Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν IV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:38

mpafos4 έγραψε:
pgetsos έγραψε:Κάτι λάθος σου έχουν πει πάντως για το τι ισχύει εδώ κατω

Για πες...
Τα 6 άτομα στα τραπέζια πχ έχουμε να τα δούμε κάνα 2μηνο

Θεσσαλονίκη όταν μπήκαν αυτά τα μέτρα είχε περισσότερα κρούσματα από την 5πλασια Αττικη
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 11:58

επειδη τεθηκε σοβαρο ερωτημα, οφειλω να καταθεσω αποψη

σαν τα βυζγια δεν εχει
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 12:02

pgetsos έγραψε:
mpafos4 έγραψε:
pgetsos έγραψε:Κάτι λάθος σου έχουν πει πάντως για το τι ισχύει εδώ κατω

Για πες...
Τα 6 άτομα στα τραπέζια πχ έχουμε να τα δούμε κάνα 2μηνο

Θεσσαλονίκη όταν μπήκαν αυτά τα μέτρα είχε περισσότερα κρούσματα από την 5πλασια Αττικη

Μου απαντας με πρσβολη....την προσπερναω....συνεχιζω για να μαθω "το λαθος ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ"....και μου λες αυτα?....

Τα 6 ατομα ΙΣΧΥΟΥΝ ειτε το θελεις ειτε οχι.....και τη λεξη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ δεν την ανεφερα πουθενα στο ποστ μου.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Σεπ 2020, 12:19

Την προσβολη δεν ξερω που την βλεπεις. Την θεσσαλονικη δεν την ανεφερα για σενα αλλα για τον Πιλοτο. Τα 6 ατομα ΔΕΝ ισχυουν, εσυ μπορεις να λες οτι θες, εγω που εχουν μαγαζι οι δικοι μου ασε με να τρωω το παλουκι οταν πρεπει να διωχνω κοσμο για να μην φαω το προστιμο (γιατι μου ερχονται καθε λιγες μερες απο αστυνομια ή τον Δημο να επιβεβαιωσουν), ή οταν δεν μας αφηνουν να κατσουμε ΠΟΥΘΕΝΑ 5-6 ατομα. Οχι τωρα, εδω και κοντα 2 μηνες.
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 13:59

Για την Αττική ανακοινώθηκαν τα εξής μέτρα τα οποία θα έχουν ισχύ από τις 16 Σεπτεμβρίου έως τις 30 Σεπτεμβρίου:

Σε όλες τις συναυλίες, όριο πληρότητας 50% και υποχρέωση για παρακολούθηση από καθήμενους με μάσκα - Απαγορεύεται το κάπνισμα και η κατανάλωση αλκοόλ
Αναστέλλεται η λειτουργία για 14 ημέρες σε κέντρα διασκέδασης με ζωντανή μουσική και κλειστές αίθουσες συναυλιών,
Όριο πληρότητας 65% στους θερινούς κινηματογράφους και υποχρεωτική χρήση μάσκας
Υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους κλειστούς χώρους εργασίας και σε όλους τους ανοιχτούς χώρους συναθροίσεων
Υποχρεωτική η μάσκα στις λαϊκές από παραγωγούς και καταναλωτές - 50% των παραγωγών κάθε φορά
Καθορίζεται αυστηρό όριο 6 ατόμων στα τραπεζοκαθίσματα στην εστίαση

Αυτα διαβασα σε ΟΛΑ τα site......

Βλεπεις....μπορω και μονος μου να μαθαινω τι συμβαινει γυρω μου.......δεν χρειαζεται να μου το λενε.....
mpafos4

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Σεπ 2020, 14:05

Μπαφε μου, σε διαβεβαιωνω απο ΠΟΛΥ προσωπικη μου εμπειρια οτι το οριο των 6 ατομων ειναι για συγγενεις μονο, εδω και καιρο. Πιο προσωπικη δε γινεται δηλαδη. Ας λεει οτι θελει ο Χ Μητσοτακης, τα προστιμα πεφτουν ακομα και για 5 ατομα, ποσο δε μαλλον για περισσοτερα
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 14:15

Τι να πω?....ΟΚ.

Απλα,αυτο που γινεται στη Χαλκιδικη ειναι γελοιο!Οπως και παρα πολλα αλλα που ακουγονται και λεγονται για τον συγκεκριμενο ιο.....
mpafos4

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 18 Σεπ 2020, 14:22

Ειναι γελοιο σε πολλα μερη που το κανανε. Η, πιο σωστα, φαινεται γελοιο αμα δεν ανακοινωνεις ολα τα κρουσματα που βρισκεις για να μη χαλασεις τον τουρισμο πχ Παρο με 1-2 κρουσματα επαθε τα ιδια. Πορο ειχαν καμια 30ρια κρουσματα σε 1 μερα και ανακοινωσαν 4 μερες μετα οτι ειχαν καμια 20ρια συνολο εκεινη τη βδομαδα και παρε εξτρα μετρα, κτλ
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 18 Σεπ 2020, 14:28

Λοιπον,καλε μου φιλε....συμφωνα με το δευτερο τευχος του υπ'αριθμ...3957 φυλλου τηε Εφημεριδας την Κυβερνησεως...στην Αττικη....εχουν δικαιωμα να καθονται 6 ατομα....Δεν αναφερει πουθενα για οικογενειες!!!!

Και επειδη ειμαι στην εστιαση σε Χαλκιδικη και Θεσσαλονικη...θα σε συμβουλευα να γραψεις στα παπαρια σου τους εκαστοτε υπαλληλους που ερχονται για ελεγχο γιατι δεν ξερουν την τυφλα τους και να ακολουθεις μονο αυτα που γραφουν οι ΚΥΑ και τα ΦΕΚ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 19 Σεπ 2020, 06:03

mpafos4 έγραψε:Για την Αττική ανακοινώθηκαν τα εξής μέτρα τα οποία θα έχουν ισχύ από τις 16 Σεπτεμβρίου έως τις 30 Σεπτεμβρίου:

Σε όλες τις συναυλίες, όριο πληρότητας 50% και υποχρέωση για παρακολούθηση από καθήμενους με μάσκα - Απαγορεύεται το κάπνισμα και η κατανάλωση αλκοόλ

Αναστέλλεται η λειτουργία για 14 ημέρες σε κέντρα διασκέδασης με ζωντανή μουσική και κλειστές αίθουσες συναυλιών,
Όριο πληρότητας 65% στους θερινούς κινηματογράφους και υποχρεωτική χρήση μάσκας
Υποχρεωτική χρήση μάσκας σε όλους τους κλειστούς χώρους εργασίας και σε όλους τους ανοιχτούς χώρους συναθροίσεων
Υποχρεωτική η μάσκα στις λαϊκές από παραγωγούς και καταναλωτές - 50% των παραγωγών κάθε φορά
Καθορίζεται αυστηρό όριο 6 ατόμων στα τραπεζοκαθίσματα στην εστίαση

Αυτα διαβασα σε ΟΛΑ τα site......

Βλεπεις....μπορω και μονος μου να μαθαινω τι συμβαινει γυρω μου.......δεν χρειαζεται να μου το λενε.....

Ε βεβαια...
Ειναι αποδεδειγμένο με επιστημονικές μελέτες οτι ο ιός, όπου δει καπνο και μυρισει αλκοολ, εκεί προσελκύεται... Δεν πα να έχεις 2 μετρα απόσταση! Ο σουπερ ιός θα τραβηχτεί σαν μαγνήτης στον καπνό σου.

Επίσης στους πρόσφυγες δεν παει, επειδή είναι νέοι-παιδια και δεν εχουν αναγκη.
Αλλά στα Ελληνάκια στο σχολείο, πάει.
Μάλλον θα μυριζει το ιχωρ στο αιμα...

Επίσης ειναι και πιο επιθετικός προς τους γονείς που αγκαλιάζουν και φιλουν τα παιδια τους.

Επιστημονικά όλα αυτα.
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 19 Σεπ 2020, 06:16

Επίσης έχουμε 70 διασωληνουμενους και το συστημα παραπληροφορησης ξεκινησε πάλι να δουλευει περι "ατομικης ευθυνης" και "ανευθυνους πολίτες" που δεν κανουν ότι τους λένε...

Και οι κλίνες έχουν φτάσει στο 50% της πληρότητας.
Που τον Μάρτιο από 200 που ειχαμε, ειχε πει η κυβερνηση ότι θα γινουν 1.000 και προχτές μαθαμε ότι έχουμε μόνο 150...
Την ιδια στιγμή που γινονται προσληψεις στις ενοπλες δυνάμεις και αγοράζονται εξοπλιστικά.

Αυτη η κυβέρνηση από επιτυχία σε επιτυχία.
Αντί να έχουμε τώρα τουλαχιστον 500 κλίνες για να συνεχισουμε την ζωή μας με αυτόν τον ιό που έχει πλέον νούμερα κοινής γρίππης, καθόμαστε και τρώμε τρομοκρατία για ατομικη ευθύνη και για επιστροφή lockdown και SMS...
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 19 Σεπ 2020, 09:48

Έγιναν προσλήψεις ιατρών και τα νοσοκομεία έγιναν καλύτερα. Τι, όχι;
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό astral » Σάβ 19 Σεπ 2020, 10:10

Εικόνα

Η λυση ειναι να βλεπουμε αρκετη τηλεοραση για να τα δουμε σωστα και σφαιρικα τα πραγματα. Ισως και αλλο ενα πακετο στηριξης.
Άβαταρ μέλους
astral

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 10:16

Τα παραμυθια τελειωνουν σιγα σιγα.
Το μονο που εμεινε ειναι να ποινικοποιηθει η ατομικη μας ευθυνη.
Άβαταρ μέλους
barlow4

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Σάβ 19 Σεπ 2020, 10:26

Ενας ιος που μπορει να προκαλεσει το θανατο,ΜΟΝΟ σε ανθρωπους με υποκειμενα νοσηματα.....εχει διαλυσει την κοινωνια....
mpafos4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: sn0ufel4 και 2 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler