Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 27 Δεκ 2012, 15:38

INONOY... :opaokara:

Εικόνα
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:04

Με ποιο δικαίωμα μιλάνε εξ ονόματος όλων των ΠΑΟΚσήδων;;;;
Άιντε με το κάθε μαλακισμένο ....

Δεν είμαι αδελφός με κάνεναν βρωμότουρκο.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:14

Από Τουρκία Μπεσικτας και λίγο τραπεζουντα λόγω καταγωγής .....DC υπαρχουν και καλοι Τούρκοι :):)


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:24

Οι συγκεκριμένοι Τούρκοι που κάναν τα παραπάνω, στην φώτο, για τους Έλληνες μόνο κακή διάθεση δεν έχουν... Οπότε εγώ δεν θα τους έλεγα σε καμία περίπτωση βρωμότουρκους... Ωστόσο συμφωνώ απόλυτα με τον DC οσον αφορά το γεγονός ότι δεν αντιπροσωπεύει όλους τους ΠΑΟΚτσήδες κάθε τι μεμονομένο που γίνεται και φέρει τον δικέφαλο, από κάποιον ή κάποια λίγα άτομα... Και επειδή το αντίστοιχο ισχύει και για την άλλη πλευρά, τους οπαδους της Μπεσίκτας, ή οποιασδήποτε άλλης ομαδας, προσωπικά δεν βλέπω με καλό μάτι την "συμφιλίωση" με τουρκικό σύλλογο... Αυτά είναι για λίγους ρομαντικούς, που δεν αντιλαμβάνονται την πραγματικότητα...! Μακάρι να ήταν όμως αλλιώς, αλλά δεν είναι...!

Μόνο ΠΑΟΚ!!!

ΥΓ: Eorptol, υπάρχουν και... Έλληνες τούρκοι!!!
Τελευταία επεξεργασία από DigitalFan και Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:25

ΟΚ, υπάρχουν και καλοί μπάτσοι. Να βγάλουμε και κανένα πανό και γι αυτούς; ΠΑΟΚ+ελ.ας=μπράδερς;
Άσε ρε Πτολεμαΐδα.
Υπάρχουν και καλοί γάβροι.

Δεν με ενδιαφέρει αν υπάρχουν καλοί ή κακοί τούρκοι. Δεν είναι αυτό το θέμα μου.
Το θέμα μου είναι ότι δεν γουστάρω να μιλάει για την πάρτη μου κανένας πούστης. Ειδικά σε Εθνικά θέματα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Απ: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:28

Δυσκολεύομαι να καταλάβω την έννοια αδελφοποίηση, προσωπικά είμαι ΠΑΟΚ και ούτε με νοιάζει τι κάνουν παρτιζαν μπεσικτας κα, δεν παν να καούν

Όπως και νομίζω απαράδεκτο ολόκληρη τούμπα να φωνάζει το όνομα άλλης ομάδας

Όσο για την συγκεκριμένη,o ΠΑΟΚ αντιπροσωπεύει κάποια πράγματα, που είναι ακριβός αντίθετα από αυτά που αντιπροσωπεύει η μπεσικτας
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:43

DC έγραψε:Με ποιο δικαίωμα μιλάνε εξ ονόματος όλων των ΠΑΟΚσήδων;;;;
Άιντε με το κάθε μαλακισμένο ....

Δεν είμαι αδελφός με κάνεναν βρωμότουρκο.


δεν μιλανε εξ ονοματος κανενος...μιλαει ξεκαθαρα για το συνδεσμο της θυρας4 και του συγκεκριμενου συνδεσμου των τουρκων...υπαρχουν τα ονοματα κατω απο τα σηματα...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 27 Δεκ 2012, 16:43

Ποιός είπε ότι εκφράζει όλο το λαό του ΠΑΟΚ?
Ποιός είπε ότι το ίδιο γίνεται με τη Παρτιζάν? επειδή είναι ''επίσημη φιλία'' ?
Το σύνθημα ORTODOX BROTHERS είναι ελεεινό.
Δηλ. επειδή είναι ορθόδοξος ο Βούλγαρος και ο Σέρβος είμαστε αδέλφια?
Οι CARSI της Μπεσίκτας εκφράζουν σχεδόν όλο το λαό τους -τουλάχιστον τα ''κεφάλια'' τους- και έχουν ένα αναρχικό χαρακτήρα δεν τους νοιάζει πολύ η θρησκεία,το αίμα σου κλπ. Φυσικά στη Τουρκία τους κατηγορούν πολλοί γι αυτό.
Αλλά όταν τους αποκαλούμε ζώα σκεφτείτε τι θα γινόταν απ'τους Ελληναράδες αν γινόταν κάτι αντίστοιχο στη Τούμπα.
Βέβαια όταν ο ΠΑΟΚτσής σήκωνε τούρκικη σημαία έστω και ειρωνικά για τους αντιπάλους απ' τη δεκαετία του '80 ήταν πολύ μπροστά...
Προφανώς όλοι έχουμε γιαγιάδες και παππούδες που έζησαν άσχημα πράγματα δεν διεκδικείτε την αποκλειστικότητα.
Στο φινάλε το τόπικ είναι ''για ασπρόμαυρες ομάδες''. Αν το κάναν όμως οπαδοί της Νιουκαστλ :roll: θα είμασταν υπερήφανοι...
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό Photis » Πέμ 27 Δεκ 2012, 17:18

Το τόπικ μιλάει για ασπρόμαυρες ομάδες. Τι σχέση έχει η ιδεολογία ξεφεύγει νομίζω από τον τίτλο.
PS. Αυτά με ορθοδοξίες και τουρκους κλπ κλπ στον αθλητισμό είναι γελοία, στον καθαρά επαγγελματικό αθλητισμό όπως έχουν γίνει η ομάδες σήμερα. Ιδελογικά τώρα φυσικά και μετράει για τον καθένα μας...Όποιος πει το αντίθετο απλά εθελοτυφλεί.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 27 Δεκ 2012, 18:02

Sera4 έγραψε:
DC έγραψε:Με ποιο δικαίωμα μιλάνε εξ ονόματος όλων των ΠΑΟΚσήδων;;;;
Άιντε με το κάθε μαλακισμένο ....

Δεν είμαι αδελφός με κάνεναν βρωμότουρκο.


δεν μιλανε εξ ονοματος κανενος...μιλαει ξεκαθαρα για το συνδεσμο της θυρας4 και του συγκεκριμενου συνδεσμου των τουρκων...υπαρχουν τα ονοματα κατω απο τα σηματα...


Στην φωτογραφία εγώ βλέπω το σήμα του ΠΑΟΚ φάτσα κάρτα.
Αν εσύ βλέπεις το σήμα της Θ4, πρόβλημά σου. (Edit: τώρα πρόσεξα μια πορτοκαλί μουτζούρα κάτω από τον Δικέφαλο)
Όποιος θέλει να αδελφοποιηθεί με τους βρωμότουρκους, ας το κάνει σε άλλο φόρουμ, σε άλλο σάιτ, όπου του καβλώσει.
Όποιος πιστεύει ότι έχουμε τις ίδιες σχέσεις με τους τούρκους και τιςε ίδιες με τους βρετανούς, εγώ δεν το νομίζω.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 27 Δεκ 2012, 18:06

φιλία με τούρκους?
....
μέχρι τώρα είχαμε μόνο τα κουμπαριά...
ΦΙΛΙΑ ΤΩΝ ΠΑΟΚΣΗΔΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ, ΠΟΤΕ
φιλία ενός συνδέσμου με κάποιον άλλο σύνδεσμο, δικό τους θέμα
αν και κάτι τέτοιο έχει πάει να γίνει και με παρτιζάνους και μιλανέζους και τα αποτελέσματα δεν ήταν τα καλύτερα

νομίζω ότι η συζήτηση θα ξεφύγει
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10082
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό Thanix » Πέμ 27 Δεκ 2012, 19:37

Φυσικά και θα ξεφύγει η κουβέντα!
Εγω προσωπικά έχω 3 πολυ καλούς Τούρκους φίλους και δν πιστεύω ότι διαφερουν σε κάτι απο τους περισσότερους έλληνες!(τρόπος ζωής,φαγητό κτλ)


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό paokassss » Πέμ 27 Δεκ 2012, 19:43

DC να πας εσυ να πεις αυτα που λες (σε διαφορα τοπικ )
σε άλλο φόρουμ, σε άλλο σάιτ, όπου Σου καβλώσει
paokassss
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 01:04

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 27 Δεκ 2012, 20:50

DC έγραψε:Όποιος πιστεύει ότι έχουμε τις ίδιες σχέσεις με τους τούρκους και τιςε ίδιες με τους βρετανούς, εγώ δεν το νομίζω.


Να σου δώσω ένα παράδειγμα από τη δεκαετία του '40.
Οι Τούρκοι έστειλαν το Κουρτουλούς.
Οι δέ Βρετανοί τον Σκόμπυ.
Ψάξτε να βρείτε τί από τα δύο ήταν καλύτερο για τον ελληνικό λαό.

ΥΓ1: Τί έγινε το 1922, το 1955 και το 1974, τα ξέρουμε.
ΥΓ2: Για τον καθένα μας, ΠΑΟΚ σημαίνει και κάτι διαφορετικό.
ΥΓ3: Χρόνια πολλά και καλά σε όλους.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Ασπρόμαυρες ομάδες του εξωτερικού

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Πέμ 27 Δεκ 2012, 21:08

brigate4 έγραψε:Ποιός είπε ότι εκφράζει όλο το λαό του ΠΑΟΚ?
Ποιός είπε ότι το ίδιο γίνεται με τη Παρτιζάν? επειδή είναι ''επίσημη φιλία'' ?
Το σύνθημα ORTODOX BROTHERS είναι ελεεινό.
Δηλ. επειδή είναι ορθόδοξος ο Βούλγαρος και ο Σέρβος είμαστε αδέλφια?
Οι CARSI της Μπεσίκτας εκφράζουν σχεδόν όλο το λαό τους -τουλάχιστον τα ''κεφάλια'' τους- και έχουν ένα αναρχικό χαρακτήρα δεν τους νοιάζει πολύ η θρησκεία,το αίμα σου κλπ. Φυσικά στη Τουρκία τους κατηγορούν πολλοί γι αυτό.
Αλλά όταν τους αποκαλούμε ζώα σκεφτείτε τι θα γινόταν απ'τους Ελληναράδες αν γινόταν κάτι αντίστοιχο στη Τούμπα.
Βέβαια όταν ο ΠΑΟΚτσής σήκωνε τούρκικη σημαία έστω και ειρωνικά για τους αντιπάλους απ' τη δεκαετία του '80 ήταν πολύ μπροστά...
Προφανώς όλοι έχουμε γιαγιάδες και παππούδες που έζησαν άσχημα πράγματα δεν διεκδικείτε την αποκλειστικότητα.
Στο φινάλε το τόπικ είναι ''για ασπρόμαυρες ομάδες''. Αν το κάναν όμως οπαδοί της Νιουκαστλ :roll: θα είμασταν υπερήφανοι...


Δεν διαφωνώ καθόλου με αυτό. Νομίζω το να είμαι ρατσιστής για ένα πόλεμο που στην τελική εμείς φταίμε που τον χάσαμε (από το 22 μέχρι το τέλος του 53) δεν είναι πρέπων. Πρέπει να ξυπνήσουμε και ως Έλληνες και ως πολίτες και να μην βλέπουμε παντού εχθρούς. Στα @@ τους οι Τούρκοι για εμάς, μας παίρνουν και στο ψιλό και εμείς τσιμπάμε. Επίσης για να κλείνουμε (τουλάχιστον από την πλευρά μου) αυτό το θέμα ότι κάναμε εμείς με τον Μέγα Αλέξανδρο στους πολέμους (βιασμούς, κομμένα κεφάλια), ότι κάναμε στην επανάσταση (ο Θεός να την κάνει) του 21 (κόβαμε τις ρώγες των τσούπρων της Τουρκίας και τις κάναμε κομπολοί) έκαναν και αυτοί σε εμάς. Ότι έκανε οι Άγγλοι στον Α ΠΠ ότι οι Γερμανοί στον Β ΠΠ ότι ο Ναπολόεντας ότι, ότι, ότι... ΉΤΑΝ ΠΟΛΕΜΟΣ. Στους πολέμους αυτά γίνονται και θα γίνονται από όλες τις πλευρές.

Το τόπικ είναι για ομάδες όχι για ΛΑΟΥΣ. Πάντως εμένε αδερφέ μου άρεσει η Παρτίζαν, ως ομάδες και έπειτα μου αρέσει η Σερβία ως χώρων και τριτον είναι εξάλου και τα αδέρφια μας (μας αγαπάνε, μας συμπονάμε), τώρα αν κάποιοι χώνουν στο ποδόσφαιρο και στον αθλητισμό το Κόσοβο και την Μακεδονία κακό δικό τους, εμείς φταίμε που πέφτουμε στην παγίδα. Ο αθλητισμός ενώνει δεν χωρίζει.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες