Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 16 Αύγ 2022, 01:38

gpap αν μου επιτρέπεις, διαφορετικά μου λες και το σβήνω αμέσως.

Έχω καταλάβει πολύ καλά τι άνθρωπος είσαι από καιρό. Είσαι ένας γνήσιος Π.Α.Ο.Κ. ΣΗΣ, με συχνότατη - ίσως και ανελλιπή παρουσία στην ΤΟΥΜΠΑ και σοβαρός άνθρωπος.

Διαφωνείς για έναν Ποδοσφαιριστή της Ομάδας και τις ικανότητες του. Φυσικό είναι. Όμως οι κόντρες Αδελφέ μου δεν βοηθούν σε τίποτε. Ξέρεις πως γίνεται θα πεις εσύ, θα απαντήσει ο άλλος, θα πεταχτεί και ένας τρίτος - πολύ εκφράζονται και "σκληρά", να τα μαλλιά κουβάρια.

Είναι κρίμα να σε στερηθεί το Forum και εσύ αυτό.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 16 Αύγ 2022, 06:03

εγώ Γέρο μου, πάω Τούμπα απο μικρό παιδί, πολλά δε χρονια με διαρκείας. Είμαι απο εκεινους που βρέξει χιονίσει θα πάω να δω τον ΠΑΟΚ, εχω φάει βροχές κ καταιγίδες και εκεί να φωνάζουμε ενισχύοντας.

Τα παραπάνω τα γραφω για να αποδείξω σε ορισμένους πως ο ΠΑΟΚ είναι τόσο τεραστιος σύλλογος, που στις τάξεις του μπορείς να βρεις πολλους διαφορετικούς ανρθώπους, με διαφορετικές απόψεις κ προσεγγίσεις.
Με διαφορετική αντίληψη του χιουμορ κ της ειρωνίας, με διαφορετικη αντιληψη της πραγματικοτητας και της αντικειμενικότητας.

Όποιος αντιλαμβάνεται το μέγεθος του συλλογου, αντιλαμβάνεται και την πιθανότητα να έχει δίπλα του έναν που δεν θα συμφωνεί κατά ανάγκη σε όλα μαζί του.

Γέρο, οι απόψεις σου είναι σεβαστές.
Το λήγω εδώ κ ζητώ συγνώμη αν κάποιους προβλημάτισαν οι απόψεις μου
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Τρί 16 Αύγ 2022, 07:43

Εν τω μεταξύ είναι πολύ κουραστικό όταν δεν συμφωνούν οι απόψεις κάποιου με άλλα μέλη, να λένε κατευθείαν ότι είναι άλλη ομάδα.. πραγματικά πολύ κουραστικό
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 16 Αύγ 2022, 08:27

Εντωμεταξύ οποίος φημολογείται ότι υπάρχει περίπτωση να πάει σε άλλη ομάδα του ανταγωνισμού μου αρέσει. Τι κακό είναι αυτό. Βλέπω τώρα για Χατζηδιακο. Πφφφφ
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 16 Αύγ 2022, 09:07

Ο Μπερναντ γαύρο θα κλείσει.
ΤΟ 10gr το έβγαλε για εμάς είδε ότι δεν τσιμάπαμε, έπαιξε βάζελο με απίστευτο νούμερο και τώρα εμφανίστηκε ο γαυρούλης.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 16 Αύγ 2022, 09:23

Διόλου απίθανο σενάριο, επιβεβαιώνοντας για ακόμα μια φορά τι είδους καρκίνος είναι ο ΟΣΦΠ για τον ελληνικό αθλητισμό.

ΜΟΝΟ τοξικότητα και ίντριγκες. Μηδέν ενδιαφέρον για πρόοδο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 16 Αύγ 2022, 10:13

...Μα υπάρχει προφορική συμφωνία βάζελου και παίκτη, αφού.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Sardan » Τρί 16 Αύγ 2022, 10:47

Επειδή γράφονται και ξαναγράφονται πράγματα και στο τέλος χάνεται η αλήθεια. Ο γαύρος το τηλεοπτικό που πήρε περιέχει και τα δικαιώματα CHL του βοθροκάναλου ....εντελώς εντέχνως όμως αποκρύφθηκε σε μεγάλο βαθμό και σε κάποια άρθρα που αναφέρθηκε θάφτηκε σε μισή σειρά μέσα στα σεντόνια. Να σημειώσουμε ότι η COSMOTE τελευταία φορά έδωσε περίπου 80Μ για τα δικαιώματα 3ετίας σε CHL, τουτέστιν περίπου 27Μ/έτος.
Ως εκ τούτου το όλο deal έγινε με τέτοιον τρόπο ώστε να φανεί ότι ο Ολυμπιακός έκανε τεράστιο deal, γεγονός που δεν ισχύει. Προσωπικά πιστεύω ότι το πραγματικό τηλεοπτικό συμβόλαιο του γαύρου είναι στο 10άρικο απλά θα ήταν μεγάλη επικοινωνιακή ήττα και το παρουσίασαν εβαπορέ deal.....

Να πούμε και για τον Αφραγκούζο? Ο Αφραγκούζος εδώ και 2 χρόνια εκτός από δεκανίκι της κυβέρνησης και δεξιός ψάλτης έχει γίνει και ντακίμι του μπούλη....κοινή γραμμή σε ψηφοφορίες, συμφωνία σε nonpaper κλπ....Ε αυτό συνδυάστε το και με το θέμα του γηπέδου (που ο ΠΑΟΚ πάλευε 2,5 χρόνια για τη χαρτούρα και οι ζέλες θα την έχουν έτοιμη στο 6μηνο) και θα καταλάβετε γιατί ρίχνει λεφτά (που εντάξει μην τρελαθούμε, ρίχνει λεφτά σε σχέση με άλλες χρονιές, δεν έγινε και Παρί της Ελλάδας να σκορπάει -εδώ καλά καλά 4 στόπερ δεν έχει, έφτιαξε απλά έναν κορμό με 14 παίχτες).

Τέλος να προσθέσω τι συνέβη όταν ο ΠΑΟΚ πήγε να πάρει 12-13Μ συμβόλαιο από την ΕΡΤ (αντίστοιχο με αυτό που έπαιρνε ο Ολυμπιακός)....μέχρι στη Βουλή σφαζόταν 2 βδομάδες για διασπάθιση δημόσιου χρήματος κλπ....


Αυτά για να έχουμε μια γενική εικόνα τι παίζει και πως οι λέξεις μπορούν να μεταμορφώσουν μια κατάσταση.

Τέλος θα παραθέσω μια παροιμία που λένε στο χωριό μου...."Άσπρος κώλος, μαύρος κώλος, στο ποτάμι θα φανεί"....θα δούμε το Μάιο που θα βρίσκεται ο καθένας και θα κάνουμε ταμείο τότε.

ΥΓ κάτι άσχετο αλλά θέλω να το γράψω. Ανιδιοτέλεια σημαίνει ν' αγαπάς και να δίνεις χωρίς περιμένεις τίποτα. ΠΑΟΚ εμείς δεν γίναμε ούτε για τα Πρωταθλήματα που παίρναμε σωρηδόν, ούτε για τα Κύπελλα και τις ξέφρενες πορείες. ΠΑΟΚ γίναμε γιατί μάθαμε ν' αγαπάμε τη μυρωδιά της Τούμπας, γιατί αποχαυνωνόμασταν όταν συγχρονίζονταν 25000 λαρύγγια ρυθμικά, γιατί βλέπαμε ομάδες να έρχονται στην Τούμπα και να τρέμουν να βγουν απ' τα αποδυτήρια στη "ρωμαϊκή αρένα", γιατί βλέπουμε τόσα χρόνια να μας κυνηγάνε οι ΠΟΚΙΤΕΣ, τα Μέσα και οι κυβερνήσεις με κάθε τρόπο μην σηκώσουμε κεφάλι και τους χαλάσουμε τη σούπα, γιατί παίρναμε διαρκείας με το υστέρημά μας και το καίγαμε έξω από την Τούμπα, γιατί κάναμε συναυλίες για να πληρωθούν παίχτες κλπ. Ανιδιοτέλεια λοιπόν σημαίνει ν' αγαπάς και να προσφέρεις ανευ όρων....το παιδί σου δεν το αγαπάς μόνο εάν είναι όμορφο ή/και ταλαντούχο ή/και έξυπνο ή/και αριστούχο στο σχολείο. Το παιδί σου το αγαπάς όπως και να είναι και δεν περιμένεις ούτε ποτήρι νερό. Αυτό είναι για ορισμένους που βγάζουνε τα ΠΑΟΚσόμετρα και θεωρούν ότι έτσι θα πείσουν τους πάντες ότι οι επαναλαμβανόμενες κραυγές τους και το ανάθεμα είναι οι σωστές απόψεις.
Τελευταία επεξεργασία από Sardan και Τρί 16 Αύγ 2022, 17:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Sardan
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Δευτ 01 Φεβ 2021, 13:05

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό mixos4 » Τρί 16 Αύγ 2022, 15:31

Ο Τίγρης έχει πουλήσει όλες τις μετοχές ΟΠΑΠ που είχε στον τωρινό μεγαλομετοχο
mixos4
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 14:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τρί 16 Αύγ 2022, 17:33

Πανω σε αυτα που λεγαμε χθες.
Ο ΟΦΗ παιρνει αυτον https://www.transfermarkt.com/eric-lars ... ler/146774 .

Αν τον επαιρνε ο ρουλης του χοντρου που προωθειται απο ολα τα μιντια θα εγραφαν>
"ΒΟΜΒΑ ΑΡΗ το δεξι μπακ της πρωταθλητριας Σουηδιας που επαιζε τσαμπιονς λιγκ Περυσι!"

Μετα θα διαβαζαμε ακομα και εδω μεσα για τις σπουδαιες μεταγραφες του ρουλη.

Βεβαια τον πηρε ο οφη και δεν κινειται φυλλο.

Αλλα οχι ο μπακατα και ο πιρσμαν και ο οντομπαγιο ειναι μεταγραφαρες του αρη.. ΜΠεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Sardan » Τρί 16 Αύγ 2022, 17:55

mixos4 έγραψε:Ο Τίγρης έχει πουλήσει όλες τις μετοχές ΟΠΑΠ που είχε στον τωρινό μεγαλομετοχο


'Εχεις δίκιο φίλε, νόμιζα ότι είχε κολλήσει. Λάθος μου.
Άβαταρ μέλους
Sardan
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Δευτ 01 Φεβ 2021, 13:05

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Τρί 16 Αύγ 2022, 18:20

Συμφωνω Sardan,ας αγαπησουμε την ομαδα οπως και αν ειναι με οποιους παικτες και αν εχει,οποιους στοχους και αν εχει βαλει η διοικηση.Ενα απο τα αγαπημενα μου συνθηματα ειναι το ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ,μετα απο πικρα.
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1769
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τρί 16 Αύγ 2022, 18:28

Απ'ότι φαίνεται έκλεισε στον βαζελο ο Bernard. Μακάρι να μην τους βγεί
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 16 Αύγ 2022, 18:41

Εγω λεω να τους βγει και να τους κερδισουμε και να τους περασουμε με τον Μπερναντ να κανει παπαδες. :mrgreen:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Τρί 16 Αύγ 2022, 19:09

Αυτός ο Μπέρναρντ είναι γατάκι μπροστά στον αφανα...μπισε μάθε του λίγο μπάλα ρε.φιλε
Τελευταία επεξεργασία από theodorsalonika και Τρί 16 Αύγ 2022, 23:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1876
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες