PAOKheads&Metalheads

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τετ 17 Φεβ 2021, 19:01

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό dragon » Τετ 17 Φεβ 2021, 20:36

Lacedaemonian έγραψε:Και ΝΑΙ
Ορισμενοους δισκους Spitfire του παραχωρω :shock:

Μιάς κ είχα ανεβάσει spitfire 2 σελίδες πριν θα ζητήσω να επωφεληθω αν ισχύει η προσφορά. Δεν έχω μεγαλη δισκοθηκη ( η γενιά μου 1981 γεν. Κ λόγω επαρχίας δεν προλαβε την μεγάλη εποχή του βυνιλιου ) μόνο κασέτες κ CDs. Τα τελευταία χρόνια προσπαθω να δημιουργήσω δισκοθηκη βυνιλιων. Αν έχεις χρόνια το μαγαζί στα Εξάρχεια σιγουρα έχω μπει απο 2000 -2010 που εκεί ζουσα. Στην αρχή διονυσο, Τέξας, underground, mo better, next..

Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό TouFiou-4- » Τετ 17 Φεβ 2021, 22:25


Ειδα το post των spitfire και την συζητηση και θυμηθηκα τους αγαπημενους μου εγχωριους thrashers.
:evil: :pano: :twisted:
Ο Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΜΑ ΚΙ ΟΧΙ ΣΥΜΜΟΡΙΑ...
Άβαταρ μέλους
TouFiou-4-
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιαν 2021, 01:51

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 13:43

dragon έγραψε:
Lacedaemonian έγραψε:Και ΝΑΙ
Ορισμενοους δισκους Spitfire του παραχωρω :shock:

Μιάς κ είχα ανεβάσει spitfire 2 σελίδες πριν θα ζητήσω να επωφεληθω αν ισχύει η προσφορά. Δεν έχω μεγαλη δισκοθηκη ( η γενιά μου 1981 γεν. Κ λόγω επαρχίας δεν προλαβε την μεγάλη εποχή του βυνιλιου ) μόνο κασέτες κ CDs. Τα τελευταία χρόνια προσπαθω να δημιουργήσω δισκοθηκη βυνιλιων. Αν έχεις χρόνια το μαγαζί στα Εξάρχεια σιγουρα έχω μπει απο 2000 -2010 που εκεί ζουσα. Στην αρχή διονυσο, Τέξας, underground, mo better, next..



Ναι μπορω να τον παραχωρησω δωρεαν αρκει να βαλεις τουλαχιστον 10-20 ευρω στην ΑΜΚ της ΚΑΕ....

Ειναι πολυς καιρος τωρα που τριγυρναει μια τρελλη ιδεα στο μυαλο μου κ σκεφτομαι να δωρισω καποια πραγματα για να οργανωθει μια "δημοπρασια" που θα δωσει εσοδα στο μπασκετ.....Ενδεικτικα αναφερω τη 2πλη δερματοδεμενη συλλογη "Η Ιστορια του ΠΑΟΚ" απ τις Εκδοσεις Αλεξανδρακη(μαζι με το extra ενθετο "ΠΑΟΚ Κυπελλουχος 2000--01"...) και το 33 1/3 "ΠΑΟΚ -ο υμνος μου" της Super Melophone απ την Poly Gram μαζι με αρκετα αλλα "ΠΑΟΚ" βυνιλια που εχω μαζεψει.... Δυσκολο βεβαια να οργανωθει-ειδικα οταν μενεις Σπαρτη/Μανη- αλλα οταν υπαρχει θεληση ολα γινονται :nairepaok: (Ακουει κανεις?????????)



ΥΓ Συγχωρεσε με αλλα δεν θα πω ονομα μαγαζιου.Δεν ειναι πρεπον....Εξαλλου το μονο που δεν πουλαω ειναι Metal(κ μερικα απο κλασσικη μουσικη).Αυτα τα κραταω για μενα...... :mrgreen: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 18 Φεβ 2021, 13:58

Εντάξει αδερφέ, δε χρειάζεται, έτσι κι αλλιώς, κι εγώ μόνο metal βινύλια αγοράζω.

Πάμε παρακάτω. Εκτός από "χατζημεταλλάς" που λατρεύει τα 80's, είμαι επίσης και "πρωτοδισκάκιας".

Οπότε το παρακάτω track (Alone in the dark) είναι από το πρώτο άλμπουμ των Testament με τίτλο "The Legacy" (1987).

Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 14:09

Ρε Bersekeros εισαι μεγαλος κατσιμαντής που λαιαμαι κ εδω κατω :D :D :D


Για σενα ρεεεεεε

Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 18 Φεβ 2021, 14:22

Ευχαριστώ για το Proto Metal τραγούδι.

Τι σημαίνει κατσιμαντής που λέτε εκεί κάτω; :D

Το έψαξα και βρήκα μια οικογένεια που είχε τον 19ο αιώνα εργοστάσιο / χρωματουργείο και έβγαζε και σκάγια για όπλα κλπ!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 14:24

Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό dragon » Πέμ 18 Φεβ 2021, 14:25

Τους πρωτοακουσα πριν 20+ χρόνια και έγινε από η αγαπημένη μου μπάντα απο την νέα γενιά κ με μύησε στο μετάλ από τις σκανδιναβικές χώρες. Ένα από τα πρωτα που άκουσα ήταν αυτό




Υ. Γ. Λακεδαιμονιε μπορείς να δώσεις το e mail σου;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 14:38

Οταν με το καλο τελειωσει ο κορωνοιος κ κατεβεις κατα κατω να τα πουμε απο κοντα(η προσκληση υπαρχει...) θα το μαθεις :D :mrgreen: ;) :nairepaok: Δεν ειναι κατι "κακο" παντως...
ΥΓ Αναστηθηκε ρεεε το topic ;)
ΥΓ 2 Ομορφη η δημοσιευση για τα πλοια.....................................................
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 16:11

Παντως αυτη την ιδεα με "δημοπρασια" δεν θα μου τη βγαλετε απ το μυαλο κ καποτε θα καταφερω να το κανω :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 16:25

Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 16:45





Ενταξει :D πρεπει να το εχετε καταλαβαει οτι τους εχω με-γα-λη αδυναμια(κ γνωριζομασταν κ προσωπικα)..... :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από Lacedaemonian και Πέμ 18 Φεβ 2021, 16:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 18 Φεβ 2021, 16:48

Πολύ μεγάλη η έκσταση εκείνης της ημέρας που είδα πρώτη φορά και σε μεγάλη ηλικία, τους Warlord live.

Σε αυτό το σημείο να αναφέρω για τους νεότερους που πιθανώς διαβάζουν το topic, ότι τους Warlord, τους έκανε γνωστούς στην Ελλάδα ο Χάρης"Warlord" Πρασούλας, που είχε μία στήλη στο Metal Hammer εκείνης της μακρινής εποχής.

Τιμή και Δόξα στον "Sun Knight" !

Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: PAOKheads&Metalheads

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Πέμ 18 Φεβ 2021, 17:25

Θα μου επιτερεψεις να πω οτι οτι πριν το Metal Hammer κυκλοφορουσε ηδη -στην Ελλαδα φυσικα- το Heavy metal κ μετα "ενωθηκαν"........
Απιστευτες στηλες ηταν το "forgotten jewels" ,οι κριτικες δισκων του-αγαπημενου μου- "The Lord" (να σαι καλα εκει που εισαι τωρα ρε φιλε κ ευχαριστω για τα "μαυρα Catain Morgan με χυμο ανανα" μαζι με την ΑΝΝΑ ΣΟΥ που ηξερε περισσοτερα απ ολους μας στο Heavy Metal)κ φυσικα η στηλη του κολλητου μου Ανδρεα Βενερη για το Thrash στην οποια ειχα την τιμη να γραφω κ εγω
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες