F.I.F.A. 2014 World Cup Brazil™

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: F.I.F.A. 2014 World Cup Brazil™

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Ιούλ 2014, 21:23

Ένα ιδιαίτερο λουκέτο για ένα topic που ανοίχτηκε από έναν ιδιαίτερο άνθρωπο.

Εικόνα

Χάρηκα που σας ενημέρωνα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: F.I.F.A. 2014 World Cup Brazil™

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τετ 30 Ιούλ 2014, 22:17

Μισό λεπτόοοο.. κάτι για φινάλε..

Βαρύς ήταν ο πέλεκυς που έπεσε στον Φερνάντο Σάντος για την αποβολή του στο παιχνίδι της φάσης των «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου κόντρα στην Κόστα Ρίκα.

Ο πρώην πλέον ομοσπονδιακός τεχνικός τιμωρήθηκε με 20.000 ελβετικά φράγκα και αποκλεισμό 8 αγωνιστικών.

Την ποινή αυτή, την ανακοίνωσε μεταξύ άλλων στο Διοικητικό Συμβούλιο της Τετάρτης, ο πρόεδρος της ΕΠΟ.

Εκεί, ο Γιώργος Σαρρής ενημέρωσε τα μέλη του για τη σύναψη συμφωνίας με τον Κλάουντιο Ρανιέρι όσον αφορά την τεχνική ηγεσία της Εθνικής Ομάδας Ανδρών, στο πλαίσιο της εξουσιοδότησης που είχε λάβει.

Παράλληλα, επεσήμανε ότι ο ίδιος ο νέος Ομοσπονδιακός προπονητής έχει ζητήσει να έχει την τελευταία και αποκλειστική επιλογή των προσώπων που θα στελεχώσουν τα τεχνικά επιτελεία όλων των Εθνικών Ομάδων και για άλλη μια φορά ευχαρίστησε δημόσια τον Φερνάντο Σάντος και όλο του το επιτελείο για την τετραετή προσφορά τους στην Εθνική Ομάδα.

Ο Ιταλός τεχνικός θα επιστρέψει στην Ελλάδα στις 5/8/2014 ενώ στις 16-17/9/2014 θα βρίσκεται στην Αγία Πετρούπολη της Ρωσίας, όπου θα πραγματοποιηθεί το συνέδριο που διοργανώνει η FIFA για την αποτίμηση των αγωνιστικών δεδομένων της τελικής φάσης του Μουντιάλ 2014.

Εκτός του κ. Ρανιέρι στην Αγία Πετρούπολη κλήθηκε από την ΕΠΟ να την εκπροσωπήσει και ο τέως Ομοσπονδιακός προπονητής Φερνάντο Σάντος, για τον οποίο η Ομοσπονδία ενημερώθηκε από τη FIFA ότι τιμωρήθηκε (ο κ. Σάντος) από την Πειθαρχική της Επιτροπή με πρόστιμο 20.000 ελβετικών φράγκων και αποκλεισμό 8 αγωνιστικών, για την αποβολή του στον αγώνα της Εθνικής Ομάδας με την αντίστοιχη της Κόστα Ρίκα για τη φάση των 16 του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: F.I.F.A. 2014 World Cup Brazil™

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Ιούλ 2014, 23:11

Αξιοσημείωτο το γεγονός ότι αυτό το topic έκανε 106 σελίδες, ενώ αυτό των Ολυμπιακών Αγώνων του 2012, συμπλήρωσε μόλις 12...


Έτσι είναι, όταν ανοίγω εγώ τα topics, έχουν και την ανάλογη επιτυχία! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: F.I.F.A. 2014 World Cup Brazil™

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Αύγ 2014, 23:56

RoMaN έγραψε:Ένα ιδιαίτερο λουκέτο για ένα topic που ανοίχτηκε από έναν ιδιαίτερο άνθρωπο.

Εικόνα

Χάρηκα που σας ενημέρωνα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες