Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Δευτ 17 Ιαν 2022, 18:26

Arxidia tha apoklisi
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Stockholm

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ζοραν » Δευτ 17 Ιαν 2022, 18:52

Δεν είναι στα καλά της και η Αταλάντα τελευταία. Αν μου έλεγες οτι παίζουν τώρα θα ήταν περίεργο ματς. Ο Ολυμπιακός αν το πήγαινε στο μισο μηδεν είχε ελπίδες. Όμως έχει πολύ χρόνο ακόμα μέχρι τα ματς.
Άβαταρ μέλους
Ζοραν
 
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 17:08
Τοποθεσία: Όπου κάτσει....

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Δευτ 17 Ιαν 2022, 19:54

Η μπουλντόζα ο παικταράς ζαπατα θα τους βάλει μες στα δίχτυα! Ανυπομονώ να δω Μανωλα και Παπασταθοπουλο να τους πηγαίνει καροτσάκι..
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 17 Ιαν 2022, 19:56

θα σας πω κάτι σιγά, και μην το πείτε παραπέρα.
Δεν είναι 9 βαθμοί η διαφορά μας με γαύρο.
6 βαθμοί είναι η διαφορά.
Απλά ακόμη δεν το γνωρίζουν.
Σιγά λοιπόν, μην το ακούσουν.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό GEOL » Δευτ 17 Ιαν 2022, 20:37

Είμαι περίεργος να δω πως θα περπατάνε τα δύο καλόπαιδα της άμυνας του γαύρου μετά το καλαπόδι από Zapata, Muriel!!!
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2302
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 18 Ιαν 2022, 16:15

Δεν ηξερα που να το βαλω, δεν ηξερα αν πρεπει να το βαλω και αν ειναι on topic θεωρησα ομως οτι καλο ειναι να διαβαστει για να μας υπενθυμιζει τα σημαντικα και μεγαλα...

Είναι στιγμές που συνειδητοποιεί κανείς πόσο… πλούσιος είναι επειδή έχει την υγεία του ο ίδιος και οι δικοί του άνθρωποι και δεν το καταλαβαίνει καθημερινά. Όλοι μας.
Ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα Σμύρνης, Νταβίνο Βέρχλουστ, παραχώρησε μία συνέντευξη στη Nova και συγκλονίζει με όσα αναφέρει για την κόρη του, η οποία σε ηλικία 9 μηνών διαγνώσθηκε με καρκίνο, τον ξεπέρασε, αλλά δε θα μπορέσει να περπατήσει ποτέ.

Μαθήματα ζωής από τον γκολκίπερ της «ελαφράς ταξιαρχίας» που μας θύμισε τα πραγματικά σημαντικά της ζωής.

Αναλυτικά οι συγκλονιστικές δηλώσεις του:

«Το 2015 η κόρη μου διαγνώσθηκε με καρκίνο. Είδα παιδιά να παλεύουν στο νοσοκομείο, είδα παιδιά μόνα τους. Μίλησα στον φίλο μου και του είπα δεν γίνεται να βλέπουμε παιδιά να κοιμούνται μόνα στο νοσοκομείο.

Δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Ήμουν για προπόνηση, με πήρε η πρώην σύζυγός μου ότι πάει στο νοσοκομείο με το παιδί μας. Το ίδιο απόγευμα διεγνώσθη με καρκίνο στον εγκέφαλο. Ξεκινήσαμε να ψάχνουμε θεραπείες. Ήταν δύσκολο . Ήταν μόλις εννέα μηνών. Την μία μέρα ήταν υγιής και την επόμενη ήταν τόσο άρρωστη.

Εγώ έπαιζα μπάλα, πήγαινα σε προπονήσεις και το παιδί μου ήταν στο νοσοκομείο. Έπαιζα και είχα στο μυαλό μου την κόρη μου. Το πρωί πριν την προπόνηση, πήγαινα στο νοσοκομείο να της δώσω ένα φιλί. Μετά την προπόνηση αλλά και πριν τα παιχνίδια πήγαινα να την δω. Ήξερα πως κάθε στιγμή ίσως να είναι η τελευταία.

Η Έλενα ξεπέρασε τον καρκίνο αλλά είναι καθηλωμένη σε αναπηρικό καροτσάκι. Δεν θα περπατήσει ποτέ. Μετά τον καρκίνο, ο εγκέφαλός της "πάγωσε" κατά το 80%.

Το μήνυμά μου στους γονείς είναι να μην χάνουν την ελπίδα τους και ποτέ να μην αφήσουν μόνα τα παιδιά τους! Το παιδί σου σε χρειάζεται. Ήταν η πιο δύσκολη στιγμή της ζωής μου, αλλά το χαμόγελο της κόρης μου κάθε μέρα που έφτιαχνε την μέρα.

Στην πρώτη εκδήλωση της ΚΟΜΟΚ ήταν ο Τιμπό Κουρτουά. Του εξήγησα τι συνέβη στην κόρη μου. Τότε έπαιζε στην Τσέλσι, θυμάμαι πως μόλις του μίλησα για το ίδρυμα, το ίδιο απόγευμα ήρθε στην εκδήλωση. Έφυγε τέσσερις ώρες μετά. Εκπληκτικός άνθρωπος. Ήταν απίστευτο για τα παιδιά που είδαν τον Κουρτουά.

Μιλάμε αρκετά ακόμη και σήμερα, είναι τρομερός χαρακτήρας»
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11932
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 18 Ιαν 2022, 16:35

Στην κεντρική κάπου. Να θυμόμαστε τι είναι η πραγματική ζωή. Μπήκα να γράψω κάτι άλλο είδα αυτό και το μετανοιωσα
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 18 Ιαν 2022, 17:08

Μεγάλη κουβέντα ανοίξατε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Anestis4a » Τρί 18 Ιαν 2022, 18:50

nunies4 έγραψε:Δεν ηξερα που να το βαλω, δεν ηξερα αν πρεπει να το βαλω και αν ειναι on topic θεωρησα ομως οτι καλο ειναι να διαβαστει για να μας υπενθυμιζει τα σημαντικα και μεγαλα...

Είναι στιγμές που συνειδητοποιεί κανείς πόσο… πλούσιος είναι επειδή έχει την υγεία του ο ίδιος και οι δικοί του άνθρωποι και δεν το καταλαβαίνει καθημερινά. Όλοι μας.
Ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα Σμύρνης, Νταβίνο Βέρχλουστ, παραχώρησε μία συνέντευξη στη Nova και συγκλονίζει με όσα αναφέρει για την κόρη του, η οποία σε ηλικία 9 μηνών διαγνώσθηκε με καρκίνο, τον ξεπέρασε, αλλά δε θα μπορέσει να περπατήσει ποτέ.

Μαθήματα ζωής από τον γκολκίπερ της «ελαφράς ταξιαρχίας» που μας θύμισε τα πραγματικά σημαντικά της ζωής.

Αναλυτικά οι συγκλονιστικές δηλώσεις του:

«Το 2015 η κόρη μου διαγνώσθηκε με καρκίνο. Είδα παιδιά να παλεύουν στο νοσοκομείο, είδα παιδιά μόνα τους. Μίλησα στον φίλο μου και του είπα δεν γίνεται να βλέπουμε παιδιά να κοιμούνται μόνα στο νοσοκομείο.

Δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Ήμουν για προπόνηση, με πήρε η πρώην σύζυγός μου ότι πάει στο νοσοκομείο με το παιδί μας. Το ίδιο απόγευμα διεγνώσθη με καρκίνο στον εγκέφαλο. Ξεκινήσαμε να ψάχνουμε θεραπείες. Ήταν δύσκολο . Ήταν μόλις εννέα μηνών. Την μία μέρα ήταν υγιής και την επόμενη ήταν τόσο άρρωστη.

Εγώ έπαιζα μπάλα, πήγαινα σε προπονήσεις και το παιδί μου ήταν στο νοσοκομείο. Έπαιζα και είχα στο μυαλό μου την κόρη μου. Το πρωί πριν την προπόνηση, πήγαινα στο νοσοκομείο να της δώσω ένα φιλί. Μετά την προπόνηση αλλά και πριν τα παιχνίδια πήγαινα να την δω. Ήξερα πως κάθε στιγμή ίσως να είναι η τελευταία.

Η Έλενα ξεπέρασε τον καρκίνο αλλά είναι καθηλωμένη σε αναπηρικό καροτσάκι. Δεν θα περπατήσει ποτέ. Μετά τον καρκίνο, ο εγκέφαλός της "πάγωσε" κατά το 80%.

Το μήνυμά μου στους γονείς είναι να μην χάνουν την ελπίδα τους και ποτέ να μην αφήσουν μόνα τα παιδιά τους! Το παιδί σου σε χρειάζεται. Ήταν η πιο δύσκολη στιγμή της ζωής μου, αλλά το χαμόγελο της κόρης μου κάθε μέρα που έφτιαχνε την μέρα.

Στην πρώτη εκδήλωση της ΚΟΜΟΚ ήταν ο Τιμπό Κουρτουά. Του εξήγησα τι συνέβη στην κόρη μου. Τότε έπαιζε στην Τσέλσι, θυμάμαι πως μόλις του μίλησα για το ίδρυμα, το ίδιο απόγευμα ήρθε στην εκδήλωση. Έφυγε τέσσερις ώρες μετά. Εκπληκτικός άνθρωπος. Ήταν απίστευτο για τα παιδιά που είδαν τον Κουρτουά.

Μιλάμε αρκετά ακόμη και σήμερα, είναι τρομερός χαρακτήρας»

Respect αδερφέ . Όταν έχουμε τέτοιους οπαδούς-ανθρώπους τότε είμαστε εντάξει και εμείς και η ΠΑΟΚαρα μας .
ΠΑΟΚ μέχρι τέλους .
Anestis4a
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 19 Σεπ 2019, 19:32

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τρί 18 Ιαν 2022, 21:10

Από που να ξεκινήσω..Αρχικά να πούμε ότι πρωταθλητής ακόμα δεν υπάρχει.Ναι,ο ολυμπιακός είναι 9 βαθμούς μπροστά από την ομάδα μας αλλά έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και φυσικά 3 ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός( τα 2 στη Τούμπα ),τα οποία σίγουρα θα διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο στη διεκδίκηση της 1ης θέσης.
Πάμε και στο άλλο το ωραίο.Λέει λοιπόν το άρθρο " Από τη στιγμή που η Ομοσπονδία γνώριζε ότι την επόμενη περίοδο ο πρωταθλητής θα μπει στον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League -άρα θα έχει την υποχρέωση να ξεκινήσει την προετοιμασία του το αργότερο ως τις 5 Ιουνίου- και αυτό δεν την απέτρεψε από το να διαλέξει την 21η Μαϊου για την διεξαγωγή του τελικού, το κύπελλο έγινε αυτόματα ναρκοπέδιο. Μια διοργάνωση κομμένη και ραμμένη για εκείνους που δεν κάνουν πρωταθλητισμό.".Φυσικά ο αρθρογράφος δεν μπήκε καν στον κόπο να γκουγκλάρει και να πληροφορηθεί πότε έχουν όρισει άλλες χώρες τον τελικό κυπέλλου.Μάλιστα για να γίνει ακόμα ποιό σαφές ότι το άρθρο γράφτηκε για συγκεκριμένο λόγο (ε ξέρετε ποιόν),ιδού οι ημερομηνίες από χώρες στην ίδια θέση στο Ranking της @championsleague :

Κροατία 26 Μαίου
Ελβετία 15 Μαίου
Ισραήλ 24 Μαίου
Ρουμανία 19 Μαίου

https://www.instagram.com/p/CY4e3VgDgp2/
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7328
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τρί 18 Ιαν 2022, 21:23

gergeo4 έγραψε:Από που να ξεκινήσω..Αρχικά να πούμε ότι πρωταθλητής ακόμα δεν υπάρχει.Ναι,ο ολυμπιακός είναι 9 βαθμούς μπροστά από την ομάδα μας αλλά έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και φυσικά 3 ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός( τα 2 στη Τούμπα ),τα οποία σίγουρα θα διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο στη διεκδίκηση της 1ης θέσης.
Πάμε και στο άλλο το ωραίο.Λέει λοιπόν το άρθρο " Από τη στιγμή που η Ομοσπονδία γνώριζε ότι την επόμενη περίοδο ο πρωταθλητής θα μπει στον πρώτο προκριματικό γύρο του Champions League -άρα θα έχει την υποχρέωση να ξεκινήσει την προετοιμασία του το αργότερο ως τις 5 Ιουνίου- και αυτό δεν την απέτρεψε από το να διαλέξει την 21η Μαϊου για την διεξαγωγή του τελικού, το κύπελλο έγινε αυτόματα ναρκοπέδιο. Μια διοργάνωση κομμένη και ραμμένη για εκείνους που δεν κάνουν πρωταθλητισμό.".Φυσικά ο αρθρογράφος δεν μπήκε καν στον κόπο να γκουγκλάρει και να πληροφορηθεί πότε έχουν όρισει άλλες χώρες τον τελικό κυπέλλου.Μάλιστα για να γίνει ακόμα ποιό σαφές ότι το άρθρο γράφτηκε για συγκεκριμένο λόγο (ε ξέρετε ποιόν),ιδού οι ημερομηνίες από χώρες στην ίδια θέση στο Ranking της @championsleague :

Κροατία 26 Μαίου
Ελβετία 15 Μαίου
Ισραήλ 24 Μαίου
Ρουμανία 19 Μαίου

https://www.instagram.com/p/CY4e3VgDgp2/

Ρε ουτε κλικ στα σιχαματα. Πληρωμενα μεσα να δημιουργησουν κλιμα, 30 χρονια τα ιδια. Δεν τους ενδιαφερει να ειναι σωστοι, προπαγανδα κανουν
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10271
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό WeWillRockYou » Τετ 19 Ιαν 2022, 15:07

Ξεκίνησε το ματς κυπέλλου Παναιτωλικός-Ολυμπιακός:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κρίστινσον, Μπαγκαλιάνης, Παπαδόπουλος, Μπα, Ανδρούτσος, Καρμπόβνικ, Ξενιτίδης, Σουρλής, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί.


ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Χουχούμης, Κορνέλιους, Μάλης, Μπακαδήμας, Αντούνες, Μάρτενσον, Βέργος, Μεντόσα, Ντουάρτε, Καρέλης.

Με αρκετές απουσίες οι φιλοξενούμενοι, θα είχε ενδιαφέρον να πάρουν θετικό αποτέλεσμα οι Αγρινιώτες, να δούμε πως θα διαχειριστεί η ομάδα του Μάρτινς την πίεση.
Άβαταρ μέλους
WeWillRockYou
 
Δημοσιεύσεις: 1975
Εγγραφή: Σάβ 19 Δεκ 2020, 01:52

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 19 Ιαν 2022, 15:15

0-1 στο 13' ο Ελ Αραμπί
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 19 Ιαν 2022, 15:25

1-1 Μεντοζα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10828
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες XΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 19 Ιαν 2022, 15:37

Δοκαρι και καπακι γκολ ο Παναιτωλικος. Ο γαυρος χωρις τα δεκανικια οδευει προς καταρρευση. Ας μεινουμε σοβαροι να τον περασουμε στην βαθμολογια. Προβλεψη: Δυσκολο αλλα θα κανει Χ με Γιαννενα την κυριακη
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10271
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες