Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Κυρ 05 Ιαν 2020, 22:23

Καλά αυτή η οικογένεια Νικολαΐδη δεν έλεγε να καταλάβει τη σοβαρότητα της κατάστασης και να φύγει. Τους προειδοποίησαν μια, τους προειδοποίησαν δύο... τίποτα. Και η άλλη η Ιφιγένεια ξεροκέφαλη τελείως...
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Ιαν 2020, 02:26

Ρε Μίλτο...

Ρε Μίλτο...

ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑΣ Η ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ!!!! Σπουδές και αρχίδια, μυαλό δεν έβαλε!

Και πας και την παίρνεις στο κατόπι...να πάτε να κρεμαστείτε μαζί και να λέμε "τι ρομαντικό";;;;

Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ άνθρωπος με μυαλό ΚΑΙ ελληνικό επίθετο, είναι ο Ζαχαριάδης (Ζαχάρωφ)... Όλοι οι άλλοι Έλληνες, για το ανάθεμα. Η Ιφιγένεια σημαιοφόρος της βλακείας, από κοντά και ο μπαμπάς της.

Είδα και το trailer... ε ρε φίλε, τα ήθελε ο κώλος της. Να τη λυπηθώ; Της τα έλεγε ο Ζαχάρωφ, αυτή πήγε να πάρει την Πόλη.

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46418
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Ιαν 2020, 03:23

Ιφιγάνοια. Της βρήκα το όνομα που της ταιριάζει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46418
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τρί 07 Ιαν 2020, 12:52

Καλά και η Ιφιγένεια και ο Πατέρας της έχουν άγνοια ενώ τους το λενε ξεκάθαρα τι άλλο να κάνει ο Κερέμ για να σου πει φύγε. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά το ότι Γερμαναρας σκέφτηκε όλο αυτό με τους διωγμούς δείχνει πόσο νοπανα ειναι μια ζωη. 2 παγκόσμιους πολέμους και πάλι το πάνω χέρι έχουν ενώ θα έπρεπε να μην υπάρχουν σαν κράτος μετά από αυτά που έχουν κάνει. Δώστε τους ελπίδα και σιγά σιγά ξεπαστρεψτε τους εγώ το ίδιο βλέπω λίγο πολύ να γίνεται και σήμερα με άλλες μεθόδους

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 07 Ιαν 2020, 14:39

Argaliad έγραψε:Καλά και η Ιφιγένεια και ο Πατέρας της έχουν άγνοια ενώ τους το λενε ξεκάθαρα τι άλλο να κάνει ο Κερέμ για να σου πει φύγε. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά το ότι Γερμαναρας σκέφτηκε όλο αυτό με τους διωγμούς δείχνει πόσο νοπανα ειναι μια ζωη. 2 παγκόσμιους πολέμους και πάλι το πάνω χέρι έχουν ενώ θα έπρεπε να μην υπάρχουν σαν κράτος μετά από αυτά που έχουν κάνει. Δώστε τους ελπίδα και σιγά σιγά ξεπαστρεψτε τους εγώ το ίδιο βλέπω λίγο πολύ να γίνεται και σήμερα με άλλες μεθόδους

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Λευκός θάνατος λέγεται...
Φυσικά και ισχύει, χιλιάδες χάθηκαν στις πορείες θανάτου.
Μάνες σκότωναν τα παιδιά τους, πριν ψυχοραγησουν

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 07 Ιαν 2020, 14:52

Πάντα σε κάθε καταστροφή θα κρύβεται ένα αρρωστημένο μυαλό γερμανικής προέλευσης..... Δεν είναι ρατσιστικό γιατί η Γερμανία έχει βγάλει σπουδαίους ανθρώπους αλλά και τα ποιο βρώμικα μυαλά....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Ιαν 2020, 23:03

Άντε ώρα για Ποτάμι... 8-) (<- 3d γυαλιά)



Ιβάν, κανόνισε... ΠΑΟΚ 19:30 και Ποτάμι 21:00;; Βάλε το Ποτάμι πιο αργά ρε γαμώτο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46418
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 12 Ιαν 2020, 23:03

Αύριο τώρα έχει αμερικανικό ποδόσφαιρο

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:31




Χάσαμε πόσα λεπτά με ανούσια μεγάλες σκηνές...
Και φυσικά, χάσαμε πόση ώρα να βλέπουμε το βλαμμένο να αντιστέκεται και να λέει ότι θα φύγει, ενώ όλη η τουρκιά θέλει το κεφάλι της.
Ε άσ'τηνα ρε Αλί να φύγει μπας και ανεβεί ο μέσος όρος IQ της σειράς!

Πάλι είχαμε κενάκια πάντως... πχ ότι ο Ονούρ Ασλάν (ο τουρκαλάς που ήθελε να βιάσει την Ιφιγάνοια) είπε "το βράδυ θα της δείξω" και τελικά δεν πήγε καν..

Ο γιατρός πάλι τα ίδια... "Αχ τι δύσκολα μας τα φέρνει ο θεός"... Δεν σε μπορώ άλλο, γιατρέ! Δεν είπαμε να πάρεις τα όπλα να κάμεις επανάσταση, αλλά ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΦΕΛΕΙΑ!

Βασίλης Ζαχαριάδης (Μπαζίλ Ζαχάρωφ) MVP από το πρώτο επεισόδιο. Τον πάω με χίλια εις την χιλιοστή.



Στο επόμενο επεισόδιο θα δούμε το βλαμμένο, ντυμένη μουσουλμάνα, να αγοράζει κανένα ψωμί πχ και να λέει "Ο Θεός να μας έχει καλά!"...αν είχε κινητό, θα είχε ήχο κλήσης τον εθνικό ύμνο της Ελλάδας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46418
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:11

Μπαρκαρούτσος έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ
ΤΟΥ OSMAN TOPAL Η ΜΑΝΑ!
Ο οσμαν τοπαλ τι ειναι?σεντερ μπακ της μπακασεχιρ?

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:12

ace.79.gr έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ
ΤΟΥ OSMAN TOPAL Η ΜΑΝΑ!
Ο οσμαν τοπαλ τι ειναι?σεντερ μπακ της μπακασεχιρ?

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ούτε για πλάκα τέτοια...

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:15

Υπηρχε στα αληθεια αυτος?αν ναι ακυρο το τρολαρισμα

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:19

Η Ιφιγένεια ξάδερφε του Μπάρκα δεν είναι βλαμμένη.
Είναι ένα κορίτσι της εποχής, που έχει τις ανέσεις του, ζει καλά στο σπίτι του, ερωτεύεται έναν, με τον οποίο έχει αρραβωνιαστεί από μικρή για να μην τουρκεψει κλπ κλπ...

Όντως θα ντυθεί μουσουλμάνα και από δω και πέρα θα αλλάξει εντελώς η ζωή της... Και θα αποτελέσει ένα μεγάλο κομμάτι της σειράς το από δω και πέρα της Ιφιγένειας

Όσον αφορά τους δικούς της, δεν έφτανε το μυαλό τους, ότι θα άλλαζαν τόσο ραγδαία τα πράγματα. Στην Πόλη οι Έλληνες άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι κάτι γίνεται, όταν δημιουργήθηκαν τα στρατόπεδα συγκέντρωσης των προσφύγων, σαν αυτά που μετά έκανε ο Χίτλερ.

Κρατάτε κάποια στοιχεία, από μεθόδους εξόντωσης ανθρώπινης ζωής, που δείχνει και θα δείξει από εδώ και πέρα.
Ο κεμαλισμος, είναι ο γνήσιος και αυθεντικός πρόγονος του ναζισμού.

Και για να έρθουμε στο σήμερα, διαβάστε στις ειδήσεις τί ζήτησαν μέσα στο Σαββατοκύριακο το κόμμα του Κεμάλ από τον Ερντογάν...

Υγ για όποιον δε γνωρίζει, ο Τοπάλ όσμαν, ήταν ένας βαρκάρης από την κερασουντα, που έκανε πολλά εγκλήματα εναντίον των Ρωμιών, σε σημείο που στο τέλος, τον σκότωσαν οι ίδιοι οι Τούρκοι... Βασικός συνεργάτης του Κεμάλ που τον αποκήρυξε, όταν...η δουλειά είχε τελειώσει.

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:24

Το χθεσινό επεισόδιο το έχασα λόγω του αγώνα. Η γυναίκα μου που είναι Πόντια και τα παρακολουθεί όλα, με είπε πως ήταν πολύ "ψυχοπλακωτικό", αλλά με έντονες συγκινήσεις. Θα το έχει σε επανάληψη την Παρασκευή;
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 13 Ιαν 2020, 16:24

Γερασίμου έγραψε:Το χθεσινό επεισόδιο το έχασα λόγω του αγώνα. Η γυναίκα μου που είναι Πόντια και τα παρακολουθεί όλα, με είπε πως ήταν πολύ "ψυχοπλακωτικό", αλλά με έντονες συγκινήσεις. Θα το έχει σε επανάληψη την Παρασκευή;
YouTube φίλε

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες