Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 27 Σεπ 2022, 13:46

Σοβαρά τώρα;

Καλά ποιος ηλίθιος τα σκέφτεται αυτά;

Κι επίσης η τελευταία εικόνα δεξιά τι υποτίθεται ότι κάνει; Προσβάλλει αυτόν που κατουράει λέγοντας του ποσο μικρό τον έχει;

Δε λέω, καλή φάση. Εξοργίζεις τον πελάτη, επιστρέφει στην κερκίδα, απειλεί τον διαιτητή. Γουιν-γουιν.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Τρί 27 Σεπ 2022, 13:53

DimitrisS έγραψε:Αυτες ειναι ολες οι ανδρικες τουαλετες στο γηπεδο της αεκ. Το 2023 (σχεδον).

Εικόνα

Όντως τώρα? Και το προβάλουν και για καλό χαρακτηρίζοντας το τρολ.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2958
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 27 Σεπ 2022, 13:56

2006 γραφει η φωτο, μαλλον ειναι τρολια.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό beyes4 » Τρί 27 Σεπ 2022, 14:42

Εικόνα

Αυτη η φωτο(απόσπασμα από βίντεο)ειναι σιγουρα πραγματική.Απο εναν τυπο που βιντεοσκοπει τις εργασιες.

Γενικά το γήπεδο τους το βρίσκω μια μετριότητα,μικρά διαζώματα που κόβουν στη μέση την συνοχή της κερκίδας.Στο πάνω διάζωμα αν μπει πανί,θα κόβει τη θέα στις μισές σειρες των χάμω.Εξωτερικα σε πιανει ένα ψυχοπλάκωμα βλέποντας ταλαιπωρημένους πρόσφυγες(σε μια φωτο έχουν κάνει γκάφα απεικονίζοντας τουρκους σε μια βάρκα),με μηνύματα που σου δημιουργουν θλίψη για τα οσα περασαν οι πρόσφυγες.Υποτίθεται πηγαινεις στο γήπεδο για να χαρεις και οχι να ψυχοπλακώνεσε.

Το μόνο που μου αρέσει ειναι ο δικέφαλος που σχηματίζεται στα καθίσματα στο κόρνερ.

Κατα τα αλλα ερχομαστε να το εγκαινιασουμε οπως το μαντριγάλ.
#MerodouliMerofai
Άβαταρ μέλους
beyes4
 
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιούλ 2022, 19:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Мир » Τρί 27 Σεπ 2022, 14:54

Κλαίει ο Κάρυ λένει γιατί φέτος, την αυτοαποκαλούμενη χρονιά με το καλύτερο ρόστερ της ιστορίας τους, στο μπομπονγελια έκοψαν μόλις 4.800 διάρκειας.

Από τα οποία προφανώς ο 1/3 από αυτά θα τα αγόρασαν αθηνέζοι/φοιτητές οπαδοί της Α ομάδας, για να παρακολουθούν τα παιχνίδια της ομάδας τους.

Που να τους κάνουν γήπεδο σε καμιά Περαία/Μικρα, 3 και ο κούκλος θα είναι.

Μην ανησυχείς Κάρυ, όλο και καμία προμήθεια θα σου γράψει ο πρωθυπουργός στο ειρηνάκι για να βγάλεις το κάτι τις.
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6365
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 27 Σεπ 2022, 15:01

DimitrisS έγραψε:Και κατι ασχετο.

Δεν θα μπω στην διαδικασια να μπω σε λεπτομερειες.
Εμαθα μια ιστορια για εναν εποπτη που απο φετος οριζεται σε παιχνιδια Super League....

Δεν ξερω τι κανουν οι αλλοι (κι εμεις μαζι), αλλα ο τιγρης μαλλον προσπαθει με καθε τροπο για να παρει το πρωταθλημα....

Ετσι ομορφα χωρις να λεω ονοματα και επιθετα. Εκτος κι αν το τιγρης ειναι κανα "επισημο παρατσουκλι"

Κάθε χρόνο προσπάθει για αυτό και έχει από κοντά και χρυσοπληρωνει το κόκκαλο.
Αλλά όταν έχεις δέκα παιχνίδια πλει οφ είναι πολύ δύσκολο να ξαναγίνει ότι έγινε το 18
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 27 Σεπ 2022, 16:27

Immemoric έγραψε:Γενικά πέρα του σεξιστικού, όλο το γήπεδο είναι η αποθέωση του καρακιτσαριου. Ο αετός…Θεέ μου…δίνουν ιδέες στον Ιβαν…


σεξιστικο γιατι?
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Black_Hawk_Down » Τετ 28 Σεπ 2022, 00:01

Καλησπέρα,

Το γήπεδο της Α.Ε.Κ είναι ο ορισμός της κακουγουστιάς ως αρχιτεκτονικό κτίσμα. Δεν λέω ό,τι δεν θα είναι δυνατή έδρα, αλλά το κτίριο το έχουν γεμίσει τούβλα, γυψοσανιδες και τσιμεντοσανίδες, το γήπεδο σε 10 χρόνια θα λιώνει :lol: :lol: . Δεν υπάρχει αρχιτεκτονική εξωτερικά, καμία επαφή με την νέα τάση στα γήπεδα. Καλά όχι ότι το Καραισκάκη είναι κανένα όμορφο γήπεδο, αλλά λέμε... επειδή στην Ελλάδα η κακογουστιά βασιλεύει, και νέο γήπεδο βλέπουμε κάθε 20 χρόνια, θεωρούμε στολίδι οτιδηποτε φτιάχνεται, που να έχει ασανσέρ και καζανάκι στις τουαλέτες. :lol: :D

---------------------

Στην Τουρκία, απο το 2009, έχουν κατασκευαστεί 31! σύγχρονα γήπεδα, απο τα οποία:
    - δώδεκα (12) είναι χωρητικότητας μεταξύ 20,000 - 30,000 θεατών (Hatyaspor, Orduspor, Goztepe, Ankarayucu, Mersin, Giresunspor, Ankarayucy, Sakaryaspor, Sivasspor, Şanlıurfaspor, Yeni Malatyaspor, Erzurumspor)
    - έξι (6), είναι χωρητικότητας, μεταξύ 30,000 - 40,000 θεατών (Eskişehirspor, Adanaspor, Kocaelispor, Samsunspor, Diyarbekirspor, Gaziantep)
    - τέσσερα (4), είναι χωρητικότητας περίξ των 42,000 (Τrabzonspor, Besiktas, Bursaspor, Konyaspor)
    - ένα (1), είναι χωρητικότητας 52,500 (Γαλατάσαραυ)

--------------------

Εγώ θέλω την Νέα Τούμπα, με εμπορικούς χώρους και καταστήμα = έσοδα απο ενοίκια.

Δεν λέω να βάλουν κανένα ΙΚΕΑ ή JUMBO απο κάτω, αλλά υπάρχουν αλυσίδες κατάλληλες, ενας Μασούτης με μαύρα ή άσπρα γράμματα ( :lol: ), ένα JYSK, ένα Pepco (που ήρθαν στην Ελλάδα) να έχει ένα χώρο με καταστήματα, ο οποίος ακόμα και την ώρα του αγώνα να λειτουργεί χωρίς να επηρεάζεται απο τον αγώνα. Α, τώρα που το θυμήθηκα, και τα ΙΚΕΑ, ανοίγουν κάτι μικρά :P για να χτυπήσουν τα JYSK ...

Μην μου ξεκινήσετε αίθουσες αφιερωμένες κλπ ένα μουσείο που να τα έχει όλα μέσα είναι αρκετό, συν μια μπουτίκ.

------------------

ΣΤΗΝ ΟΠΑΠ ΑΡΕΝΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΠΑΠΟΥΤΣΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ - ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ - ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΣ.

Να ξέρετε, εγώ τον Μελισσανίδη τον συμπαθώ, έριξε την ομάδα για να μην πληρώσει, έφτιαξε γήπεδο και βοηθητικό χωρίς να βάλει σχεδόν τίποτα απο την τσέπη του, τα έκανε με 2 διαφορετικές κυβερνήσεις. Πήρε το προπονητικό σε πληστηριασμό με ποσό μικρότερο απο την αξία του. Κανείς δεν του λέει τίποτα - και κανείς δεν τολμάει. Το παίζει δύσκολος και βαρύς, αλλά δεν είναι - Δεν είναι κακός άνθρωπος πάντως, νοιάζεται για τους ανθρώπους του (που νοιάζονται γιαυτόν) και δεν το διαφημίζει...

Αναμένουμε να δούμε τι θα δούμε με εμάς.

Καλό Βράδυ,

https://www.youtube.com/watch?v=AFlIEKS ... LL&index=1


Π********
Black_Hawk_Down
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ 21 Σεπ 2022, 10:13

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τετ 28 Σεπ 2022, 05:59

Το γήπεδο τής αεκ είναι το ωραιότερο γήπεδο ποδοσφαίρου που υπάρχει στην Ελλάδα μέχρι τώρα. Του γάβρου είναι κακάσχημο. Τής αεκ είναι υποφερτό έστω κι αν κιτσοφέρνει κάπως. Δεν μου αρέσει το στέγαστρο με τα φουσκώματα, το εξωτερικό δεν είναι καμπύλη όπως στη μακέτα αλλά τεθλασμένη ενώ το κίτρινο χρώμα ρε παιδιά, είναι ο ορισμός τού κιτς, πώς να το κάνουμε.

Είναι το γήπεδο που λες μου αρέσει να το έχει αντίπαλος στην Ελλάδα, ειδικά αν μπορούσαμε να πάμε να δούμε την ΠΑΟΚάρα εκεί μέσα, αλλά αν με ρώταγες αν θα το ήθελα για τον ΠΑΟΚ θα σου έλεγα, ε όχι, θέλω κάτι καλύτερο.

Μου αρέσει ο δικέφαλος αετός που κάνανε, γαμάτος, μόνο που εγώ θα τον έβαζα ψηλά, πάνω από την είσοδο, όχι εκεί στο προαύλιο να είναι έρμαιο τού κάθε βάζελου ή γάβρου. Εννοείται οτι θεωρώ οτι οπαδός τού ΠΑΟΚ δεν πρέπει ποτέ να πειράξει τον δικέφαλο αυτό, τον θεωρώ ιερό σύμβολο.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τετ 28 Σεπ 2022, 08:28

Φρενο Μιτσελ διαβαζω για αλλες προσθηκες μεχρι τις 31/12. Λογικο μου ακουγεται. Με 40 παικτες ενεργους ροστερ που να βγαλει ακρη; Ποσω μαλλον να ερθει και αλλος.
Δεν το γραφω ομως για αυτο. Το γραφω για τον Αλεξ και ας μου βγει λιγο κακια..
Πληρωνουμε τις επιλογες μας Αλεξ και αυτο μαλλον θα το καταλαβεις με τον σκληρο τροπο.
Δεν ηθελες τα σιγουρα 600 του ΠΑΟΚ και θεωρητικα εφυγες για να κυνηγησεις το τελευταιο μεγαλο συμβολαιο.
Αντι για αυτο κατεληξες τις τελευταιες μερες να συζητας για τα μισα (300.000) με τον γαυρο. Και τελικα απο οτι φαινεται τρως και απο εκει ακυρο και θα μεινεις ανενεργος τουλαχιστον για την μιση σεζον.

Η μονη σανιδα σωτηριας αν ο Βαλτσικ εχει τραυματιστει σοβαρα με την εθνικη του.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό potamda » Τετ 28 Σεπ 2022, 08:32

Για 300.000 διετές πίσω από τον Κοτάρσκι δε θα ήταν άσχημη επιλογή... :mrgreen:
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 28 Σεπ 2022, 08:46

Ούτε τζάμπα να γυρίσει.
Ανεπιθύμητος.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29881
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό dragon » Τετ 28 Σεπ 2022, 08:59

john4serres έγραψε:Ούτε τζάμπα να γυρίσει.
Ανεπιθύμητος.

Το αυτό
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4523
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 28 Σεπ 2022, 09:25

Θα γυρίσει με 1Μ τον Γενάρη, που ο Ζίφκο θα πάρει δρόμο.
Λεφτά υπάρχουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89898
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό JEROM » Τετ 28 Σεπ 2022, 10:27

nunies4 έγραψε:Φρενο Μιτσελ διαβαζω για αλλες προσθηκες μεχρι τις 31/12. Λογικο μου ακουγεται. Με 40 παικτες ενεργους ροστερ που να βγαλει ακρη; Ποσω μαλλον να ερθει και αλλος.
Δεν το γραφω ομως για αυτο. Το γραφω για τον Αλεξ και ας μου βγει λιγο κακια..
Πληρωνουμε τις επιλογες μας Αλεξ και αυτο μαλλον θα το καταλαβεις με τον σκληρο τροπο.
Δεν ηθελες τα σιγουρα 600 του ΠΑΟΚ και θεωρητικα εφυγες για να κυνηγησεις το τελευταιο μεγαλο συμβολαιο.
Αντι για αυτο κατεληξες τις τελευταιες μερες να συζητας για τα μισα (300.000) με τον γαυρο. Και τελικα απο οτι φαινεται τρως και απο εκει ακυρο και θα μεινεις ανενεργος τουλαχιστον για την μιση σεζον.

Η μονη σανιδα σωτηριας αν ο Βαλτσικ εχει τραυματιστει σοβαρα με την εθνικη του.


Μήπως έχουμε παραπληροφόρηση εδώ κύριοι .Στην 1η συνέντευξη του είπε ξεκάθαρα ότι δεν του έκανε καμία πρόταση ανανέωσης ο ΠΑΟΚ .Κατά την γνώμη μου αυτό είναι προσβλητικό για έναν από τους καλύτερους τερματοφύλακες που πέρασαν από την ομάδα. Θα ήταν χρησιμότατο να γυρίσει πισω σαν 2ος με χαμηλές απολαβές.
JEROM
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ 10 Φεβ 2011, 10:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: renegade και 9 επισκέπτες