από ΠΟΡΚΥ-5 » Δευτ 28 Δεκ 2020, 14:28
ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ του Π.Α.Ο.Κ. στα ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ του ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ της ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2021-22
(με βάση τα δεδομένα που ισχύουν την παρούσα χρονική στιγμή (28-12-2020 - 14:12) και ενώ τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα βρίσκονται σχεδόν στο μισό τους, αυτοί είναι οι ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ του Π.Α.Ο.Κ. στα ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ του ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ της ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2021-22, αν δεν τον αφήσουν να κατακτήσει το φετινό Πρωτάθλημα όπως δικαιούται):
First qualifying round (72 ομάδες)
Κλήρωση: Πέμπτη 17 Ιουνίου 2021
Αγώνες: Πέμπτες 08 και 15 Ιουλίου 2021
• 26 domestic cup winners from associations 30–55 (ΡΑΚΟΦ, ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠ., ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ, ΒΑΝΤΟΥΖ, ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ, ΦΟΛΑ ΕΣ, ΖΕΛΕΖΝΙΤΣΑΡ, ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΔΟΥΒ., ΣΚΟΥΠΙ, ΛΟΡΙ, ΑΡΕΦΕΣ, ΤΙΡΑΝΑ, ΛΙΝΦΙΛΝΤ, ΓΚΑΓΚΡΑ, ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ, ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ, ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ ΒΑΛ., ΡΟΥΝΑΒΙΚ, ΜΠΑΛΚΑΝΙ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΟΝΤΓΚΟΡΙΤΣΑ, ΚΟΝΑΖ ΝΟΜΑΝΤΣ, ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ, ΠΑΪΝΤΕ, ΣΕΝΤ ΤΖΟΥΛΙΑ, ΛΑ ΦΙΟΡΙΤΑ)
• 25 domestic league runners-up from associations 30–55 (except Liechtenstein) (ΣΤΣΖΕΤΣΙΝ, ΜΟΥΡΑ, ΖΙΛΙΝΑ, ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ, ΝΤΙΦΕΡΝΤΑΝΓΚΕ, ΜΠΡΙΓΙΕΚ, ΝΤΑΝΤΑΛΚ, ΜΑΚΕΝΤΟΝΙΓΙΑ, ΑΛΑΣΚΕΡΤ, ΒΑΛΜΙΕΡΑ, ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ, ΚΡΟΥΣΕΪΝΤΕΡΣ, ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜ, ΚΟΥΟΠΙΟ, ΣΕΝ ΓΚΟΡΓΚΕ, ΧΑΜΡΟΥΝ, ΤΟΡΣΑΒΝ, ΠΡΙΣΤΙΝΑ, ΛΙΝΚΟΛΝ, ΝΤΕΣΙΤΣ, ΜΠΑΛΑ ΤΑΟΥΝ, ΣΤΑΡΝΑΝ, ΛΕΒΑΝΤΙΑ Τ., ΣΑΝΤΑ ΚΟΛΟΜΑ, ΤΡΕ ΠΕΝ)
• 21 domestic league third-placed teams from associations 29–50 (except Liechtenstein) (ΔΥΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ, ΓΚΟΡΝΙΚ ΖΑΠΡΙΖΕ, ΚΟΠΕΡ, ΖΛΑΤΣΑΝ ΜΟΡΑΒΣΚΑ, ΚΑΟΥΝΟ ΖΑΛ., ΒΙΛΤΖ, ΒΕΛΕΖ ΜΟΣΤΑΡ, ΣΛΙΓΚΟ ΡΟΒΕΡΣ, ΣΤΡΟΥΓΓΑ, ΑΡΑΡΑΤ ΑΡΜ., ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ, ΚΟΥΚΕΣΙ, ΜΠΑΛΙΜΕΝΑ, ΝΤΙΛΑ ΓΚΟΡΙ, ΧΟΝΚΑ, ΜΙΛΣΑΜΙ, ΓΚΖΙΡΑ, ΚΛΑΚΣΒΙΛ, ΓΚΙΛΑΝΙ, ΛΙΝΞ, ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ ΝΙΚΣΙΤΣ).
Second qualifying round (110 ομάδες)
Κλήρωση: Πέμπτη 24 Ιουνίου 2021 Ιουνίου 2021
Αγώνες: Πέμπτες 22 και 29 Ιουλίου 2021
• 17 teams eliminated from Champions League first qualifying round (ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ Κ., ΑΡΑΡΑΤ, ΡΙΓΑ, ΒΛΑΖΝΙΑ, ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ, ΣΑΡΑΓΙΕΒΟ, ΣΑΜΡΟΚ ΡΟΒ., ΕΛΣΙΝΚΙ, ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛ., ΣΛΙΕΜΑ, ΒΑΛΟΥΡ, ΔΕ ΝΙΟΥ ΣΕΝΤΣ, ΛΑΡΝ, ΣΕΝΤ ΤΖΟΖΕΦΣ, ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΝΟΣΤ, ΦΛΟΡΑ, ΝΤΡΙΤΑ)
• 3 teams eliminated from Champions League preliminary round (ΤΟΡΣΑΒΝ, ΕΣΚΑΛΝΤΕ, ΛΑ ΦΙΟΡΙΤΑ)
• 36 winners from the first qualifying round (ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠ., ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ, ΒΑΝΤΟΥΖ, ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ, ΦΟΛΑ ΕΣ, ΖΕΛΕΖΝΙΤΣΑΡ, ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ ΔΟΥΒ., ΤΙΡΑΝΑ, ΛΙΝΦΙΛΝΤ, ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ, ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ, ΣΤΣΖΕΤΣΙΝ, ΜΟΥΡΑ, ΖΙΛΙΝΑ, ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ, ΝΤΙΦΕΡΝΤΑΝΓΚΕ, ΜΠΡΙΓΙΕΚ, ΝΤΑΝΤΑΛΚ, ΑΛΑΣΚΕΡΤ, ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ, ΚΡΟΥΣΕΪΝΤΕΡΣ, ΚΟΥΟΠΙΟ, ΛΕΒΑΝΤΙΑ Τ., ΔΥΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ, ΓΚΟΡΝΙΚ ΖΑΠΡΙΖΕ, ΚΟΠΕΡ, ΖΛΑΤΣΑΝ ΜΟΡΑΒΣΚΑ, ΒΕΛΕΖ ΜΟΣΤΑΡ, ΣΛΙΓΚΟ ΡΟΒΕΡΣ, ΒΕΝΤΣΠΙΛΣ, ΜΠΑΛΙΜΕΝΑ, ΚΟΥΚΕΣΙ, ΝΤΙΛΑ ΓΚΟΡΙ, ΧΟΝΚΑ, ΜΙΛΣΑΜΙ, ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ ΝΙΚΣΙΤΣ)
• 14 domestic cup winners from associations 16–29 (ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΒΕΛ., ΒΑΣΙΛΕΙΑ, ΠΑΟΚ, ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ, ΟΣΙΓΙΕΚ, ΜΑΚΑΜΠΙ ΠΕΤΑΧ ΤΙΚΒΑ, ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ, ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΙΒ, ΜΟΛΝΤΕ, ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚ., ΣΑΜΓΚΑΓΙΤ, ΤΟΜΠΟΛ, ΦΕΧΕΡΒΑΡ, ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΒ)
• 14 domestic league runners-up from associations 16–29 (ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ, ΖΥΡΙΧΗ, ΑΕΚ, ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ, ΓΚΟΡΙΤΣΑ, ΑΣΝΤΑΝΤ, ΧΑΚΕΝ, ΤΣΣΚΑ ΣΟΦ., ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ, ΚΛΟΥΖ, ΝΕΦΤΣΙ ΜΠΑΚΟΥ, ΑΣΤΑΝΑ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΥΣΚΑΣ, ΖΟΝΤΙΝΙΟ)
• 16 domestic league third-placed teams from associations 13–28 (ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ, ΑΑΡΧΟΥΣ, ΑΝΟΡΘΩΣΗ, ΤΣΟΥΚΑΡΙΚΙ, ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ, ΑΡΗΣ, ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ, ΡΙΕΚΑ, ΝΕΤΑΝΙΑ, ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ, ΑΡΝΤΑ, ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ, ΑΚΑΝΤ. ΚΛΙΝΤΣΕΝΙ, ΖΙΡΑ, ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ, ΚΙΣΒΑΡΝΤΑ)
• 9 domestic league fourth-placed teams from associations 7–15 (ΡΟΣΤΟΦ, ΦΕΓΙΕΝΟΡΝΤ, ΛΕΟΥΒΕΝ, ΡΑΠΙΝΤ Β., ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ, ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧ., ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ, ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ, ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ)
• 1 domestic league fifth-placed team from association 6 (ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ).
Third qualifying round (62 ομάδες)
Κλήρωση: Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021
Αγώνες: Πέμπτες 05 και 12 Αυγούστου 2021
• 10 winners from the second qualifying round for champions (ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ Κ., ΡΙΓΑ, ΣΚΕΝΤΙΓΙΑ, ΣΑΡΑΓΙΕΒΟ, ΕΛΣΙΝΚΙ, ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛ., ΒΑΛΟΥΡ, ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΝΟΣΤ, ΦΛΟΡΑ, ΝΤΡΙΤΑ)
• 45 winners from the second qualifying round for non-champions (ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΙΟΥΜΠ., ΝΤΟΥΝΑΪΣΚΑ ΣΤΡΕΝΤΑ, ΚΟΥΟΠΙΟ, ΛΕΒΑΝΤΙΑ Τ., ΔΥΝΑΜΟ ΜΠΡΕΣΤ, ΓΚΟΡΝΙΚ ΖΑΠΡΙΖΕ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΒΕΛ., ΒΑΣΙΛΕΙΑ, ΠΑΟΚ, ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ, ΟΣΙΓΙΕΚ, ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ, ΜΟΛΝΤΕ, ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚ., ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΒ, ΒΟΪΒΟΝΤΙΝΑ, ΖΥΡΙΧΗ, ΑΕΚ, ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ, ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ, ΚΛΟΥΖ, ΝΕΦΤΣΙ ΜΠΑΚΟΥ, ΑΣΤΑΝΑ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΥΣΚΑΣ, ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ, ΑΑΡΧΟΥΣ, ΑΝΟΡΘΩΣΗ, ΤΣΟΥΚΑΡΙΚΙ, ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ, ΑΡΗΣ, ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ, ΡΙΕΚΑ, ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ, ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ, ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ, ΡΟΣΤΟΦ, ΦΕΓΙΕΝΟΡΝΤ, ΛΕΟΥΒΕΝ, ΡΑΠΙΝΤ Β., ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ, ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧ., ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ, ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ, ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ, ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ)
• 6 domestic league third-placed teams from associations 7–12 (ΤΣΣΚΑ Μ., ΦΙΤΕΣΕ, ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ, ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ, ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ, ΝΤΕΣΝΑ)
• 1 domestic league fourth-placed team from association 6 (ΜΠΡΑΓΚΑ)
Play-off round (44 ομάδες)
Κλήρωση: Δευτέρα 09 Αυγούστου 2021
Αγώνες: Πέμπτες 19 και 26 Αυγούστου 2021
• 5 winners from the third qualifying round for champions (ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ Κ., ΣΑΡΑΓΙΕΒΟ, ΕΛΣΙΝΚΙ, ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛ., ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΝΟΣΤ)
• 5 teams eliminated from Europa League third qualifying round for champions (ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ, ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ, ΣΠΑΡΤΑ ΠΡ., ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΙΜΝΤ, ΣΕΡΙΦ ΤΙΡ.)
• 26 winners from the third qualifying round for non-champions (ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΒΕΛ., ΒΑΣΙΛΕΙΑ, ΠΑΟΚ, ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚ., ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΒ, ΖΥΡΙΧΗ, ΑΕΚ, ΚΛΟΥΖ, ΑΣΤΑΝΑ, ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ, ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ, ΡΟΣΤΟΦ, ΦΕΓΙΕΝΟΡΝΤ, ΛΕΟΥΒΕΝ, ΡΑΠΙΝΤ Β., ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ, ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧ., ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ, ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ, ΤΣΣΚΑ Μ., ΦΙΤΕΣΕ, ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ, ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ, ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ, ΝΤΕΣΝΑ, ΜΠΡΑΓΚΑ)
• 3 teams eliminated from Europa League third qualifying round for non-champions (ΚΑΪΡΑΤ, ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛ., ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ)
• 1 domestic league fifth-placed team from association 5 (ΜΑΡΣΕΪΓ)
• 4 domestic league sixth-placed teams from associations 1–4. (ΣΕΒΙΛΛΗ, ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ, ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ, ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡ.)
’22 ΙΣΧΥΡΟΙ’
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (118.000), ΣΕΒΙΛΛΗ (97.000), ΒΑΣΙΛΕΙΑ (49.000), ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ (49.000), ΤΣΣΚΑ Μ. (40.000), ΜΠΡΑΓΚΑ (35.000), ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ (33.500), ΜΑΡΣΕΪΓ (28.000), ΑΣΤΑΝΑ (22.500), ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ (21.000), ΦΕΓΙΕΝΟΡΝΤ (21.000), ΣΤΕΑΟΥΑ ΒΟΥΚ. (21.000), ΠΑΟΚ (20.000), ΑΕΚ (19.500), ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (19.500), ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΒΕΛ. (18.000), ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ (17.713), ΣΠΑΡΤΑ ΠΡ. (17.500), ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΒ (17.500), ΡΑΠΙΝΤ Β. (17.000), ΚΛΟΥΖ (16.500), ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧ. (15.000).
’22 ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ’
ΣΕΡΙΦ ΤΙΡ. (14.500), ΡΟΣΤΟΦ (14.000), ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡ. (13.799), ΖΥΡΙΧΗ (12.000), ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ (9.269), ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ (8.000), ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ (7.500), ΦΙΤΕΣΕ (7.360), ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ (7.260), ΛΕΟΥΒΕΝ (7.260), ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ (7.165), ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ (7.000), ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛ. (6.500), ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΒΙΛΝ. (6.500), ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ (6.425), ΝΤΕΣΝΑ (6.340), ΣΑΡΑΓΙΕΒΟ (6.250), ΚΑΪΡΑΤ ΑΛΜΑΤΙ (6.000), ΜΠΟΥΝΤΟΥΣΝΟΣΤ (6.000), ΕΛΣΙΝΚΙ (5.500), ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛΙΓΚ. (5.250), ΜΠΟΝΤΟ ΓΚΛΙΜΤ (3.950).