Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 81-80 27/01

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 23 Ιαν 2008, 13:53

Μάγκες με γαύρο θα έχουμε την τιμή να έχουμε και τους Αθηναίους Παοκμανιίτες ..

Απαράδεκτε με την αποστολή του Θρύλου θα ανεβείτε έτσι; :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:52

Κερδίσαμε ένα τέταρτο .. ο αγώνας θα ξεκινήσει 16:30 και όχι 16:45!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 24 Ιαν 2008, 16:10

SUPER YANKO. ΤΕΛΕΙΑ

ΠΑΟΚ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΤΕ ΑΕΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΟΟ ΟΟ ΟΟ


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 24 Ιαν 2008, 16:16

Βασικά το είδα στο πρωτοσέλιδο των Σπορ του Βορρά .. αλλά όλοι οι υπόλοιποι δεν το έχουν πει .. Ελπίζω να μην είναι ψέματα!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Στις 4.30μ.μ ο αγώνας ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (24/01/2008)

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Πέμ 24 Ιαν 2008, 18:13

Εικόνα
Μετά από σχετικό αίτημα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, τη σύμφωνη γνώμη του αντιπάλου και την τελική έγκριση από τον ΕΣΑΚΕ, ο αγώνας ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός τα Κυριακής (27/1/2008), θα ξεκινήσει στις 4.30μ.μ, δηλαδή 15 λεπτά νωρίτερα από την αρχική ώρα διεξαγωγή του. Η μετάθεση της ώρας έναρξης του αγώνα, έγινε για να διευκολυνθούν οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ, που την Κυριακή θα πρέπει να συμπαρασταθούν και στην προσπάθεια της ομάδας μπάσκετ που αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στο PAOK Sports Arena (4.30μ.μ), αλλά και σε αυτήν της ποδοσφαιρικής ομάδας που υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στη Τούμπα (7μ.μ).

paokbc.gr
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό midenistis » Πέμ 24 Ιαν 2008, 20:00

Μπράβο στους κωλόγαυρους που δέχτηκαν 15 λεπτά πιο νωρίς να γίνει.
ΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΘΑ 'ΝΑΙ ΚΑΖΑΝΙ!!!:D
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Παρ 25 Ιαν 2008, 03:23

..Να αρχίσει και το ποδόσφαιρο 15 λεπτά αργότερα να γίνει μισή ώρα :)
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Ντιαρά «Δεν χάνω το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό»

Δημοσίευσηαπό Stallion » Παρ 25 Ιαν 2008, 04:03

Αποφασισμένος να βρίσκεται στη διάθεση του Κώστα Φλεβαράκη για την κυριακάτικη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό είναι ο Μαμούτου Ντιαρά, ο οποίος έχει... ενθύμιο ελαφρύ διάστρεμμα από την ευρωπαϊκή μάχη της Τρίτης με την Λαπεερνάντα.

«Κάθε μέρα αισθάνομαι όλο και πιο καλά και θα είμαι έτοιμος για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό. Είναι ένα μεγάλο παιχνίδι και δεν θέλω ούτε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να μην παίξω. Δεν είχα αγωνιστεί στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, γιατί δεν ήταν έτοιμο το δελτίο μου κι αυτό το μεγάλο παιχνίδι δεν πρόκειται να το χάσω. Θα παίξω», αναφέρει ο Γάλλος φόργουορντ οποίος κινήθηκε σήμερα -χαλαρότερα βέβαια από τους υπόλοιπους συμπαίκτες του- στο πρόγραμμα προπόνησης της ομάδας.

Εστιάζοντας περισσότερο την αναφορά του στον αγώνα με τους «ερυθρόλευκους» τονίζει: «Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, με μία ομάδα που παίζει στην Ευρωλίγκα, που βρίσκεται σε υψηλό επίπεδο, αλλά αυτό μας δημιουργεί ακόμη μεγαλύτερο κίνητρο για να παίξουμε καλό μπάσκετ και να κερδίσουμε. Το κλειδί και σε αυτό θα είναι η άμυνα, όπως άλλωστε και σε κάθε αγώνα. Από την άμυνα έρχονται οι νίκες. Θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, διότι δεν μπορείς να κερδίσεις , εάν δεχτείς 30 πόντους σε ένα δεκάλεπτο, όπως έγινε στο παιχνίδι της περασμένης Τρίτης. Φυσικά θέλουμε και να γεμίσει το γήπεδο από κόσμο, να υπάρχει όμορφη ατμόσφαιρα, γιατί η παρουσία των φιλάθλων μας πάντα μας βοηθά και μας δίνει δύναμη στην προσπάθεια που κάνουμε».
:shock:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stallion
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 05:01
Τοποθεσία: Salonica

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 25 Ιαν 2008, 17:01

Εδώ θα κρίνω τους μπασκετικούς Παοκτσήδες .. σχεδόν όλοι γνωστοί μου και από γειτονιά και από νετ επιλέγουν να πιούνε καφεδάκι-ρετσινούλα για pre-game την ώρα που θα παίζουμε με Γαύρο, ώστε να πάνε μετά στη μπάλα!

Και δε μιλάω για ανθρώπους που σιχαίνονται το μπάσκετ, αλλά για τύπους και και καλά είναι μπασκετικοί! Ή μάλλον λένε ότι είναι μπασκετικοί ..

Το ότι μπροστά στο ποδόσφαιρο, το μπάσκετ δεν κλάνει μία το ξέρουμε .. Αλλά το να προτιμάς καφεδάκι από το να δεις (έστω και 2-3 δεκάλεπτα) το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός, δεν το περίμενα!

Είχαμε 2.500 εισητήρια με ΑΕΚ .. περιμένω να δω πόσο κόσμο θα έχουμε την Κυριακή!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Κυρ 27 Ιαν 2008, 21:43

Μπράβο στην ομαδάρα!!! Τα σπάμε!!! Εδώ να βάζετε MVP να ψηφίσουμε όχι την μπάλα!!! Εκεί είναι δεδομένο!!! Κανένας!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 28 Ιαν 2008, 01:11

Στην αρχή της χρονιάς περιμέναμε ότι στην μπάλα θα τα πηγαίναμε καλύτερα απ' ότι στο μπάσκετ, αλλά τελικά για δες τι γίνεται...

Λέτε να γίνουμε κι εμείς "μπασκετικός λαός" όπως τα σκουλήκια??? :lol:

Πάντως αν και δεν είμαι πολύ του μπάσκετ γιατί έχω να παρακολουθήσω από τα μέσα του 90' που το ελληνικό πρωτάθλημα γ@μήθηκε από τα συνδρομητικά κανάλια, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα γι αυτή την υπέρβαση! Τουλάχιστον μας έδωσαν λίγη χαρά σε μία πολύ κακή μέρα κατά τα άλλα...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Δευτ 28 Ιαν 2008, 03:18

Στο μπάσκετ θα μάσουμε πιο πολλούς βαθμούς από ότι στην μπάλα!! :lol: :lol: :lol:

Κάνουμε και διπλά!!! :wink: :wink:
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 28 Ιαν 2008, 13:16

Εγώ κάθησα μέχρι το ημίχρονο όπου τελείωσε 43-33 νομίζω. Υπό άλλες συνθήκες θα έλεγα εντάξει προηγηθήκαμε, όμως στο τέλος θα χάσουμε πάλι!
Με το Φλεβαράκη όμως, η ομάδα δείχνει τελείως άλλο πρόσωπο!

Το μόνο που με προβλημάτιζε ήταν ο Τζάκσον ο οποίος δεν είχε αντίπαλο μιας και δεν έχουμε 5ρι! Μέχρι τότε ο Κούβελας είχε 2 δίποντα και 3 βολές νομίζω, αλλά δεν περίμενα να βάλει 20 στο τέλος! Αν ήξερα ότι θα πάει τόσο καλά, τότε θα ήμουν πιο ήρεμος!

Πάντως η ομάδα δείχνει πολύ καλό πρόσωπο και είναι κρίμα να μην γεμίζουμε το Παλατάκι ..
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 28 Ιαν 2008, 17:50

Είναι όντως κρίμα, αλλά νομίζω ότι ο λαός του ΠΑΟΚ δεν είναι και πολύ "μπασκετικός". Δηλαδή προτιμάμε την μπάλα ακόμη κι όταν τα πάμε χάλια εκεί.

Βέβαια με τα τελευταία αποτελέσματα στην μπάλα και την άνοδο του μπάσκετ όπου υπάρχει κι εκεί αρεστή διοίκηση το κόβω να αυξάνει κατακόρυφα η προσέλευση στο παλατάκι! Εδώ ακόμα κι εγώ που είχα χρόνια να δω μπάσκετ (με εξαίρεση την εθνική) είδα το ματς με γαύρο και μου άρεσε.
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό midenistis » Δευτ 28 Ιαν 2008, 21:12

Ήταν το 2ο ματς που πήγα φέτος κ από 'δω και πέρα δε θα χάνω ματς.
Κάνουν μεγάλη προσπάθεια τα παιδιά και αξίζουν να έχουν 8.000 οπαδούς στο πλεύρο τους.

Τουλάχιστον με σκουλίκι, την τελευταία αγωνιστική πρέπει να κάνουμε sold out.

Πως θα μάθουμε πόσα εισιτήρια κόπηκαν με γαύρο??
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης