P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

M.V.P.

Μarshall
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
McGrath
2
5%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
1
3%
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
2
5%
Παπαδόπουλος
31
82%
Γιαννακίδης
1
3%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 38

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 00:18

....Και πολύς κόσμος πήγε.Εγώ περίμενα να είναι καμιά 10ρια ατομα.
όσο δεν υπάρχει Διοίκηση ευρείας Λαϊκής αποδοχής αυτά θα συμβαίνουν.
Με πασαλείμματα και αμερικάνους από το πανέρι, χαϊρι δεν υπάρχει.
Μην περιμένουν να γίνει τίποτα μαγικό.
Ο κόσμος μετά το φιάσκο δρόσου δεν τρώει παπά.
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 01:23

όχι οτι έχει νόημα η απάντηση που δίνω γιατί έτσι κι αλλιώς πολλά πράγματα γράφονται εδώ μέσα αλλά ο καθένας θέλει απλά να πει το δικό του, δε νομίζω οτι πολυνοιάζεται τελικά το τι λέει ο άλλος. είμαι σίγουρος οτι αν φέρουμε τον tex winter για master class σε επιθετικά Plays για να μας δείξει την τριγωνική επίθεση, εμείς θα του πάμε αει πάνε ρε από εδώ εμείς έχουμε τρίγωνα πανοράματος, τι ξες εσύ...
anyway, όσον αφορά τους αμερικανούς από το πανέρι, τι καταγράφεται ως πρόβλεψη από το draftexpress, το μεγαλύτερο αμερικανικό δίκτυο scouting basket:
dozier 25 χρονών: μπορεί να γίνει στην καλύτερη tyrus thomas
gray 26 χρονών: μπορεί να γίνει στη χειρότερη willie solomon
marshall 28 χρονών: μπορεί να γίνει στην καλύτερη gerald wallace

απ το πανέρι??? χμμμμ ... :? :? :? :? :? :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 03:23

o μαρσαλ ειναι παιχταρας κλασσικος αμερικανος καλαθομηχανη με αναλαμπες και το γνωστο ραθυμο υπεροπτικο στυλακι... ο γκρει ειναι ηγετης και σκορερ απλα ειναι αργος και σε συνδυασμο με τους αργους ψηλους που εχουμε φαινεται η ομαδα πολυ αργη... εχει 1000 τροπους να βαλει την μπαλα μεσα.. απλα εμενα δεν μου αρεσουν τα αργα πλειμακερ αλλα εμενα δεν μΑρεσει και ο διαμαντιδης οποτε νταξ... ο ντοζιερ εχει πολλα φυσικα προσοντα και θα βοηθησει πιστευω... τελος ο μακγκραθ ειναι πραγματικα εκπληξη τα κανει ολα και συμφερει...μονο απο πανερι δεν ειναι... απο πανερι ηταν ο γκιλεσπι ο τζορνταν ο μει και αυτοι.... το προβλημα ειναι οτι παιζουμε μονοδιαστατο μπασκετ... παπαδοπουλος για μενα ευχη και καταρα... και οτι δεν εχουμε παγκο να ξεκουραζει τους βασικους χωρις να ζημιωνεται η ομαδα... ετσι τα βλεπω εγω... και δεν το παιζω ουτε επιστημονας ουτε τπτ... απλα να χουμε να λεμε ! τελος παλοκ συμφωνω μαζι σου για μια ακομα φορα!
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 08:09

palok έγραψε:όχι οτι έχει νόημα η απάντηση που δίνω γιατί έτσι κι αλλιώς πολλά πράγματα γράφονται εδώ μέσα αλλά ο καθένας θέλει απλά να πει το δικό του, δε νομίζω οτι πολυνοιάζεται τελικά το τι λέει ο άλλος. είμαι σίγουρος οτι αν φέρουμε τον tex winter για master class σε επιθετικά Plays για να μας δείξει την τριγωνική επίθεση, εμείς θα του πάμε αει πάνε ρε από εδώ εμείς έχουμε τρίγωνα πανοράματος, τι ξες εσύ...


:lol: :lol: :lol: :lol:

Και τρίγωνα για τα κάλαντα έχουμε.

Όσοι θέλουν όραμα ας πάρουν LSD ή διαρκείας.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 08:12

:lol: :lol: :lol:
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 11:12

Damon κι εμένα δεν μου αρέσει ο διαμαντίδης ως playmaker (κατά τα άλλα τον κατατάσσω σίγουρα μέσα στους 5-6 καλύτερους έλληνες παίκτες που έχουνε δεί τα μάτια μου εύκολα... ;) ), να το κοιτάξουμε σε κανα γιατρό μαζί να μας έρθει και πιο φτηνά??? :mrgreen: :opaokara:

PS: ούτε ο σπανούλης, ούτε ο teodosic!!!! πάει, φεύγω για δρομοκαίτειο... :mrgreen:
PS2: γι αυτό είχα πει εγώ να πάρουμε τον (7ο στις ασσιστ στην acb) taurean green της αεκ (κρύβω οτι έχει και 3 λάθη συνάμα σε κάθε αγώνα :opaokara: ) ή τον (5ο στις ασσιστ στη γαλλία με 6) woodside της gravelines. anyway τέτοιου τύπου εννοώ... ;)
PS3: φέρτε πίσω τον παιχταρά τον jason rowe (4ος στις ασσιστ στην τουρκία)!!!! :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 12:45

ποοο τι ειπες τωρα ροου... 1.78 πολυ βαρια 52 κιλα με 0 μυς ,τον εβλεπα στις προπονησεις την καρφωνε οπως ηθελε...εμενα μου αρεζε ο Παρκερ που ηρθε μαζι με νταριους και μετα πηγε στο μαρουσι νομιζω...πολυ καλοσ παιχτησ με αξιοπρεπεστατο σουτακι εξυπνοσ καλοσ οργανωτησ,με σκεπα πασαλιτς η τελευταια αξιοπρεπεις ομαδα μεχρι την περυσινη...

υ.γ δεν περιμενα απο σενα που ξερει απο μπασκετακι να μην σου αρεσει ο τεο...τρελα κρυο αιμα 100 κιλα αα( φερνει απο μπανε σ αυτα),σουταρα,τρελες πασες και βαριεστημενο στυλακι... δλδ τι αλλο θελει κανεις.....
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 12:54

Το βρήκαμε τώρα.
Παίκτες από το πανέρι και η τραγική διοίκηση που διώχνουν τον γίγαντα λαό από το γήπεδο.
Παπάρια μάντολες.
Αν είχαμε κερδίσει στο Αλεξάνδρειο, θα είχαμε τιγκάρει το γήπεδο την Τρίτη.
Αλλά ξέχασα, εμείς το ερπετό το γράφουμε στα παπάρια μας.

Σε μία χρονιά του Πανελούδη είμασταν σχεδόν μέχρι τέλους πρώτοι στα εισιτήρια στην Α1, αν όχι και all the way.
Οι λόγοι; Η μπάλα ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας και ολίγον βαρετή και είχαμε ξεκινήσει τραίνο στο μπάσκετ.
Δεν ήταν κακή η διοίκηση τότε?
Δεν μας οδηγούσε με μαθηματική ακρίβεια στην καταστροφή?
Έπρεπε να μας σώσει ο ρούλης από την Α2 για να καταλάβουμε ότι με Πανελούδη πιάσαμε πάτο.

Μετα ήρθε και ο Δρόσος. Άλλο ανέκδοτο.
Είδα και τότε πως διαφύλαξε ο κόσμος τον ΠΑΟΚ ως κόρη οφθαλμού.
Μας γλύκανε με κάτι μεταγραφές στα πλαίσια ενός ανύπαρκτου και φόλα αντιμπασκετικού σχεδιασμού και είχαμε απ' όλα, και διαρκείας και απαιτήσεις και μου ξανάρχονται ένα ένα χρόνια δοξασμένα και άλλες γελοιότητες.
Η προδιαγεγραμμένη κατάληξη ότι μας παράτησε καταχρεωμένους ουδόλως μας απασχόλησε.

Αν συνδυαζόταν η αποχή μας με κάποιον αγώνα για αλλαγή και ανάκαμψη, αντε να πάω πάσο.
Αλλά τώρα μαύρη είναι η νύχτα βουνά στο Παλατάκι πέφτει χιόνι.

Έχουμε και τον πρωσοποποιημένο δαίμονα τον Κατσαρή για να τα αποδίδουμε όλα εκεί.
Και εμένα με εκνευρίζει, είναι σιχαμένος καρεκλοκένταυρος, θέλει μερίδιο εξουσίας απ' όλα.
Λοιπόν, όσοι τον βρίζετε ΑΠΑΙΤΩ να βρίσετε και τον Ζαγοράκη, σύμφωνα με τη λογική σας.
Αν ο Κατσαρής είναι το μεγαλύτερο κακό για τον ΠΑΟΚ, τότε πρέπει να κατηγορήσουμε και αυτόν που τον στήριξε έμπρακτα ή μήπως δεν είναι έτσι και τα φαντάζομαι εγώ?
Υπήρξε ποτέ κάποια συντονισμένη προσπάθεια να φύγει ο Κατσαρής?
Ο κόσμος του ΠΑΟΚ αλήθεια πόσο στήριξε/στηρίζει τα τμήματα του ερασιτέχνη?
Ο ΠΑΟΚ έιναι η μόνη ομάδα στην πρώτη κατηγορία στα πέντε σημαντικότερα αθλήματα. Ε και????
Στην πούτσα μας. Και στο ερασιτεχνικό να ήταν, το ζήτημα είναι να είμαστε πρώτοι στο χωριό στην μπάλα. Ούτε καν πρώτοι γενικά.
Μην αρχίσω συζήτηση για το πού έγραψε ο λαός του ΠΑΟΚ το χαντμπολ γιατί βλέπω να δέχομαι απειλητικά μηνύματα επειδή δεν εκτιμάω το έπος της Λαμίας.

Ας πούμε ρε παιδί μου ότι δεν μας νοιάζει, ας είμαστε ειλικρινείς.
Α, επίσης Αμερικάνοι από το πανέρι ήταν ο Μέι, ο Μάικλ Χακίμ Τζόρνταν, ο χοντρός Άλτον Φορντ.
Για το ότι η ομάδα αποδίδει κατώτερα του αναμενομένου, υπάρχουν ευθύνες και θα πρέπει να σταματήσουμε την τοτεμοποίηση, όσο και αν εκτιμούμε κάποιους ανθρώπους.
Για τα αγωνιστικά, ας τα πούμε στα αρμόδια τόπικς, όπως το "Σούλης Μαρκόπουλος".

ΥΓ 1: Σόρρυ για το μακροσκελές ποστ. Αν θεωρηθεί οφ τόπικ ας το μεταφέρουν οι μοντς όπου κρίνουν καλύτερα αυτοί.
ΥΓ 2: Καλύτερα να είμαστε 100 με τον Ίκαρο, οι οποίοι τουλάχιστον δεν θα συγχέουν τον μακρύ διασκελισμό του αντιπάλου με βήματα και δεν θα μπερδεύουν τους μαύρους παίκτες μας.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:01

DamoN έγραψε:υ.γ δεν περιμενα απο σενα που ξερει απο μπασκετακι να μην σου αρεσει ο τεο...τρελα κρυο αιμα 100 κιλα αα( φερνει απο μπανε σ αυτα),σουταρα,τρελες πασες και βαριεστημενο στυλακι... δλδ τι αλλο θελει κανεις.....


χαχαχα. αυτό συζητούσαμε με τον oli τις προάλλες, εκείνου του θυμίζει τον Bane (όπως εσένα) ενώ εμένα τον μπαναώτ Little John... :mrgreen: :opaokara:

PS: αureliano, διαβαζα χτες το chat στο salonika.basket.blog και μιλούσε ένας ως aureliano buendia αλλά ήταν αρειανός. ελπίζω οτι είσαι εσύ και τους κάνεις πλάκα, ή ο μικρός αδερφός σου που ξέφυγε από την ΠΑΟΚσήδικη οικογένεια (όπως ο δικός μου) και δεν πάσχεις από κάποιου είδους σχιζοφρένεια jekyll και Hyde... :opaokara: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:09

Πλάκα κάνεις :?: :?: :shock:
Δυστυχώς όχι, αν και θα ήταν υπέροχο να ήμουν διπλή προσωπικότητα. :D
Αδερφό δεν έχω (γενικά) αλλά ο πατέρας είναι σκώληκας :twisted:
Ρε συ palok, να σε ρωτήσω κάτι, έγραφες παλιά στο blog του Παπαδογιάννη?
Μήπως είχες αντιπαρατεθεί μαζί του και για το Μαρούσι - ΠΑΟΚ 69-67, το περσινό?

ΥΓ Τα μούσια του τεόντοσιτς φέρνουν σε Μπάνε, το βλακώδες βλέμμα του σε Μπαναώτη
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:23

ρε συ αυτο το βλεμα ειναι το κλασσικο" ποιος πο*στης με ξυπνησε και με εφερε εδω να παιζω με αυτους τους αχρηστους, αλλη δουλεια δεν ειχα να κανω;;;;" και μετα τσουπ το πεταει το τριποντακι απο τα 9,5 μετρα σε ημιτελικο μουντομπασκετ( αληθεια ουτε αυτο σας θυμιζει κατι;;) ενω ειναι 23 χρονων!
αμα πιστευετε οτι ειναι οφ τοπικ να το μεταφερουν οι μοντς(αφου παρουν εγκριση απο τον παλοκ βεβαια) στο καταλληλο τοπικ ( τ εμαθα κ γω το ποιηματακι!)
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:23

OXI. μία φορά έχω γράψει, νομίζω όμως όντως τον ρώτησα σε εκείνο το ματς :mrgreen: αν ηταν non call του μαυροειδή στο τελευταίο sec (Που φάγαμε τις βολές και χάσαμε μετά στην παράταση). Και μου απάντησε αυτές τις παπαριές περί ποδοσφαίροποίησης του μπάσκετ και εξώ από εμάς η διαιτητολαγνεία, εντωμεταξύ είμαι γενικά ήρεμος άνθρωπος αρκεί να μην ακούσω τη ΜΕΓΙΣΤΗ ΠΑΠΑΡΙΑ. δεν αντέχω ρε παιδί μου. να βλέπεις κάθε πέμπτη στις 12 το συρίγο να λιβανίζει από την αρχή μέχρι το τέλος τους διαιτητές της ευρωλίγκας (προχτές με αφορμή τον αγώνα real-brose είπε να διωχτούν διαπαντός διαιτητές) και τον παπαδογιάννη από δίπλα να τον προσκυνάει και να μου το παίζει εμένα υπεράνω??? Ε και του κοπάνησα και εγώ μετά ένα ξεγυρισμένο reply... μετά δεν ξαναμπήκα ποτέ (ο παπαδογιάννης κατά την ταπεινή μου άποψη το παιδί θέλει οφθαλμίατρο, δεν πετυχαίνει παίκτη ούτε με σφαίρα, τι να σχολιάσει από μπάσκετ?)! Και του λέω καλά ρε παπαδογιάννη άρχοντα του μίσους του ποδοσφαίρου, εσύ γιατί σε βάζουνε και μεταδίδιδεις κάθε Σ/Κ κάτι που μισείς (ποδόσφαιρο στη NOVA). Για τα λεφτά ε?/?? και ξέρεις κατι ρε φίλε. με τρελαίνει που αυτοί οι τύποι παίζει να βγάζουνε κανα 3χιλιαρο το μήνα για όλες αυτές τις παπαριές που γράφουνε και λένε και άλλα παιδιά με διδακτορικά και πραγματικές γνώσεις να δουλεύουν delivery...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:25

Ο ρει αλεν ειναι ο μαυρος μπανε :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:29

Ο νομος της χωρας ειναι αυτος ρε θωμα τα διδακτορικα ειναι χρησιμα μονο ως κωλοχαρτα, οσο για τον παπαδογιαννη ξερει τοσο μπασκετ οσο η γιαγια μου η συγχωρεμενη που μολις της εδειξα πρωτη φορα μπαλα μπασκετ νομιζε οτι ειναι κολοκυθα. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 13:57

Τώρα ανόιγει νήμα ο novito για Ικαρο Καλλιθέας :twisted:

"Return to Innocence"

MVP (forum) : Παπαδόπουλος 30/37 (81%)
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης