Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 21 Απρ 2021, 13:39

GiorgosAtha έγραψε:Καλημέρες!
Επειδή δεν βρίσκω το ανάλογο topic.
Για paid-VPN τι προτείνετε?
Μου έχουν πει το express vpn και το PIA vpn...


Εγώ Express VPN έχω και είμαι ευχαριστημένος.

Έχω αγοράσει και δύο router της Netgear (ένα στην Ελλάδα και ένα στο Λονδίνο) στα οποία το έχω εγκαταστήσει, για να μη χρειάζεται να το εγκαθιστώ σε κάθε συσκευή ξεχωριστά.

Επίσης (μεταξύ μας αυτά) στο laptop της δουλειάς πρέπει να συνδέομαι στο εταιρικό VPN για να δουλέψω και δεν θα μπορούσα να έχω δύο VPN στο ίδιο λάπτοπ. Ενώ τώρα που το ένα VPN τρέχει σε επίπεδο router μπορώ! Και θα ρωτήσεις μα γιατί να θες δύο VPN; Θα σου πω. Γιατί η εταιρία μου δεν μας αφήνει τυπικά να δουλεύουμε από το εξωτερικό. Αλλά εγώ θέλω καλοκαίρι στην Ελλάδα εφόσον δουλεύουμε από το σπίτι. Οπότε το VPN στο router μου εξασφαλίζει όταν συνδέομαι στο VPN της εταιρίας, φαίνεται ότι συνδέομαι από Λονδίνο και όχι από Χαλκιδική ή Κυκλάδες. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Τετ 21 Απρ 2021, 14:01

Nord με τρέλα
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τετ 21 Απρ 2021, 14:23

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
gika σωραίος... εγώ ένα modem/router εχω (το κλασσικο που δίνει η cosmote :mrgreen: )... αλλα ψάχνω να το αντικαταστήσω.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 21 Απρ 2021, 15:44

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με το Occulus.
Για VPN εγώ παίζω με Cyberghost πολύ ικανοποιητικά και με τα bypasses για streaming services (success rate 90%).
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Απρ 2021, 16:42

Πάλι εδώ μέσα αρχίσατε να βρίζετε σε άπταιστα Dothraki... και δεν γουστάρω.

Θα μιλάτε ελληνικά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 21 Απρ 2021, 16:49

GiorgosAtha έγραψε:Καλημέρες!
Επειδή δεν βρίσκω το ανάλογο topic.
Για paid-VPN τι προτείνετε?
Μου έχουν πει το express vpn και το PIA vpn...

Εγώ χρησιμοποιώ το cyberghost και είμαι σχετικά ικανοποιημένος
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 21 Απρ 2021, 18:08

Cyberghost κι εγώ.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 11 Μάιος 2021, 21:38

Little Nightmares
Φοβερό, ατμοσφαιρικό παιχνίδι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Τρί 11 Μάιος 2021, 22:31

john4serres έγραψε:Little Nightmares
Φοβερό, ατμοσφαιρικό παιχνίδι.


Βγηκε φετος κ το Little Nightmares II,λενε γενικα οτι προκειται για εργο τεχνης.Οταν τελειωσω τα open world που εχω στα χερια μου,ισως τα τσεκαρω.
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1769
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 12 Μάιος 2021, 09:32

Το έπαιξα. Ακόμα καλύτερο το ΙΙ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τετ 12 Μάιος 2021, 11:30

@Aigle_Noir & Gika
Εγω δεν εχω Oculus αλλα PSVR και ειμαι απο τους λατρεις του ειδους εδω και 3 χρονια, σε σημειο να μην παιζω πλεον "κανονικα" παιχνιδια στην TV περαν λιγων εξαιρεσεων οπως Call of Duty, ποδοσφαιρακια, GTA.
Ειδα πως γραψατε για ζαλαδες και αναγουλες και θελω να προσθεσω πως το λεγομενο cold feet αντιμετωπιζεται με τα ακολουθα:
1- Παιζουμε πρωτα με τιτλους που δεν θελουν κινηση απο τον παικτη (π.χ. Until Dawn - Rush of Blood με το τρενακι, Moss με την προβολη τριτου προσωπου, Ghost Giant) και οχι το Eve Valkyrie που το ματι δεν βρισκει σταθερο σημειο για να κεντραρει στο χωρο. Δεν γνωριζω αν οι παραπανω τιτλοι υπαρχουν σε Oculus.
2- Σταδιακα αυξανουμε την ωρα που παιζουμε και σταματαμε μολις αρχισει η αναγουλα. Αν αρχισει μπορει μονο να χειροτερευσει ο,τι και να κανουμε. Τις πρωτες φορες καθισμενοι (εγω παιζω παντα καθισμενος).
3- Βαζουμε εναν ανεμιστηρα μπροστα μας, οχι για να μας δροσιζει αλλα για να δινει την αισθηση στον κοχλια του αυτιου μας οτι κινουμαστε. Η αναγουλα ειναι καθαρα εγκεφαλικο θεμα γιατι ειναι η ενδειξη του οργανισμου μας για ασυνεννοησια μεταξυ κινησης και ισορροπιας. Ο κοχλιας π.χ. δεν λαμβανει σημα οτι στριβουμε τη στιγμη που το ματι βλεπει drift στο Dirt Rally. Ο εγκεφαλος μας αυτο το μεταφραζει σε αναγουλα, υπερθερμανση, ζαλαδα, κ.λπ.
4- Μασημα κομματιου τζιντζερ λιγο πριν τη χρηση VR. Οσο και αηδια και να ειναι πιανει τοπο.

Γενικα οι οποιες ζαλαδες φευγουν με το χρονο. Και στα Oculus που η αναλυση και συχνα τα FPS ειναι καλυτερα, τα αποτελεσματα ειναι πιο αμεσα. Εγω αναμενω τη δευτερη μασκα για το PS5 ΟΤΑΝ βγει.
Ο λογος που δεν πηρα Oculus ειναι η μη χρηση του PC για gaming με τις συνεχεις αναβαθμισεις και οι αποκλειστικοτητες (Far Point, Resident Evil 7, κ.α.)
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 12 Μάιος 2021, 12:16

Δεν είχα ακούσει για τα τρικ που λες, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν τα χρειαστηκά!

hawklord έγραψε:Εγω αναμενω τη δευτερη μασκα για το PS5 ΟΤΑΝ βγει.
Ο λογος που δεν πηρα Oculus ειναι η μη χρηση του PC για gaming με τις συνεχεις αναβαθμισεις και οι αποκλειστικοτητες (Far Point, Resident Evil 7, κ.α.)


Εγώ πήγα με το Oculous γιατί είτε πήγαινα με Gaming PC + Oculus Rift/HTC VIVE είτε έπαιρνα το PSVR για PS4 και σε κανένα χρόνο προχωρούσα σε upgrade PS5 + PS VR για το 5, το κόστος εκτοξευότανε στην τάξη των χιλιάδων ευρώ.

Ενώ με το Oculus Quest 2, £300 για το headset και ένα 100άρι για 5-6 παιχνίδια και ξεμπέρδεψα. Χωρίς καλώδια, χωρίς δύσκολα setup, χωρίς τίποτα. Το φοράς και παίζεις όπου κι αν είσαι.

Δεν είμαι αρκετά gamer για να ψάχνω να δω τι τίτλοι υπάρχουν αποκλειστικά στο ένα ή το άλλο. Πήγα με την πιο προσιτή λύση (οικονομικά και από άποψη ευκολίας) και παίζω τους καλύτερους διαθέσιμους τίτλους.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τετ 12 Μάιος 2021, 12:26

Εμενα με φοβισε το οτι παλια αναβαθμιζα το PC και εφτανα στο σημειο σε ενα χρονο να μην παιζει το ταδε παιχνιδι γιατι ηθελε παλι αναβαθμιση. Βαλε και το γεγονος του οτι δεν ηθελα να μπλεκω μηχανημα δουλειας με παιχνιδι, εχω ηδη 2 laptop (1 εγω ενα η συζυγος) και ενα Mac για δουλεια. Ειναι και ο μικρος που αν μπλεξω το PC του με παιχνιδια θα πυροβολησω τα ποδια μου, επελεξα το PS4 για να μη γεμιζω μελλοθανατες συσκευες. Μετα ειδα πως δεν υπηρχε το Resident Evil 7 για Oculus, και οτι το Far Point επαιρνε το Aim Controller...
Παντως θα με βολευε η απουσια καλωδιων που εχεις στο Quest.
Αλλα το κυριοτερο προβλημα ειναι το δυσχρηστο καλιμπραρισμα στα ματια στο PSVR. Παλι καλα που δεν παιζει ο μικρος σε αυτο και προτιμαει την TV. Και εννοειται η καλυτερη αναλυση μιας και το PSVR ειναι ηδη τεχνολογια 5 ετων.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 12 Μάιος 2021, 12:33

Συμφωνώ με όσα λες, απλά δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβες ότι δεν συνδέω το Quest με το PC καθόλου. Παίζω μόνο όσα παιχνίδια μπορεί να σηκώσει standalone και βρίσκονται στο store του. Kαι γω είμαι με ένα ThinkPad με Linux που το χρησιμοποιώ για το διδακτορικό μου, ένα Macbook Pro της δουλειάς και ένα PS4. Δύσκολα θα πήγαινα σε VR που απαιτεί PC συν ότι δεν ήθελα να δώσω 300+ για το PSVR που υπάρχει έξω εδώ και 5 χρόνια ξέροντας ότι αργά ή γρήγορα το PS4 θα γίνει PS5. Βέβαια αν είχα μπει στο τρυπάκι για VR 1-2 χρόνια νωρίτερα το PSVR θα ήταν η πρώτη επιλογή.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τετ 12 Μάιος 2021, 14:53

...ναι. Εσυ για Oculus Quest εγραφες, αλλα εγω για Oculus Rift καταλαβαινα. Καπου στα βαθη του μυαλου ειχα το Quest ως καλυτερο μοντελο του Rift (το οποιο θελει PC).
Φταιει η μερα και ο κωλογαβρος.
Δεν το εχω ψαξει το Quest2. Οταν ερθει η ωρα του PS5 και του PSVR2 θα ψαχτω για ποιο απο τα δυο να παρω.
Εχω κανα χρονο ακομα...
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο pc games

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης