Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 10 Ιαν 2012, 18:52

Οχι πολυ μακρια.. 2 τσιγαρα δρομος..
Βουκουρέστι!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 13 Ιαν 2012, 21:07

teratios έγραψε:Εδώ και κάποιο διάστημα έχω πρόβλημα, κάθε βράδυ ονειρεύομαι τους Ασπρόμαυρους Χμερ να έχουν πάρει την εξουσία στον ΠΑΟΚ.

<<Εισβάλλουμε μέσα σε γραφεία, ραδιοφωνικούς και τηλεοπτικούς σταθμούς, χώρους συσκέψεων και κρυψώνες των απανταχού αλητήριων, και αφού τους συγκεντρώσουμε, με πορεία τους πάμε από την Εγνατία και μετά την Παπαναστασίου, μέχρι το Χαριλάου που το έχουμε μετατρέψει σε στρατόπεδο συγκέντρωσης. Σε όλη την πορεία μαζεμένος κόσμος στα πεζοδρόμια απειλεί να τους λιντσάρει, που και που σπάει τον επίτηδες όχι προσεχτικά φτιαγμένο κλοιό και τους φτάνει ίσα ίσα για να προλάβει να τους ρίξει ένα μπουκέτο, μια κλωτσιά στα @ρχίδια, μια ροχάλα στα μάτια, όλοι συμμετέχουν στην διαπόμπευση, μέχρι μικρά παιδάκια που σημαδεύουν με τις σφεντόνες τους το βρωμερό τους στόμα. Κι αυτοί δεν τολμούν να αντιδράσουν με οποιονδήποτε τρόπο, το κάποτε λαλίστατο στόμα τους δεν βγάζει πλέον λέξη. Οι περισσότεροι τρομοκρατημένοι ως το κόκκαλο και σιωπηλοί βαδίζουν προς την τιμωρία τους ενώ κάποιοι αρχίζουν να σπάνε. Κλαίνε, παρακαλάνε να τους αφήσουμε, ορκίζονται πως κάποιο λάθος έχει γίνει, πως αυτοί δεν φταίνε, πως ήταν άλλοι που τους βάλανε και αυτοί εκτελούσαν εντολές, πως το κάνανε χωρίς δόλο, για να ζήσουν την οικογένεια τους, πως έχουν μετανιώσει...ο αρχηγός γυρνάει ενοχλημένος προς το μέρος μου, "καν τους να το βουλώσουν" μου λέει. Παίρνω 3-4 άτομα και φτάνουμε την αυτοσχέδια παρέλαση. Τους κοιτάω και μου ρχεται να ξεράσω, τόση χολέρα μαζεμένη σε τόσα λίγα τετραγωνικά θα έπρεπε να απαγορεύεται από τους φυσικούς νόμους σκέφτομαι αφηρημένος, γρήγορα θυμάμαι γιατί είχα πάει εκεί, κοιτάω έναν έναν τους καταδικασμένους μέχρι να βρω τον κατάλληλο, είναι ένας κοντοπίθαρος πρώην bon vivant που σαν κύρια ασχολία είχε να διαβάλλει τον ΠΑΟΚ με τα καθημερινά άρθρα του σε εφημερίδες και διαδίκτυο, τώρα στέκεται αξιολύπητος, τρέμει ενώ μυξοκλαίει πως δεν έλεγε τίποτα παραπάνω από την γνώμη του. "Αυτόν" λέω στους συντρόφους δίπλα μου και μέσα σε ελάχιστο χρόνο τον ξεχωρίζουν από το υπόλοιπο πλήθος. Ένας σύντροφος βγάζει περίστροφο για να κάνει την δουλειά αλλά τον σταματάω "όχι έτσι, έχουμε οικονομικό πρόβλημα και οι σφαίρες είναι πολύτιμες", "με αυτό" του λέω και του πασάρω μια σιδερένια βέργα. Φεύγω ενώ ακούω τα πρώτα χτυπήματα να διαλύουν ένα-ένα τα κόκαλα του σώματος που πετυχαίνουν και ενώ αναγγέλλω στο σιχαμένο μπουλούκι "όποιος δεν σταματήσει τα κλαψουρίσματα θα πάθει το ίδιο".

Περπατάω βιαστικά για να γυρίσω στην θέση μου. Στον δρόμο σκέφτομαι χαρούμενα πως σύντομα η Νέα Τούμπα θα είναι έτοιμη. Όσοι από τους αιχμάλωτους θα επιβιώσουν εκεί θα καταλήξουν, να δουλεύουν 16 ώρες την ημέρα για να φτιάξουν το καινούργιο γήπεδο χωρητικότητας 500 χιλιάδων θέσεων. Είχαμε ήδη αρκετούς για να προχωράει γρήγορα η δουλειά, σε κανά χρόνο θα ήταν έτοιμο. Το μόνο κακό είναι πως ακόμα δεν είχαμε καταλήξει αν θα τοποθετηθεί στην παλιά θέση της Τούμπας ή έξω από την πόλη, οι μισοί λέγαν το ένα, οι άλλοι μισοί το άλλο, οπότε το φτιάχναμε προκάτ και αφού τελείωνε θα βάζαμε να μας το μεταφέρουν στο σημείο που θα είχαμε καταλήξει".>>

Με την τελευταία σκέψη καταλαβαίνω πως κάτι δεν κολλάει, πως δεν είναι λογικό, και τελικά ξυπνάω ξενερωμένος. Φτου ρε γ@μώτο, δοκάρι!!!



ΑΧΑΧΧΑΧΑ :lol:
Ά ρε τεράτιε ! Μεγάλο και διαστροφικό "μυαλό" !!
Λείπουν τα πιπεράτα.. !

Δες εδώ τι σκέφτηκε ! ΚΛΑΙΩ :lol: :lol:
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 28 Σεπ 2014, 22:54

Μόνος πρώτος μετά από 12 χρόνια
αναρτήθηκε στις 28/09/2014, 23:29
Μετά τη νέα εμφατική νίκη του ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά με “θύμα” τον ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο Δικέφαλος έμεινε μόνος στην κορυφή του ελληνικού πρωταθλήματος, έχοντας 13 βαθμούς και μοναδική απώλεια το 1-1 της πρεμιέρας με την ΑΕΛ Καλλονής.

Η προηγούμενη φορά που ο ΠΑΟΚ ήταν μόνος πρώτος ήταν τον Δεκέμβριο του 2002, όταν επικράτησε 4-3 της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, για το πρωτάθλημα της περιόδου 2002-03.

Προπονητής εκείνης της ομάδας, που στο τέλος της περιόδου πανηγύρισε την κατάκτηση του Κυπέλλου, ήταν όπως και τώρα ο Αγγελος Αναστασιάδης. Τότε, μετά την εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΚ, ο Δικέφαλος είχε φτάσει τους 21 βαθμούς και πίσω του ήταν ο Ολυμπιακός με 20.

Η βαθμολογία σε εκείνο το σημείο της περιόδου 2002-03 ήταν:

1. ΠΑΟΚ 21
2. Ολυμπιακός 20
3. Παναθηναϊκός 19
4. Ηρακλής 18
5. Αρης 18

http://www.paokfc.gr/news-el/monos-protos-meta/
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 13 Δεκ 2015, 23:47

GORDON έγραψε:
GORDON έγραψε:
GORDON έγραψε:Αποκλείεται... είδα 0-1 στο ημίχρονο με γκολ του Αραμπατζή - πλασέ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής στην κόντρα...

Σήμερα θα κοιμηθώ από το άλλο πλευρό, μπας και δείξει το δεύτερο ημίχρονο... :opaokara: :opaokara: :opaokara:


OK, 0-1 έληξε... :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Τελικά το όνειρο (...σε δυο συνέχειες) βγήκε κατά 90%. Βρήκα σκορ ημιχρόνου, σκορ τελικό, σημείο από το οποίο θα μπει το γκολ και έχασα μόνο το σκόρερ...

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ !!! ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΑΟΚ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΜΑΣ !!!


Ψάχνω τα "ακούνητα" topic και βρήκα κάτι πολύ διαχρονικό (για να μην πω προφητικό) από τις 27 - 1 - 2010...

Σχεδόν έξι (6) χρόνια μετά λοιπόν (!!!), πριν 3 μέρες, στις 10 - 12 - 2015 Borussia Dortmund - Π.Α.Ο.Κ. F.C. 0 - 1 Σκόρερ Ρόμπερτ Μακ...εκείνο το όνειρο του Π.Α.Ο.Κ.τσή GORDON έγινε (πάλι) πραγματικότητα!!! :opaokara: :opaokara:

Συμπέρασμα: Ο Π.Α.Ο.Κ. ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...Π.Α.Ο.Κ. ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΜΑΣ!!! :pano: :nairepaok: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 28 Ιούλ 2018, 10:03

Ο Π.Α.Ο.Κ. των δικών μου ονείρων θα είναι πλέον γεγονός,
μονάχα όταν τέτοιο πρωτοσέλιδο, σαν αυτό το σημερινό....

Εικόνα
...δεν θα ξαναβγεί ποτέ πια στο (εγγύς ή απώτερο) μέλλον,
μετά την έναρξη της καλοκαιρινής προετοιμασίας της ομάδας,
όταν ο (παραμένων) προπονητής μας τις έχει ζητήσει έγκαιρα...

:nairepaok:

Ως τότε θα ζω με αυτό που έχω, όπως δεκαετίες τώρα,
αλλά αποδίδοντας πάντα τα του Καίσαρος τω Καίσαρι...

:pano:

Υ.Γ. Επιτέλους...Να και το πράσινο φως του Ιβάν,
που τόσο με είχε λείψει φέτος, απ τους ΑΡΔ... :mrgreen: :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες