Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 10 Αύγ 2022, 11:28

Grigorios_PAOK έγραψε:Αδερφοί Λουτσοφιλοι, το ότι η ομάδα παιζει ποδόσφαιρο που ψάχνει γκολ από τις πισω γραμμές δεν είναι κάτι κακό.
Πρώτος σκόρερ της ομαδας μας είναι ο Κουρτιτς. Το στιλ που παίζουμε είναι αυτο, ελάχιστες οι εξαιρέσεις που η ομάδα μας επιτέθηκε με στόχο να παει η μπάλα στο φορ, αλλάζουμε 50 πασες έξω από την περιοχη για να δημιουργήσουμε τις κατάλληλες συνθήκες ώστε να σουτάρει αυτός με τις περισσοτερες πιθανοτητες
... ας είναι και ο Ιγκανσον... Δεν ενδιαφέρει κανέναν.

Αν με ρωτουσατε ως οπαδό του ΠΑΟΚ με νοιάζει να μπει η μπάλα στο δίχτυα και τίποτα άλλο... Ως προπονητης όμως η φιλοσοφία μου απέχει. Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως Κλάους Μπερμπάτοφ Νεσιντ Τσολακ Ακπομ, κάηκαν επειδή οι προπονητές μας ζήτησαν επιπλέον στοιχεία από όσα έμαθαν ή άντεχαν να δώσουν. Από όταν ο Κλάους έγινε κανονικός ηγέτης και μαρκαρε μέχρι και στο δικό μας κόρνερ έχασε την επαφή με τα δίχτυα, ο Μπερμπάτοφ έκανε το δεκάρι ο Ακπομ έτρεχε να καλύψει την έλλειψη Πέλκα κ ο Τσολακ να γίνει Πρίγιοβιτς...

Ακόμα και τον Ζίβκοβιτς τον καίμε επειδή θέλουμε να γίνει Σαλπιγγίδης και Λημνιός...


Δεν είναι θέμα Λουτσόφιλου ή haters... Κανέναν δεν τρελαίνει αυτό το ποδόσφαιρο αλλά και με Φερέιρα και με Γκαρσία στο τέλος η ομάδα σημμαζεύτηκε με το μισό-μηδέν. Και πριν σταυρώσουμε την ομάδα από 2 ματς ας περιμένουμε λίγο. Τα παράπονα στον Ιβάν στο φινάλε.

Όσο για τους δημοσιογράφους... όταν αποκλειστήκαμε εμείς απ'τη Σλόβαν καθαρά λόγω ατυχίας ένα ανατολικό χωριό μας πέταξε έξω.
Τώρα που ο Ολυμπιακός δεν άξιζε ούτε την ισοπαλία στο πρώτο ματς είναι ώρα μηδέν για το ελληνικό ποδόσφαιρο;
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 10 Αύγ 2022, 17:05

Οι μυϊκοί τραυματισμοί έχουν ταλαιπωρήσει αρκετά τους ερυθρόλευκους στο ξεκίνημα της σεζόν, καθώς αν προσθέσει κανείς και τον Αμπουμπακάρ Καμαρά ο οποίος δεν έχει συμπεριληφθεί στην ευρωπαϊκή λίστα, πρόκειται για έξι παίκτες με προβλήματα το τελευταίο διάστημα. Και όλα αυτά, τη στιγμή που ο Ολυμπιακός έχει δώσει μόλις τρία επίσημα παιχνίδια, αλλά προέρχεται από μία σκληρή και επίπονη προετοιμασία.


Tραυματίες και πιθανότατα εκτός αποστολής για αύριο οι Παπασταθόπουλος, Ροντρίγκες, Βρσάλικο και Ανδρούτσος.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 10 Αύγ 2022, 17:19

Οι 2 σεντερ μπακ του ρουλη πως γινεται να μην τραυματιζονται απλα ΠΟΤΕ?
Φανταστειτε οτι δεν εχουν καν μπακ απ σε αυτες τις θεσεις.
Ειναι απλα γερα κορμια που λενε, ή εχουν καλο γυμναστη?
Γενικα δεν εχουν καθολου τραυματισμους τα τελευταια χρονια, σχεδον ποτε δεν ακους για θλαση.
Αυριο πχ δεν εχουν ουτε μια απουσια
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 10 Αύγ 2022, 21:37

Υπάρχει κανένας εδώ που να θέλει να προκριθούν αύριο και οι τρεις;
Εγώ πάντως είμαι ένας, όχι ότι θα σκάσω έτσι και αποκλειστούν.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5115
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό serres60 » Τετ 10 Αύγ 2022, 21:39

Miles έγραψε:Υπάρχει κανένας εδώ που να θέλει να προκριθούν αύριο και οι τρεις;
Εγώ πάντως είμαι ένας, όχι ότι θα σκάσω έτσι και αποκλειστούν.
Πλάκα κάνεις ρε φίλε; Κάθε ήττα των σιχαματων είναι νίκη του ποδοσφαίρου. Έξω και οι 3.
serres60
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Πέμ 22 Ιούλ 2021, 10:51

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Τετ 10 Αύγ 2022, 21:48

αποκλεισμος και για τους τρεις με πεναλτι αλα παπουτσελη και γενικοτερα σφαγη στο γονατο και για τους 3 ,μακαρι να κανω πορειες σαν και την περσινη και να τους βγαζω εγω ευρωπη( μια ομαδα παραπανω και μια ακομα στο τσλ)και επισης αποκλεισμο στον αποκλεισμο για τον γκει απο τα πλει οφ του κονφερενς αν ειναι δυνατον

ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τετ 10 Αύγ 2022, 22:17

Miles έγραψε:Υπάρχει κανένας εδώ που να θέλει να προκριθούν αύριο και οι τρεις;
Εγώ πάντως είμαι ένας, όχι ότι θα σκάσω έτσι και αποκλειστούν.


Όταν η ζέστη ξεπερνά τα όρια αντοχής μας, η αντιμετώπιση πρέπει να είναι άμεση και οι πρώτες βοήθειες είναι σωτήριες: Μετακινήστε το άτομο προσεκτικά σε δροσερό μέρος, ξαπλωμένο και αφαιρέστε του τα περιττά ρούχα. Καλέστε το 166. Βρέξτε το σώμα και το κεφάλι του πάσχοντος με βρεγμένες πετσέτες, τοποθετήστε μερικές κάτω από τις μασχάλες, τη βουβωνική χωρα, την πλάτη και τον αυχένα. Κάντε αέρα στον ασθενή καθώς βρέχετε το δέρμα του με νερό.
Ή ακόμα καλύτερα βάλτε τον σε μια μπανιέρα με νερό. Καλό θα ήταν να προσπαθήσετε να του δώσετε λίγο δροσερό νερό, αλλά όχι κρύο, σε περίπτωση που διατηρεί τις αισθήσεις του. Μην επιμείνετε όμως, αν τον δείτε να αρνείται να το πιει, να κάνει εμετό ή αν χάνει ανά διαστήματα τις αισθήσεις του.Εάν δεν έχει αισθήσεις, τοποθετούμε σε ασφαλή θέση ανάνηψης παρακολουθώντας την αναπνοή και το σφυγμό του έως ότου φτάσει η άμεση βοήθεια. :mrgreen:
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 10 Αύγ 2022, 22:20

:lol: :lol: :lol: :lol:

Σωστος!!!
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Miles » Τετ 10 Αύγ 2022, 23:11

tasso85 έγραψε:
Miles έγραψε:Υπάρχει κανένας εδώ που να θέλει να προκριθούν αύριο και οι τρεις;
Εγώ πάντως είμαι ένας, όχι ότι θα σκάσω έτσι και αποκλειστούν.


Όταν η ζέστη ξεπερνά τα όρια αντοχής μας, η αντιμετώπιση πρέπει να είναι άμεση και οι πρώτες βοήθειες είναι σωτήριες: Μετακινήστε το άτομο προσεκτικά σε δροσερό μέρος, ξαπλωμένο και αφαιρέστε του τα περιττά ρούχα. Καλέστε το 166. Βρέξτε το σώμα και το κεφάλι του πάσχοντος με βρεγμένες πετσέτες, τοποθετήστε μερικές κάτω από τις μασχάλες, τη βουβωνική χωρα, την πλάτη και τον αυχένα. Κάντε αέρα στον ασθενή καθώς βρέχετε το δέρμα του με νερό.
Ή ακόμα καλύτερα βάλτε τον σε μια μπανιέρα με νερό. Καλό θα ήταν να προσπαθήσετε να του δώσετε λίγο δροσερό νερό, αλλά όχι κρύο, σε περίπτωση που διατηρεί τις αισθήσεις του. Μην επιμείνετε όμως, αν τον δείτε να αρνείται να το πιει, να κάνει εμετό ή αν χάνει ανά διαστήματα τις αισθήσεις του.Εάν δεν έχει αισθήσεις, τοποθετούμε σε ασφαλή θέση ανάνηψης παρακολουθώντας την αναπνοή και το σφυγμό του έως ότου φτάσει η άμεση βοήθεια. :mrgreen:


:lol: :lol: :lol:
Με σένα θα τα πούμε 1η Σεπτεμβρίου...
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5115
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 11 Αύγ 2022, 03:25

Όταν ήμουν μικρός, υποστήριζα όλες τις ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη. Μετά σιγά-σιγά κατάλαβα τι είναι ο ολυμπιακός και υποστήριζα όλες τις άλλες εκτός από αυτόν. Μετα΄ήρθε το σκουλίκι και η λάρισα λόγω τού φοβερού μίσους και κόμπλεξ που μας έχουν. Επόμενος ήταν ο ατρόμητος όταν πήρε τη θέση μας στην Ευρώπη που είχαμε κερδίσει μέσα στο γήπεδο. Τη χρονιά τού κλεμένου αφαίρεσα και την αεχ και φέτος μετά τον τελικό Κυπέλλου τέλος και ο παναθηναϊκός. Απομένουν για να υποστηρίξω κάτι περιστασιακές μικρές ομάδες, π.χ. κάτι Γιάννινα, ΟΦΗ, Ξάνθες κλπ αν ποτέ ξαναβγούν Ευρώπη.

Δεν μπορώ να το κοιτάξω με το συμφέρον. Ούτε έχει σχέση με την κατσίκα τού γείτονα. Άμα ο γείτονάς μου είναι εντάξει μαζί μου και με σέβεται, τον σέβομαι, τον αγαπάω και τον υποστηρίζω. Αν με μισεί, με πολεμάει ή με κλέβει, μ@λ@κ@ς είμαι;

Εύχομαι και στους τρεις αύριο να πάρουν αυτό που αξίζουν από το κάρμα, τίποτε περισσότερο και τίποτε λιγότερο.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Πέμ 11 Αύγ 2022, 06:55

Αποκλεισμούς για βαζελο και γειτονιά και Κόνφερενς για το σιχαμα να δούμε πόσο εύκολα πας στους 8 στο.....Μιλκο καπ.
Οτιδήποτε λιγότερο θα είναι μια κακή μέρα.

Υ.Γ. Αν ο βαζελος πάρει Μπερναρντ θα σκάσω... :D :D :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11986
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 11 Αύγ 2022, 07:38

nunies4 έγραψε:Αποκλεισμούς για βαζελο και γειτονιά και Κόνφερενς για το σιχαμα να δούμε πόσο εύκολα πας στους 8 στο.....Μιλκο καπ.
Οτιδήποτε λιγότερο θα είναι μια κακή μέρα.

Υ.Γ. Αν ο βαζελος πάρει Μπερναρντ θα σκάσω... :D :D :cry: :cry:


Ατσαλωσου
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 11 Αύγ 2022, 08:28

Θα σκίσουμε σήμερα!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 11 Αύγ 2022, 08:36

Η συμπάθεια μου για το ισραηλινό ποδόσφαιρο δεν σταματάει στην Maccabi Haifa.

Let's go Maccabi tel Aviv (και Vladan Ivic)
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες ΧIII

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 11 Αύγ 2022, 09:51

ΑποστόληςΑ έγραψε:Θα σκίσουμε σήμερα!

Ευτυχως που δεν μας δειχνει συνδρομητικο
οποτε θα το ευχαριστηθουμε στο Alter και
δη σε περιγραφη του Νικου Αλευροπουλου!




ΥΓ. Τα μυαλα μας πονανε καθε Πεμπτη.-
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: abc_o_ karpouzas, Da_Paok, gika και 16 επισκέπτες