Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Δευτ 03 Οκτ 2022, 21:58

Καινούργιο γήπεδο με χωράφι χλοοτάπητα δείχνει λίγο περίεργο πάντως


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2647
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 03 Οκτ 2022, 21:59

Μέχρι και ο τίγρης έβαλε μυαλό. Είχε χάλια κέντρο και πήγε πήρε έναν κόφτη (Τζόνσον) ένα 8αρι(Γκατσίνοβιτς) και ένα δεκαρι τον Πινέδα και καθάρισε.Εμεις είχαμε 4 8αρια και πήραμε και Νταντάς.....
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3797
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ARISTARCHOS » Δευτ 03 Οκτ 2022, 22:23

Κάτσε να μαλώνεις τα παιδάκια αντί να φροντίζεις τα εγγόνια σου ή έστω τον προστάτη σου :opaokara:
ARISTARCHOS
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 03 Οκτ 2022, 22:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 03 Οκτ 2022, 22:34

Δεν παρακολουθώ ποτέ αγώνες άλλων Ελληνικών ομάδων. Βλέπω τις περισσότερες φορές τα καλύτερα στιγμιότυπα και τα γκολ. Είδα προ ολίγου το δεύτερο γκολ της αεχ. Μπαλιά γεωμετρικής ακρίβειας σαράντα μέτρων του Πινέδα, κίνηση κλασικού εξτρέμ από τον Ελίασον και σέντρα ακριβείας στο κεφάλι του Λιβάϊ. Γκολ με δυό-τρεις μπαλιές, κάτι που έβλεπα στον μεγάλο ΠΑΟΚ της δεκαετίας του 1970. Κάτι που ελλείψει παικτών δεν βλέπουμε στον τωρινό ΠΑΟΚ.
Θα μου πείτε τα έκαναν με τον Ιωνικό, εν μέρει σωστό. Ας τα κάναμε κι εμείς με Λαμία και Ατρόμητο που ήμασταν με υπογλώσσια μέχρι το 90-φεύγα.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 03 Οκτ 2022, 22:53

Τρόμος έγραψε:Μέχρι και ο τίγρης έβαλε μυαλό. Είχε χάλια κέντρο και πήγε πήρε έναν κόφτη (Τζόνσον) ένα 8αρι(Γκατσίνοβιτς) και ένα δεκαρι τον Πινέδα και καθάρισε.Εμεις είχαμε 4 8αρια και πήραμε και Νταντάς.....

Που καθαρισε; Εχασε απο βαζελο ανετα και απο Βολο
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10227
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 03 Οκτ 2022, 23:10

aivas
Άλλη αεκ στη Νέα Φιλαδέλφεια
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29881
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Δευτ 03 Οκτ 2022, 23:11

Δεν διαφωνω john και εννοειται με το αστειο κεντρο που ειχε τοσα χρονια ειναι αναβαθμιση. Αλλα αλλο οτι εχει φοβερο κεντρο. Ναι εμεις με μια χαφαρα θα κερδιζαμε και σε αλλα σημεια του γηπεδου (λιγοτερη πιεση στην αμυνα και ισορροπια στην επιθεση) αλλα οχι πχ με Γκατσινοβιτς
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10227
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Δευτ 03 Οκτ 2022, 23:42

Δεν είπα πως έγινε ομαδάρα. Έχει μέτριο τέρμα, κενά σε στόπερ,πλάγια Μπακ και ο Αραούχο είναι υπερτιμημένος σαν φορ. Απλά λέω και πως έκανε σωστές μεταγραφές που κουμπώνουν μεταξύ τους. Εμείς φαίνεται τους περνούμε με κλήρωση. Φεύγει ο Πελκας: λυπάμαι σας κλήρωσε δεξί εξτρέμ.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3797
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Black_Hawk_Down » Τρί 04 Οκτ 2022, 01:30

Γέρος έγραψε:
Black_Hawk_Down έγραψε:Τι έγινε στην Αγιά Σοφιά και το γήπεδο είναι μέσα στους καπνούς; ... είδα φωτο στο sport24 που έχει για κεντρική.

Καπνογόνα ή άναψε πούρο ο Τίγρης; :D

ΥΓ. Επειδή δεν θα μπορέσω να δω την ΑΕΚ. Ενημερώστε με στο τέλος πόσα καρεκλάκια θα πάρουν για ενθύμιο.




Εσύ βρε Λεβέντη μου, πόσο χρονών είσαι ?

Χθες πάνω στην τρέλα μου σαν να διάβασα ότι είσαι πολύ μικρότερος από τον Γιώργη Σαββίδη.

Δηλαδή είσαι πολύ νέος.

Τέλος πάντων εγώ μπήκα τώρα μόνον για σένα, για να σου ζητήσω συγνώμη που προχτές σε άρπαξα από τα μούτρα για αυτόν που έχεις και στην σημερινή φωτογραφία.

Ούτε να θαυμάζεις ούτε να παραδειγματίζεσαι από γέρους. Οι γέροι είναι άλλη φάρα πουλάκι μου. Είναι παράξενοι, ξεροκέφαλοι, στριμμένοι, είναι βαρύς χειμώνας, ενώ εσύ είσαι η αρχή της άνοιξης.

Α γι' αυτό ψάχνεις σχολεία στις εσχατιές του κόσμου.

Τέλος πάντων, σου ζητώ συγνώμη λοιπόν και μη με συνερίζεσαι.


Υ.Γ. Οι γέροι είναι και φιλάσθενοι, πρόσεχε σε παρακαλώ τι φωτογραφίες αναρτάς μην τον δω καμιά φορά απότομα τον γέρο διάολο και μείνω στον τόπο.

Επεξεργασία : Να τι σου λέω, ξέχασα και έκανα παράθεση και την φάτσα του, να τον έχουμε σε πολλά αντίτυπα μην τυχόν και τον χάσουμε από πελάτη.



Hallo @Geros,

Έχεις κόρη για παντρειά και ρωτάς πόσο χρονών είμαι; :D Συγνώμη, αλλά δεν ενδιαφέρομαι, ετοιμάζομαι απο το νέο έτος, για τις "εσχατιές" του κόσμου. Παιδί των 90's να ξέρεις πάντως. ;)

Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο Γιώργης, μπορεί να είμαι εγώ μεγαλύτερος του, αλλά συνήθως δεν λέμε ο "μικρός" και ο "μεγάλος", για Γιώργη και Ιβάν, αντίστοιχα; (Το έχω δει να το γράφουν και άλλοι εδώ.) Δεν είχα αρνητική πρόθεση, ούτε να τον προσβάλω, αλλά επειδή τον έγραψα ως "μικρός", μου φάνηκε ως αστείο για εμένα, λες και εγώ είμαι ο μεγάλος. Ίσως πλέον το PAOKmania έχει γίνει πολύ σοβαρό για εμένα ή δεν είμαι όσο Π.Α.Ο.Κ πίστευω.

Τέσπα, να σου πω κάτι να σε "ανάψω", διότι έχω καταλάβει ό,τι "ανάβεις" εύκολα; κάτω, στην κεντρική σελίδα του φόρουμ, που εμφανίζει το όνομα του νεότερου μέλους, το νεο Π.Α.Ο.Κ.ι τον λένε Αρίσταρχο. Έτσι έχει ονομάσει ο ακατονόμαστος (τον Β.Μ εννοώ), ένα απο τα νέα του LNG Carrier καράβια, ναυλωμένο στην Cheniere. Κάπου το είχα διαβάσει σε ένα site, γιαυτό το ξέρω. Πάω τώρα γιατί έχω μεγάλο ταξίδι αύριο.

Guten Nacht und Schöne Träume.

Black_Hawk_Down
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ 21 Σεπ 2022, 10:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 04 Οκτ 2022, 01:42

Η Άεκ για μένα βάζει υποψηφιότητα για πρώτο φαβορί για τον τίτλο…Η ομάδα τους λες και μεταμορφώθηκε…Το κέντρο τους μαζί με τον γαύρο είναι τα καλύτερα στην Ελλάδα…Πως γίνεται όλες οι ομάδες να έχουν καθαρό κόφτη και εμεις να το παίζουμε Ρεάλ;Ελίασον, Γκατσινοβιτς έκαναν ότι ήθελαν…
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4512
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τρί 04 Οκτ 2022, 02:07

Βλέπεις το πρώτο και (ειδικά) το τρίτο γκολ τής αεκ και λες, άμα σε θέλει η κα..λα η μπάλλα... Γιατί εμάς δεν μας θέλει ποτέ γαμώτο;
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 04 Οκτ 2022, 03:08

Rexaris έγραψε:Βλέπεις το πρώτο και (ειδικά) το τρίτο γκολ τής αεκ και λες, άμα σε θέλει η κα..λα η μπάλλα... Γιατί εμάς δεν μας θέλει ποτέ γαμώτο;

Έβαλε αυτά αλλά έχασε άλλα πόσα…
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4512
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 04 Οκτ 2022, 05:51

Εγώ πάλι βλέπω πολλά ματς και άλλων ελληνικών ομάδων γιατί με ενδιαφέρει να ξέρω την δυναμική των αντιπάλων μας.
Χθες δεν είδα ούτε λεπτό. Από επιλογή. Δεν μου έβγαινε, δεν υπήρχε καθόλου διάθεση.
Θεωρώ δεδομένο ότι το νέο γήπεδο θα τους μπουσταρει. Είναι σαφώς ποιοτικότερη ομάδα από πέρυσι και αν εκμεταλλευτεί το νέο γήπεδο και επειδή κανείς άλλος δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο (ούτε ο βαζελος) δεν θα μου κάνει εντύπωση να είναι κάπου εκεί κοντά προς το τέλος
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τρί 04 Οκτ 2022, 07:22

Πάντως ο Γιοβάνοβιτς δεν ταιριάζει καθόλου στο σιχαμα τον βαζελο. Πολύ σοβαρός και μετρημένος άνθρωπος σε σχέση με την έπαρση που έχουν αυτοί οι μλκες.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 04 Οκτ 2022, 07:32

Αυτό περίμενα εγώ, να τους κόψουμε αυτή την γαμημενη έπαρση.. αλλά που
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3281
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Doomlord4, papwolf, ramboutla, sn0ufel4 και 11 επισκέπτες