Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Πέμ 29 Σεπ 2022, 00:28

Αν θες να απαντήσεις, Απάντησε στο κοινωνία μηδέν να τελειώνουμε με το οφφ τοπικ
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2130
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Πέμ 29 Σεπ 2022, 00:29

Immemoric έγραψε:Ρε τοτέμ, δλδ είναι το ίδιο ο βιασμός και η δολοφονία με την ψυχολογική βία;

Οχι απολυτως καμια σχεση. Δεν λεω σε καμια περιπτωση αυτο. Ισως δεν μπορω να γραψω τοσο καλα. Απλα Δεν μου αρεσει το τσουβαλιασμα. Επειδη καποιοι ειναι γουρουνια ολοι ειναι γουρουνια. Σε αυτο νομιζω οτι συμφωνουμε. Και νομιζω οτι αυτο εγραψα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Immemoric » Πέμ 29 Σεπ 2022, 00:37

Totem_pk έγραψε:
Immemoric έγραψε:Ρε τοτέμ, δλδ είναι το ίδιο ο βιασμός και η δολοφονία με την ψυχολογική βία;

Οχι απολυτως καμια σχεση. Δεν λεω σε καμια περιπτωση αυτο. Ισως δεν μπορω να γραψω τοσο καλα. Απλα Δεν μου αρεσει το τσουβαλιασμα. Επειδη καποιοι ειναι γουρουνια ολοι ειναι γουρουνια. Σε αυτο νομιζω οτι συμφωνουμε. Και νομιζω οτι αυτο εγραψα.


Εγω αυτό που λέω είναι ότι πιο συστημικό από το απλώς ότι κάποιοι είναι γουρούνια. Όπως και έχω ξαναπεί ότι η πατριαρχία δεν λέει ότι οι άντρες είναι εν γενεί κακοί. Η πατριαρχία είναι ένα σύστημα που έχεις ως θύματα του τις γυναίκες, αλλά και άντρες. Δεν υπάρχει αφηρημένη δαιμονοποίηση των αντρών ντε φακτο. Αλλα από την άλλη δεν μπορούμε να αγνοήσουμε ότι το μεγαλύτερο ποσοστό βιας ασκείται από άντρες, εις βάρος γυναικών, αλλά και ανδρών. Αν θελουμε να αλλάξουμε το σύστημα πρέπει κυρίως να αλλάξουμε τους άνδρες, μέσω εκπαίδευσης, ενημέρωσης, κλπ.

Τεσπα, αν θες να απαντήσεις, στειλε στο κοινωνία ώρα μηδέν.
Άβαταρ μέλους
Immemoric
 
Δημοσιεύσεις: 2130
Εγγραφή: Δευτ 04 Νοέμ 2019, 17:22

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 29 Σεπ 2022, 06:20

ΑποστόληςΑ έγραψε:Τον πήραν;


ανακοινώνεται σήμερα ο Πάσχα απο γαύρο.
Εκτός για 3 μήνες ο Βάτσλικ.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Πέμ 29 Σεπ 2022, 07:26

Μπράβο Αλέξανδρε.. Δε σε ήθελα φέτος στον ΠΑΟΚ μας ουτε με στεναχωρει (από παικτικης άποψης ίσα ίσα τ αντίθετο) αλλά θα ήθελα από την ΠΑΕ όταν έρθεις ως βασικός στην Τουμπα να παιζουν από τα ματριξ εκείνες οι δηλώσεις σου τη χρονιά του κλεμμενου...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό hawklord » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:04

Δεν πούλησε ποτέ οπαδηλικι. Είναι επαγγελματίας και θεωρώ πως μπορεί να πάει όπου τον πληρώσουν για αυτά που θέλει. Με τις οποίες ατέλειες του για μένα είναι ο καλύτερος που έχω δει στην ομάδα. Εννοείται θα τον ήθελα για δεύτερο πίσω από τον Κοταρσκι που φαίνεται πιο σταθερός.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό dragon » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:05

Dimg4 έγραψε:
dragon έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Και ρωταω εγω εσενα, μια ηλιθια αφισα πιστευεις θα φτιαξει βιαστη?


Μια τέτοια αφίσα θα δείξει κ μέσα από τις αντιδράσεις μας η όχι ,που βρισκόμαστε ως κοινωνία. Παράδειγμα το τραγούδι του Ζαμπέτα για "τον σκυλο τον αράπη τον ταμ ταμ" δεν θα κάνει κάποιον ρατσιστή αλλά θα μας δώσει να καταλάβουμε από τις αντιδράσεις σε τι κοινωνία ζουμε κ ποσο σοβαρά λαμβάνουμε υπόψη μας εξαιρετικά σημαντικά θέματα. Δεν είναι ένα ηλίθιο τραγούδι είναι ένα τραγούδι που ξερνάει ρατσισμό. Έτσι κ η αφίσα δεν είναι μια ηλίθια αφίσα είναι μια αφίσα που ξερνάει σεξισμό κ δυναμώνει την άποψη ότι ζουμε σε έντονη πατριαρχικη κοινωνία.

Υ. Γ. Αν είχε παιδακια η αφίσα θα σε πειραζε;


:shock: πας καλα ρε φιλε? βαζεις στην ιδια μοιρα ενηλικες με παιδακια?


Αυτό κατάλαβες. Μάλιστα.
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4551
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό dragon » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:07

hawklord έγραψε:Δεν πούλησε ποτέ οπαδηλικι. Είναι επαγγελματίας και θεωρώ πως μπορεί να πάει όπου τον πληρώσουν για αυτά που θέλει. Με τις οποίες ατέλειες του για μένα είναι ο καλύτερος που έχω δει στην ομάδα. Εννοείται θα τον ήθελα για δεύτερο πίσω από τον Κοταρσκι που φαίνεται πιο σταθερός.

Πιστευεις θα παρει αυτά που ήθελε ή απλά έφαγε τα μουτρα του. Θα του δώσει ένα χαρτί ο Βαγγέλας;;;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4551
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:18

Με 300.000 παει. Τα μισα απο οσα επαιρνε σε εμας.
Ηταν πολυ τυχερος που θα μεινει εκτος για αρκετους μηνες ο Βαλτσικ αλλιως θα ξεμενε χωρις ομαδα.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12051
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:25

εχουμε το βαγγέλα κάθε εβδομάδα να το παίζει "ανταροπρόεδρος" βγάζοντας ανακοινώσεις σαν γραφείο τύπου του γάβρου και όχι θεσμικό όργανο της σουπερλιγκ.

να καλεί την κυβέρνηση να...λάβει θέση στα τεκταινόμενα

να απειλεί, να ξεπλένει, να λειτουργεί ως νταβατζής του αθλητισμού

και εμείς ασχολούμαστε με π%#τσες... και δεκάρια... :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 29 Σεπ 2022, 08:58

Θα αγωνιζόσουν με τη φανέλα του Ολυμπιακού;

"Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποια ομάδα, δεν νομίζω ότι μπορώ να αγωνιστώ σε άλλο ελληνικό σύλλογο. Πολύ απλά διότι με τον ΠΑΟΚ έχουμε γράψει ιστορία μαζί και οι επόμενες γενιές θα μας έχουν στο μυαλό τους γι’ αυτά που έχουμε πετύχει. Επομένως δεν είναι σκοπός μου να πάω σε άλλη ελληνική ομάδα αλλά και δεν το θεωρώ σωστό απέναντι στην ιστορία, στον κόσμο και στη φανέλα του ΠΑΟΚ. Αν πήγαινα σε άλλη ελληνική ομάδα θα γυρνούσα την πλάτη μου στον ΠΑΟΚ και αυτό δεν θα με τιμούσε. Για αυτό και δεν θα πάω…"


Αρχες 2020.

Αλεξανδρε, ελπιζω να βλεπεις ΠΑΟΚ φετος, μηπως καταλαβεις πως ειναι να ειναι καποιος πραγματικα καλος και σταθερος τερματοφυλακας.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό MikeStr4 » Πέμ 29 Σεπ 2022, 09:15

Η άποψη μου είναι ότι ο Πασχα ήταν σίγουρος ότι θα μείνει στον ΠΑΟΚ, με προπονητή Λουτσε και Βιεϊρίνια ακόμα ενεργό, αλλά τελικά δεν του έκαναν ούτε πρόταση έστω και με λιγότερα χρήματα.
Από εκεί και μετά το είδε εγωιστικά και έβγαινε και έλεγε σε δηλώσεις ότι και πρόταση να γινόταν δεν θα εμένα κτλπ.

Όπως και να χει η σούπερ χρόνια που έκανε την χρόνια του πρωταθλήματος νομίζω δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά γίνει, σίγουρα έπαιξε ρόλο και η γκομενα του που θέλει να μείνει Αθήνα (για να είναι μέσα στην showbiz εδώ γελάμε) κ βρήκε ένα συμβόλαιο ίσως με λίγο πιο αυξημένες αποδοχές από αυτά που δίνουμε στον ζ.ζιβκοβιτς.

Πλέον με Κοταρσκι αισθάνεσαι σιγουριά κ σταθερότητα, δεν πάει να βγάλει φάσεις από το πουθενά για να φανεί ότι έκανες δύσκολη αποκρουση, σίγουρα θα γίνουν κ λάθη είναι μόλις 22.
Όσο για Πασχα δεν βλέπω να τελειώνει το συμβόλαιο του εκεί κάτω.
MikeStr4
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2021, 15:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 29 Σεπ 2022, 09:24

Το θεμα ειναι οτι στο γαυρο τραυματιστηκε ο Βατσλικ και αμεσα αποφασισαν να κινηθουν για αποκτηση τερματοφυλακα.Σε εμας τραυματιστηκε ο Μπραντον,μια θεση στην οποια και ο ιδιος ο προπονητης αναγνωριζει οτι υπαρχει προβλημα και εμεις ανεβαζουμε τον Γκορτεζιανι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 29 Σεπ 2022, 09:29

Ανομοια συγκριση. Ο Βαλτσικ ειναι ηδη τετραπληγικος και θα μεινει εξω 3 με 4 μηνες. Δεν επαθε απλα μια θλαση. Ουσιαστικα αχρηστευτηκε.

Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι εμεις δεν επρεπε να εχουμε φερει φορ ΠΡΙΝ τραυματισει οποιοσδηποτε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 29 Σεπ 2022, 09:35

Τετραπληγικος???? Μην ξεστομιζεις με τετοια ευκολια,τετοιες λεξεις...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Doomlord4, thanos-xanthi και 24 επισκέπτες