Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 00:09

Καλά, έγινε αυτό που έγινε με τον Ανέστη (δεν spoilάρω, μπορεί κάποιος να μην είδε ακόμα) και δεν υπήρξε συνέχεια;;;; Δεν έγινε τίποτα;! Δεν το πιστεύω! Συμβαίνει αυτό και αλλαγή πλάνου στο πανέμορφο Παρίσι και ο Μίλτος μες στο χαμόγελο... Anticlimactic as fuck.

Στον γάμο πάντως παρακολουθούσα με κομμένη την ανάσα τον χορό... Μέχρι που άρχισαν το μπίρι μπίρι, η Ιφιγένεια σηκώθηκε όρθια, ό,τι να 'ναι!!!! Έτσι γινόταν όταν δύο άντρες χόρευαν Μαχαίρια;;;;

Γενικά περίμενα πολλά περισσότερα από το επεισόδιο και απογοητεύτηκα.


Εκεί ρε Θέμη που τ'άλλο το μουνόπανο έρχεται στη πόρτα σου γεμάτο θράσος...ε κάρφωσέ το το μαχαίρι μες στο μάτι!!

Ο γιατρός ατάραχος...στον κόσμο του. 9 επεισόδια του πήρε να πει "κανείνας εμούν 'κί πορεί να ησυχάζ'"...άσε, τώρα μας πήρανε χαμπάρι.






Μεγάλες εξελίξεις, κάθε επεισόδιο όλο και πιο έντονο!


OSMAN ΜΠΙΝΕ ΣΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ! ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΜΟ, ΤΑΝΑΣΠΟΥ ΓΙΕ!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 09:58

Να πούμε ένα μπράβο στον Μίλτο που αποφάσισε να πάει να πολεμήσει!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 11:57

Σπαρακτικό επεισόδιο, κυρίως γιατί ο μόλις εκπληρωμένος έρωτας βρίσκεται μετέωρος μπροστά στην απόφαση του Μίλτου να παει πολεμήσει αντί να πάει στη Ρωσία, τον Οκτώβριο του 2012(edit: 1912). Ακραία η σκηνη με το κόψιμο της γλώσσας αλλά πολύ δυνατή.

Θαρρώ, ότι μπαίνουμε στα επόμενα επεισόδια, στην κύρια πλοκή του έργου και στην κορύφωση του δράματος του Ελληνισμού της Ανατολίας και του Πόντου.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Τελευταία επεξεργασία από V-olakiotis και Δευτ 25 Νοέμ 2019, 13:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:08

Που πολέμησε ο Μίλτος των Οκτώβρη του 2012; :lol:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:09

Μαζί με τις "Άγριες μέλισσες", η καλύτερη και πλέον ποιοτική σειρά στο σκοτάδι της Ελληνικής TV. Επιτέλους, να βλέπουμε και κάτι που να αφορά στην αιματοβαμμένη Ιστορία μας, στην εξέλιξη του κινήματος των νεότουρκων και στη σφαγή των Ποντίων. Πολύ καλή ηθοποιία από τους περισσότερους. Μπράβο.
Την επόμενη Κυριακή θα χάσουμε το μεγαλύτερο μέρος του επεισοδίου που θα προβληθεί, αλλά ας μου το διηγηθεί η γυναίκα μου και ας το βάλει σε επανάληψη άλλη μέρα. Όχι μόνον επαναλήψεις της σειράς "Ου φονεύσεις" και λόγω αυτών μεταφέρει ο διευθυντής προγράμματος την αθλητική εκπομπή της Κυριακής σε πολύ δύσκολη ώρα, 11μμ, η Δευτέρα είναι εργάσιμη και θα χάνει σε τηλεθέαση.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4961
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:21

Προσπαθησε να δειξει την αντιθεση της καλοπερασης στο Παρισι με τη φρικη στην Τουρκια σε ολο το επεισοδιο. Το καταφερε πιστευω 100% στη σκηνη που κρατησε σαν μπακγκραουντ την μουσικη απο τον χορο στο Παρισι ενω εδειχνε τους δυο κατσαπλιαδες που πηγαν νυχτιάτικα να πουλησουν προστασια. Δεν το καταφερε με την συνεχη και αποτομη εναλλαγη πλανων σε αλλα σημεια. Δεν ξερω αν κανει το μονταζ ο ιδιος ο Μανουσακης, αλλα ειναι ισως το μονο μερος της σειρας που πασχει εντονα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:30

V-olakiotis έγραψε:Σπαρακτικό επεισόδιο, κυρίως γιατί ο μόλις εκπληρωμένος έρωτας βρίσκεται μετέωρος μπροστά στην απόφαση του Μίλτου να παει πολεμήσει αντί να πάει στη Ρωσία, τον Οκτώβριο του 2012. Ακραία η σκηνη με το κόψιμο της γλώσσας αλλά πολύ δυνατή.

Θαρρώ, ότι μπαίνουμε στα επόμενα επεισόδια, στην κύρια πλοκή του έργου και στην κορύφωση του δράματος του Ελληνισμού της Ανατολίας και του Πόντου.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Και όμως στην πραγματικότητα το σιχαμα ο τοπαλ οσμαν έκανε πολύ χειρότερα..... Έφτασε να νοιώσει απειλή από αυτόν ο Κεμάλ και μετά τον κρέμασε στην άγκυρα...... Αφού πρώτα τον χρησιμοποίησε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 12:41

Ας με πουν κάποιοι γνώστες... Υπήρχε στους γάμους τέτοια ασέβεια στους χορευτές;; Να χορεύουν Μαχαίρια και οι άλλοι να συζητάνε και μάλιστα να σηκώνεται γυναίκα όρθια;;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 13:36

seaman έγραψε:Που πολέμησε ο Μίλτος των Οκτώβρη του 2012; :lol:
Συρία; :Ρ



ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 13:43

eorptol1 έγραψε:
V-olakiotis έγραψε:Σπαρακτικό επεισόδιο, κυρίως γιατί ο μόλις εκπληρωμένος έρωτας βρίσκεται μετέωρος μπροστά στην απόφαση του Μίλτου να παει πολεμήσει αντί να πάει στη Ρωσία, τον Οκτώβριο του 2012. Ακραία η σκηνη με το κόψιμο της γλώσσας αλλά πολύ δυνατή.

Θαρρώ, ότι μπαίνουμε στα επόμενα επεισόδια, στην κύρια πλοκή του έργου και στην κορύφωση του δράματος του Ελληνισμού της Ανατολίας και του Πόντου.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Και όμως στην πραγματικότητα το σιχαμα ο τοπαλ οσμαν έκανε πολύ χειρότερα..... Έφτασε να νοιώσει απειλή από αυτόν ο Κεμάλ και μετά τον κρέμασε στην άγκυρα...... Αφού πρώτα τον χρησιμοποίησε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν αντιλέγω eorptol, τηλεοπτικά το θεωρώ ακραίο, όχι ως δείγμα της βαρβαρότητας των κεμαλιστών.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 25 Νοέμ 2019, 13:49

Το τι κανανε στις γυναίκες σε μικρά παιδιά θα ανατρίχιασεις αν τα ακούσεις.... Τα βράχια από τα παραλια της Τραπεζούντας στάζουν αίμα ακόμη, γυναικών και μικρών παιδιών κυριολεκτικά τα τσάκισαν στα βράχια..... Απιστευτες βαρβαρότητες..... Το τέλος της ανταλλαγής και γενοκτονίας στα ορφανοτροφεια είχε 100.000 παιδιά αλλά τα πείρανε αμερικανικές οικογένειες, αλλά τα υιοθετησαν τουρκικές οικογένειες..... 100.000 ορφανά ποντιακια...... Τα λέω γιατί ειναι ένα παρεπόμενο της γενοκτονίας, και καλό είναι να μην τα ξεχνάμε ποτέ....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Νοέμ 2019, 19:02

Αποκλειστικά πλάνα από το επόμενο επεισόδιο, πριν πάει ο Μίλτος στο μέτωπο...


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Παρ 29 Νοέμ 2019, 19:55

Επανάληψη του επεισοδίου της Κυριακής 1/12 κάποιο άλλο βράδυ, γιατί θα χάσουμε τα τρία τέταρτα από αυτό.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4961
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Νοέμ 2019, 20:26

Συνήθως το δείχνει σε επανάληψη την Παρασκευή...
Ή, πιθανότερα, κάθε δύο Παρασκευές διπλό επεισόδιο...
Απόψε, πάντως, δεν το έχει....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Το Κόκκινο Ποτάμι (Σειρά Open TV)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Νοέμ 2019, 08:30

Με κόβω με το γαύρος - ΠΑΟΚ στο ένα ακουστικό και Κόκκινο Ποτάμι στη TV... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινηματογράφος-βίντεος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες