Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Re: Κοινωνία ώρα μηδέν ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 09 Ιαν 2020, 20:13

paokmaniak έγραψε:Ποστάρουν δεξια και αριστερά μια φωτό μιας κοπέλας (και απο κερκιδα μας και αλλες) που λεν οτι ειναι της Αθλητικης βιας και οτι ειναι μητερα του ενος απο τους 2 συλληφθεντες. Παιζει να ισχυει η παλι ΑΡΔιες?

Κάποιος που καλοπέρασε θα της ευχήθηκε να κάνουν στο παιδί της αυτά που κάνει το συνάφι της δεξιά και αριστερά. Δεν θα λυπηθώ ούτε για κάποια της αθλητικής βίας, ούτε για έναν δολοφόνο.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 10 Ιαν 2020, 10:08

Besuch 2 έγραψε:Καλά, τα λικια "αδιακρίτως" έχουν μάθει να λειτουργούν....κοινώς ψάχνουν "Νασους" που περπατούν αμέριμνοι για να τους την πέσουν 10.
Αν θες (μέσα στο θολωμενο σου "μυαλό") κάποιου είδους "εκδίκηση" τότε ψάχνεις αυτούς που θεωρείς υπευθυνους. Κλείνεις ένα ραντεβού και το "λύνεις". Και καταγράφεις "νίκες" αφού αυτό είναι προφανώς που σε απασχολεί μόνο οπαδικα κ τίποτα άλλο.

Και οσο το παιχνίδι μένει "μεταξύ σας" δε στεναχωριεται και κανείς ιδιαιτερα για τις συνέπειες μιας που αυτές μένουν σε κλειστό κύκλο ανάμεσα σε κόσμο που ψάχνεται για τέτοια, άρα είναι έτοιμος να δεχτεί οποιεσδήποτε προσωπικες συνέπειες (σε επίπεδο υγείας ή ποινικό).

Όταν το πραγμα πάει όμως "αδιακρίτως", τότε ανοίγεις έναν κύκλο που δεν έχει όρια.
Γιατί ο αμέριμνος που θα φάει το πέσιμο χωρίς να ψάχνεται για τέτοια, ούτε να αμυνθεί μπορεί (άρα για ποια "νίκη" μιλάμε;) κι εγώ λεω ότι θα αναζητήσει την προσωπική του εκδίκηση στην πρώτη ευκαιρία. Καλώς ή κακώς έτσι λειτουργεί ο άνθρωπος. Αν τον πειραξεις...θα πειράξει! Άρα βάζεις επιπλέον κόσμο στον κύκλο της βίας με το στανιό.

Δηλαδή τώρα ήρθαν κάποιοι αποβουλγαρια ψάχνοντας "οπαδική επιβεβαίωση" παρέα με τους εδώ φίλους τους...έκλεισαν το ραντεβού τους κι έγινε ότι έγινε...και τώρα θα την πληρώσει κάποιο 15χρονο σε κανένα λεοφωρειο προς Πυλαία και αυτό θα λέγεται...."εκδίκηση" και "δικαιοσύνη";;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έτσι είναι

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό Emprostisgisoitrelamenoi » Παρ 10 Ιαν 2020, 11:43

flash4 έγραψε:Aυτά που έγραψε η δημοσιογράφος(αυτόπτης μάρτυρας) δεν ταιριάζουν με τη γενική παρουσίαση του επεισοδίου από ΜΜΕ και αστυνομία. Οι Βούλγαροι πάντως μάλλον ήταν 10 άτομα και όχι 3, όχι ότι αλλάζει η τραγικότητα του γεγονότος. Να βρεθούν ενώπιον της δικαιοσύνης οι εμπλεκόμενοι.

Αυτά που έγραψε η συγκεκριμένη δεν αντιστοιχούν απόλυτα στην πραγματικότητα, είναι διανθισμένα με αρκετή σάλτσα, για τους δικούς της, προφανώς, λόγους.

Η ΓΑΔ Θεσσαλονίκης πήρε την ανακοίνωση από ΓΑΔ Αθηνών έτοιμη: η τελευταία επέβαλε στην πρώτη να διανεμηθεί αυτούσια στα μέσα και να τονιστεί ότι επρόκειτο για «επίθεση από οπαδούς του ΠΑΟΚ». Κι αυτό πριν καν υπάρξει προσαγωγή ή σύλληψη, τέσσερις, μόλις, ώρες μετά το επεισόδιο. Οι συλλήψεις των 2+1 ανακοινώθηκαν την επομένη.

Τα Δελτία Τύπου της ΓΑΔΘ δεν αναφέρονταν ποτέ στα χρονικά οπαδικών επεισοδίων στην πόλη σε συγκεκριμένες ομάδες, είτε ήταν του ΠΑΟΚ είτε του Άρη, είτε του Ηρακλή. Με μία πρόχειρη αναζήτηση στο διαδίκτυο, ιδίως στο αρχείο τους, μπορεί οποιοσδήποτε να το επιβεβαιώσει. Ακόμα και όταν αναφέρονταν σε Συνδέσμους, έκαναν λόγο για «οικήματα – χώρους συγκέντρωσης οπαδών», δίχως να σημειώνεται ο σύλλογος.

Τι κάνει, λοιπόν, νιάου-νιάου στα κεραμίδια;

ΥΓ. Οι «Βούλγαροι» ήταν συνολικά 12, ανάμεσά τους και τρεις οπαδοί του Άρη. Αυτά τα περί τριών φιλήσυχων υποστηρικτών από τη Βουλγαρία που απλώς έπιναν καφέ είναι ένα ακόμη γρανάζι στον προπαγανδιστικό μηχανισμό κατά του ΠΑΟΚ. Αν ήταν έτσι η καφετέρια θα είχε γίνει λαμπόγυαλο και το επεισόδιο θα περιοριζόταν εκεί.
Των θεσπεσίων όμηρος, κι ας πένομαι
Άβαταρ μέλους
Emprostisgisoitrelamenoi

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 10 Ιαν 2020, 14:28

Συμφωνώ, όλος αυτός ο μηχανισμός παρουσίασης των γεγονότων μάλιστα εντείνει το μίσος σε κάποια μυαλά και βοηθάει εμμέσως στη διαιώνιση της βίας. Το περιστατικό δεν ήταν ραντεβού θανάτου να το ξεκαθαρίσουμε αυτό, αλλά ούτε σχετίζεται με περιπτώσεις όπως του Νάσου. Ανάλογη επίθεση έκαναν τα άλλα καλόπαιδα στην Κρήνη (και με μεγαλύτερη αναλογία ατόμων) και το έκαναν σύνθημα και πανό, αλλά εκεί δεν ευαισθητοποιήθηκε κανείς γτ δεν υπήρξε νεκρός. Αντί να κοιτάνε το γενικό πρόβλημα του χουλιγκανισμού, εστιάζουν όπου βολεύει το αφήγημά τους.
flash4

Δημοσίευσηαπό CCCP » Σάβ 11 Ιαν 2020, 01:33

Βλεπωντας τις συζητησεις σε διαφορα τοπικ και σκεφτωμενος ποσο με ενοχλει ο ραγιαδισμος του βορειοελλαδιτη, αρχισα να σκέφτομαι κατι.

Τα τελευταια χρονια σε παρα πολλες χωρες βλεπουμε ολο και πιο συχνα τον κοσμο να κατεβαινει στους δρομους και να βγαζει μια καποια αυθόρμητη αντιδραση εναντια στη διαφθορα, την ανισότητα και διαφορα αλλα θεματα. Ποτε δεν με εντυπωσίαζαν οι συγκεντρωσεις και οι πορείες γιατι δεν εχουν συχνα ουτε ουσια ουτε κατεύθυνση και δεν οδηγουν πουθενα.

AΛΛΑ, βλεπουμε πολυ κοσμο να βγαζει αντιδραση. Μπορει να ειχαμε την μπερδεμενη κατασταση με τα μνημονια και το περιφημο δημοψήφισμα αλλα έχετε δει εσεις ποτε στην ελλαδα μαζικες αντιδρασεις εναντια στη συστημική διαφθορα?

Εχει καταντησει αστειο η λεξη δικαιοσύνη στην ελλαδα, μαφιοζοι τυπου εσκομπαρινακη κυβερνουν ανοιχτα πια και ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ ΦΥΛΟ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΕΛΛΑΝΤΑ. Γιατι να μη γινωντε ολο και χειρότερα τα πραγματα αφου κανενας δεν ενοχλείτε?
Τελευταία επεξεργασία από CCCP και Σάβ 11 Ιαν 2020, 02:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
CCCP

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Ιαν 2020, 01:37

Μετά τους Αγανακτισμένους, δεν θυμάμαι άλλη μαζική κίνηση.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 02:27

Εδώ οι μαζικές αντιδράσεις καπελωνονται πάντα για πολιτικούς λόγους και προσωπικά συμφέροντα. Από εθνικά συλλαλητήρια από τους "πατριώτες" έως κοινωνικές εξεγέρσεις από τους "επαναστάτες". Κι ανάλογα ποιος είναι στην εξουσία στηρίζει η αντιπολίτευση για να δημιουργούνται θέματα.
Πόσοι άραγε από τους "αγανακτισμένους" και τους "δεν πληρώνω" βολεύτηκαν στην πορεια; Έχετε εικόνα ή ζείτε σε μεγάλη πόλη; Γιατί εγώ που τους έζησα μεσα από τις συγκεντρώσεις , όλοι σχεδόν μετεκλογικά μετακόμισαν Αθήνα ως σύμβουλοι σε υπουργεία.
Όταν ο κόσμος τα βλέπει αυτά για ποιο λόγο να αντιδράσει όταν τον καλούν; Μια φορά το κάνει το λάθος.

Όσο για τον βορρειοελλαδιτη, έχει φάει τόσες δεκαετίες δούλεμα, υποσχέσεις, φτύσιμο και παρακμή που μάλλον έχει περάσει στο δνα του ως φυσιολογικό , άρα δεν βλέπει το λόγο να φωνάξει. Άντε το πολυ-πολυ να μεταναστεύσει...εσωτερικά ή εξωτερικά.

Ο Σαββίδης με το χρήμα που ρίχνει πάνω και ειδικά με το λιμάνι που θα αλλάξει ισορροπίες επικίνδυνα και μόνιμα, έχει μπει στο μάτι των "Μαυρομιχαληδων" του Αθηναϊστάν και για αυτό ολος αυτός ο πόλεμος (και το χρήμα που μοιράζεται για να στηριχθεί από νότιους και βορρειους κσλοθελητες) του οποίου το ποδοσφαιρικό είναι απλά η κορυφή.

ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Ιαν 2020, 02:39

Besuch 2 έγραψε:Μια φορά το κάνει το λάθος.

Αυτό ξέρεις ότι για τον Έλληνα δεν ισχύει...

Για τις μετέπειτα βολέψεις των Αγανακτισμένων δεν γνωρίζω, δεν παρακολουθώ στενά την επικαιρότητα.. Και όσο περνούν τα χρόνια, την παρακολουθώ όλο και λιγότερο. Δεν βοηθά και η δουλειά μου σ'αυτό.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 11:32

Ε, δεν μιλάω προφανώς για όλους. Για την αφεντιά μου όμως μιλάω και υπάρχουν πολλοί σαν εμένα.
Πλέον παραμένω αμέτοχος σε όλα γιατί δεν εμπιστεύομαι κανέναν. Θα μου πεις...αυτό δεν θέλουν κι αυτοί;
Ίσως...αφού όμως στο γραικυλισταν δεν αλλάζει κάτι, τουλάχιστον να πάψω να νιώθω μ@λ@κ@ς και να κάνω μάγκα τον κάθε τυχάρπαστο.

ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 14 Ιαν 2020, 20:26

ποτε ηρθε Θεσσαλονικη ο αυγολακης και συναντηθηκε με τον ρουλη (μπασκετ ) ;;;

με μας θα συναντηθει αραγε;;;;
laska4

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 14 Ιαν 2020, 20:59

Γιατί, ποιός θέλει από τον ΠΑΟΚ να συναντηθεί με τη φτερού; :mrgreen:
"Το τσίρκο που 'χω στήσει, το υπόγειο μαγαζί
βουλιάζει και με παίρνει κι εμένανε μαζί.
Βουτάω το μαύρο χιούμορ σε έγχρωμη οπή
και δάχτυλο Κυρίου μου γνέφει σιωπή."
Άβαταρ μέλους
navigator11

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 14 Ιαν 2020, 21:32

laska4 έγραψε:ποτε ηρθε Θεσσαλονικη ο αυγολακης και συναντηθηκε με τον ρουλη (μπασκετ ) ;;;

με μας θα συναντηθει αραγε;;;;
Καιρό είχε να έρθει..... Ας συναντηθεί με τον Νικόλα να βρουν που είναι οι μετοχές.....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 15 Ιαν 2020, 10:39

Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, ότι από 1η Μαίου η πρώτη κατοικία γιοκ όπως δήλωσε ο αντιπρόεδρος της κυβερνήσεως ή ότι στη συνδιάσκεψη για τη Λιβύη η Ελλάς είναι στο κλάσιμο.

Να μην ξεχάσω να πάρω τον πνευματικό μου τηλέφωνο να μου πει για τη Μακεδονία.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 15 Ιαν 2020, 12:28

Ξέχασες την απώλεια 178.000 θέσεων εργασίας στο Β εξάμηνο του 2019 αλλά και την πτώση του τζίρου στη χριστουγεννιάτικη αγορα φέτος...

Αλλά, ρε μάγκες, σε δύο μήνες τα Εξάρχεια θα παραδοθούν στους κατοίκους τους, όπως είπε ο κυρ Μιχάλης ο αδιάβαστος..

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 15 Ιαν 2020, 12:50

Τελικά έφταιγε η "προδοτική" αριστερά για τις μεταναστευτικές ροές; Τώρα με την Χριστιανή Ορθόδοξη Πατριωτική ΝΔ γιατί αυξήθηκαν πρόσφυγες και μετανάστες;

Αφού φοράει γραβάτα ο Κούλης και ξέρει και Αγγλικά,γιατί πάμε από τη μια φάπα στην άλλη στην εξωτερική πολιτική;

Πουλήσαμε τη Μακεδονία τελικά ή όχι; Τι λέει ο Άδωνις για το Μακεδονικό χαλβά;

Αυτός ο αλήτης ο Τσίπρας προστάτευε και την πρώτη κατοικία. Ντροπή. Οι τραπεζίτες τι θα κατασχέσουν δηλαδή; Πάλι καλά επαναφέρει την τάξη ο Κούλης.

Πετάει η οικονομία. Το επιβεβαιώνει ο ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ που είναι υπουργός ανάπτυξης.

Όλα καλά.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κοινωνικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler