Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 12:03

Πω ρε πστ μου...έχει τόσο υλικό να σχολιάσεις με τους κλόουν της κυβέρνησης αλλά δεν υπάρχει όρεξη με την αγωνία και τον χαμό των συνανθρώπων.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 12:06

Το κουλόπαιδο δήλωσε χθες σε ραδιοφωνική συνέντευξη πως το εμβόλιο κατά του covid είναι μεν προαιρετικό αλλά όποιος δεν το κάνει δεν θα μπορεί να ταξιδέψει (!), ασπαζόμενος την άποψη του καθικιού και δολοφόνου δικτάτορα της Κίνας και τον γραφομένων στο βιβλίο του Schwab (έχει κάποια σχέση με τον δικό μας;), The Great Restart. Άντε τώρα να κόψεις τους συνωμοσιολόγους για τσιπάρισμα, G5 και άλλα.
Να έχουν όμως υπόψη αυτοί που παράνομα πάντως δηλώνουν πως απαγορεύεται το ταξίδι σε όσους δεν κάνουν εμβόλιο, πως υπάρχουν ομάδες πληθυσμού, όπως πάσχοντες από αυτοανοσοποιητικά νοσήματα ή λαμβάνοντες ανοσοθεραπεία, στις οποίες δυνητικά θα μπορεί να απαγορευθεί ο εμβολιασμός αυτός, λόγω της τροποποίησης που ήδη υφίσταται το ανοσοποιητικό τους σύστημα.
Όσο για τη δήλωση του γελοίου και εμετικού Πορτοσάλτε που αποκαλεί βλάκες και ηλίθιους όσους τυχόν δεν εμβολιαστούν και πρέπει να προσκομιστούν με βία, δεν αξίζει να ασχοληθώ με δηλώσεις βδελυρών ερπετών.
Γερασίμου

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 12:26

Τσόκλης έγραψε:Έχω ένα είδος απογοήτευσης και θυμού για το πώς φέρθηκε η κοινωνία σε διαφορετικές ηλικίες. Δηλαδή, ένα μωρό παιδί το θεωρούμε άξιο για να ζήσει, αλλά δεν ξέρουμε αν είναι βόδι όρθιο ή είναι άνθρωπος που έχει μια αξία. Έναν γέρο ξέρουμε τι ψάρια έπιασε στη ζωή του. Εγώ, αν ήταν να σώσω έναν άνθρωπο στην ηλικία μου, που ζει ακόμα και δεν τα ‘χει χάσει, παρά ένα παιδί που δεν ξέρω τι θα γίνει, θα ‘σωζα τον γέροντα, γιατί να το ρισκάρω, ο γέρος είναι μια πραγματική αξία…

Από πού να το πιάσεις...δε σώζεται με τίποτα αυτό...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 13:09

What? :lol: :lol: :lol:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 02 Δεκ 2020, 11:37

Τσόκλης έγραψε:Αυτό είναι. Και γιατί να σκοτώσεις έναν γέρο και να μην σκοτώσεις έναν "βλάκα" νέο, έτσι είπα για αυτό παρεξηγήθηκα. Εννοώ ένας γέροντας να είναι ο Πικάσο να τον αφήσω να πεθάνει και να αφήσω να ζήσει η κυρά Μαρία. Έτσι είπα. Και βρέθηκαν πολλές κυρά Μαρίες και παρεξηγήθηκαν. Οι επιστήμονες φέρθηκαν προσβλητικά στους γέρους. Είχα θυμώσει γιατί έβαζαν τους γέρους σαν να είναι πια "άχρηστοι" ενώ για εμάς είναι ιερά πρόσωπα οι γέροντες είναι αυτοί που μας μόρφωσαν, αυτοί που μας έθρεψαν, αυτοί που κρύβουν μέσα τους όλη την σοφία την ανθρώπινη

Να αγιάσεις δε μπορείς ρε πστ μου....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 02 Δεκ 2020, 16:21

Ποιος στο μπουτζον ειναι ο τσοκλης που νομιζει οτι ειναι πικασο κ οχι κυρα μαρια.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 02 Δεκ 2020, 16:29

Εικαστικός που έχει και μουσείο στο όνομα του σε ένα κυκλαδίτικο νησί....
Περισσότερο για μυρ-ικαστικός με κόρη τη μάγια τη μέλισσα την ταξιδιάρα της ερτ
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 02 Δεκ 2020, 16:30

Ο μπαμπάς της Μάγια. Δηλώνει ότι έχει αναρχικές ιδέες.
Έχει πει και το παρακάτω το 2010.
Να τον χαίρονται οι ιδεολογικοί του συγγενείς.

«Δεν καταλαβαίνω γιατί ο βιαστής είναι πιο κακός από την κοπέλα που προκαλεί. Εγώ νομίζω ότι τη βία τη ζητάει η ίδια. Θέλει να τη βιάσουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί η αστυνομία πιάνει τον άνθρωπο και τον βάζει μέσα και δεν βάζει εκείνη που τον προκαλεί. Αφού η φύση τον σπρώχνει να το κάνει αυτό. Εχω άλλες απόψεις για τα πράγματα, πώς να στο πω, δεν ξέρω. Κάθε φορά που γίνεται ένας βιασμός θα ήθελα να δω γιατί γίνεται. Ποιος έφταιξε από τους δύο; Ποιος είναι αλήθεια πιο ζωντανός άνθρωπος; Ο γερο-ηλίθιος που κάθεται σπίτι του και δεν έχει κανέναν ερωτισμό μέσα του; Ή εκείνος που ρισκάροντας την ίδια τη ζωή του, την ελευθερία του, βλέπει ένα πλάσμα σεξουαλικό και θέλει να το φιλήσει, να το αγκαλιάσει, να το σφίξει; Μα γιατί; Ποιος είναι ο πιο καλός; Η ζωή θα γινόταν πιο ενδιαφέρουσα με εκείνους τους ανέραστους που δεν συγκινούνται μπροστά στο φαινόμενο; Ή με εκείνους που το πάθος ξεχειλίζοντας τους κάνει να επιτεθούν; Αυτό που η φύση έπλασε προκλητικό, να το χαρείς, να το γευτείς. Είναι αναρχικές αυτές οι σκέψεις, το ξέρω, αλλά δεν είναι φυσικές;».
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 02 Δεκ 2020, 16:34

Ο Αινσταιν βεβαια δεν ηταν απ τους καλύτερους μαθητες, εδειχνε ψιλοαδιαφορος, τεμπελης και πιθανον ειχε συνδρομο Ασμπεργκερ οπως και ο Εντισον. Αλλα δε γμεις θάνατος στους νεους
The road to Salvation
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 02 Δεκ 2020, 16:36

Εντάξει, σε λέει ας καβατζώσω για την πατάρα μου μία ΜΕΘ.
Το έκανε ο αρχιεπίσκοπος ξέρω γω τι έχουμε στην Ελλαδα, γιατί να μην το κάνω κι εγώ.
Ολόκληρο κτίριο έχει το όνομά μου, δεν αξίζω να λέω μπαρούφες και να ζήσω ως τα 113;

Ενώ ένα παιδάκι, μπορεί να γίνει μοσχαράκι, να βγάλει άλλα δύο πόδια και κέρατα και ουρά, τι χρήση να έχει....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 02 Δεκ 2020, 17:11

bersekeros έγραψε:Ο μπαμπάς της Μάγια. Δηλώνει ότι έχει αναρχικές ιδέες.
Έχει πει και το παρακάτω το 2010.
Να τον χαίρονται οι ιδεολογικοί του συγγενείς.

«Δεν καταλαβαίνω γιατί ο βιαστής είναι πιο κακός από την κοπέλα που προκαλεί. Εγώ νομίζω ότι τη βία τη ζητάει η ίδια. Θέλει να τη βιάσουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί η αστυνομία πιάνει τον άνθρωπο και τον βάζει μέσα και δεν βάζει εκείνη που τον προκαλεί. Αφού η φύση τον σπρώχνει να το κάνει αυτό. Εχω άλλες απόψεις για τα πράγματα, πώς να στο πω, δεν ξέρω. Κάθε φορά που γίνεται ένας βιασμός θα ήθελα να δω γιατί γίνεται. Ποιος έφταιξε από τους δύο; Ποιος είναι αλήθεια πιο ζωντανός άνθρωπος; Ο γερο-ηλίθιος που κάθεται σπίτι του και δεν έχει κανέναν ερωτισμό μέσα του; Ή εκείνος που ρισκάροντας την ίδια τη ζωή του, την ελευθερία του, βλέπει ένα πλάσμα σεξουαλικό και θέλει να το φιλήσει, να το αγκαλιάσει, να το σφίξει; Μα γιατί; Ποιος είναι ο πιο καλός; Η ζωή θα γινόταν πιο ενδιαφέρουσα με εκείνους τους ανέραστους που δεν συγκινούνται μπροστά στο φαινόμενο; Ή με εκείνους που το πάθος ξεχειλίζοντας τους κάνει να επιτεθούν; Αυτό που η φύση έπλασε προκλητικό, να το χαρείς, να το γευτείς. Είναι αναρχικές αυτές οι σκέψεις, το ξέρω, αλλά δεν είναι φυσικές;».

Βρηκες ευκαιρια να παρεις εναν τρομπα να ρετσινιασεις αλλους χιλιους.
Δε θελεις να ξερεις με ποιους συγγενευουν οι ιδεες σου.Η μαλλον ξερεις κ κανεις τον κινεζο.
Επισης ολα αυτα που λεει εχουν τοση σχεση με οποιαδηποτε ιδεολογια οση εσυ με τον πατριωτισμο
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 02 Δεκ 2020, 17:24

Μου κάνεις προσωπική επίθεση.

Εγώ πιο πολύ να σε πειράξω ήθελα.

Δεν γράφεις καθόλου για ΠΑΟΚ.
Αποκλειστικά στην Κοινωνία γράφεις. Αν δεν σου απαντήσω κι εγώ λίγο να γίνει χουλιαμάς, ούτε καν ασχολείσαι.

Ε...είπα να σου δώσω λίγο τροφή..να γράψεις και κάτι.

Α....και που 'σαι...εγώ ξέρω τι είμαι. Πες ότι θέλεις. Από το πληκτρολόγιο, αν στο επιτρέπουν από το site, πες ότι θέλεις.

Όταν αποφασίσεις να τα πούμε από κοντά, θέλω να έχεις την ίδια παρρησία όμως.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 02 Δεκ 2020, 17:53

Ασε τις απειλες.
11 χρονια ειμαι εδω.το ποτε γραφω που κ τι κ ποτε ρωτα οσους θελεις.
Το αν το εγραψες για χουλιαμα ηταν πολυ χαριτωμενο.Εγω γουσταρω ειδικα στο κοινωνια να μην αφησω να γραφεις τιποτα αναπαντητο.
Επισης προσωπικη επιθεση εκανες εσυ οταν ειπες οτι οι παπουδες μου ηταν βουλγαροι επειδη ηταν ντοπιοι.τοσο πατριωτης.τοσο ενωτικος.Η οι δικοι σου η κανεις εισαι.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 02 Δεκ 2020, 17:59

barlow4 έγραψε:Ασε τις απειλες.
11 χρονια ειμαι εδω.το ποτε γραφω που κ τι κ ποτε ρωτα οσους θελεις.
Το αν το εγραψες για χουλιαμα ηταν πολυ χαριτωμενο.Εγω γουσταρω ειδικα στο κοινωνια να μην αφησω να γραφεις τιποτα αναπαντητο.
Επισης προσωπικη επιθεση εκανες εσυ οταν ειπες οτι οι παπουδες μου ηταν βουλγαροι επειδη ηταν ντοπιοι.τοσο πατριωτης.τοσο ενωτικος.Η οι δικοι σου η κανεις εισαι.

Αυτά που λες είναι ψέμματα.
Καμία απειλή.
Να τα αποδείξεις αυτά που εικάζεις με το μυαλό σου .... τα αποκυήματα της φαντασίας σου.

Διαφορετικά θα σου κάνω αναφορά για προσωπική επίθεση, για να μπαναριστείς μέχρι να σου φύγουν τα νεύρα.

Δεν είναι το site, ο τόπος εκτόνωσης για τα νεύρα σου.

ΥΓ Αν σε ενόχλησε κάτι που έγραψα πριν από μισό χρόνο...να μου έκανες αναφορά τότε. Όλα τα υπόλοιπα είναι της φαντασίας σου. Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Εγώ ποτέ δεν είπα αυτά που φαντάστηκες.

ΥΓ2 :lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΓ4 Γράφε και για ΠΑΟΚ τίποτα...
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 02 Δεκ 2020, 18:13

Αναφορα δεν εκανα ποτε κανεναν.
Το οτι λες πως ειναι της φαντασιας μου ειναι χαρακτηριστικο της φασης μου.
Ειχες πει πως πρεπει να ξερω πως αποκαλουσε τους παπουδες μου η γιαγια σου η ποντια.
Το αρνεισαι?
Άβαταρ μέλους
barlow4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler