Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 14 Φεβ 2020, 21:46

Δεν ηξερα που να το γραψω οποτε το γραφω εδω. Στο uplay εχουν το The Division 2 μονο 3 ευρω για δυο μερες ακομα.

https://store.ubi.com/ie/tom-clancy-s-the-division-2-tm-/5b06a3984e0165fa45ffdcc5.html
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 14 Φεβ 2020, 23:06

Τι στυλ παιχνίδι είναι;;

Εγώ θέλω να πάρω το FM 2020 αλλά ακόμα και στο Eneba είναι στα 30€ (το Global).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 15 Φεβ 2020, 00:10

Στο φετινό πάντως fm για τον ΠΑΟΚ έχει γίνει προχειροδουλειά..
Ο Γιαννούλης έχει πολύ μέτρια statts, καμιά σχέση με την πραγματικότητα..
Ο Σφιντερσκι βάζει ένα γκολ ανά 5 αγώνες και ο Μισιτς μέτρια πράγματα..

Την ίδια ο ώρα που Μπουχαλακης του γκέι βγάζει μάτια......

Παρόλα αυτά εύκολα το σηκώνεις το νταμπλ! :p
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10712
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Φεβ 2020, 04:20

Για να μην πουν υποκειμενικό τον Τσακαλέα...

Το Football Manager έχει δικό του topic από το 2007!
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=77&t=3637&p=1662458#p1662458
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 25 Μαρ 2021, 21:27

Υπάρχει κανένας λάτρης του VR; Και συγκεκριμένα έχει κανείς εμπειρία από Oculus Quest 2;

Θα με χαρακτήριζα υπερβολικά casual gamer. Παιρνάω την ώρα μου παίζοντας από Catan στο κινητό, μέχρι Fifa και Crash racing στο PS4. Παιχνίδια που θέλουν long term αφοσίωση τα ψιλοβαριέμαι. Ας πούμε το God of War το παράτησα μέσα σε μια εβδομάδα.

Στην προσπάθεια να κάνω τα απογεύματα λίγο πιο χαρούμενα, και για να βρω και μια αφορμή για να κινηθώ γιατί είμαι 12-16 ώρες τη μέρα σε μια καρέκλα γραφείου, μόλις παρήγγειλα το Oculus Q2 και το περιμένω αύριο.

Έχω δει παιχνιδάκια σαν το Βeat Saber και το FitXR που απαιτούν λίγη κίνηση και φαίνονται ωραία και χαλαρά. Σε πιο "σπορ" φάση, μου τράβηξε το μάτι το Eleven Table Tennis που θεωρείται ότι πιο ρεαλιστικό σε physics για πινγκ πονγκ καθώς και το Climb 2 που κάνεις αναρίχηση.

Για αρχή λέω να πάρω 2 από τα παραπάνω 4 παιχνίδια, και ψάχνω και ένα τρίτο στην κατηγορία FPS.

Υπάρχει καμία πρόταση;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό black death » Πέμ 25 Μαρ 2021, 22:16

Δεν εχω ασχοληθει με το αντικειμενο (vr) αλλα εχω διαβασει καλα πράγματα για το half life alyx που μαλλον σου ταιριαζει.
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4388
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Μαρ 2021, 02:13

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθέσιμο στο store του Oculus.

Η μαγκιά του Oculus είναι ότι για τα παιχνίδια που υπάρχουν στο store του, δεν χρειάζεσαι gaming PC μερικών χιλιάδων ευρώ. Παίζουν απευθείας στο "κράνος", στον snapdragon ειδικό για VR που έχει μέσα του. Και όλο αυτό σε άψογη τιμή, χωρίς να χρειάζεσαι αισθητήρες και κάμερες να γεμίζουν το δωμάτιο.

Βέβαια σου δίνεται η δυνατότητα να το συνδέσεις σε PC με καλώδιο και να stream-άρεις οποιοδήποτε παιχνίδι υποστηρίζει VR, ανεξάρτητα της πλατφόρμας που το λανσάρει. Οπότε με τον τρόπο αυτό θα μπορούσα να παίξω το Half-life που προτείνεις αγοράζοντας το από το steam.

Δυστυχώς όμως αυτό απαιτεί PC τούμπανο με καλά γραφικά, κάτι για το οποίο ούτε το MBP μου, ούτε το Thinkpad μου φημίζονται. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Παρ 26 Μαρ 2021, 08:43

Το robo recall έχω παίξει που τα σπάει αλλά δεν είναι ήρεμο παιχνίδι για να χαλαρώσεις. 12-16 ώρες δουλειά. 12-8 ώρες σκοτώνεις ρομπότ :pano:
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Μαρ 2021, 12:50

Φαίνεται πολύ ωραίο! Έχει και single και multi player modes?
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Παρ 26 Μαρ 2021, 13:55

Ναι. Single mode δεν το εχω παίξει δεν ξερω αν έχει στορυ ή απλά επίπεδα που δυσκολεύουν. Στο multi έχει, αν θυμάμαι καλά, 12 επίπεδα που δυσκολεύουν όσο προχωράς.
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Μαρ 2021, 14:12

Τέλεια. Νομίζω θα είναι το ένα από τα τρία πρώτα μου παιχνίδια. Το δεύτερο θα είναι το Eleven γιατί αγαπώ πινγκ πονγκ. Και το τρίτο θα είναι μάλλον το beat saber, αφήνοντας το FitXR για αργότερα.

Το άλλο για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια είναι το Thrill of the Fight που είναι καθαρά boxing παιχνίδι, και παραδόξως είναι από τα πιο φθηνά διαθέσιμα. Μόλις £7 σε σύγκριση πχ με το FitXR (και το beat saber, και αυτό που πρότεινες) που έχουν 22£.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Παρ 26 Μαρ 2021, 16:06

Και το beat saber είναι τοπ. Το έπαιζε μια φίλη μου και της άρεσε πολύ. Για το μποξινκ δεν ξερω τι gameplay έχει.. μπορεί να είναι λίγο ενοχλητικό. Αλλά 7£ οκ. Δεν τα κλαις όσο τα 22
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 27 Μαρ 2021, 17:59

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.

Εγώ που δεν είμαι gamer έχω παίξει κοντά 10 ώρες από χθες και παίζει να έχω κάψει όσες θερμίδες παίρνει ο Barlow σε μια βδομάδα. Το VR είναι σκέτη γκαυλα! Είχα επιχειρήσει να παίξω κάτι παιχνίδια στις πρώτες εκδόσεις πριν 5-6 χρόνια και ήταν ένα χαλι και μισό. Δεν έχω λόγια να περιγράψω την εμπειρία με το oculus. Best consumer gaming tech.

Είμαι με ένα χαμόγελο στο στόμα όλη μέρα, ίδιο με αυτό που είχα μόλις είχα πιάσει στα χέρια μου το PS1 και το πρώτο μου smartphone.

Παίζω ping pong και νομίζω ότι παίζω κανονικό ping pong. Περπατάω σε μια πόλη σκοτώνοντας ρομπότ στους δρόμους και έχω ξεχάσει ότι είμαι στο σαλόνι μου. Και το beat saber μαγεία. Σκαλωτικοτατο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Μαρ 2021, 00:33

Gika διάβασα τη περιγραφή στο Κοινωνία και με έψησε! Υπάρχει δυνατότητα να παίζω offline όμως;; Γιατί πέρσι που αποφάσισα να αγοράσω παιχνίδια στο λάπτοπ, την πάτησα γιατί ζητάνε κάθε τόσο update και προφανώς πρέπει να περιμένω να πιάσω λιμάνι με αξιοπρεπές ιντερνέτ για να κάνω το οτιδήποτε...

Οκ, για το start-up προφανώς θα θέλω Wi-Fi, αλλά στη συνέχεια;; Μη με λέει δηλαδή “No Internet connection, πάρε τʼαρχίδια μου”...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 30 Μαρ 2021, 00:51

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Gika διάβασα τη περιγραφή στο Κοινωνία και με έψησε! Υπάρχει δυνατότητα να παίζω offline όμως;; Γιατί πέρσι που αποφάσισα να αγοράσω παιχνίδια στο λάπτοπ, την πάτησα γιατί ζητάνε κάθε τόσο update και προφανώς πρέπει να περιμένω να πιάσω λιμάνι με αξιοπρεπές ιντερνέτ για να κάνω το οτιδήποτε...

Οκ, για το start-up προφανώς θα θέλω Wi-Fi, αλλά στη συνέχεια;; Μη με λέει δηλαδή “No Internet connection, πάρε τʼαρχίδια μου”...


Τα παιχνίδια που παίζω έχουν και online multiplayer και offline single player. Δεν ξέρω αν κάποια στιγμή απαιτεί update, γιατί πρώτον το έχω 3 μέρες και δεύτερον είμαι πάντα σπίτι με WiFi. Από εκεί και πέρα θεωρώ ότι αν δεν βρει Ίντερνετ δεν θα ξέρει καν πτι υπάρχουν update. Όποτε αν έπρεπε να στοιχηματίσω θα έλεγα ότι δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα.

Για να αγοράσεις/κατεβάσεις τα παιχνίδια αρχικά θα θέλεις σίγουρα ιντερνετ.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο pc games

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης