Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 26 Δεκ 2010, 22:32

Marshall
6
24%
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αποστολίδης
1
4%
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
10
40%
Παπαδόπουλος
5
20%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
1
4%
Gecevski
1
4%
Καλαμπάκας
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 25

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 22 Δεκ 2010, 14:06

Οι βολές του Λάζου είναι μπελάς και λουκούμι για την αντίπαλη ομάδα.
Είναι και ψυχολογικό το ζήτημα, το βλέπω στο πρόσωπό του όταν πάει στη γραμμή για να εκτελέσει.

Από πέρσι μέχρι τώρα, το μόνο ματς που θυμάμαι να μην αφήσαμε ημιτελή την προσπάθεια ανατροπής και να κερδίσαμε στο τέλος, είναι το περσινό με τον Πανιώνιο στη Ν.Σμύρνη.
Είχαμε κλέψει και ένα κατά τύχη στου Ζωγράφου, αν θυμάμαι καλά.

Άκουσε κανείς άλλος τον αγώνα σε μετάδοση Χαλβατσιώτη να μοιραστούμε κοτσάνες και παραληρήματα?

Δεν μπορώ να πω πως η πρόκριση χάθηκε στο εντός έδρας με την Benetton, από τη στιγμή που χάναμε σε όλο το ματς και πλησιάσαμε απλώς μέχρι τρεις πόντους.
Αυτό που θυμάμαι και εκνευρίζομαι είναι το τελευταίο λεπτό στη Μαδρίτη, όταν δεν υπήρχε καμία οδηγία και πλάνο για τη διατήρηση της διαφοράς σε χαμηλά επίπεδα, η οποία μάλιστα πήγε από τους 8 στους 11 με χαλαρότατο τρίποντο προπόνησης στην εκπνοή.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Δεκ 2010, 14:13

προσωπικά θεωρώ οτι οι βολές και η ευστοχία γενικότερα βελτιώνονται πάντα όταν βελτιώνεται και η εικόνα της ομάδας μέσα στο παρκέ. ΑΝ ξέρεις από τη στιγμή που μπαίνεις μέσα (είτε εντός είτε εκτός, είτε πολύ περισσότερο στο 4ο δεκάλεπτο και δη στα τελευταία κρίσιμα λεπτά) τι να κάνεις για να κερδίσεις, όλα τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 22 Δεκ 2010, 14:29

Aureliano Buendia έγραψε:Άκουσε κανείς άλλος τον αγώνα σε μετάδοση Χαλβατσιώτη να μοιραστούμε κοτσάνες και παραληρήματα?
Δεν μπορώ να πω πως η πρόκριση χάθηκε στο εντός έδρας με την Benetton, από τη στιγμή που χάναμε σε όλο το ματς και πλησιάσαμε απλώς μέχρι τρεις πόντους.


Τελικά, περί ορέξεως ...
Εγώ πχ πιστεύω ότι την πρόκριση την χάσαμε την περασμένη Τρίτη, όταν και έπρεπε να καλύψουμε τους 11 πόντους από τους Ισπανούς.
Χαλβατσιώτη άκουσα εγώ στο Β ημίχρονο, επειδή δεν μπορούσα να βγάλω άκρη από τα παιδιά του paokmania.
ΟΚ, είναι υπερβολικός και δύσκολα αποκτάς σαφή εικόνα του παιχνιδιού από τις μεταδόσεις του. (τα φίλτρα που λέμε καμιά φορά). Όμως, αν έκανε πιο αντικειμενική μετάδοση, είμαι σίγουρος ότι θα έβγαιναν κάποιοι άλλοι και θα έγραφαν για αντιΠΑΟΚσίδικη μετάδοση.
Τώρα, λίγο το ότι είμαι και λίγο χρυσόψαρο, λίγο η χθεσινή αγωνία, δεν μπορώ να θυμηθώ κανένα καλό μαργαριτάρι του. Γιαααα λέγε. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 22 Δεκ 2010, 18:28

Έλα ρε φίλε DC, είσαι και μανούλα σ' αυτά, αποκλείεται να μην πρόσεξες κανένα :D
Πλην του ότι σε κάθε επίθεσή μας, σύμφωνα με την περιγραφή του, έπρεπε να μας σφυρίξουν 6 με 8 φάουλ,
πλην του ότι έλεγε "φάουλ!", νόμιζες ότι έχει σφυριχθεί και μετά συμπλήρωνε "θα έπρεπε να είχε δοθεί",
πλην του ότι περίμενα να πει δυο και τρεις φορές το σκορ για να κατασταλλάξει κάπου,
πλην του ότι είπε "διαμαρτύρονται όλοι, παίκτες, πάγκος και διαιτητές",
εγώ θα μείνω στο αμίμητο
"Μάρσαλ για τρεις, πολύ κακό σουτ, εύστοχος"
αλλά κυρίως στο:
"Μέσα η πρώτη βολή, στους 5 η διαφορά δύσκολα να προλάβει ο ΠΑΟΚ, τρέχει όμως ο Γκρέι, μέσα και η δεύτερη βολή",
το οποίο σε αφήνει να αναρωτιέσαι πού, πότε και γιατί έτρεχε ο Γκρέι ενδιαμέσως των δύο βολών...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 22 Δεκ 2010, 18:37

Aureliano Buendia έγραψε:εγώ θα μείνω στο αμίμητο
"Μάρσαλ για τρεις, πολύ κακό σουτ, εύστοχος"


:lol: :lol: :lol: :lol:
Το θυμήθηκα τώρα. :lol:

(είμαι λίγο λιάρδα από τα Comtrex 8-) )
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Δεκ 2010, 20:28

χαχαχαχα. εγώ σήμερα τον απόλαυσα με τα γιάννενα που έβλεπε συνέχεαι φάουλ υπέρ μας (αν και η αλήθεια είναι οτι αυτό με τον vierinha έχει καταντήσει εκνευριστικό που δεν παίρνει ούτε μισό φάουλ) και φυσικά οι των ιωαννίνων έπεφταν μόνοι τους!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 23 Δεκ 2010, 01:12

Είμαι ο τελευταίος που μπορεί να κάνει κριτική για τον αγώνα, ζώντας από ένα πολύ διαφορετικό σημείο (κυριολεκτικά & μεταφορικά) αυτόν τον αγώνα.


Λίγα πραγματάκια μόνο:

- Λαός προς μίμηση, όλοι οι άλλοι είναι απομιμήσεις!

- Αισθάνομαι πολύ περήφανος που βρέθηκα σε εκτός έδρας ευρωπαϊκό αγώνα του ΠΑΟΚ.

- Βγαίνοντας πετύχαμε τον Coldebella, τα ντοκουμέντα ενδεχωμένως να χάθηκαν μαζί με το κινητό (?) του Denis. Αυτό που αντιλήφθηκα εγώ προσωπικά στο 3λεπτο πηγαδάκι, είναι ότι μάλλον στεναχωρήθηκε που κέρδισε η Benetton.

- Προσπαθώντας τις ημέρες πριν τον αγώνα να μάθω κάποιες πληροφορίες για το γήπεδο, τα εισιτήρια, την κερκίδα των φιλοξενουμένων, μπήκα στο forum της Benetton, όπου κάποιος μου απάντησε στα ελληνικά. Πολύ σημασία δεν έδωσα, μέχρι χτες. Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, ήρθε και με πλησίασε ένας από τους υπεύθυνους του γηπέδου μαζί με ένα παλικάρι γύρω. Αυτό το παλικάρι λοιπόν, γύρω στα 35-40, Ιταλός, γεννημένος στο Treviso, μιλώντας σπαστά ελληνικά μου λέει "σήμερα θα νικήσουμε, και θα περάσουμε στον επόμενο γύρο". Αφού έχετε περάσει ήδη του λέω, και μου απαντάει "εγώ ΠΑΟΚ είμαι!".
Το παλικάρι κόλλησε με τον ΠΑΟΚ βλέποντάς τον κάποτε, και μέχρι και ελληνικά έμαθε. Είχε έρθει πολλές φορές και στο Αλεξάνδρειο παλιότερα, απ'ότι μου είπε, και περίμενε τον αγώνα στο Treviso πως και πως για να ξαναδεί τον ΠΑΟΚ από κοντά.
Αυτό, για να καταλαβαίνουν μερικοί, συμπεριλαμβανομένου και εμού, τι σημαίνει ΠΑΟΚ στο μπάσκετ.

- Δε μου το έκανε το Χριστουγεννιάτικο δώρο η ομάδα, δεν πειράζει, αρκεί που την είδα από κοντά μετά από πάρα πολύ καιρό!

- Κρίμα... :nairepaok:
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 23 Δεκ 2010, 08:04

Δικό μας ματς χάσαμε ρε γ@μώτο.... :cry:
Χεσμένα ήταν τα ιταλάκια κι ούτε κι οι ίδιοι κατάλαβαν πως το πήραν το ματς... :evil:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 23 Δεκ 2010, 10:44

μα ρε novi νομίζω οτι δεν θέλανε τελικά και να το πάρουνε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:04

Να σχολιάσω κ εγώ από την μεριά μου αλλά τί την εκδρομή το μάτς??
Όσο αφορά τον αγώνα μιας κ η μετάδοση(σχεδόν γιατί δεν ξέρω αν με ακούσατε) δεν μου επέτρεπε να σκέφτομαι πολύ και να καταλαβαίνω, πιστεύω πως η Μπενετόν δεν την ενδιέφερε και τόσο το αποτέλεσμα αυτό φαίνεται κ από το ροτέισον που έκανε. Ο λόγος που χάσαμε ήταν ο πάγκος γιατί είχαμε τους βασικούς Παπαδόπουλος, Μάρσαλ, Τζεσέφσκι και Γκρέι με 34 και πάνω λεπτά άρα που μυαλό και αντοχή για το τέλος. Τό άσχημο ποσοστό του Γκρέι που λέτε για τα σουτ θέλω να σας πω πως τα τελευταία έγιναν προς το τέλος(2 τρίποντα απελπισίας στο τελευταίο λεπτό) και συν του ότι αυτός ήταν συνέχεια μέσα ενώ οι αμυντικοί που τον μάρκαραν ήταν ποιο φρέσκοι. Τώρα που δεν είχαμε ασίστ δεν μπορώ να το εξηγήσω να πω οτι είχαν κ τίποτα καλές βοήθειες στην άμυνα οι Ιταλοί...
Για τις βολές του Λάζου δεν ξέρω τι να πω όταν ήμουν βαρύς σέντερ εγώ τις έβαζα (τώρα μόνο το βαρύς μου έμεινε) :lol: :lol:
Κρίμα για το κινητό ήταν είχε ωραία ντοκουμέντα εδικά κάτι που θα έκανε τον Novito να με κυνηγάει αλλά ΠΑΟΚ είσαι του χρόνου για εκδρομές ξανά.
Για την μετάδοση ακούσατε πως σας φάνηκε, θα φάω την θέση κάποιων? :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:07

denis έγραψε:.... είχε ωραία ντοκουμέντα εδικά κάτι που θα έκανε τον Novito να με κυνηγάει....


Μη ξεχνάς πως τίποτα δεν είναι τυχαίο σ αυτή τη ζωή.... :twisted: :twisted: (μπλακ χιουμορ...)

υ.γ. τι ντοκουμεντα ρε?? :roll:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:14

novito έγραψε:μπλακ χιουμορ...)


Αχχχχχχχχ μπλακ ήταν κ το Htc
Τα θέλει ο Πωπός σου novita(ξέχασα δεν με είχες πάρει χαμπάρι)
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:31

denis έγραψε:Για την μετάδοση ακούσατε πως σας φάνηκε, θα φάω την θέση κάποιων? :lol: :lol:


Τον Πουρουπουπού πάντως τον έχεις άνετα... :D :lol: :mrgreen:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 23 Δεκ 2010, 22:17

τι έγινε δεν κατάλαβα, έχασες το κινητό? σαν playmaker ρε denis κάνει ο gray εν τέλει? πώς τον είδες? χάνουμε 15-17 sec στην πρώτη μόλις περιστροφή της επίθεσης? είναι η ρακέτα απογορευμένη πόλη για τους παίκτες του ΠΑΟΚ πλην των 3 ψηλών?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 23 Δεκ 2010, 22:46

Στο σχολιασμό μου έλεγα κάθε πότε περνάμε το κέντρο κ πότε επιστρέφει η μπάλα στον Γκρέυ. Όσο αφορά την ρακέτα ο Μάρσαλ και ο Γκρέυ(ο δεύτερος σχεδόν πάντα) σταματάνε πριν πάρουν τα βήματα τους για λέι απ και σουτάρουν ελεύθεροι γιατί ο αμυντικός τρέχει να κλείσει. Οι Μαγκράθ Γιαννακίδης και Δέδας συνήθως σουτάρουν τρίποντα αν και ο Ιρλανδός νομίζω πως κάνει και από κανένα όταν βρει χώρο. Ο Αποστολίδης κάνει διεισδύσεις γιατί αυτός που τον μαρκάρει είναι συνήθως ποιο κοντός. Όλα αυτά δεν τα είδα μόνο στην Ιταλία γενικά μιλάω.
Αν κάνει δεν ξέρω έχω πολλά χρόνια να δω playmaker στην ομάδα και δεν ξέρω πως είναι ξέχασα :lol: :lol:. Τώρα αν με ρωτήσεις τον Παλάσιο της Καβάλας αν τον ήθελα, θα τον υποδεχόμουν κ στο αεροδρόμιο :opaokara: :opaokara:
Ναι το έχασα το κιν άρα ξέρεις έχασα κ όλες τις επαφές
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες