Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα που αφορούν την ομάδα νέων...

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 27 Αύγ 2020, 20:03

Συμπαθητικός παίκτης ο Βασίλης, μου θύμιζε λίγο τον Βρύζα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 05 Σεπ 2020, 08:49

Απόσπασμα από συνέντευξη Μαλεζά για το ότι θέλει να δοκιμάσει στην προπονητική. Μακάρι να μπορούσε να είναι περίπτωση διάδοχης κατάσταση μετά από Ιβιτς, Πάμπλο με βάση και το πετυχημένο μοντέλο Αρνεσεν που ακολουθήθηκε με τον Πάμπλο (βοηθός στην Κ17, προπονητής Κ17, προπονητής Κ19) .

Για το μέλλον του και αν ακολουθήσει καριέρα προπονητή:

«Θέλω να μπω στις σχολές προπονητικής της ΕΠΟ για να δω αν μου αρέσει. Νομίζω μου αρέσει, αλλά θα ήθελα να το διαπιστώσω».

Για την προοπτική να αναλάβει πόστο στον ΠΑΟΚ:

«Ποτέ δεν πρέπει να είσαι απόλυτος στη ζωή σου και να κλείνεις πόρτες. Αλλά είναι μία θέση αυτή του γενικού αρχηγού που δεν μου αρέσει. Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω τι μου αρέσει. Θα κάνω τα μαθήματα προπονητικής και θα δούμε».

Για τους νεαρούς του ΠΑΟΚ:

«Πέρσι τους είχα δει με την Τότεναμ, με την Κ19, και δείχνουν να στέκονται πολύ καλά. Έπαιζαν, τότε, με δέκα παίκτες και κάποιοι, όπως ο Μιχαηλίδης, με εντυπωσίασαν. Υπήρχαν κάποιοι που έλεγα πότε θα τους απορροφήσει η πρώτη ομάδα. Νομίζω ότι έκαναν τη καλύτερη επιλογή που τους έβαλαν και όντως στέκονται καλά. Να μας γίνει μάθημα σε όλους ότι τα παιδιά της ακαδημίας μπορεί να είναι οι καλύτεροι παίκτες της ομάδας».
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 10 Οκτ 2020, 17:33

Σημερινή ανακοίνωση των Τρικάλων ομάδα της SL2 :

Η ΠΑΕ ΑΟ Τρίκαλα ανακοινώνει την απόκτηση του 21χρονου (9/9/1999) Καμερουνέζου αμυντικού, Κωνσταντίνου Φουτσίνι ο οποίος πέρυσι ανήκε στο δυναμικό του Ολυμπιακού Βόλου ενώ ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στον ΠΑΟΚ.
Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και του ευχόμαστε επιτυχίες.
http://www.a-sports.gr/articles-256947/ ... 4HVmtAzZPY


Κάποιος δουλεύει κάποιον εκμεταλλευόμενος το όνομα της ομάδας μας; :twisted:
Υπήρξε παίκτης Φουτσίνι που να ήταν στο ρόστερ Κ15, 17, 19 της ομάδας μας, οι οποίες "ανδρώνουν" ποδοσφαιριστές; Τι παιχνίδι παίζεται;
Και μιλάμε για επαγγελματική ομάδα της SL2 και όχι ερασιτεχνική της Γ ή της ΕΠΣΜ !!
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 10 Οκτ 2020, 17:49

Τζέλα, λάθος είναι. Αρμάντο τον λένε και όταν επαιζε στον ΠΑΟΚ ήταν 8 χρόνων.
Ήταν ολοφάνερο πόσο νέος φαινοταν
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 10 Οκτ 2020, 17:56

Απιστευτο κι ομως Φουτσινικό
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 10 Οκτ 2020, 18:08

teod1980 έγραψε:Τζέλα, λάθος είναι. Αρμάντο τον λένε και όταν επαιζε στον ΠΑΟΚ ήταν 8 χρόνων.
Ήταν ολοφάνερο πόσο νέος φαινοταν


Η αλήθεια είναι πως είναι γιός του Αρμάντο.

Αλλά το παραπάνω είναι επίσημη ανακοίνωση επαγγελματικής ομάδας που δείχνει ότι έπαιξε στον ΠΑΟΚ σε επίπεδο που "ανδρώνονται" ποδοσφαιριστές δηλ. πρωταθλήματα υποδομής και όχι ενδεχόμενα σε παιδικά τμήματα αν πέρασε από αυτά !!!
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 10 Οκτ 2020, 21:35

Μα πάει να γίνει μεγάλο το ποσοστό ποδοσφαιριστών που προέρχεται από την ακαδημια., Δείγμα της καλής δουλειάς που γίνεται κ λογικά αποκτά σημασία να προέρχεσαι από εκεί και να το λες έστω και για λίγο αν βρέθηκες.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 11 Οκτ 2020, 14:32

https://www.paokmania.gr/stiles/mme/182 ... o-g-topiko

Ο ΠΑΟΚ δημιουργεί “ΠAOK B” - Ξεκινάει από Γ΄ τοπικό!

Από sfina.gr: Πριν από τρία χρόνια, όταν ο Νίκος Βεζυρτζής είχε μπει για ένα μικρό χρονικό διάστημα (αφιλοκερδώς) στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ, είχε παραστεί και σε συνεδριάσεις της Λίγκας, αλλά και της ΕΠΟ και είπε κάποια πράγματα που στη συνέχεια τα ακολούθησαν όλοι, περί δημιουργίας "Β΄ομάδων", με παίκτες που δεν θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στις ομάδες και θα αγωνίζονται σε ένα άλλο πρωτάθλημα, κάθε Δευτέρα ή Τετάρτη π.χ.

Πολύ σωστή πρόταση, η οποία όμως όπως φαίνεται, δεν είχε ανταπόκριση από άλλους για την υλοποίησή της. Τώρα όμως, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του SFINA.GR, έρχεται ο Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ και αποφασίζει μνα δημιουργήσει "ΠΑΟΚ Β"!

Έχει ενημερωθεί ήδη η ΕΠΣΜ και ο πρόεδρός της, Σάββας Δημητριάδης ότι στο πρωτάθλημα Γ΄κατηγορίας που αρχίζει, ο ΠΑΟΚ θα κατεβάσει ομάδα, αποτελούμενη από πιτσιρικάδες των Ακαδημιών του και αυτοί θα αγωνίζονται με ονομασία "Α.Σ. ΠΑΟΚ" στα πρωταθλήματα της Ένωσης.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του SFINA.GR αυτή η ομάδα δεν θα μπορεί να ανεβεί πάνω από την Α1 κατηγορία ΕΠΣΜ, ίσως και μέχρι τη Γ΄ εθνική, που είναι ερασιτεχνική κατηγορία, αλλά θα αποτελέσει ένα "φυτώριο" για τον σύλλογο! Μάλιστα, κάποιοι παίκτες από αυτή την Ακαδημία θα μπορούν να προωθούνται στην Ακαδημία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, εφόσον κρίνονται ικανοί να επανδρώσουν τις ομάδες Κ13 και πάνω.

Περισσότερα από βδομάδα...
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 16 Οκτ 2020, 12:06

Έγραψα σε άλλο τόπικ σήμερα αυτό:

Με Β ομάδες ακόμη και σε ερασιτεχνικό επίπεδο μπορείς να εξελίξεις φουρνιά παικτών που θα σου δώσει γρηγορότερα καλύτερους παίκτες. Φαντάσου π.χ. ακόμη και την Κ17 να παίζει στην Γ εθνική δίνοντας χώρο στις μικρότερες ηλικίες να ανέβουν στο πρωτάθλημα Κ17 της ΣΛ για να καλύψουν το κενό της. Κερδισμένοι όλοι με γρηγορότερη εξέλιξη και σίγουρα θα βγάλεις πολύ καλύτερους παίκτες σφυρηλατημένοι από μικροί απέναντι σε μεγαλύτερους. Και ας ξεκινήσουμε έστω από Γ, γιατί όχι, θα πάμε σταδιακά μέχρι την μικρότερη από την κατηγορία που παίζουμε όπως σε όλα τα πρωταθλήματα της Ευρώπης που υπάρχουν β ομάδες, αλλά να ξεκινήσουμε κάποια στιγμή γιατί όσα χρονια το συζητάμε θα είχαμε ανέβει ακόμη και αν είχαμε ιδρύσει ομάδα στην Δ ΕΠΣΜ για να παίζει η Κ8.


και διαβάζω με έκπληξη και χαρά το πρόγραμμα των Τμημάτων Υποδομής στην κεντρική:

Κ17

Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟΚ το Σάββατο 17.10 στις 16.00 στο γήπεδο Αγκαθιάς (φιλικό)

K16

ΠΑΟΚ – Λαμία τo Σάββατο 17.10 στις 14.00 στο Αθλητικό Κέντρο Λώλας (Super League K17)

Κ15

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης Κ17 το Σάββατο 17.10 στις 11.00 στο γήπεδο Ευκαρπίας (Πρωτάθλημα Κ17 ΕΠΣΜ)


Νίκη Αγκαθιάς ομάθα Γ Εθνικής που προτιμάται να παίξει η Κ17 μας έστω και σε φιλικό ενώ υπάρχει αγώνας πρωταθλήματος με την Κ17 της Λαμίας, με την Κ16 να αναπληρώνει το κενό της Κ17 απέναντι στην Κ17 της Λαμίας και την Κ15 να αναπληρώνει το κενό της Κ16 απέναντι στους Κ17 γενίτσαρους στο πρωτάθλημα Κ17 της ΕΠΣΜ. Ηλίου φαεινότερο πόσο αλυσιδωτά θα πηγαίνουν τα κέρδη από μια β ομάδα ακόμη και όταν μιλάμε για ερασιτεχνικό επίπεδο Γ εθνικής, φανταστείτε να ήταν και σε μεγαλύτερες κατηγορίες με την Κ19 να μετέχει σε αυτές και να συμπαρασύρει ηλιακιακά όλες τις από κάτω κατηγορίες παικτών μας!!!
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 16 Οκτ 2020, 13:04

Μακάρι να μην είναι μόνο για ένα Σ/Κ, και υποκλίνομαι αν υπάρχει πιο προχωρημένο σχέδιο. Βλέπω το πρόγραμμα Γ εθνικής και υπάρχουν κάθε φορά 5 ομάδες με ρεπό κάθε αγωνιστική, για την επόμενη π.χ. ρεπό έχουν : Αγροτικός Αστέρας, Μετέωρα, Αλμυρός Βόλου, Ατρόμητος Χιλιομοδίου, Παλληξουριακός.

Εστω και έτσι θα μπορούσε να είναι μια άτυπη συμμετοχή της Κ17 από τώρα στην φετινή Γ εθνική (ούτως η άλλως βαθμολογία δεν θα μας ενδιέφερε) με πολλαπλά οφέλη, και μακάρι μέσα από αυτό να καταλάβει και η επο πως θα μπορούσε να είχε ήδη τις δεύτερες ομάδες αντί των χαζών ρεπό στο πρόγραμμα της Γ εθνικής.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 16 Οκτ 2020, 13:17

Τοπικό βλέπω... Έχει να πέσει ξύλο... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47073
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 16 Οκτ 2020, 21:21

φοεβερή ιδέα να κάνουμε τα ρεπό των ομάδων.

Μπράβο τζελα που το ξετρύπωσες
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Παρ 16 Οκτ 2020, 23:01

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Τοπικό βλέπω... Έχει να πέσει ξύλο... :mrgreen:



Γούστα !
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 16 Οκτ 2020, 23:12

Θα έρχονται τα πιτσιρίκια καλοκαιρινή προετοιμασία και θα έχουν κορμιά σαν kick-boxers, γεμάτα μώλωπες... Και ύφος σαν βετεράνοι πολέμου, “έχουνε δει τα μάτια μου αρκετά για μία ζωή...” :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47073
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τμήματα Υποδομής & Ανάπτυξης ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Piero » Σάβ 17 Οκτ 2020, 06:47

Αυτό που φοβάμαι εγώ από τη γ , έχοντας μια μικρή εμπειρία στο ερασιτεχνικό ειδικά επαρχία πόσοι τσοπάνηδες υπάρχουν που βαρανε για την πλάκα τους. Και έχουν σπάσει πόδια σε πολλά άτομα που ξεκινούσαν την καριέρα τους. Μακάρι να μπούνε οι β στα εθνικά πρωταθλήματα, αλλά φοβάμαι αυτό που ανέφερα

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Piero
 
Δημοσιεύσεις: 1074
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 13:47
Τοποθεσία: Köln,NRW,DE (Κολωνία)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ομάδα Νέων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες