Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τετ 14 Απρ 2021, 06:08

Θυμάται κανένας το μαγαζί με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια στην Εθνικής Αμύνης; Το τι κέρμα έριξα εκεί στα 80s δεν λέγεται :lol:

Από κονσόλες δεν έχω αγγίξει από το PS2 και μετά. Τώρα μόνο iPhone και λίγο κομπιούτερ. Φαντάζομαι το VR θα είναι κάτι το ξεχωριστό.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τετ 14 Απρ 2021, 06:32

Εγώ θυμάμαι μικρός που ερχόμουν Θεσσαλονίκη και επρηζα τους γονείς για να πάω στο Sirio νομίζω λεγόταν.. στη Γούναρη με Μητροπόλεως αν δεν κάνω λάθος.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Τετ 14 Απρ 2021, 08:54

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
gika έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.

Εγώ που δεν είμαι gamer έχω παίξει κοντά 10 ώρες από χθες και παίζει να έχω κάψει όσες θερμίδες παίρνει ο Barlow σε μια βδομάδα. Το VR είναι σκέτη γκαυλα! Είχα επιχειρήσει να παίξω κάτι παιχνίδια στις πρώτες εκδόσεις πριν 5-6 χρόνια και ήταν ένα χαλι και μισό. Δεν έχω λόγια να περιγράψω την εμπειρία με το oculus. Best consumer gaming tech.

Είμαι με ένα χαμόγελο στο στόμα όλη μέρα, ίδιο με αυτό που είχα μόλις είχα πιάσει στα χέρια μου το PS1 και το πρώτο μου smartphone.

Παίζω ping pong και νομίζω ότι παίζω κανονικό ping pong. Περπατάω σε μια πόλη σκοτώνοντας ρομπότ στους δρόμους και έχω ξεχάσει ότι είμαι στο σαλόνι μου. Και το beat saber μαγεία. Σκαλωτικοτατο.


This post cost me many money. Σταδιάλα σατανά! :mrgreen:
Άστα να πάνε... Μία από τα ίδια κι εγώ. Το παρέλαβα χθες...
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 14 Απρ 2021, 12:56

Εντυπώσεις;; :opaokara:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Τετ 14 Απρ 2021, 14:45

Ψάχνω να βρω το σαγόνι μου από χθες το βράδυ, κάπου μου έπεσε! Και ακόμα απλά πειραματίζομαι με τα free apps/games.

Στα +:
- Απίστευτη εμπειρία συνολικά. Σκάλωμα!
- Νέες δυνατότητες/νέοι κόσμοι κυριολεκτικά
- Αδιανόητα βίντεο, μεταφέρεσαι σε αυτό που βλέπεις
- Όλα ασύρματα
- Απίστευτη η αίσθηση των χειριστηρίων, ειδικά όταν "βλέπεις" να κρατάς ρακέτα, όπλο, ραβδί κλπ
- Πολλά ακόμα τα οποία δεν πρόλαβα να ανακαλύψω

Στα -:
- Διάρκεια μπαταρίας (οκ, δε με ενοχλεί όμως)
- Περίμενα καλύτερη ανάλυση στα γραφικά και στα βίντεο. Καταλαβαίνω όμως ότι οι τωρινές συνδέσεις δε θα μπορούσαν να υποστηρίξουν τέτοια ποσότητα δεδομένων. Και να σκεφτείς, η γραμμή μου είναι 100άρα.
- Το βασικότερο για μένα, όταν πήγα να παίξω παιχνίδι με κίνηση (π.χ. το REC), πολύ γρήγορα ένιωσα ίλιγγο, ζαλάδα κτλ. Ελπίζω να είναι κάτι που συνηθίζεται με τον καιρό, ειδάλλως θα χάσω ένα μεγάλο μέρος της εμπειρίας.
- Δε στέκεται καλά στο κεφάλι μου το headset, ώστε να έχω καλή εστίαση. Δοκίμασα και τις 3 θέσεις των οθονών, αλλά δεν είδα μεγάλη βελτίωση. Φαντάζομαι λύνεται με διάφορα accessories στο Internet.

Εν ολίγοις, τα όσα αρνητικά, δεν είναι ικανά να χαλάσουν τη συνολική εντύπωση. Μετράω τις ώρες να κοιμηθούν τα παιδιά, για να το ξαναπιάσω στα χέρια μου. :opaokara:
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 14 Απρ 2021, 14:56

Εγώ παίζω με τους φακούς στη μεσσαία ρύθμιση. Το ίδιο και όσοι φίλοι μου το δοκίμασαν. Αυτό που παίζει ρόλο είναι το πόσο πάνω ή κάτω στο μέτωπο το έχεις, και πόσο σφιχτά. Πολλές φορές αν δεν το ταιριάξεις καλά εξ' αρχής έχεις θέμα μετά. Αν βρεις τη σωστή θέση από την ώρα που είσαι στο μενού, τέτοια ώστε τα γράμματα να τα βλέπεις καθαρά, μετά το σφίγγεις από πίσω όσο πάει και μένει εκεί που πρέπει. Έχουν και official straps που βελτιώνουν το experience αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

Προσωπικά ίλιγγο δεν έχω νιώσει καθόλου στα παιχνίδια που παίζω, μόνο σε κακογυρισμένα βίντεο. Ίσως να παίζει από άνθρωπο σε άνθρωπο και φυσικά ίσως είναι και θέμα συνήθειας.

Η μπαταρία να σου πω δεν με ενόχλησε μέχρι τώρα γιατί ποτέ δεν παίζω πάνω από 2 ώρες συνεχόμενα, αλλά σου έχω τρικ. Αν έχεις ένα καλό powerbank, ιδανικά κάτι που να βγάζει type c θύρα με fast charging, βάλτο στην τσέπη σου και πέρνα το καλώδιο μέσα από τη μπλούζα σου πάνω στο headset. Και παίζει για όσες ώρες θες. :mrgreen:

Η ανάλυση, οκ δεν είναι ανάλυση υπολογιστή και είναι και εν μέρη λογικό. Τεχνολογικά, αν θα ήθελες καλύτερη ανάλυση θα ήθελες καλύτερες οθόνες και καλύτερο επεξεργαστή. Αυτά αυτόματα θα απαιτούσαν διπλάσια μπαταρία κάτι που θα σήμαινε συν 50% στο βάρος του headest που θα το έκανε ανυπόφορο. Τιμολογικά πάλι, θα έφευγε το κόστος τουλάχιστον 200 ευρώ πάνω και θα σταματούσε να είναι το "προσιτό" γκάτζετ που είναι τώρα. Ίσως να μπορούσαν να προσφέρουν κάτι τέτοιο στην ενσύρματη σύνδεση με PC αλλά αυτό απαιτεί επένδυση > 1500 ευρώ σε gaming PC.

Όπως και να έχει άκουσα ότι ετοιμάζεται firmware update που θα αφήνει τις εφαρμογές να παίζουν μέχρι και σε 120Hz κάτι που αν γίνει θα βελτιώσει πολύ το experience (με κόστος φυσικά τη διάρκεια μπαταρίας).

Χαίρομαι που σ' άρεσε και δεν με βρίζεις που σε παρέσυρα. :D
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Τετ 14 Απρ 2021, 15:10

Χαχα! Πλάκα κάνεις; Σ'ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια!

Από όσα ανέφερα παραπάνω, το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ο ίλιγγος, όλα τα υπόλοιπα λύνονται/αντιμετωπίζονται. Ακόμα να φανταστείς δε μου έφυγε τελείως. Ίσως φταίει το ότι κοιμήθηκα και λίγες ώρες :lol: :lol: :lol:

Gika, ποιο είναι το username σου, να σε προσθέσω αν θες;
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 14 Απρ 2021, 15:30

Οκ, μου ήρθε.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 21 Απρ 2021, 00:30

Μου έβγαλε ειδοποίηση το Oculus οτι την Πέμπτη το πρωί θα δείξει live stream την αποστολή της NASA με την Space X για τον διαστημικό σταθμό. Lift off στις 7:11 BST. Έχω τόση απορία να δω πως θα είναι αυτή η εμπειρία σε VR που λέω να βαλω ξυπνητηρι 3 ώρες νωρίτερα από ότι συνήθως. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 21 Απρ 2021, 09:40

Καλημέρα. Λόγω επαγγέλματος, έχω τρία χρόνια που ασχολούμαι με AR και έχω μελετήσει και χρησιμοποιήσει γυαλιά όπως τα Vuzix M400, Realware HMT-1 και τα Hololens της Microsoft. Με VR δεν έχω ασχοληθεί. Σε όλα τα παραπάνω είχα θέμα με τα γυαλιά μου ως πρεσβύωπας και γενικά κουραζόμουν/ζαλιζόμουν εύκολα.
Η ερώτηση μου είναι πως αντιμετωπίζει το συγκεριμένο θέμα το Quest;
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό don PAOK » Τετ 21 Απρ 2021, 10:58

gika έγραψε:Μου έβγαλε ειδοποίηση το Oculus οτι την Πέμπτη το πρωί θα δείξει live stream την αποστολή της NASA με την Space X για τον διαστημικό σταθμό. Lift off στις 7:11 BST. Έχω τόση απορία να δω πως θα είναι αυτή η εμπειρία σε VR που λέω να βαλω ξυπνητηρι 3 ώρες νωρίτερα από ότι συνήθως. :mrgreen:


Πιστευω θα ειναι ΑΚΡΑΙΟ! Μην το χασεις να μας πεις εμπειρια πλζ
Άβαταρ μέλους
don PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Παρ 29 Μάιος 2009, 22:16

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τετ 21 Απρ 2021, 11:00

Καλημέρες!
Επειδή δεν βρίσκω το ανάλογο topic.
Για paid-VPN τι προτείνετε?
Μου έχουν πει το express vpn και το PIA vpn...
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό poutsos » Τετ 21 Απρ 2021, 11:41

cellophan έγραψε:Η ερώτηση μου είναι πως αντιμετωπίζει το συγκεριμένο θέμα το Quest;

Στα VR γυαλιά, παίζει ρόλο στα πόσα "μέτρα" είναι η εστίαση. Στo Quest 2 είναι στα 2 μέτρα νομίζω, οπότε δεν θα εχεις πρόβλημα. Εγώ όσο έχω δοκιμάσει του γιού μου δεν έχω δηλαδή, ούτε η γυναίκα μου :)
poutsos
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 15 Οκτ 2020, 23:55

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό kounavi » Τετ 21 Απρ 2021, 12:41

GiorgosAtha έγραψε:Καλημέρες!
Επειδή δεν βρίσκω το ανάλογο topic.
Για paid-VPN τι προτείνετε?
Μου έχουν πει το express vpn και το PIA vpn...
Μακριά από PIA έχει εξαγοραστεί και πλέον κρατάνε logs που δυνητικά μπορεί να μοιραστούν.

Προτείνω είτε nordvpn είτε proton (που έχει και καλό encypted email service).

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kounavi
 
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 13:59

Re: Games PC Internet Cheats & μπιμπλίκια!

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 21 Απρ 2021, 13:32

cellophan έγραψε:Καλημέρα. Λόγω επαγγέλματος, έχω τρία χρόνια που ασχολούμαι με AR και έχω μελετήσει και χρησιμοποιήσει γυαλιά όπως τα Vuzix M400, Realware HMT-1 και τα Hololens της Microsoft. Με VR δεν έχω ασχοληθεί. Σε όλα τα παραπάνω είχα θέμα με τα γυαλιά μου ως πρεσβύωπας και γενικά κουραζόμουν/ζαλιζόμουν εύκολα.
Η ερώτηση μου είναι πως αντιμετωπίζει το συγκεριμένο θέμα το Quest;


Πρώτον έχει ένα εξαρτηματάκι στο κουτί που σου κάνει περισσότερο χώρο στο κράνος ώστε να μπορείς να το φορέσεις φορώντας γυαλιά. Πέραν τούτου, υπάρχουν και ειδικοί φακοί που μπορείς να ενσωματώσεις στο κράνος και οι οποίοι θα έχουν τους βαθμούς σου.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο pc games

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης