Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 02:01

Απίστευτο χειρουργείο τον περάσανε το ΜάκηΧ .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 10 Μαρ 2014, 13:42

Ρε παιδιά , τι έκανε ο Ράγιος?? Τσεκούρι δολοφονικό!!! (προσοχή, σκληρές εικόνες ) ---> http://www.contra.gr/Soccer/World/parax ... 82042.html
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9441
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό black death » Δευτ 10 Μαρ 2014, 13:56

Αίσχος! :evil:
Χίλιες φορές τα μπουνίδια.
Ποιος ξέρει με τι είναι "φτιαγμένος" ο άλλος για να το κάνει αυτό...
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4388
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό black death » Δευτ 10 Μαρ 2014, 14:26

Μετά και τη δήλωση του κυρ Σάββα: "να αποφασίσει για το μέλλον του ο Κάκος", ο ...εκπρόσωπος τύπου του γαύρου Νικο(β)λακόπουλος γράφει σήμερα:

ο Κάκος έπαιξε, φαντάζομαι, για τελευταία φορά στην καριέρα του μεγάλο παιχνίδι. Δεν ξέρω αν θα εξαντλήσει τα χρονικά περιθώρια και μείνει και του χρόνου, δικαιώμά του είναι-ούτε ξέρω αν η ΚΕΔ τον θέλει και για του χρόνου, δικαίωμά της είναι.

Αλλά μετά το χθεσινό, η λογική λέει ότι θα τελειώσει την καριέρα του τουλάχιστον σε ό,τι αφορά μεγάλα παιχνίδια, με αυτό το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 2-1, από την στιγμή που ήδη από φέτος η ΚΕΔ τον έβαζε σε όλη τη σεζόν σε ματς κατά βάση β΄διαλογής. Θα έχει να λέει ότι στο τελευταίο του μεγάλο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός έχασε. Και δεν πήρε το πρωτάθλημα και μαθηματικά με τον ίδιο διαιτητή.

Ο Κάκος επέλεξε αυτή την...παράσταση στο ίσως τελευταίο μεγάλο παιχνίδι της καριέρας του.


Δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία να κρυφτούν πλέον οι λέρες.
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4388
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 10 Μαρ 2014, 17:16

Home / ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ / Ελλάδα / «Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε»
«Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε»

Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο πρώην διαιτητής, Πέτρος Κωνσταντινέας. Μίλησε για την κριτική που ασκείται στους διαιτητές, την ανακοίνωση του Ολυμπιακού για τον Τάσο Κάκο και το παιχνίδι Ξάνθη – Ολυμπιακός (1-0) το 2012, στο οποίο η διαιτησία του ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από την ομάδα του Πειραιά.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Πέτρος Κωνσταντινέας:
Για την κριτική που γίνεται στους διαιτητές:
“Όλοι κρίνουνε τους διαιτητές. Υπάρχει ένα υποτιθέμενο επαγγελματικό πρωτάθλημα, με επαγγελματίες ποδοσφαιριστές, παράγοντες και γυμναστές και μοναδικούς ερασιτέχνες τους διαιτητές. Οι απολαβές των διαιτητών σε σχέση με τα εκατομμύρια που παίζονται είναι ελάχιστες. Έχω κάνει μια πρόταση, θα μπορούσαν οι διαιτητές να κάνουν κλειστά συμβόλαια, να παίρνουν 50.000 χιλ. ευρώ και εάν δεν είναι καλοί να τους μειώνουν τις απολαβές. Όλα ξεκινούν από την αρμόδια αρχή, την ΕΠΟ. Ακόμα και να κάνει πραγματικό λάθος ο διαιτητής, ποιος θα πιστέψει πως δεν έχει δόλο; Υπάρχει μια δυσπιστία και μια καχυποψία. Ο Γουεμπ έχει κάνει εγκλήματα στην Αγγλία και παίζει Μουντιάλ και όλα τα ματς στην Αγγλία. Φανταστείτε να γίνονταν αυτά στην Ελλάδα. Για τους διαιτητές μιλάνεα και διαμαρτύρονται μόνο οι μεγάλες ομάδες. Οι μικρές διαμαρτύρονται μόνο στο τέλος όταν παλεύουν να σωθούν. Ποιοι λυμαίνουν το ποδόσφαιρο; Οι επαγγελματίες παράγοντες. Διοικείται το ποδόσφαιρο από την ΕΠΟ και την Σούπερ Λίγκα.
Μπορεί ένας διαιτητής να βγει έξω και να μιλήσει; Ακόμα και οι δημοσιογράφοι τα βλέπουν κόκκινα, κίτρινα, ή μπλε. Κατόπιν εντολής απαγορεύεται οι διαιτητές να κάνουν δηλώσεις. Αν δεν θέλουν να κάνουν δηλώσεις οι διαιτητές. ας βάλουν έναν εκπρόσωπο τύπου. Πάλι προβλήματα θα υπάρχουν. Από εκεί και πέρα οι ομάδες κοιτούν να δημιουργούν εντυπώσεις για τα επόμενα παιχνίδια. Ο Ολυμπιακός έχει πάρει το πρωτάθλημα, άρα το ενδιαφέρον του μετατοπίστηκε, αμέσως μετά το ματς της Τούμπας, στα παιχνίδια με τον ΠΑΟΚ για το κύπελλο.
Τώρα υπάρχει το καινούριο σύστημα των επίσημων τοποθετήσεων των ομάδων μέσω κύκλων τους. Για την τοποθέτηση του Ολυμπιακού, μέσω των λεγόμενων κύκλων, συμφωνώ μ’ αυτό που είπε ο Ηλίας Ατματζίδης, πως “στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί”. Διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για την διαιτησία; Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε… Όταν διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός και οι άλλες μεγάλες ομάδες για την διαιτησία είναι περίεργο. Θέλουμε αυτό το πρωτάθλημα; Μπορώ να πάρω το παιδί μου να πάω στο γήπεδο; Οι ομάδες είναι ανώνυμες εταιρείες. Οι μισές ομάδες παίζουν με πλαστές φορολογικές ενημερότητες. Εγώ που έχω ένα μαγαζί και πληρώνω ενημερότητες είμαι ηλίθιος. Το πιο εύκολο είναι να το παίξω διαιτητοπατέρας. Όλοι κρίνουν τους διαιτητές όχι , όμως, τον εαυτό τους. Εγώ σέβομαι τους διαιτητές και δεν τους σχολιάζω από τότε που σταμάτησα”.
Για το γεγονός πως ο Ολυμπιακός είχε πάρει τελευταία φορά κόκκινη κάρτα σε δικό του παιχνίδι:
“Κάρτα ο Ολυμπιακός πήρε τελευταία φορά στο παιχνίδι με την Ξάνθη με εμένα διαιτητή και είχε να πάρει ξανά κόκκινη ο Ολυμπιακος στον αγώνα του με την ΑΕΚ πριν από δυόμιση χρόνια. Οι ομάδες δεν φτιάχνονται με δηλώσεις. Ο Ολυμπιακός έχει την καλύτερη ομάδα και ως Έλληνας θέλω να τα πάει καλά στην Ευρώπη. Είναι ποδοσφαιρικά καλύτερος, δεν χρειάζεται να κάνουν συνέχεια δηλώσεις. Αυτοί που προβάλουν το προϊόν, το δυσφημίζουν οι ίδιοι. Τα γήπεδα είναι άδεια. Ο ΠΑΟΚ είναι μια προσφυγική και δημοφιλής ομάδα που γεμίζει το γήπεδο της. Σκεφτείτε τις άλλες ομάδες αν είχαν να πάρουν 20 χρόνια πρωτάθλημα αν θα γέμιζαν το γήπεδο τους”.
Για την διαιτησία του Κάκου στο ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός:
“Τα είπε ο κ. Μίτσελ. ‘Εδωσε συγχαρητήρια στον κ. Κάκο. Όλα μπορούν να συμβούν. Το χτύπημα του Ινσαουράλντε το είδαμε μετά το ματς από 15 κάμερες. Αν κρίνει ο κ. παρατηρητής ότι πρέπει να παραπεμφθεί, ας τον παραπέμψει. Θέλω να δω και τα άλλα παιχνίδια. Ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη για τα όσα κάνει και τα όσα γράφει στην έκθεση του. Ο παρατηρητής μου στην Ξάνθη μου έλεγε για το πέναλτι στον Τοροσίδη, το οποίο επιμένω πως δεν υπήρχε, ότι είναι δύσκολη φάση και μετά στην έκθεση που έγραψε ήταν κατηγορηματικός ότι ήταν πέναλτι. Στο ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-1 στο πέναλτι που έδωσα στον Βιερίνια, ο παρατηρητής αρχικά μου είπε ότι σωστά το έδωσα και άλλαξε την απόφασή του. Δεν ήξερε τι να γράψει. Οι μισοί παρατηρητές παίρνουν τους δημοσιογράφους τηλέφωνο, πριν να γράψουν την έκθεση, προκειμένου να έχουν άποψη από τα βίντεο για τις επίμαχες φάσεις. Μέσα από τις κάμερες όλοι γίνονται παρατηρητές. Το θέμα είναι να γίνει σε πραγματικό χρόνο η καταγραφή της έκθεσης”.
Για τα επεισόδια που είχαν γίνει στο Ξάνθη – Ολυμπιακός:
“Στα.. γαλλικά του κ. Τοροσίδη δεν ήμουν εγώ στην φυσούνα. Ήταν ο βοηθός μου, εγώ δεν πρόλαβα να τα ακούσω. Είχα κάνει αυτό που έπρεπε. Από εκεί και πέρα με κρίνει ο κόσμος. Την διαιτησία την έχω πληρώσει και με το παραπάνω. Αν θέλουν πρωτάθλημα τεσσάρων ομάδων, ας το φτιάξουν μόνοι τους. Εγώ θέλω πρωτάθλημα 16 ομάδων”.
Για την στάση του:
“Η δήλωση παραίτησης μου πριν από 16 χρόνια είναι πολύ επίκαιρη. Το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάει κάποιος όταν φύγει. Αυτά που με χαρακτηρίζουν είναι αυτά που έλεγα από τότε. Οι διαιτητές είναι το προϊόν της Σούπερ Λιγκ. Διαλύουν το προϊόν τους και θα μείνουν μόνοι τους. Ο Κάκος είναι ο καλύτερος Έλληνας διαιτητής. Εγώ δεν χρωστάω και δεν κάνω χάρες σε κανέναν. Το τελευταίο μου παιχνίδι ήταν το ΠΑΟΚ – Ατρόμητος όπου έβγαλα και κόκκινη κάρτα στο πατριωτάκι μου τον Φωτάκη. Μου δώσανε και οι δύο ομάδες φανέλες με υπογραφές των παικτών”.
Για το “πάμε παικταρά μου” στον Τοροσίδη:
“Εγώ μιλάω με τους παίκτες μ’ αυτό το στυλ. Για να είσαι καλός διαιτητής πρέπει να είσαι ψυχολόγος και να έχεις προσωπικότητα. Είχε ο Σολτάνι αψιμαχία με τον Τοροσίδη. Όπως είπα στον Σολτάνι πως είναι καλός παίκτης και πρέπει να συνεχίσει, τα ίδια είπα στα ελληνικά και στον Τοροσίδη. Κάποιος δημοσιογράφος το πήρε και είπε πως είμαι Ολυμπιακός. Εγώ έχω καλές σχέσεις με όλους τους φιλάθλους. Όταν έπεσε η βόμβα στο μαγαζί μου ήρθαν από τον σύνδεσμο και του Ολυμπιακού και από τον σύνδεσμο της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού για την αναστήλωση του μαγαζιού μου. Και όταν έρχομαι Θεσσαλονίκη έχω πολύ καλές σχέσεις με όλους τους φιλάθλους”.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό revolution1976 » Δευτ 10 Μαρ 2014, 17:49

καλά είναι δυνατόν να είναι αυτές οι επίσημες δηλώσεις του ουραγού του πρωταθλήματοςμ :shock:
δλδ κοντεύω να τρελλαθώ ρε φούστη μου!
Κυριακή κοντή γιορτή ρε λάμπρο,θα τα πούμε...

ΥΓ.3 ΦΟΡΕΣ
Μη μου λές ποιός να φύγει,να μου λές ποιός να έρθει στη θέση του
Άβαταρ μέλους
revolution1976
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:29
Τοποθεσία: Kαλαμαριά

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Parolos » Δευτ 10 Μαρ 2014, 18:04

Το σημερινό πρωτοσέλιδο του πρωκταθλητή, αλλά και του GAY-ρος, είναι απλά συλλεκτικά.
Συγκεντρωμένες οι γροθιές στο κατεστημένο Ινσαου-Γκαρσία δίπλα δίπλα..
Σε 10 χρόνια θα κοσμούν τα δωμάτια σε κορνίζα αυτά τα πρωτοσέλιδα.
:nairepaok:
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 10 Μαρ 2014, 18:31

Όντως, Πάρολε, απανωτοί οργασμοί σήμερα το πρωί με τα πρωτοσέλιδα των αμερικανόσπορων!!! :opaokara:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 10 Μαρ 2014, 18:51

Πίστεψέ με, περισσότερο γέλιο έχουν τα τηλέφωνα σε εκπομπές τους.

Τι ότι ο γκέι διδάσκει ποδοσφαιρικό ήθος άκουσα ( :o :o :o :o )
Τί ότι ο Κάκος δεν τα πάει καλά με την τρέχουσα φιλογκέι ΕΠΟ και ΚΕΔ και θέλει να πιάσει πισινή για την επόμενη μέρα.

Από ότι άκουσα, ο ΠΑΟΚ θα έπρεπε να είχε τελειώσει το παιχνίδι με το πολύ 8 παίκτες. Βέβαια το ότι δεν κάνανε ούτε μία ετκαιρία δεν το άκουσα πουθενά. Τόσο τσούξιμο πια.

Δεν πειράζει, ας συνηθίσουν γιατί έρχεται κι' άλλο, κι'αλλο....
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙΙI

Δημοσίευσηαπό ARMY » Δευτ 10 Μαρ 2014, 19:28

Επειδή περάσαμε τις 500 σελίδες πάμε στο κεφάλαιο IV εδώ: viewtopic.php?f=15&t=5889
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες