρεις, γιατί αυτοι θα σε δαγκώσουν χωρίς έλεος και τσίπα...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες X

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 14 Ιαν 2020, 11:56

Maximus έγραψε:...
Προσωπικά περιμένω την απόφαση της Πέμπτης, καθώς και τα επόμενα κεφάλαια του δράματος, της προπαγάνδας και της αθλιότητας που ζούμε στο φετινό πρωτάθλημα...
....
Η ιστορία έχει δείξει, ότι το ΠΟΚ το πατάς, όπου βρεις, γιατί αυτοι θα σε δαγκώσουν χωρίς έλεος και τσίπα...


Συμφωνώ, φαίνεται ο Ιβάν έχει μεγαλύτερο στομάχι πλέον από όλους μας.
Και δε γνωρίζουμε τι μπορεί να παίζεται σε άλλα επίπεδα.

Στα του ΠΟΚ, ένα απλό παράδειγμα, αν βρισκόμαστε εμείς ή οποιοσδήποτε άλλος στη θέση του βάζελου πρόπερσι, δεν υπήρχε μία στο άπειρο πιθανότητα να άλλαζε καταμεσής της χρονιάς το καταστατικό να γλυτώσουμε υποβιβασμό.
Ή στα περσινά καμώματα των γαύρων στο κύπελλο στην Πάτρα (επί ΣΡΖ κιόλας) που γλύτωσαν την αφαίρεση βαθμών..
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6108
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες