Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό teratios » Τρί 02 Φεβ 2010, 16:51

Εδώ και κάποιο διάστημα έχω πρόβλημα, κάθε βράδυ ονειρεύομαι τους Ασπρόμαυρους Χμερ να έχουν πάρει την εξουσία στον ΠΑΟΚ.

<<Εισβάλλουμε μέσα σε γραφεία, ραδιοφωνικούς και τηλεοπτικούς σταθμούς, χώρους συσκέψεων και κρυψώνες των απανταχού αλητήριων, και αφού τους συγκεντρώσουμε, με πορεία τους πάμε από την Εγνατία και μετά την Παπαναστασίου, μέχρι το Χαριλάου που το έχουμε μετατρέψει σε στρατόπεδο συγκέντρωσης. Σε όλη την πορεία μαζεμένος κόσμος στα πεζοδρόμια απειλεί να τους λιντσάρει, που και που σπάει τον επίτηδες όχι προσεχτικά φτιαγμένο κλοιό και τους φτάνει ίσα ίσα για να προλάβει να τους ρίξει ένα μπουκέτο, μια κλωτσιά στα @ρχίδια, μια ροχάλα στα μάτια, όλοι συμμετέχουν στην διαπόμπευση, μέχρι μικρά παιδάκια που σημαδεύουν με τις σφεντόνες τους το βρωμερό τους στόμα. Κι αυτοί δεν τολμούν να αντιδράσουν με οποιονδήποτε τρόπο, το κάποτε λαλίστατο στόμα τους δεν βγάζει πλέον λέξη. Οι περισσότεροι τρομοκρατημένοι ως το κόκκαλο και σιωπηλοί βαδίζουν προς την τιμωρία τους ενώ κάποιοι αρχίζουν να σπάνε. Κλαίνε, παρακαλάνε να τους αφήσουμε, ορκίζονται πως κάποιο λάθος έχει γίνει, πως αυτοί δεν φταίνε, πως ήταν άλλοι που τους βάλανε και αυτοί εκτελούσαν εντολές, πως το κάνανε χωρίς δόλο, για να ζήσουν την οικογένεια τους, πως έχουν μετανιώσει...ο αρχηγός γυρνάει ενοχλημένος προς το μέρος μου, "καν τους να το βουλώσουν" μου λέει. Παίρνω 3-4 άτομα και φτάνουμε την αυτοσχέδια παρέλαση. Τους κοιτάω και μου ρχεται να ξεράσω, τόση χολέρα μαζεμένη σε τόσα λίγα τετραγωνικά θα έπρεπε να απαγορεύεται από τους φυσικούς νόμους σκέφτομαι αφηρημένος, γρήγορα θυμάμαι γιατί είχα πάει εκεί, κοιτάω έναν έναν τους καταδικασμένους μέχρι να βρω τον κατάλληλο, είναι ένας κοντοπίθαρος πρώην bon vivant που σαν κύρια ασχολία είχε να διαβάλλει τον ΠΑΟΚ με τα καθημερινά άρθρα του σε εφημερίδες και διαδίκτυο, τώρα στέκεται αξιολύπητος, τρέμει ενώ μυξοκλαίει πως δεν έλεγε τίποτα παραπάνω από την γνώμη του. "Αυτόν" λέω στους συντρόφους δίπλα μου και μέσα σε ελάχιστο χρόνο τον ξεχωρίζουν από το υπόλοιπο πλήθος. Ένας σύντροφος βγάζει περίστροφο για να κάνει την δουλειά αλλά τον σταματάω "όχι έτσι, έχουμε οικονομικό πρόβλημα και οι σφαίρες είναι πολύτιμες", "με αυτό" του λέω και του πασάρω μια σιδερένια βέργα. Φεύγω ενώ ακούω τα πρώτα χτυπήματα να διαλύουν ένα-ένα τα κόκαλα του σώματος που πετυχαίνουν και ενώ αναγγέλλω στο σιχαμένο μπουλούκι "όποιος δεν σταματήσει τα κλαψουρίσματα θα πάθει το ίδιο".

Περπατάω βιαστικά για να γυρίσω στην θέση μου. Στον δρόμο σκέφτομαι χαρούμενα πως σύντομα η Νέα Τούμπα θα είναι έτοιμη. Όσοι από τους αιχμάλωτους θα επιβιώσουν εκεί θα καταλήξουν, να δουλεύουν 16 ώρες την ημέρα για να φτιάξουν το καινούργιο γήπεδο χωρητικότητας 500 χιλιάδων θέσεων. Είχαμε ήδη αρκετούς για να προχωράει γρήγορα η δουλειά, σε κανά χρόνο θα ήταν έτοιμο. Το μόνο κακό είναι πως ακόμα δεν είχαμε καταλήξει αν θα τοποθετηθεί στην παλιά θέση της Τούμπας ή έξω από την πόλη, οι μισοί λέγαν το ένα, οι άλλοι μισοί το άλλο, οπότε το φτιάχναμε προκάτ και αφού τελείωνε θα βάζαμε να μας το μεταφέρουν στο σημείο που θα είχαμε καταλήξει".>>

Με την τελευταία σκέψη καταλαβαίνω πως κάτι δεν κολλάει, πως δεν είναι λογικό, και τελικά ξυπνάω ξενερωμένος. Φτου ρε γ@μώτο, δοκάρι!!!
Δερμιτζάκη δρόμο
Άβαταρ μέλους
teratios
 
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 02 Φεβ 2010, 20:50

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ - ΠΑΟΚ 4-0.
"Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία...."
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τετ 03 Φεβ 2010, 00:08

Ο ΠΑΟΚ των εφιαλτικών ονείρων μας...μόνο που δεν ήταν όνειρο δυστυχώς...
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Τρί 16 Φεβ 2010, 14:58

Επειδή δεν βλέπω να κινείτε το τόπικ, κάθομαι εγώ και βλέπω ΠΑΟΚτσήδικα όνειρα για εσάς. Λοιπόν το πιο πρόσφατο έχει ως εξής.
Ήμανε που λέτε κάπου στην Αμερική, σε ένα παγοδρόμιο, όπου διάφορα παλικαράκια εκεί από ένα high school κάνανε πατινάζ. Το σκηνικό ήτανε κλασική αμερικάνικη ταινία με σχολεία για να μπείτε στο κλίμα. Λοιπόν τα παλικαράκια αυτά πατινάρανε πολύ καλά, ώσπου τα πλησίασα κι άρχισα να τους προλογιάζω, ότι το σχολείο τους θα πρέπει να κάνει ομάδα χόκει, με την επωνυμία ΠΑΟΚ κι ότι μπορώ να τους βοηθήσω, δίνοντας τους απευθείας αυθεντικές στολές του δικεφάλου, αφού μέσα στον πρόλογό μου στον όνειρο, είχα κονέ με την ομάδα. Τα παιδιά η αλήθεια ήταν λίγο σαστισμένα και με παρέπεμψαν να μιλήσω με τον διευθυντή τους, ο οποίος ήτανε ο Charlie Sheen και κάπου εκεί το όνειρο σταμάτησε και δεν έιδα την μεγάλη ΠΑΟΚάρα να κατακτάει το παναμερικανικό πρωτάθλημα…
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Τρί 16 Φεβ 2010, 15:58

ΠΑΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Τρί 16 Φεβ 2010, 16:07

Δεν μοιάζει λίγο με τον Ζαγόρ; Τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω...
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Τρί 16 Φεβ 2010, 16:15

περισσοτερο μοιαζει με τον μπ@τατουδη στα νιατα του.μακρυα απο μας...
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 16 Φεβ 2010, 16:18

Χθες κοιμήθηκα με 38 πυρετό. Μέχρι να με πιάσει το depon έβλεπα τα γνωστά παραληρηματικά όνειρα που βλέπουν όσοι κοιμούνται με πυρετό. Πριν κοιμηθώ διάβασα καμμιά 10ριά σελίδες από το τόπικ του αγώνα με τον ΠΑΟ.

Στο όνειρο λοιπόν ήταν ήδη Κυριακή και ήμουν ήδη στην Τούμπα. Πριν την έναρξη του ματς λοιπόν μια κοπέλα τρελό ΠΑΟΚι σκέφτηκε να οργανώσει τις άλλες κοπέλες στην 4. Ανέβηκε λοιπόν στο κάγκελο και άρχισε να φωνάζει για της δώσουν σημασία. Όταν συντονίστηκαν όσες ήταν γύρω της άρχισαν να φωνάζουν. Δεν φώναζαν κάποιο γνωστό σύνθημα, ούρλιαζαν μόνο, για την ακρίβεια τσίριζαν με μια σπαστική τσιριχτή φωνή που σε έκανε να βάζεις τα χέρια στα αυτιά μην μπορώντας να αντέξεις. Τρελή τσιρίδα από αυτές που σπάνε τζάμια.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8365
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 16 Φεβ 2010, 16:58

Ε αυτό πραγματικά μόνο στα όνειρα!! :lol: :lol:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Παρ 19 Αύγ 2011, 22:35

Επειδή θεωρώ καλό να βλέπουνε τι γίνετε στον κόσμο θα ήθελα να παραθέσω το παρακάτω
http://www.liftshare.com/content/defaul ... country=GB
Ουσιαστικά είναι ένα site της Chelsea μέσα στο οποίο μπορεί να υπάρξει συνενόηση μεταξύ οπαδών ώστε, κάποιος που έχει αυτοκίνητο, γενικά μεταφορικό μέσο να πάρει μαζί του κατόπιν συνενόησης συνοπαδούς.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Παρ 19 Αύγ 2011, 22:59

Οποιος εχει πουλμαντο ή νταλικα να ενημερωσει για να παιρνει καθε φορα μια κερκιδα μαζι του! :opaokara: :opaokara:
Περα απο την πλακα,ειναι ωραια σαν σκεψη, αλλα στην πραξη δεν το βλεπω να βγαινει.
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 20 Αύγ 2011, 00:42

Ισχυει και για εντος και για εκτος εδρας παιχνιδια???
Και δευτερη ερωτηση.. Τουρνε εχει σε αγωνες χαντμπολ, πολο και γυναικειου ποδοσφαιρου??

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 20 Αύγ 2011, 06:45

Μέχρι να δημιουργηθεί παρόμοιο site, ανοίξτε οι ενδιαφερόμενοι ένα τόπικ που θα λέγεται "Ο ΠΑΟΚ στους δρόμους", "Ασπρόμαυρο Ταξί", "Μεταφορική Κυριάκος" ή κάπως έτσι και όσοι γράφουν χιλιόμετρα με δικό τους μέσο και περισσεύει θέση (ή γνωρίζουν κάποιον τέτοιο), ενημερώνει.
Το ίδιο και κάποιος που θα ψάχνει θέση.
Οι βενζίνες ρεφενέ. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό Santana4 » Παρ 30 Δεκ 2011, 10:22

Μιας και που ο τίτλος της συζήτησης είναι Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας, εγώ θα σας μιλήσω για ένα όνειρο που είδα σήμερα... Παίζαμε Europa λέει και μάλιστα παίζαμε εκτός έδρας με την...Getafe και νικήσαμε 0-4.. τώρα τι μπορεί να σημαίνει αυτό δε ξέρω... :opaokara: :opaokara:
United We Stand
For PAOK We Fight
Άβαταρ μέλους
Santana4
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 12:34

Re: Ο ΠΑΟΚ των ονείρων μας

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 30 Δεκ 2011, 10:31

Hideguti έγραψε:26η Οκτωβριου 2020

Τελικος Διηπειρωτικου Κυπελλου

Τοπος - Γιοκοχάμα

Σταδιο Τοσίρο Μιφούνε

Θεατες 100,000

ΠΑΟΚ - Φλαμενγκο 3-0

(Παστελίνοβιτς 32, Τεμαχίνια 58, Γκαβλάου 90+)



τώρα το είδα και πέθανα στο γέλιο!!!!
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες