Tennis

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό EugenePAOKI » Παρ 28 Ιαν 2022, 13:35

συνήθως δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα αποτελέσματα των αγώνων τένις αλλά αυτόν τον Μεντβεντεφ δεν τον πάω μια... Ξεσπάει, βρίζει, επιτίθεται στους διαιτητές αλλα μετά από 10 δευτερόλεπτα έχει μια τρομερή ψυχραιμία και ψυχρό αίμα. Ο Στέφανος από την άλλη πρέπει να δουλέψει πιο πολύ σε φυσική κατάσταση και στο mentality του. Σήμερα μετά το σετ που πήρε άδειασε.

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
EugenePAOKI
 
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2021, 00:46

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 28 Ιαν 2022, 13:39

Παρέα με τον Βαρελά να κάνει ο κύριος Τσιτσιπας.
Άλλοι ήταν λοκ νταουν και αυτός στο Ντουμπάι
διακοπουλες.
Αλλοι αθλητές είναι πραγματικοί αθλητές.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5467
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 28 Ιαν 2022, 13:48

Στο τελευταίο σετ φάνηκε η μεγάλη διαφορά ποιότητας.

Και να φανταστείτε ο Ρώσος ήταν και πιο κουρασμένος

Καλός παίχτης ο Τσιτσιπας, αλλά κορυφαίος δεν θα γίνει ποτέ
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 28 Ιαν 2022, 13:53

Εικόνα
Tsitsi-fap?
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό EugenePAOKI » Παρ 28 Ιαν 2022, 13:57

Ειστε λίγο κακοι [FACE WITH TEARS OF JOY]

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
EugenePAOKI
 
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2021, 00:46

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 28 Ιαν 2022, 14:05

Δεν ειμαι ουτε απο αυτους που μεγαλοποιηουν και θεοποιουν τον Τσιτσιπα απλα επειδη ειναι Ελληνας, ουτε ομως και απο αυτους κανουν ακριβως το αντιθετο. Το δευτερο αν το κανει καποιος μπορω να το καταλαβω ομως. Ειναι αντιδραση σε αυτους που κανουν το πρωτο. Καταλαβατε ελπιζω. :mrgreen:

Στο τωρα.
-Ειναι καλος τενιστας ο Τσιτσιπας; Ειναι.
-Ειναι ενας απο τους κορυφαιους αυτη την στιγμη; Ειναι.

Στο μελλον.
-Θα γινει Νο.1 καποια στιγμη; Προφανως δεν το ξερουμε. Αλλα αν στοιχηματιζα καπου τα λεφτα που (δεν) εχω στην ακρη, θα τα εβαζα στο οχι. Αν δεν υπηρχε ο Μενβεντεφ ισως να το σκεφτομουν.

Εχει μπροστα του πολλα χρονια, αλλα αν θελει να γινει Νο.1 θα πρεπει να βελτιωθει σε παρα πολλα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Tennis

Δημοσίευσηαπό lamosas » Παρ 28 Ιαν 2022, 14:32

Σήμερα όπως τα βλεπω εγώ είναι δυο κλάσεις κάτω από τους μεγάλους και μια από τον Ρώσο. Δεν προβλέπω αλλαγή κλάσης τα επίμενα χρόνια ίσα ίσα βλεπω να τον πιάνουν οι από κάτω του
Τελευταία επεξεργασία από lamosas και Παρ 28 Ιαν 2022, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3564
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Ιαν 2022, 14:34

Eχει συγκεκριμενες χτυπητες αδυναμιες,ειδικα απεναντι στον Μεντβεντεβ σε σκληρη επιφανεια.Στο χωμα αντιθετα ειναι καλυτερος απο το Ρωσο και μπορει να φτασει μεχρι τελους.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 28 Ιαν 2022, 15:54

Έχει παίξει κάποιο από τα αδέρφια αγωνιστικό τένις ?

ρωτάω έτσι γιατί έχει μεγάλη σημασία σε αυτό το άθλημα να το έχεις παίξει ... αλλιώς δύσκολα να καταλάβεις τι εστι τσιτσιπάς ή μεντβέντεφ ή που βρίσκεται το big3 όλων των εποχών
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 28 Ιαν 2022, 16:46

Εγώ για αρκετά χρόνια.

Ο Τσιτσιπάς είναι όχι απλά ένας καλός τενίστας αλλά ένας από τους καλύτερους αυτή τη στιγμή στον κόσμο.

Η φουρνιά Τζόκοβιτς-Ναδάλ-Φέντερερ είναι κάτι άλλο. Όχι ο Τσίτσι δεν είναι σε αυτό το επίπεδο και αν έπρεπε να μαντέψω θα έλεγα δεν θα το φτάσει κι όλας. Ίσως και κανένας άλλος της γενιάς μας.

Αν φύγουν αυτοί οι 3 από τη μέση, ο Τσίτσι έχει μπροστά του μια δεκαετία που μπορεί να τον βρίσκει συνεχώς στο top3 του παγκόσμιου τέννις.

Δεν είναι μικρό αυτό το κατόρθωμα!
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17046
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Ιαν 2022, 16:54

Δυστυχώς το one hand backhand που χρησιμοποιω και εγω πλεον πιστευω πως εχει ταβανι. Με τοσο δυνατα χτυπηματα ειναι σχεδον αδυνατο να εχεις καλες επιστροφες με το ενα χερι και τον χτυπανε αλύπητα σε αυτο ακριβως. Καπως ετσι στο χωμα που δεν ειναι τοσο γρηγορη επιφανεια και οι αναπηδησεις ειναι διαφορετικές το μειονεκτημα του δεν δειχνει τοσο σημαντικο για αυτο και ειναι καλυτερος σε αυτη την επιφανεια. Εγω φοβάμαι πως εχει φτασει ηδη ταβανι,τεραστιο μεν για τα ελληνικα δεδομενα,εχει καταφερει ηδη παρα πολλα,αλλα βγαίνουν συνεχως νεα παιδια που χτυπάνε ολο και πιο δυνατα. Ισως να επαιρνε προπονητη τον Φεντερερ και να δουλεψουν μαζι τις επιστροφες με το ενα χερι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 28 Ιαν 2022, 17:36

Θα συμφωνήσω απόλυτα με γκικα και θα διαφωνήσω αρκετά με τζος …

Ο Τσίτσιπας είναι εκπληκτικός παίχτης σε ωρίμανση … έχει για εμένα το υψηλότερο ταβάνι από όλους στο τουρ. Ο λόγος είναι το επιθετικό παιχνίδι και πλουραλισμός.

Ο μενβεντεφ όσο και ο ζβερεφ είναι σπουδαίοι παίχτες αλλά πολύ μόνοτονοι αμυντικοί παίχτες και οι δυο. Σπουδαία ικανότητα που τους δίνει αρκετούς τίτλους αλλά δεν έχουν το ταβάνι του Στέφανου. Το ότι έχει ο Στεφανος μεγαλύτερο ταβάνι βέβαια δεν σημαίνει ότι θα το φτάσει. Θέλει δουλειά και ίσως περαιτέρω προπονητική συνδρομή όπως γράφει ο Τζος.

Με τους τρεις μεγάλους δεν υπάρχει σύγκριση γιατί εκείνοι το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο το Τενις παίρνοντας άριστα σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού. Από την νέα γενιά όμως ο Στεφανος έχει το μεγαλύτερο ταβάνι.

Ο Αλκαραθ επίσης και ο Σινερ έχουν δείξει επίσης τέτοια στοιχεία … μεγάλα ταλέντα και οι δυο

Ας χαρούμε τον Στέφανο πάντως τόσο επειδή είναι δικό μας παιδί αλλά κυρίως επειδή παίζει όμορφο στο μάτι τενις

Υπος.
Το backhand με ένα χέρι μπορεί να χρειάζεται μεγαλύτερο χρόνο προετοιμασίας χτυπήματος αλλά ποτέ δεν ήταν πρόβλημα για τον Φέντερερ ή τον Βαβρινκα να κυριαρχήσουν με αυτό. Ή ακόμα τον Τιμ.

Σίγουρα θέλει δουλειά του Στέφανου αλλά μην απαξιώνουμε την συγκεκριμένη τεχνική
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Ιαν 2022, 17:40

Με αυτές τις επιστροφες εχει υψηλοτερο ταβανι; Ο Ρώσος σημερα πηρε πανω απο δεκα γκειμ χωρις ποντο του Τσιτσιπα γιατι δεν μπορουσε να επιστρεψει μπαλα και το κακο ειναι οτι αυτο δυστυχως δεν δουλεύεται ιδιαιτερα. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι one hand backhand ειναι πλεον ειδος προς εξαφανιση. Η δυναμη στα χτυπηματα εχει παει πλεον στο Θεό. Μην συγκρινεις ακομα και τα λιγα χρονια πισω του Φεντερερ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 28 Ιαν 2022, 22:25





Άσχετο: Ο Κύργιος έχει ελπίδες να ανέβει, τώρα που βλέπει αλλιώς το άθλημα και τη ζωή του γενικά;; Πώς τον βλέπετε;
Μ'αρέσει αυτό το αντισυμβατικό στυλάκι του παιχνιδιού που θυμίζει λίγο ΝΒΑ, το βρίσκω περισσότερο γοητευτικό στο τέννις παρά στο μπάσκετ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Tennis

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Ιαν 2022, 22:42

Αυτος παιζει τεννις οπως οι Χαρλεμ παιζουν μπασκετ...Καποια εντυπωσιακα τεχνικα χαρακτηριστικα αλλα μεχρι εκει...Εχασε μικρος το τρενο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες