Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό ARMY » Δευτ 10 Μαρ 2014, 19:28

Το προηγούμενο μας τελείωσε, η συνέχεια εδώ. Φτάσαμε στο κεφάλαιο ΙV.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Δευτ 10 Μαρ 2014, 20:05

Ρε τον σκορδα που κανει και δηλωσεις...
Παιχτες του ΠΑΟΚ ΡΕΖΙΛΕΨΤΕ τον περιγελο της πολης
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 10 Μαρ 2014, 20:48

Νταξ...
Νγκάρλικ, αλάνι, άναψε ντουμάνι...
Ρε, τί πλάκα έχουν τα μπαγάσικα...
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:07

Για ντού το πάνε.Εσκεμμένα,θεωρώ.Θα τους διευκολύνουμε πιστεύω.Είμαστε γνωστοί για τα φιλοζωϊκά μας αισθήματα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17911
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:20

Καλλονη 0-3 Βέροια

παντως τραβαει τα βλεμματα ο Μπεν με χατ-τρικ !!!
1+2 γκολακια ακομα απο τον επιθετικο της Βέροιας στο 85(πεναλτυ) και στο 86
Τελευταία επεξεργασία από john4serres και Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 10 Μαρ 2014, 21:21

Εγώ το μόνο που φοβάμαι με τον ρούλη είναι μήπως μας πελεκήσουν στην κλωτσιά, τίποτε άλλο.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Τρί 11 Μαρ 2014, 04:14

Βελλής για Ολυμπιακό και... ευνοημένους!

Λάβρος ξανά ο Σταμάτης Βελλής, μιλάει για... καλωδιομένους, υποστηρίζει ότι ο Ολυμπιακός ελέγχει 3-4 ομάδες που ευνοούνται διαιτητικά και τονίζει πως είναι κανονισμένα όλα!


Ο ιδιοκτήτης του Απόλλωνα Σμύρνης δεν δίστασε για μία ακόμα φορά να βάλει κατά πάντων, μιλώντας στη ΔΙΚΗ του ΣΚΑΪ με πολύ σκληρά λόγια για την ΕΠΟ, συλλόγους της Σούπερ Λιγκ, χαρακτηρίζοντας ορισμένους εξ αυτών... παραρτήματα κάποιας μεγάλης ομάδας, ενώ σχολίασε με άκρως ειρωνικό τρόπο το εμφατικό 0-3 της Βέροιας επί της Καλλονής.

«Αυτό που είδα σήμερα είναι για γέλια. Τα σούπερ μάρκετ του κύριου Αρβανιτίδη δεν εκδίδουν τιμολόγια. Αν ο κύριος Μώραλης είδε το σημερινό ματς και είπε τι μπαλάρα παίζουμε πρέπει να πέσουμε όλοι στη θάλασσα», είπε αρχικά ο Σταμάτης Βελλής για το διπλό της Βέροιας στο ΟΑΚΑ, ενώ για το αν κινδυνεύει η Καλλονή μετά από αυτό το αποτέλεσμα συμπλήρωσε:


«Η Καλλονή θα έχει άλλες άκρες. Ο κύριος Ματζουράκης είπε μια καλή κουβέντα: “Δεν ήμασταν στην πρίζα”. Πολλές ομάδες επιλεκτικά βγαίνουν από την πρίζα. Εύχομαι οι αντίπαλοί μου στο πρωτάθλημα να μην βγουν από την πρίζα. Να μείνουν καλωδιομένες. Θα μπορούσα να παρακαλέσω ομάδες να βγουν από την πρίζα. Δεν γίνεται να κερδίζουμε τον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο όπως ο Λεβαδειακός λες και πάει για Ευρώπη. Είναι αδικημένος ο Κομπότης. Έπρεπε να είναι Γιουρόπα Λιγκ. Τους ξεφτιλίζει. Είναι κανονισμένα όλα. Δεν είμαστε μαλ..ς».


Συνεχίζοντας ανέφερε ότι: «Όσων οι ομάδες δεν χρωστάνε, δεν έχουν πλαστές ενημερότητες, δεν τους κρατάει από τα… ούμπαλα η ΕΠΟ θέλουν να τις διώξουν. Δεν μπορούν να τους πιέσουν. Όλες οι ομάδες που είναι παραρτήματα του μεγάλου, κανονίζονται και φτιάχνονται».


Έπειτα κλήθηκε να απαντήσει για το ποια ομάδα εννοεί με τη λέξη «μεγάλος», απαντώντας (ακριβής η απομαγνητοφώνηση μέσω του του skai.gr): «Ο Ολυμπιακός ελέγχει 3-4 ομάδες στο πρωτάθλημα. Αυτές οι ομάδες ευνοούνται από διαιτησίες. Ο Πλατανιάς είναι συμπαθής ομάδα αγωνιστικά, είναι μετά τον Ολυμπιακό σε κίτρινες, σε αποβολές αντιπάλων κτλ. Αυτές οι ομάδες έχουν άλλη μεταχείριση. Συνεννοούνται και η μια βοηθάει την άλλη. Καλά τα είπε ο κύριος Κωστούλας. Δεν έχουμε τίποτα κοινό με αυτούς. Η ΕΠΟ σφυρίζει αδιάφορα για να μην πω ότι βολεύεται. Ο κύριος Μώραλης θέλει αποδείξεις λες και είμαστε περίπτερο».


Από τα... βέλη του δεν γλίτωσε κι ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Γιώργος Σαρρής: «Ο κύριος Σαρρής έδειξε άσχετος με το αντικείμενο. Η συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε έδειξε πως δεν διοικεί αυτός ο άνθρωπος».


Σχετικά με το θέμα του Ατρομήτου και τον Γιώργο Σπανό, δήλωσε: «Ο Ατρόμητος είναι η ΕΤΕΚΑ, αυτή έχει ο κ. Σπανός. Αν αυτά τα λεπτομερέστατα που άκουσα για την ΕΤΕΚΑ, επιβεβαιωθούν τότε τι είναι; Λαθρεμπόριο. Αυτό το χρήμα που πήγαινε; Δεν ξέρω αν είχε γνώση ο κ. Σπανός ή όχι, θα τα αποδείξει η δικαιοσύνη. Εγώ τον συμπαθούσα πολύ και μου είχε κάνει και πολύ καλή εντύπωση. Αν τα χρήματά του προέρχονται όμως από την ΕΤΕΚΑ, τότε είναι προϊόν λαθρεμπορίου».


Έπειτα πρόσθεσε πως: «Τους άλλους ιδιοκτήτες τους έχουν ελέγξει; Εγώ έχω έξι χρόνια την ομάδα, δεν έχει έρθει να με ελέγξει κανείς! Εγώ καταθέτω πόθεν έσχες και στην επιτροπή για το ξέπλυμα βρώμικου χρήματος, και παντού. Δεν είμαι μπροστά για να ξέρω τι κάνουν οι άλλοι ή αν απλά τα καταθέτουν και δεν τα ελέγχει κανείς και λέει "όλα καλά", επειδή κατατέθηκε. Δεν πρέπει να γίνει καταγγελία. Ανώνυμες εταιρίες είναι η ΠΑΕ, ελέγχονται τακτικά από το κράτος και ελέγχονται. Είναι υποχρέωση του κράτους, να κάνει αυτούς τους ελέγχους. Το θέμα είναι πως, η δική μου άποψη είναι αυτή, το κράτος δεν ακουμπά αυτό το κομμάτι. Και δίνει χώρο για να χορεύουν όλοι!».


Ενώ ξεκαθάρισε ότι: «Δεν μιλάμε για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έχει τα έσοδα και κάνει αγοραπωλησίες παικτών, παίζει Ευρώπη κλπ. Δεν έχει τέτοια ανάγκη. Μιλάμε για το γύρω-γύρω του ποδοσφαίρου».


Αναφορικά με το αν επενδύει στο ποδόσφαιρο, τόνισε: «Η λέξη επενδυτής για το ποδόσφαιρο, είναι λάθος γιατί η επένδυση προϋποθέτει την προσδοκία κέρδους. Εμείς δεν περιμένουμε κέρδος, γιατί κάνουμε αυτό που αγαπάμε για τη δική μας ευχαρίστηση. Εγώ είπα πως σταματάω, γιατί δεν υπήρχε πια αυτή η ευχαρίστηση. Όταν βλέπω τέτοιες συμπεριφορές από τους συνεταίρους μας, τέτοιες διαιτησίες, τι να πω. Προφανώς δεν το ξέρετε πως λειτουργεί το σύστημα. Υπάρχουν και καλοί διαιτητές στην Ελλάδα, αλλά όταν θέλουμε ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα, χρησιμοποιούμε τους επίλεκτους. Μου τα είχε πει κι ο κύριος Κούγιας, εγώ δεν τα ήξερα. Δυστυχώς, με αυτές τις διαιτησίες, παίρνει η μπάλα και τους άλλους που σφυρίζουν καλά. Αλλά δεν προωθούνται αυτοί οι άνθρωποι».


Για τα όσα είπε ο ιδιοκτήτης του Παναιτωλικού, επανέλαβε: «Ξέρω τον κ. Κωστούλα από τις μικρές κατηγορίες. Είναι ο πιο ήπιος ιδιοκτήτης που υπάρχει. Όταν ανεβήκαμε κι οι δυο στη Σούπερ Λίγκα, του είχα πει να συνεργαστούμε, να βρούμε μια λύση, να υπάρξει μια διαφάνεια. Μου είπε να μην κάνω τίποτα, γιατί θα χτυπήσω σε ντουβάρι. Κι αυτόν τον άνθρωπο τον έκαναν έξαλλο, έτοιμο να τραβήξει πιστόλι. Και προσέξτε, η ομάδα του δεν κινδυνεύει όπως εμείς, είναι μια θαυμάσια ομάδα σε υψηλή θέση, και είπε όλα αυτά τα πράγματα έξω από τα δόντια, που εμείς δεν είχαμε διανοηθεί να τα πούμε. Όταν αυτός ο άνθρωπος που δεν κινδυνεύει να πέσει, γιατί φωνάζει; Ο κ. Πανόπουλος, γιατί φωνάζει; Εμένα μου λένε ότι φωνάζω γιατί θα πέσω, εντάξει εγώ, οι άλλοι; Και ο κ. Μώραλης με τον κ. Σαρρή δεν ξέρουν τίποτα! Είμαστε μια ομάδα ιδιοκτητών που έχουν αγανακτήσει!».


Κλείνοντας, υπογράμμισε: «Δεν είναι συνάρτηση του πόσο κόσμο έχεις με το πόσο καλή ομάδα έχεις. Υπάρχουν ομάδες με λιγότερο κόσμο από εμάς αλλά είναι καλύτερες. Είναι στενάχωρο να βλέπουμε τα άδεια γήπεδα. Εκεί έχουμε ευθύνη και εμείς οι ιδιοκτήτες. Αυτό που οφείλει να σεβαστεί η ΕΠΟ απέναντί μας είναι ότι δεν μπορεί να μας τιμωρεί επειδή δεν έχουμε πολλούς οπαδούς, ούτε αν δεν παίζουμε καλά. Ο αντίπαλος σε τιμωρεί αν δεν παίζεις καλά. Ο μισός βαθμός κάνει τη διαφορά. Δεν θέλει πολύ, τρία "χειρουργεία" θέλει».


Πηγή : gazzetta.gr
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 11 Μαρ 2014, 09:28

Απόλαυση τα πρωτοσέλιδα των γαύρικων και των "αντικειμενικών" εφημερίδων της χαβούζας δύο μέρες τώρα.

Μακάρι να επενδύαν κι αυτοί σε παίκτες, όπως εμείς, και όχι σε γατάκια και άμπαλους.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 11 Μαρ 2014, 09:40

Σωστος Θοδωρη.... Εμαθαν τωρα οι γαυροι και τους φταιει το συστημα του ΠΑΟΚ , η παραδοση και η παραγκα της Β.Ελλαδος.... Ας φτιαξουν ομαδα πρωτα και μετα ας ερθουν.... :ugeek:


Και αν εχουν παραπονα να απευθυνθουν στον κυριο της φωτογραφιας που ειναι και οπαδος τους...

Εικόνα


Υ.Γ. Ο Βελλης στις δυο τελευταιες συνεντευξεις του τους εχει ξεμπροστιασει....
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 11 Μαρ 2014, 09:54, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 11 Μαρ 2014, 09:53

Επιπλέον Καρχαρία, το βλέπεις κι εσύ εκεί.

Τι κάνουν 2 ήττες ε;

Αρχίζει η γκρίνια, η αμφισβήτηση, η εσωστρέφεια, η ανάγκη να κρυφτούν πίσω από τη διαιτησία,
σε ένα γεγονός που αγωνιστικά δεν επηρέασε το ματς. Δλδ σε σχέση με το πέναλτυ στον Κλάους, η κάρτα δεν θα έδειχνε τη διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες, δλδ πόσο καλύτερος είναι ο ΠΑΟΚ.

Αν φάνε και καμία φάπα από την αγγλιδούλα, τότε ο μίτσελ να μας πει τι κρίση περνάνε και αν είναι ωραία.

Σιγά σιγά ακούγονται φωνούλες απαξίωσης των παικτών τους...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 11 Μαρ 2014, 09:59

Το ωραιο θα ειναι μετα απο κανα κλαρινο απο τους εγγλεζους να αρχισουν να σκουζουν τα ορκ ( 3 ηττες απαγορευονται δια ροπαλου στον ψευτο-πρωταθλητη ), να τα παρει ο Βαγγελας να διωξει το Μιτσελ και να φερει κανα Λεμονη που θα πανηγυρησει το ( δοτο) πρωταθλημα με το θρυλο (της π@υτσας) στο καταμεστο " Γ. Καρασκακης" υπο τις ιαχες του πληθους "Ποτε αλλος κανεις, μοναχα ο Λεμονης"....

Το σεναριο μπορει να φαινεται ευφανταστο αλλα με την εγκεφαλικη εξελιξη δικην αμοιβαδας που χαρακτηριζει τη ΔΕΚΟ και τους υπαλληλους της ολα ειναι πιθανα... :lol: :lol: :lol:



Υ.Γ. Ετοιμαζουν ομως τα χαμερπη ανθρωποειδη του πειραια το εδαφος για σφαγες στα επομενα ματς ...Φτιαχνουν αλλοθι ...
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 11 Μαρ 2014, 12:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 11 Μαρ 2014, 10:17

πρωταθλημα σε αδειο γηπεδο δεν γιορτασε κανείς μονο εσείς.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Τρί 11 Μαρ 2014, 10:29

Στο κύπελλο περιμένω να χρησιμοποιήσουν όλα τους τα "όπλα".

Προφανώς στα εξωαγωνιστικά αναφέρομαι.

Επειδή πιό πολύ από την ήττα τους πείραξε που κάποιος τους "χτύπισε" και μάλιστα χωρίς να τιμωρηθεί !!!!

Πως τόλμησε ???

Ε πρέπει να κάνει επείδειξη δύναμης ο χοντρός.
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 11 Μαρ 2014, 11:37

Σίγουρα θα χρησιμοποιήσει τη διαιτησία ο χοντρός για νας χτυπήσει. Δεν πρέπει όμως να φοβηθούμε. Αυτός ο Ολυμπιακος, όπως φάνηκε στα δύο παιχνίδια με ΠΑΟ και με μας, δεν είναι κάτι που να μας φοβίζει. Η ομάδα μας αν είχε καλύτερη ψυχολογία, αν δεν φοβόταν δηλαδή τον Ολυμπαικο, θα τους είχαμε άνετα τρία γκολ διαφορά.
Πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός θα αποκλειστεί απο την ManU και μακάρι να γίνει αυτό γιατί τότε θα δείτε γκρίνια και εσωστρέφεια! Προς το παρόν όλοι κάνουν ότι δεν βλέπουν τα αγωνιστικά τους χάλια με τη δικαιολογία ότι δεν ενδιαφέρονται για το πρωτάθλημα, παρά μόνο για το Ch.L.
Σε 8 μέρες θα ξέρουμε!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 11 Μαρ 2014, 13:11

Mapogo έγραψε:πρέπει να κάνει επείδειξη δύναμης ο χοντρός.



Εικόνα
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Επόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες