NBA πριν τώρα και μετά....

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Κυρ 20 Ιουν 2021, 19:37

Εγω βλέπω ΝΒΑ και Bucks μόνο για τον Γιάννη.
Λοιπόν, οι Bucks νίκησαν μόνο και μόνο λόγω του τραυματισμού Ιρβινγκ και Χαρντεν. Δυστυχώς δεν έχουν προπονητή που να προσαρμοζεται στα πλέι οφ και στις ανάγκες του κάθε αγώνα. Ο Μιντλετον που παρουσιάζεται ως "co-star" δεν μπορεί με τίποτα να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων, είναι λάθερ και βάζει μόνο τρίποντα. Και κάτι που δυστυχώς διαπίστωσα σε αυτήν την σειρά είναι ότι ο Γιάννης δεν έχει την απαραίτητη προσωπικότητα όταν η μπάλα καίει. Σε τρία ματς σε αυτή την σειρά, στο τελευταίο λεπτό χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του κάτω από το καλάθι. Άμα τα καταφέρουν να πάρουν το πρωτάθλημα, που το εύχομαι στον Γιανναρο, θα πρόκειται για μεγάλη έκπληξη.
Εγω νομιζω οτι πρέπει να φύγει από το Μιλγουόκι γιατί αυτοί δεν πρόκειται να φέρουν ένα σοβαρό παικτη- σταρ δίπλα του. Ο Μιντλετον δεν κάνει για αυτόν τον ρόλο.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2591
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό zissos » Κυρ 20 Ιουν 2021, 20:47

Εγώ νομίζω ότι αν κάτι έχει ο Γιάννης είναι η προσωπικότητα. Μπάσκετ μαθαίνει ακόμα , μιας και δεν ξέρω αν έχει συμπληρώσει 10 χρόνια που ασχολείται σε οποιοδήποτε επίπεδο, κάτι που άλλοι το έχουν στα 17-18. Τζόρνταν δεν είναι, ούτε περιμένω να δω ποστ πλέυ σαν του Χακίμ ή του Γιούιν. 2 φορές MVP δεν βγήκε επειδή τρώει πατατάκια. Αυτός ο άνθρωπος 10 χρόνια πριν πουλούσε γυαλιά και cd για να επιβιώσει, σε μια χώρα που δεν θεωρούταν άνθρωπος. Αν κάτι έχει λοιπόν είναι προσωπικότητα. Και έχει δουλέψει τόσο πολύ, που αξίζει 100% τα βραβεία που έχει πάρει μέχρι στιγμής. Μιλάμε για ένα άνθρωπο που έπρεπε να πάει στην Αμερική για να χορτάσει πρώτη φορά στη ζωή του.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Ιουν 2021, 22:45

MJ δεν είναι. Αλλά το στυλ του δεν μοιάζει με κανενός άλλου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Κυρ 20 Ιουν 2021, 23:25

Βρε όλα τ βραβεία τα αξίζει και τα κέρδισε με την αξία του. Σίγουρα είναι σούπερ σταρ. Σίγουρα προσωπικότητα σαν άνθρωπος, μέσα από τις κακουχίες που πέρασε, έχει. Αλλά εγώ τον βλέπω να αγχώνεται όταν η μπάλα καίει. Να αγχώνεται να βάλει τις βολές. Να μην παίρνει την τελευταία προσπάθεια ως ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του. Και αν μη τι άλλο αυτά κάνουν τους μεγάλους παίκτες να ξεχωρίζουν.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2591
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Ιουν 2021, 23:36

Φαντάσου λέει να είχε ο Αντετοκούμπο ένα αξιόπιστο σουτ από περιφέρεια και στεπ μπακ...θα ήταν το μεγαλύτερο τσιτ στην ιστορία του αθλητισμού
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14124
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Ιουν 2021, 23:39

Αν φτιάξει το mid-range, θα είναι στο GOAT discussion ίσως για πάντα. Potential για HOF έχει ήδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό GEOL » Δευτ 21 Ιουν 2021, 05:19

Οι Atlanta Hawks έσπασαν 3 φορές την έδρα των Σίξερς και θα αντιμετωπίσουν τον Γιάνναρο στους τελικούς της Ανατολής με μειονέκτημα έδρας. Τη λες και έκπληξη την πορεία της Ατλάντα. Ωραία ομάδα, με πρώτο βιολί τον Trae Young και 6ο παίκτη τον πολύπειρο Gallinari με το βρωμόσουτο που έχει. Στον πρώτο τελικό της Δύσης οι Κλίπερς έχασαν στο Φοίνιξ, Booker 40 pts, 13 reb., 11 ast.!!!!
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό zissos » Δευτ 21 Ιουν 2021, 13:55

Αστεία ομάδα η Φιλαδέλφια, οι παγκίτες της είναι πιο σοβαροί από τους βασικούς. Αυτός ο Σίμμονς είναι για ψυχολόγο το παιδί, δεν εξηγείται η φοβία του να σουτάρει την μπάλα. Είνα σαν να λες ότι είμαι μουσικός αλλά φοβάμαι να παίξω μπροστά σε κόσμο. Επαγγελματίας είσαι ρε φίλε, είσαι και 2,08 εκ. ντερέκι, δεν μπορεί να βγαίνεις μόνος σου με το καλάθι και να πετάς την επίθεση αλλού υπό το φόβο του ..Γκαλινάρι. Να ήταν ο Μουτόμπο να πω εντάξει, λογικό που φοβήθηκε, αλλά τον Γκαλινάρι ρε φίλε? Κάνε μας την χάρη αγόρι μου..
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Ιουν 2021, 04:05

Ματσάρα βλέπουμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Πέμ 24 Ιουν 2021, 04:21

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ματσάρα βλέπουμε.

Αμυνα με τα ματια σημερα οι Μπακς. Αυτος ο Young ειναι cheat
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9888
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Πέμ 24 Ιουν 2021, 04:47

Μπουντενχοζερ υπνε. Τζαμπα εχασες το ματς
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9888
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Ιουν 2021, 04:56

116-113. Atltanta - Milwaukee 1-0.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Ιουν 2021, 04:57

Μία assist ρε μαλάκα Γιάννη. Μία assist γαμώ το ξεσταύρι μου και έπιανα το triple double.

Και, ιδανικά, άλλα 2 κλεψίματα και 2 τάπες. Τότε ρε πούστη θα έπαιρνα φανέλα σου.

Αλλά άντε γαμήσου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Πέμ 24 Ιουν 2021, 05:03

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Μία assist ρε μαλάκα Γιάννη. Μία assist γαμώ το ξεσταύρι μου και έπιανα το triple double.

Και, ιδανικά, άλλα 2 κλεψίματα και 2 τάπες. Τότε ρε πούστη θα έπαιρνα φανέλα σου.

Αλλά άντε γαμήσου.

Χαχα ολα καλα, ο Γιαννης δεν ηταν το προβλημα. Απο Ατλαντα τραβηξαν ολοι μεχρι και ο Camela πως τον λενε εβαλε καλαθι και ο Hill. Ο Γιαννης μονος με λιγο τον Χολιντει. Ποιος Κονατον τωρα; Ουτε στους Ικαρους επαιζε αλλαγη
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 9888
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: NBA πριν τώρα και μετά....

Δημοσίευσηαπό GEOL » Πέμ 24 Ιουν 2021, 08:09

Στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά, για τους Μπακς έπαιζαν μόνο Holiday και Antetokounmpo. Ο Holiday χτύπαγε από έξω για τρίποντα ενώ προσπαθούσε και να διεισδύει σαν 'αντίδοτο' στον Young, που τράβηξε σαραντα-οκτάρι! Δυστυχώς για τους Bucks, ο Middleton έδειξε πάλι τον τυπικό του εαυτό δηλαδή το τίποτα, με αποτέλεσμα να δεχτούν ακόμη μεγαλύτερη πίεση οι άλλοι δύο, Holiday και Antetokounmpo, σε τέτοιας σημασίας παιχνίδι.
Ο Middleton γενικώς πνίγεται, δεν έχει το επίπεδο για τέτοια ματς. Ο Connaughton, ο Middleton, ο Lopez δεν είναι παίκτες για τίτλο. Αν τώρα το πάρει ο Γιάνναρος μόνος του είναι άλλη ιστορία. Και με τον Μέξα του ΝΒΑ στον πάγκο!. Εκτός από τον διαπλανητικό Trae Young, o Capela 19 reb. + 12 pts., o Collins 15 reb. + 23 pts, αυτές είναι βοήθειες, ομάδα με τα όλα της. Και με Bogdanovic επηρεασμένο από τον τραυματισμό του στο δεξί γόνατο!. Ο Γιάνναρος τι βοήθεια πήρε π.χ. από τον σέντερ τον Λόπεζ με 2 reb + 7 pts ή τον Κόνατον με 5 reb, 0 ass, 4 pts?
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες