Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Τετ 25 Νοέμ 2020, 00:01

Χθες το βράδυ ο Γιάννης μοίρασε κούτες τροφίμων στην εκκλησία του Αγίου Μελετίου στα Σεπόλια στην γειτονιά που μεγάλωσε. Ήσυχα και απλά, χωρίς τυμπανοκρουσίες.

Άνθρωπος.

Ο καλύτερος μπασκετμπολίστας του κόσμου κάθε χρόνο γυρίζει συνέχεια εκεί που μεγάλωσε βοηθάει και συναναστρέφεται τους ανθρώπους με τους οποίους έζησε και μεγάλωσε σε χρόνια δύσκολα. Ο Έλληνας αν βγάλει πέντε φράγκα πάει στο χωριό του μόνο για να δείξει το τζιπ.

Είμαι υπέρ της άποψης οτι ο Αντετοκούμπο δεν μπορεί να χαρακτηριστεί Έλληνας.
Αφού δεν είναι μ@λ@κ@ς το παιδί. Φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
gk.box16

Δημοσίευσηαπό Othin » Τετ 25 Νοέμ 2020, 00:38

Σε μια συναυλία των U2 ο Μπόνο αρχίζει να χτυπάει παλαμάκια κ λέει "κάθε φορά που χτυπάω τα χέρια μου ένα παιδάκι πεθαίνει στην Αφρική" και ο Γεραπετρίτης που είναι στο κοινό του φωνάζει "ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΧΤΥΠΑΣ ΡΕ ΜΛΚ!"

Τουλάχιστον έχουμε το κουράγιο να αστειευόμαστε ακόμα, αλλιώς δεν παλεύεται η κατάντια...
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 25 Νοέμ 2020, 00:47

gk.box16 έγραψε:Είμαι υπέρ της άποψης οτι ο Αντετοκούμπο δεν μπορεί να χαρακτηριστεί Έλληνας.

Δηλαδή όλοι όσοι νιώθουμε και είμαστε Έλληνες, εσύ μας χαρακτηρίζεις μ@λ@κες;

Εσύ συμπεριλαμβάνεις τον εαυτό σου σε αυτό το σύνολο που, αν κατάλαβα καλά, χαρακτηρίζεις έτσι;
Συμπεριλαμβάνεις επισης φερ' ειπείν τον πατέρα σου και την μητέρα σου;

Σου απευθύνω το λόγο με κάθε σεβασμό στο πρόσωπό σου, με απόλυτη σοβαρότητα και χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 25 Νοέμ 2020, 00:59

Bersekeros κοίταξες το δένδρο αλλά έχασες τη στροφή...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό Othin » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:00

https://www.sportime.gr/ellinotourkika/ ... -i-tourki/

Oruc Reis: Με βαριά καρδιά πλησιάζει το Καστελόριζο – Φοβούνται οι Τούρκοι
Διονύσης Αντωνέλλος 23/11/2020 20:28:51
Oruc Reis: Με βαριά καρδιά πλησιάζει το Καστελόριζο – Φοβούνται οι Τούρκοι

Ελληνοτουρκικά: Νέα NAVTEX πρόκληση από την Τουρκία! Τι ζητάει για 6 νησιά μας
Oruc Reis: Ανήσυχοι είναι στο τουρκικό επιτελείο αναφορικά με τις κινήσεις της Ελλάδας για την αντιμετώπιση της νέας παράνομης τουρκικής ΝΑVTEX νότια του Καστελόριζου.
....

Μετά από πχ αυτό το άρθρο ρε Bersekeros, εσύ δεν αισθάνεσαι ότι σε περνάν για μ@λάκα? Ή μήπως μετά από την ανακοίνωση της κρατικής μέριμνας προς τους πληττόμενους από τον κορωνοϊό δεν αισθάνεσαι μ@λάκας? Ή μετά τις δηλώσεις Γεραπετρίτη ή.....

Τουλάχιστον ο Γιάννης πρόσφερε κάτι ανιδιοτελώς. Πες μου τον τελευταίο Έλληνα που έκανε κάτι τέτοιο.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:14

Othin έγραψε:Τουλάχιστον ο Γιάννης πρόσφερε κάτι ανιδιοτελώς. Πες μου τον τελευταίο Έλληνα που έκανε κάτι τέτοιο.

Τι εννοείς;

Εσύ δεν βοηθάς κανέναν;

Δεν έχεις συνεισφέρει ποτέ, έστω και από το υστερημά σου;

Άλλοι δεν το κάνουν;

Πρέπει πάντα να τα τσουβαλιαζουμε όλα;

ΥΓ Για την πρώτη ερώτηση που μου απηύθυνες σε παραπέμπω στην Ημερήσια Διαταγή του ΑΓΕΕΘΑ της 21ης Νοεμβρίου 2020 και δηλώνω ότι έχω εμπιστοσύνη στο Θεσμό των Ενόπλων Δυνάμεων, ότι θα κάνει το καθήκον του οπότε διαταχθεί.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:26

Προφανως εννοει καποιον ελληνα αθλητη που εγινε πλουσιος και βοηθησε καπου εμπρακτα και χωρις φωτα δημοσιοτητας, οχι εμενα κι εσενα
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:30

Παιδιά... βοηθάει πολύς κόσμος και δεν βγαίνει τίποτα στη δημοσιότητα.

Και επώνυμοι και ανώνυμοι.
Ξέρω περιπτώσεις.

Δεν είναι τώρα να αναφέρω εγώ ονόματα αφού οι ίδιοι δεν θέλησαν να το κοινοποιήσουν δημόσια.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό Othin » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:31

Όταν σου λένε ότι παραβιάζουν τα κυριαρχικά σου δικαιώματα με βαριά καρδιά, δεν το βρίσκεις τουλάχιστον προσβλητικό, αν όχι γελοίο? Ανεξαρτήτως της στρατιωτικής ικανότητάς μας, η παραβίαση των δικαιωμάτων μας είναι τετελεσμένο γεγονός εδώ και μερικούς μήνες, η δε παρουσίαση της είδησης είναι ξεκάθαρα ενδεικτική ότι μας περνούν για μ@λάκες. Κι όσο για την ικανότητα αποτροπής μας, λυπάμαι αλλά είμαστε σε θλιβερή θέση, σύμφωνα με τα δεδομένα και τα πεπραγμένα των κυβερνόντων μας.

Όσον αφορά στην βοήθεια του Αντετοκούμπο, μιλάμε για βοήθεια προς άγνωστο, όχι σε φίλους ή συγγενείς.
Άβαταρ μέλους
Othin

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:37

Ας δώσουν εντολή οι κυβερνώντες, το κοινοβούλιο εν τέλει... και θα δούμε αν η αποτρεπτική μας δύναμη είναι σε θλιβερή θέση ή όχι και ποιά η ικανότητα η δικιά τους και η δική μας.

Δεν έχουμε χούντα, Δημοκρατία έχουμε.
Δεν μπορεί ο ΑΓΕΕΘΑ να πράξει κατά παρέκκλιση του Συντάγματος, πρέπει να πάρει Εντολή.
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 25 Νοέμ 2020, 01:37

.
giapas

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 25 Νοέμ 2020, 09:18

gk.box16 έγραψε:Χθες το βράδυ ο Γιάννης μοίρασε κούτες τροφίμων στην εκκλησία του Αγίου Μελετίου στα Σεπόλια στην γειτονιά που μεγάλωσε. Ήσυχα και απλά, χωρίς τυμπανοκρουσίες.

Άνθρωπος.

Ο καλύτερος μπασκετμπολίστας του κόσμου κάθε χρόνο γυρίζει συνέχεια εκεί που μεγάλωσε βοηθάει και συναναστρέφεται τους ανθρώπους με τους οποίους έζησε και μεγάλωσε σε χρόνια δύσκολα. Ο Έλληνας αν βγάλει πέντε φράγκα πάει στο χωριό του μόνο για να δείξει το τζιπ.

Είμαι υπέρ της άποψης οτι ο Αντετοκούμπο δεν μπορεί να χαρακτηριστεί Έλληνας.

Κακό πράγμα ρε φίλε να τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι!!

Σόρρυ αλλά υπάρχουν πάρα πολλοί αξιόλογοι, βέβαια υπάρχουν και πολλοί μαλακες.τι να κάνουμε...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 25 Νοέμ 2020, 09:19

teod1980 έγραψε:Bersekeros κοίταξες το δένδρο αλλά έχασες τη στροφή...
Έτσι όπως το έγραψε αυτό φάνηκε!

Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 25 Νοέμ 2020, 09:20

Dimg4 έγραψε:Προφανως εννοει καποιον ελληνα αθλητη που εγινε πλουσιος και βοηθησε καπου εμπρακτα και χωρις φωτα δημοσιοτητας, οχι εμενα κι εσενα
Υπάρχει κόσμος που βοηθάει και σίγουρα δεν το ξέρει κανείς.

Απλά με αντετοκουμπο όσο και κρυφά να το έκανε θα μαθευοταν.

Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 25 Νοέμ 2020, 12:05

Dimg4 έγραψε:
mpafos4 έγραψε:A,sorry...

Εμεις λοιπον,που το περασαμε,εαν θελουμε να δουμε αν εχουμε αντισωματα,κανουμε τεστ αντισωματων,τουλαχιστον ενα μηνα μετα το θετικο PCR-τεστ.

Υπαρχουν δυο ειδων.Οι περισσοτεροι κανουν το Igg.Το Igm,για μενα ειναι χρησιμο,μονο εαν εισαι αιμοδοτης γιατι στα πρωτοκολλα αιμοδοσιας ζητανε αυτο ή αρνητικο PCR.

Νομιζω πως δε θα κανω τεστ αντισωματων αφου δεν υπαρχει λογος. Ημουν θετικος, ειχα και μια ελαφρια πνευμονια που ευτυχως δεν μου δημιουργησε προβλημα παρα μονο προληπτικη νοσηλεια για λιγες μερες και πλεον μονο ενας ελαφρυς βηχας σαν κρυολογημα που κατα τον παθολογο μου ειναι πολυ αθωο αφου περασαν 15 μερες απο τη μερα που διαγνωστηκα.
Συνηθως, απο οτι μου ειπε, αν ειναι να χειροτερεψει κατι γινεται στην πρωτη βδομαδα και για αυτο προτεινουν νοσηλεια εαν σου βρουν οποιοδηποτε ευρημα στα πνευμονια οποτε εγω αφου οσο ημουν μεσα ημουν ασυμπτωματικος εντελως, μου εκαναν τον κυκλο αντιβιωσης και βγηκα.
Γενικα ειμαι τυχερος γιατι εδω που ειμαι δεν ειχε πολυ πιεση το νοσοκομειο οποτε νοσηλευτηκα χωρις να υπαρχει πιεση να παρω εξιτηριο νωρις.

Ολα καλα,λοιπον.Απλα,οπως μαλλον θα σου εχει πει και ο γιατρος σου,θελει πολυ μεγαλη προσοχη,τον πρωτο μηνα,σε οτι αφορα την καταπονηση του οργανισμου.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler