Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 26 Δεκ 2010, 22:32

Marshall
6
24%
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αποστολίδης
1
4%
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
10
40%
Παπαδόπουλος
5
20%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
1
4%
Gecevski
1
4%
Καλαμπάκας
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 25

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 23 Δεκ 2010, 23:00

Κάποιος πρέπει να σου μιλήσει για το backup..... 8-) :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 23:04

Τελικά στο msn κατά τη διάρκεια της μετάδοσης με ποιόν μιλούσα?? :D :D
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό denis » Πέμ 23 Δεκ 2010, 23:12

kostasff έγραψε:Κάποιος πρέπει να σου μιλήσει για το backup..... 8-) :mrgreen:

Κακιούλες θέλεις να σε ρωτήσω στην φωτό "Σχολικά μέλη" στον πύργο Μαντάνια" ο κύριος τέρμα αριστερά με το καπέλο διπλανός??? :lol: :lol: :lol:
ΑΑΑ εσύ paok87 μιλούσες με τους τεχνικούς μου και δεν ξέραμε πότε δεν είχαμε στριμ και τζάμπα μιλούσα :mrgreen: :mrgreen:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Πέμ 23 Δεκ 2010, 23:36

paok87 έγραψε:Τελικά στο msn κατά τη διάρκεια της μετάδοσης με ποιόν μιλούσα?? :D :D


:nairepaok:
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 24 Δεκ 2010, 00:15

άρα λοιπόν οι gray-marshall παίζουν isolation και σουτάρουνε μέσα από ντρίμπλα ενίοτε σταυρωτή (για πάσα ούτε λόγος...). οι υπόλοιποι δέδας-γιαννακίδης μόνο σουτ απέξω, ο gecevski δεινοσαυρίζει λίγο τώρα τελευταία (του λείπει και ο ιρλανδός), ο dοzier πoυ θα μπορούσε να δημιουργεί καταστάσεις με cuts είναι λίγο soft και μη συγκεντρωμένος ως παίκτης. άρα λοιπόν όταν δεν παίζει ο ιρλανδός (και δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στον αποστολίδη που για μένα μπορεί να προσφέρει) και δεν τρέχουμε (αυτό είναι αναπόφευκτο με τον gray μέσα...), πώς διάολε θα δημιουργήσουμε παιχνίδι πέραν του inside game????
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό bob » Παρ 24 Δεκ 2010, 14:57

- Λαός προς μίμηση, όλοι οι άλλοι είναι απομιμήσεις!

- Αισθάνομαι πολύ περήφανος που βρέθηκα σε εκτός έδρας ευρωπαϊκό αγώνα του ΠΑΟΚ.


+1
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:05

Εχω μια ένσταση ως προς την ευθύνη του Γκρευ για την ταχύτητα και συγκεκριμένα τους αιφνιδιασμούς. Ως γνωστό, τρέχει η μπάλα και όχι ο παίκτης άρα όσο αργός ή γρήγορος κι αν είναι ο άσσος, θα πρέπει να υπάρχουν μπροστά συμπαίκτες για να πασάρει. Αν δεν τρέχει κανένας σε ποιον να πασάρει; Εκτός κι αν περιμένουμε να διασχίσει όλο το γήπεδο μόνος του (κουβαλώντας την μπάλα) και να σκοράρει....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:13

εγώ προσωπικά δεν είπα οτι ο gray είναι αργός απλά, είναι αργός στην σκέψη και στο διάβασμα των καταστάσεων... ή εντέλει ό,τι διαβάζει, το διαβάζει για την πάρτη του (για να σκοράρει δηλαδή)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:19

Δεν το είπα για σένα. Απλά, είναι κάτι το οποίο "βασανίζει" το φόρουμ..... Επαναλαμβάνω και το παράδειγμα του Σκάιλς. Ήρθε στον ΠΑΟΚ ως κορυφαίος πασες και σε μας έπιασε πάτο. Ξέχασε να πασάρει; Δεν νομίζω
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:23

ρε προφανώς και έχεις δίκιο. αν κινούνταν σωστά όλοι, πιθανώς να έβγαζε και ασσιστ ο Gray. ερώτηση όμως: αν ας πούμε όλοι οι άλλοι κινούνταν έστι όπως κινούνται τώρα και είχες τον rubio playmaker, Πόσες ασσιστ θα έβγαζες?? :?

PS: δες κάποια νούμερα σε συνολικές μας ασσιστ που έχω ποστάρει στην ενότητα του eurocup
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:34

Μιλάμε για επίπεδο ΠΑΟΚ και παίκτες 5ψηφίου κασέ..... Ο Σπανουλης μπορεί με προσωπική ενέργεια να ανοίξει οποιαδήποτε άμυνα και να βγάλει ασίστ από το πουθενά. Ακριβώς γι αυτό τον λόγο έχει αυτό το κασέ. Εμείς βλέπουμε όλα αυτα από παίκτες αυτού του επιπέδου και περιμένουμε να τα κάνει (έστω και περιορισμένα) ο Γκρευ και ο κάθε άσσος του ιδιου επιπέδου.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:41

Να διευκρινίσω πως δεν με πείθει ο Γκρευ (αν και δεν είδα τα τελευταία παραγωγικά του παιχνίδια) απλά δεν συμφωνώ με την άποψη πως αν φύγει θα λυθούν όλα τα προβλήματα. Το ζήσαμε ξανά αυτό το έργο πέρυσι. Επίσης δεν βλέπω κάτι το διαφορετικό όταν είναι στον πάγκο ο Γκρευ....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 24 Δεκ 2010, 17:49

και σε αυτό δεν έχεις άδικο. αλλά: υπάρχουν παραγωγικοί παίκτες σε ασσίστ σε όλη την ευρώπη με χαμηλά κασέ (έβλεπα τον jason row στην τουρκία να είναι μέσα στο Top 5...), ιδίως αμερικανοί με 120 χιλιάρικα. όσο για το όταν βγαίνει ο gray, εγώ νομίζω οτι όντως πάμε καλύτερα αλλά και πάλι δεν λέω οτι ο mcgrath στον άσσο είναι πανάκεια...

δεν είναι πάντως οι ασσιστ το πρόβλημά μου αλλά το κόλλημα-σκάλωμα που τρώει στην κίνηση του και στο μυαλό του. τα παραγωγικά του ματς δε μου λένε κάτι. και ο mili σε μερικά πέρυσι δεν ήταν κακός.
τώρα το θέμα που βάζεις: στη θέση του Gray Pοιός? αυτή τη στιγμή δεν έχω απάντηση και δέν έχει και νόημα ούτως ή άλλως αφού δεν τίθεται θέμα αντικατάστασής του... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Benetton Treviso - P.A.O.K. 77-69 σχόλια και παραλειπόμε

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Σάβ 25 Δεκ 2010, 18:33

Τέλος με τη φετινή ευρωπαϊκή περιπέτεια. Κάθε χρόνο και καλύτερα μέχρι να φτάσουμε εκεί που αξίζει στην ομάδα.

Το νήμα του Eurocup μένει ανοιχτό για σχολιασμό της διοργάνωσης.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης