P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

M.V.P.

Marshall
25
40%
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
McGrath
23
37%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dozier
3
5%
Gray
3
5%
Παπαδόπουλος
4
6%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
2
3%
Καλαμπάκας
2
3%
 
Σύνολο ψήφων : 62

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:05

Α ναι, άλλο και τούτο στο τέλος, ξέχασα να το αναφέρω.
Να βγαίνουμε στοιβαγμένοι λες και ήμασταν στο Μαρακανά.
Εγώ πάντως κάπως θα απευθυνθώ στην ΚΑΕ για τα χθεσινά ρεζιλίκια.
Θα με γράψουν προφανέστατα αλλά θα το κάνω ούτως ή άλλως.

ΥΓ1 Όταν σηκώνεται ο Ιρλανδός από το τρίποντο αποπνέει τεράστια αυτοπεποίθηση.
Υ2 Το ακριβώς αντίθετο από τον Gray όταν ξεκινάει μπάσιμο.
ΥΓ3 Κάποια προσθήκη ρε γαμώτο, αντικατάσταση Gray θα είναι, κάποιος συμπληρωματικός ψηλός θα είναι, η βελτίωση θα είναι ραγδαία.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:17

Η ΚΑΕ πιάστηκε εντελώς απροετοίμαστη εχθές. Με έδωσε την εντύπωση ότι περίμεναν 1000 άτομα. Κακώς.
Για το ΥΓ3, πιστεύω ότι ένα αξιόπιστο 5άρι με διαφορετικά χαρακτηριστικά από τον Λάζο (και για να του δίνει σωματικές και νοητικές ανάσες) είναι πιο απαραίτητο από αλλαγή του Γκρέι, ο οποίος στα παιχνίδια με τους Γάλλους έδειξε καλό πρόσωπο.
Ο Γκέτσε, παρά το ύψος του, δεν δείχνει να την έχει την θέση και ο Καλλές είναι λίγος.
Βέβαια, άμα δεν υπάρχουν φράγκα δεν μπορούμε να έχουμε και πολλές απαιτήσεις.
edit: εξαιρετική επιλογή ο Μαγκράθ (φτου φτου). Τον Μάρσαλ τον περιμέναμε.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 15 Δεκ 2010, 16:43

χτες πρέπει να κόπηκαν αρκετά ζεστά...δεν θα έβαλε στο ταμείο κάνα 15αρι η ΚΑΕ;
και το περίσσεμα από τον φυγά...
και η μπουτίκ..
νά τος ο καινούριος παίκτης...μια συναυλία μακριά...Χριστούγεννα λέτε να τον φέρουν απο το Αμέρικα για δώρο;
άντε πείτε ψηλό ή κοντό; να ανοίξουμε τόπικ για ευρύ λαικό δημοψήφισμα; άσσο ή σέντερ;
προβλέψεις ψηφοφορίας κανείς;

ειδικά ο Γκρέι ρε παιδί μου σαν να μην τον βρίζαν αρκετά έχασε και τις τελευταίες βολές σε νεκρό χρόνο..
που αν τις έβαζε θα απείχαμε από το στόχο τόσους λίγους πόντους που θα έδινε στην ομάδα δικαιολογίες...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 15 Δεκ 2010, 17:03

Σε 9 δέκατα (αν θυμάμαι καλά) με την μπάλα από έξω, ζόρικο να έμπαιναν 5 πόντοι. :cry:
Ο Γκρέι απλώς χάλασε τα ποσοστά του. :)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 15 Δεκ 2010, 17:32

αυτά τα λεφτά τα οποία εμείς ονομάζουμε "extra" έχουν προφανώς υπολογιστεί εξαρχής από την ΚΑΕ ως έσοδα...
απο κει και πέρα, είμαι σίγουρος οτι εκ μέρους των σούλη-μάτζικ δεν υπάρχει θέμα αλλαγής του gray (αυτή τη στιγμή που όλα πάνε πρίμα στην ομάδα). άρα μιλάμε για μία πιθανή προσθήκη που θα μας ανέβαζε ένα σκαλί πιο πάνω.
εγώ από αυτά που έχω δει έως τώρα (χωρίς να θεωρώ οτι είμαστε barcelona) βλέπω ένα θεματάκι μόνο στους κοντούς, χρειαζόμαστε παίκτες που μπορούν να βάζουν την μπάλα στο παρκέ. οπότε ψηφίζω 100 % κοντό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 15 Δεκ 2010, 18:37

Ίσως η διοίκηση με τον σούλη να κρίνουν ότι αυτή η ομάδα μπορεί να φτάσει στην 6άδα και να δώσει τα φράγκα (που δεν υπάρχουν) προς το τέλος της κ.π. ώστε να πάμε δυνατοί στα play οff.
Εικασίες
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 15 Δεκ 2010, 18:53

την ιδια εικασια εχω στο μυαλο μου.
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τετ 15 Δεκ 2010, 19:22

Άντε να γράψω δυο λόγια πριν πάω να δω την Ντιναμό.

Σε σχέση με αυτά που έχουμε συνηθίσει στο μπάσκετ, ήταν καλή και η προσέλευση και ο παλμός. Για ΠΑΟΚ πάλι ήταν μέτρια. Συνάντησα 3 που τους ήξερα μέσα και τον έναν δεν το γνώρισα μάλλον γιατί όπως είπε έχει καεί ο εγκέφαλος απ' το διάβασμα (και τον ΠΑΟΚ. Μεταξύ μας, γτπ μνήμη) :geek: . Πήρα κοπέλα στο γήπεδο αλλά ήταν μάχιμη. Μόνο στο αμπαλαέα δεν ήθελε να συμμετέχει :opaokara: .

Η ομάδα καλή αλλά χωρίς συνέχεια ρε γμτ. Τους δώσαμε ελεύθερα τρίποντα και φτηνά καλάθια. Δεν άξιζε μια τόσο μικρή διαφορά. Ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο δεν ξέρω τι πάθαμε... Τελοσπάντων, η ουσία είναι μία:

ΔΙΠΛΟ ΜΕΣ ΣΤΟ ΤΡΕΒΙΖΟ ΠΑΟΚ ΛΕ, ΟΛΕ!
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 15 Δεκ 2010, 21:08

τώρα που τό πες για καμένο και μια και βαριέμαι να διαβάζω ενώ όλοι βλέπουν ματς...
υπάρχει λέει ένας αποδεδειγμένος νόμος που λέει ότι στον 7ο κύκλο γνωριμιών τους(1ος οικογένεια,2ος συυγενείς,3ος φίλοι,4ος συνάδελφοι, 5ος γνωστοί 6ος κάτι άλλο και 7ος απλώς γνωριμοι/acquaintances) μεταξύ 2 γνωστών όλοι έχουν ένα κοινό πρόσωπο.
π.χ.ΧΤΕΣ: βρίσκω ένα παλιό συμφάνταρο στην κερδίδα, φέρνει έναν φίλο μαζί- ο οποίος με λέει δεν παίζαμε περσι μπάσκετ στο κλειστό του Φοίνικα; μετά πίσω κάθεται ένας που παίζει τουμπερλέκι , πήγαινε στο σχολείο μου αλλά ως μεγαλύτερο δεν τον ήξερα αλλά τον γνώρισα στο γάμο του όταν παντρεύτηκε μια φίλη μου από τη δουλειά...πιο πίσω 3 σειρές κάθεται ο γνωστός δικός μας από δω που έβαλε τον Γκρέυ στη χειρότερη 5αδα...και πιο δίπλα με χαιρετάει ο Μήτσος το θηρίο, ΠΑΟΚΙ από το Ποσειδώνιο μαζί με την κορούλα που την πρόσεχα με 40 βαθμούς το καλοκαίρι που κατεβήκαμε στο 3 on 3 του Λάζου...ε πόσες συμπτώσεις πια αν σκεφτείς πόσοι λίγοι ήμασταν; χε χε τα κεφάλια μέσα πίσω στο capital budgeting...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 15 Δεκ 2010, 23:22

Ας γράψω και αν κ λίγο καθυστερημένα. MVP ο Λάζος γιατί α)triple-double με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 φάουλ(για τις βολές δεν μιλάω) β) με το που βγήκε στο τρίτο δεκάλεπτο χάσαμε την διαφορά. Ο Μάρσαλ κλασικός όπως στα τελευταία ματς καλαθομηχανή με καλή άμυνα. Ο Μαγκράθ πολύ καλός αν κ το μόνο τρίποντο που έχασε δεν πρέπει να το πολυπίστεψε. Τα λαθάκια που έκανε τα έκανα όταν έπαιζε 1(δλδ όταν ήταν έξω ο Γκρέυ) πάντως για 36 λεπτά μια χαρά ήταν. Γκρέυ οριακά θετικό τον είδα(μεγάλο μείον οι βολές) 4 λάθη και αυτός όπως ο Ιρλανδός αλλά όσο έπαιζε άσσος. Αυτό με τρομάζει λίγο γιατί όποιος παίζει άσσος στην ομάδα κάνει λάθη μάλλον κάτι παίζει με τα συστήματα και την κατανόηση τους, θα δούμε. Ντόζιερ πολύ καλός δεν του σφυρίχτηκαν πολλά φάουλ ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που του έκαναν κάτω από το καλάθι στην άμυνα υστερεί λίγο κ ειδικά στην δύναμη. Πιστεύω πως ξεχάστηκε λίγο στον πάγκο αλλά μάλλον φταίει η άμυνα του. Ο Γκετσέφσκι αρνητικός θα έλεγα και σαν κουρασμένος μου φάνηκε στην άμυνα τον κάναν ότι θελαν.
Ο αγώνας κρίθηκε στον πάγκο μας παίξαμε μόνο με 7 παίκτες και οι 2 αναπληρωματικοί βάλαν 12 πόντους. Επίσης μας πήραν πολλά επιθετικά ριμπάουντ που δεν το περίμενα.
Με το αποτέλεσμα είμαι ικανοποιημένος κέρδισες μια ομάδα με 7,5 εκ μπάτζετ κ εσύ δεν έχεις ούτε 1 εκ. Ο Κόσμος μου άρεσε αλλά θα μπορούσαν να είναι κ περισσότεροι(εμείς οι μπασκετικοί είμαστε αχόρταγοι) όσο για τον παλμό δεν ξέρω μιας κ μόνο μπάσκετ πάω κ δεν ξέρω. Αυτό στο τέλος με τις 2 πόρτες ήταν τραγικό όπως κ με τα εκδοτήρια μάλλον ξεσυνηθίσαν οι άνθρωποι με τόσο κόσμο :mrgreen: :mrgreen:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 16 Δεκ 2010, 01:44

KalamarGiannis έγραψε:υπάρχει λέει ένας αποδεδειγμένος νόμος που λέει ότι στον 7ο κύκλο γνωριμιών τους(1ος οικογένεια,2ος συυγενείς,3ος φίλοι,4ος συνάδελφοι, 5ος γνωστοί 6ος κάτι άλλο και 7ος απλώς γνωριμοι/acquaintances) μεταξύ 2 γνωστών όλοι έχουν ένα κοινό πρόσωπο.


Νομίζω είναι στο 6ο κύκλο που ξέρεις τους πάντες στον πλανήτη Γη.
Six degrees of separation η θεωρία.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 16 Δεκ 2010, 11:43

Πως καταφέρνετε κάθε φορά οι μπασκετικοί να γράφετε οφ τόπικ μεν, αλλά γουστόζικα δε, ακόμα να το εξηγήσω.... :roll:
Να τονίσουμε πως το βραδάκι το κλειδώνουμε, οπότε ίσα που προλαβαίνετε να αναπτύξετε τις θεωρίες σας....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 16 Δεκ 2010, 11:54

Σωστότατο το ¨ εμφατική εμφάνιση και νίκη¨ -απαντάω στο σωστό τόπικ να καλοπιάσουμε τα στρούμφ...
Η ομάδα δείχνει να ξέρει που βαδίζει, έχει μια σιγουριά, δείχνει να έχει αφομοιώσει τις προπονητικές επιθυμίες,
με την αλλαγή τελευταία στον τρόπο παιχνιδιού έγινε ακόμα καλύτερη...έδειξε ευελιξία και προσαρμοστικότητα, και όχι δογματικά κολλημένη. Γενικά έχει σταθερή απόδοση, πατάει στα όπλα της και τα εκμεταλλεύεται σωστά.
Το πρόβλημα του πάγκου μακάρι να λυθεί με μια δυο προσθήκες στα playoffs...γιατί τώρα παίζουν πολύ 7 παίκτες σε Ελλάδα κι Ευρώπη και φοβάμαι μη σκάσουν κατά τον Μάρτιο...
το ότι πρέπει να βελτιωθεί ή να αλλάξει ο Γκρέυ είναι τόσο πασιφανές που μόνο η καταραμένη η φτώχεια δικαιολογεί την κατάσταση...τι να πω άσσο που-σε κρίσιμο ματς- ξεκινάει αργό χαλαρό μπάσιμο σα να παίζει με παιδάκια και πάει και πέφτει πάνω σε 3 ψηλούς μην έχοντας ούτε επιλογή πάσας αλλά ούτε και καν θέα προς το καλάθι...δεν το έχω ξαναδεί.Βήματα σαν από γυμνασιόπαιδο που βαριέται το μπάσκετ δεν το καταλαβαίνει και τον υποχρέωσαν να παίξει την ώρα της γυμναστικής... :cry:
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 16 Δεκ 2010, 12:09

KalamarGiannis έγραψε:....Βήματα σαν από γυμνασιόπαιδο που βαριέται το μπάσκετ δεν το καταλαβαίνει και τον υποχρέωσαν να παίξει την ώρα της γυμναστικής... :cry:

Μας τσάκωσαν.... :oops: :lol: :lol:
Μια "παρατήρηση" κάνεις εδώ μέσα (και με καλή πρόθεση) και στη λένε κατευθείαν... άτιμη φάρα, τελικά... :twisted:

υ.γ. Όσο για την οργάνωση (?) της ΚΑΕ τι να πεις... Κάνεις τα πάντα για να έρθει ο κόσμος, και όταν έρχεται, φέρεσαι λες και θέλεις να τον ξαναδιώξεις.... :roll:
υ.γ.2: Μαζέψτε τον εκνευριστικότατο εκφωνητή ρεεεε :evil:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: P.A.O.K. - Estudiantes 77-72 MVP - Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 16 Δεκ 2010, 12:27

Μα γιατί??Έλα να πούμε για το Six Degrees of Separation να πάθει εγκεφαλικό ο novito.

Ραγδαία η βελτίωση της ομάδας, δείχνει να παίζει με πλάνο και αυτοπεποίθηση, ενίοτε καταφέρνει να βρει ρυθμό και μέσα από την άμυνα.
Τα επόμενα παιχνίδια θα δείξουν πιο ξεκάθαρα σε τι φάση βρισκόμαστε.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης