Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 30 Μαρ 2021, 00:54

Επισης ιδανικά για τα περισσότερα παιχνίδια θες έναν χώρο 2Χ2 για να είσαι άνετος. Κατάφερα να βαρέσω ένα μπουνιδι την ντουλάπα σήμερα επειδή είπα ελα μωρέ τι κι αν θέλει δυο μέτρα, ποιος πάει μέχρι το σαλόνι, μπορώ να παίξω και στο δωμάτιο :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Μαρ 2021, 05:08

Ε εντάξει, η καμπίνα μου το καλύπτει αυτό.. Περίπου :Ρ Στη χειρότερη θα πηγαίνω έξω, ε και άμα πέσω, έπεσα! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό poutsos » Τρί 30 Μαρ 2021, 09:53

gika έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.

Εγώ που δεν είμαι gamer έχω παίξει κοντά 10 ώρες από χθες και παίζει να έχω κάψει όσες θερμίδες παίρνει ο Barlow σε μια βδομάδα. Το VR είναι σκέτη γκαυλα! Είχα επιχειρήσει να παίξω κάτι παιχνίδια στις πρώτες εκδόσεις πριν 5-6 χρόνια και ήταν ένα χαλι και μισό. Δεν έχω λόγια να περιγράψω την εμπειρία με το oculus. Best consumer gaming tech.

Είμαι με ένα χαμόγελο στο στόμα όλη μέρα, ίδιο με αυτό που είχα μόλις είχα πιάσει στα χέρια μου το PS1 και το πρώτο μου smartphone.

Παίζω ping pong και νομίζω ότι παίζω κανονικό ping pong. Περπατάω σε μια πόλη σκοτώνοντας ρομπότ στους δρόμους και έχω ξεχάσει ότι είμαι στο σαλόνι μου. Και το beat saber μαγεία. Σκαλωτικοτατο.

Φίλε Gika καλημέρα. Να σε ρωτήσω, παίζεις τις εκδόσεις του Oculus Quest ή του PC με καλώδιο; Επίσης, δοκίμασες απλό USB-C καλώδιο να δεις αν δουλεύει καλά;
poutsos
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 15 Οκτ 2020, 23:55

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό thios4 » Τρί 30 Μαρ 2021, 15:09

Καλησπέρα παιδιά, απλά να σας παραθέσω την άποψή μου για 2 παιχνίδια VR που εγώ δεν έχω παίξει,αλλά αυτοί που τα έχουν παίξει ήταν καταευχαριστημένοι!Αν σας αρέσει το box το 1ο είναι το Creed.Το έχω δει κιόλας,πάρα πολύ καλό. Και το δεύτερο είναι το MEDAL OF HONOR. Αυτό παίζει να είναι ακόμα πιο καλό, πολύ αληθοφανές,νομίζεις ότι όντως είσαι σε μάχες,πετάς τις χειροβομβίδες σου,στην αρχή για να το μάθεις σε ξεκινάει σε πεδίο εκπαίδευσης κλπ. Απλά 2 προτάσεις για εσάς που σας αρέσουν τα VR. Εγώ που το είδα σαν 3ος το MEDAL OF HONOR ,να το παίζουν άλλοι δηλ, ήταν πραγματικά πολύ συναρπαστικό. Ελπίζω να βοήθησα σε περίπτωση που αναζητούσατε παιχνίδια!Καλή συνέχεια! :pano:
thios4
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 16:44

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 30 Μαρ 2021, 17:42

@poutsos, παίζω τις εκδόσεις του Oculus Quest γιατί δεν έχω gaming PC. Οπότε δεν έχω εικόνα για το αν παίζει με οποιοδήποτε καλώδιο ή αν θέλει το δικό του (που κάνει κανένα 80άρι...). Νομίζω όμως ότι υπάρχει επιλογή και για ασύρματη σύνδεση μέσω του τοπικού WiFi χωρίς να το έχω δοκιμάσει ούτε αυτό.

@thios4, χωρίς να έχω παίξει το Creed αγόρασα το έταιρο boxing game της πλατφόρμας που λέγεται Thrill of the Fight. Μετά από αρκετό ψάξιμο όλοι καταλήγανε στο ότι είναι πιο ρεαλιστικό από το Creed (και ήταν και στο 1/3 της τιμής του Creed).

Έπαιξα 18 λεπτά σήμερα το πρωί. Έχει mode για προπόνηση (heavy bag, concentration bag, speed ball, dummy) και κανονικό sparring με AI bots. Ένα 10λεπτο σάκο και 3 2λεπτους γύρους σπάρινγκ, με είχαν για 15 λεπτά στους 170-180 παλμούς σύμφωνα με το Apple Watch. Μετά πέθανα και το παράτησα. Το ότι θα έκανα τέτοιο cardio στο σαλόνι μου δεν το περίμενα ποτέ. Είναι τόσο γ@μημένα ρεαλιστικό.

Το Medal of Honor θα το τσεκάρω. Έχει καμία σχέση με αυτό που παίζαμε προ 15ετίας στο PlayStation 1 ή συνονυμία;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τετ 31 Μαρ 2021, 20:30

Γιατί βρίζεις gika; :-)

Άραγε πώς θα είναι στο VR (αν γίνεται) κάνα PES ή FIFA;
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό thios4 » Τετ 31 Μαρ 2021, 20:43

gika έγραψε:@poutsos, παίζω τις εκδόσεις του Oculus Quest γιατί δεν έχω gaming PC. Οπότε δεν έχω εικόνα για το αν παίζει με οποιοδήποτε καλώδιο ή αν θέλει το δικό του (που κάνει κανένα 80άρι...). Νομίζω όμως ότι υπάρχει επιλογή και για ασύρματη σύνδεση μέσω του τοπικού WiFi χωρίς να το έχω δοκιμάσει ούτε αυτό.

@thios4, χωρίς να έχω παίξει το Creed αγόρασα το έταιρο boxing game της πλατφόρμας που λέγεται Thrill of the Fight. Μετά από αρκετό ψάξιμο όλοι καταλήγανε στο ότι είναι πιο ρεαλιστικό από το Creed (και ήταν και στο 1/3 της τιμής του Creed).

Έπαιξα 18 λεπτά σήμερα το πρωί. Έχει mode για προπόνηση (heavy bag, concentration bag, speed ball, dummy) και κανονικό sparring με AI bots. Ένα 10λεπτο σάκο και 3 2λεπτους γύρους σπάρινγκ, με είχαν για 15 λεπτά στους 170-180 παλμούς σύμφωνα με το Apple Watch. Μετά πέθανα και το παράτησα. Το ότι θα έκανα τέτοιο cardio στο σαλόνι μου δεν το περίμενα ποτέ. Είναι τόσο γ@μημένα ρεαλιστικό.

Το Medal of Honor θα το τσεκάρω. Έχει καμία σχέση με αυτό που παίζαμε προ 15ετίας στο PlayStation 1 ή συνονυμία;


Όχι αυτό πρέπει να είναι,τουλάχιστον μου μοιάζει πολύ!
thios4
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 16:44

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 31 Μαρ 2021, 21:40

gika έγραψε:@poutsos, παίζω τις εκδόσεις του Oculus Quest γιατί δεν έχω gaming PC. Οπότε δεν έχω εικόνα για το αν παίζει με οποιοδήποτε καλώδιο ή αν θέλει το δικό του (που κάνει κανένα 80άρι...). Νομίζω όμως ότι υπάρχει επιλογή και για ασύρματη σύνδεση μέσω του τοπικού WiFi χωρίς να το έχω δοκιμάσει ούτε αυτό.

@thios4, χωρίς να έχω παίξει το Creed αγόρασα το έταιρο boxing game της πλατφόρμας που λέγεται Thrill of the Fight. Μετά από αρκετό ψάξιμο όλοι καταλήγανε στο ότι είναι πιο ρεαλιστικό από το Creed (και ήταν και στο 1/3 της τιμής του Creed).

Έπαιξα 18 λεπτά σήμερα το πρωί. Έχει mode για προπόνηση (heavy bag, concentration bag, speed ball, dummy) και κανονικό sparring με AI bots. Ένα 10λεπτο σάκο και 3 2λεπτους γύρους σπάρινγκ, με είχαν για 15 λεπτά στους 170-180 παλμούς σύμφωνα με το Apple Watch. Μετά πέθανα και το παράτησα. Το ότι θα έκανα τέτοιο cardio στο σαλόνι μου δεν το περίμενα ποτέ. Είναι τόσο γ@μημένα ρεαλιστικό.

Το Medal of Honor θα το τσεκάρω. Έχει καμία σχέση με αυτό που παίζαμε προ 15ετίας στο PlayStation 1 ή συνονυμία;


Δεν σου έρχονται ζαλάδες; Ανεβάζεις και τόσους παλμούς!!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό billagorn » Πέμ 01 Απρ 2021, 22:28

Gika πολύ ωραίο φαίνεται και το έψαξα λίγο, αλλά λέει ότι χρειάζεται Facebook account, και άμα γίνει κάτι και σου μπαναρουν το λογαριασμό στο Facebook, το μηχάνημα είναι άχρηστο!!! Ισχύει κάτι τέτοιο?
billagorn
 
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 11:56

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Σάβ 03 Απρ 2021, 11:48

Gika, κι εγώ το είχα στο στόχαστρο το Quest 2. Μετά από μερικές μέρες χρήσης του, πιστεύεις ότι χρειάζονται τα 256GB μνήμης;
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 03 Απρ 2021, 13:04

Όχι φίλε. Τα 64gb είναι μια χαρά. 4 παιχνίδια έχω πάρει, τα 3 είναι κάτω από 1gb, και το 1 είναι 3.5Gb. Πάνω απο 10-15 παιχνίδια δεν με βλέπω να αγοράζω γενικά, αλλά και πάλι, απλά θα απεγκαταστούσα κάποιο. Φαίνεται υπεραρκετός ο χώρος.

Για τις υπόλοιπες ερωτήσεις:
- Καμία ζαλάδα στα παιχνίδια, μόνο σε κάτι κακογυρισμένα βίντεο και καλά για VR που είδα στην εφαρμογή του Youtube.
- Χρειάζεται ένα facebook account. Το οποίο μπορείς και να το αλλάξεις στην πορεία. Δεν χάνεις τη συσκευή άμα χάσεις το account σου.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 12 Απρ 2021, 17:53

Thanks Γκίκα.
Και κάτι τελευταίο.
Ταινίες ή σειρές έκατσες να δεις?
Και αν ναι, πώς είναι?
Πάντως γενικά από τα σχόλια που διαβάζω,οι περισσότεροι μιλούν για επανάσταση στον χώρο του vr
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Απρ 2021, 00:24

gika έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.

Εγώ που δεν είμαι gamer έχω παίξει κοντά 10 ώρες από χθες και παίζει να έχω κάψει όσες θερμίδες παίρνει ο Barlow σε μια βδομάδα. Το VR είναι σκέτη γκαυλα! Είχα επιχειρήσει να παίξω κάτι παιχνίδια στις πρώτες εκδόσεις πριν 5-6 χρόνια και ήταν ένα χαλι και μισό. Δεν έχω λόγια να περιγράψω την εμπειρία με το oculus. Best consumer gaming tech.

Είμαι με ένα χαμόγελο στο στόμα όλη μέρα, ίδιο με αυτό που είχα μόλις είχα πιάσει στα χέρια μου το PS1 και το πρώτο μου smartphone.

Παίζω ping pong και νομίζω ότι παίζω κανονικό ping pong. Περπατάω σε μια πόλη σκοτώνοντας ρομπότ στους δρόμους και έχω ξεχάσει ότι είμαι στο σαλόνι μου. Και το beat saber μαγεία. Σκαλωτικοτατο.


This post cost me many money. Σταδιάλα σατανά! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 14 Απρ 2021, 00:35

Το πήρες;;;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Απρ 2021, 04:54

Το παρήγγειλα πριν λίγες μέρες, λογικά θα φτάσει στο σπίτι μου πριν τις 20/04.. Εγώ ακόμα στο βαπόρι είμαι! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο pc games

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης