P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

M.V.P.

Μarshall
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
McGrath
2
5%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
1
3%
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
2
5%
Παπαδόπουλος
31
82%
Γιαννακίδης
1
3%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 38

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τετ 24 Νοέμ 2010, 15:09

novitok έγραψε:Οκ οι σύνδεσμοι έχουν πρόβλημα με την ΚΑΕ και τους παίχτες (αν κατάλαβα καλά) όμως στο παιχνίδι με τον ρούλη θα έχει κανα 3.000 κόσμο.. γιατί άραγε?? Μας πονάει απλά... Και στην τελική ελάτε στο μπάσκετ και βρίζετε τα 40 λεπτά τον καθένα από αυτούς. Η αποχή δεν είναι λύση !! :redcard:


Πάλι οι σύνδεσμοι φταίνε? αφού στο PAOK SPORTS ARENA μπορούν να πηγαίνουν οι οικογένειες που δεν ''αφήνουν'' στα ποδοσφαιρικά γήπεδα γιατί ο λαός δεν πηγαίνει όχι συνέχεια αλλά σε 4,5,6 ματς σοβαρά στο μπάσκετ σε 2-3 στο χάντμπολ φέτος στο βόλει κλπ? Πρέπει δηλ να δώσουν μαζικά παρών οι σύνδεσμοι? Δεν αγαπάμε βαθύτερα τον ΠΑΟΚ, απλά πράγματα.
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 24 Νοέμ 2010, 16:35

Besuch έγραψε: Παιζαμε μπασκετ παλε με ομαδαρα με Μπανηδες, Κλιφιδες, Κενυδες, και πλην ντερμπυ/ευρωπαικων εβλεπες το πεταλακι των 1000 θεσεων αδειο αλλα στα ματς στο λιμανι γεμμιζαν τα πουλμαν μιλλιουνια με τους περισσοτερους να σε ρωτανε στο δρομο τους κανονισμους του αθληματος.


Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ μερικά ποσταρίσματα πιο πριν (και μάλιστα με στοιχεία!), αλλά το ποστ μου μάλλον πήγε άκλαφτο :cry: . Σεζόν 1992-93 λοιπόν, κι ενώ είμαστε 1οι παντού, Πρωταθλητές Ελλάδος της προηγούμενης χρονιάς και με όλους αυτούς τους παιχταράδες που ανέφερε ο Besuch..και όμως έχουμε 3.058 εισιτήρια μ.ο σε κάθε ματς!!!

Κακά τα ψέμματα παιδιά..Ο κόσμος στο μπάσκετ μια ζωή τόσος ήταν. 2-2.500 χιλιάδες σε όλα τα ματς και 6.000 στα μεγάλα. Και τότε που είχαμε ομαδάρα..Πόσο μάλλον τώρα που δεν έχει δεί κάτι αξιόλογο (διοικητικά και αγωνιστικά) εδώ και 10 χρόνια. Φυσικό κι επόμενο είναι να συρρικνωθεί κι άλλο. Αυτό όμως που με πειράζει εμένα είναι πως τη διοικητική ένδεια και την κατάντια των παραγόντων μας, τη θυμόμαστε μόνο μετά από ήττες. Αν κερδίζαμε Πανιώνιο και Μπενετόν όλοι θα ήταν καλοί, όπως είναι στο βόλλευ ο Κατσαρής που είμαστε 1οι, αλλά στο μπάσκετ που πάμε χάλια είναι απατεώνας!

Αν αφήσουμε κάποια στιγμή τα πληκτρολόγια και διεκδικήσουμε πράγματα από κοντά και πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο μπορούμε να αλλάξουμε την κατάσταση. Κάποτε κάναμε συλλαλητήρια για τον Γαλακτερό και λιντσάραμε τον Οικονομίδη γιατί δε πλήρωνε τον Μπάνε, τώρα καθόμαστε και απαιτούμε καλύτερες μέρες από το λάπτοπ μας. Δε γίνεται έτσι..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 24 Νοέμ 2010, 18:28

Enide έγραψε:Εγώ προσωπικά ντρέπομαι γιατί όλοι έχουμε παρατήσει το μπασκετάκι να βολοδέρνει χωρίς να το στηρίζουμε και οικονομικά αλλά και ηθικά .
Τα υπόλοιπα περί Κανώτα και έλλειψη οράματος για μένα απλά αποτελούν ένα ωραιότατο άλλοθι για το γεγονός ότι το έχουμε απαξιώσει πλήρως.


Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα αλλά σίγουρα ο Enide τα είπε όλα. Εδώ είναι η ουσία και ας μην κρυβόμαστε. Ζητάμε τα ρέστα από τα κανάλια που δεν ενδιαφέρθηκαν για το ματς. Μα εδώ δεν ενδιαφερθήκαμε εμείς οι ίδιοι.
Το ρόστερ έπρεπε να είναι το μισό με τέτοια προσέλευση και κρίμα που θάβεται και ο Λάζος μαζί μας. Είμαστε λίγοι, πάρα πολύ λίγοι.
Όσο για το ρόστερ, νομίζω πως ο Σούλης είχε στο μυαλό του να μοιράσει τον χρόνο στους ψιλούς ως εξής: Λάζος 25' και Γκετσε άλλα 25' (15' ως 5άρι και 10' μαζί με Λάζο) άντε και 2-3 λεπτά ο αντιΧέλι (καλλές) Δυστυχώς όμως κάτι δεν πάει καλά με τον Θόδωρα φέτος. Ίσως η επέμβαση που έκανε, ίσως η προετοιμασία που έχασε. Δεν ξέρω.
Ο Ντόζιερ πιστεύω πως θα προσφέρει. Ο Μάρσαλ ψάχνει τον ρόλο του.
Για τον γκρέι τα είπαμε.
Θωμά, οι ασίστ δεν είναι υπόθεση του άσσου (ή έστω του δύο). Αν δεν υπάρχει κίνηση, παιχνίδι χωρίς μπάλα, σκριν και συστήματα ώστε να βρεθεί κάποιος παίκτης μόνος του, που θα δώσει ασίστ ο play? Θυμήσου τον Σκάιλς (ως παίκτη) στον ΠΑΟΚ του Γκομέζ. Αν και ήταν πρώτος στην σχετική λίστα του ΝΒΑ (νομίζω), είχε ελάχιστες ασίστ. Ξέχασε να παίζει? Δεν νομίζω. Η ασίστ είναι θέμα ομαδικής δουλειάς και όχι του p-m (εκ πείρας)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 24 Νοέμ 2010, 18:35

back to the basics λοιπόν. πιάνομαι από τα λόγια σου "Αν δεν υπάρχει κίνηση, παιχνίδι χωρίς μπάλα, σκριν και συστήματα". και ερωτώ: YΠΑΡΧΟΥΝ? και αν δεν υπάρχουν, :? ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 24 Νοέμ 2010, 19:09

καλα επαιξε ο γκρει το πουλεν μου?? 13 ποντους βλεπω..πηρε την ομαδα στις πλατες του στο τελος! συνεχισε ετσι παιχταρα!!!
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 24 Νοέμ 2010, 19:15

...... 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Τετ 24 Νοέμ 2010, 19:19

Trikaliotis έγραψε: Αυτό όμως που με πειράζει εμένα είναι πως τη διοικητική ένδεια και την κατάντια των παραγόντων μας, τη θυμόμαστε μόνο μετά από ήττες. Αν κερδίζαμε Πανιώνιο και Μπενετόν όλοι θα ήταν καλοί, όπως είναι στο βόλλευ ο Κατσαρής που είμαστε 1οι, αλλά στο μπάσκετ που πάμε χάλια είναι απατεώνας!


κανενας δεν περιμενει τα ματς για να δει αμα ειναι καλη η οχι η διοικηση,απο τα διαρκειας καταλαβαινεις πως βλεπει την διοικηση ο κοσμος ;)
απο εκει και περα αμα ο κοσμος δει καλη προσπαθεια απο παιχτες προπονητες κτλ(να δει το αγωνιστικο τμημα ξεχωριστα)θα αρχισει να στηριζει σιγα σιγα,αλλα ουτε αυτο βλεπει

ο κατσαρης για κανεναν δεν ειναι καλος ρε φιλε απλα δεν μπορεις να ασχοληθεις μαζι του γιατι εφαγες ενα τεραστιο αδειασμα απο την στηριξη του ζαγορακη σε αυτον ;)
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:24

kostasff έγραψε:
Θωμά, οι ασίστ δεν είναι υπόθεση του άσσου (ή έστω του δύο). Αν δεν υπάρχει κίνηση, παιχνίδι χωρίς μπάλα, σκριν και συστήματα ώστε να βρεθεί κάποιος παίκτης μόνος του, που θα δώσει ασίστ ο play? Θυμήσου τον Σκάιλς (ως παίκτη) στον ΠΑΟΚ του Γκομέζ. Αν και ήταν πρώτος στην σχετική λίστα του ΝΒΑ (νομίζω), είχε ελάχιστες ασίστ. Ξέχασε να παίζει? Δεν νομίζω. Η ασίστ είναι θέμα ομαδικής δουλειάς και όχι του p-m (εκ πείρας)


Σωστο ως ενα βαθμο,απο την αλλη ενας ασσος μπορει περνοντας τον προσωπικο του αντιπαλο και αναγκαζοντας της αμυνα να κλεισει πανω του να βρει τον ελευθερο παικτη.Ο Γκρει λογω ελλειψης ταχυτητας δεν το κανει,για τον ιδιο λογο δεν τρεχει ποτε σε αιφνιδιασμο(σε οσα ματς εχω παρακολουθησει κανονικο fast break εχουμε βγαλει μονο με τον Αποστολιδη στη νεα σμυρνη).Η δε ενοια πικ εν ρολ ειναι αγνωστη για τον ιδιο,οχι απλα δεν τον εχω δει να ολοκληρωνει ενα αλλα ουτε καν να το επιχειρει.Εχει καλο σουτ,φαινεται και απο το σχεδον τελειο στυλ του,μου φαινεται αυτο ειδαν οι Σουλης-Ματζικ και σκεφτομενοι οτι θα εκμεταλευεται τα νταμπλ τιμ στον Λαζο τον εκλεισαν αγνοωντας τα υπολοιπα στοιχεια που χρειαζεται ενας ασσος και ο συγκεκριμενος απλα ΔΕΝ εχει.Ειλικρινα περα απο το καλο του σουτ,σε καθαρα οργανωτικο επιπεδο δεν βλεπω τι κανει καλυτερα απο τον Καυκη η τον Δεμερτζη η τον Χρηστο Χαριση.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό niks » Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:28

Trikaliotis έγραψε:
Besuch έγραψε:
Κακά τα ψέμματα παιδιά..Ο κόσμος στο μπάσκετ μια ζωή τόσος ήταν. 2-2.500 χιλιάδες σε όλα τα ματς και 6.000 στα μεγάλα. Και τότε που είχαμε ομαδάρα..Πόσο μάλλον τώρα που δεν έχει δεί κάτι αξιόλογο (διοικητικά και αγωνιστικά) εδώ και 10 χρόνια. Φυσικό κι επόμενο είναι να συρρικνωθεί κι άλλο.


την τριετια '89-92 δεν εχασα ουτε 1 αγωνα (παροτι100% ποδοσαφαιρικος-ουτε το '87 ασχοληθηκα καλα-καλα)
με κατι Παγκρατια και Σπορτινγκ 1000-1500 το πολύ
στο 1 ντερμπυ πρωταθληματος και στα Ευρωπαικα τιγκα το Παλε

ο μικρος Μ.Ο. στο πρωταθλημα υποδηλωνει πως μικρό μερίδιο ειναι μπασκετικοι αναμεσα σε αυτούς και πολλοί οπαδοι λιγοτερο ή περισσοτερο τακτικοι

η μεγαλη προσελευση στην Ευρωπη ήταν λογω οράματος
niks
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Τρί 02 Φεβ 2010, 18:45

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:35

dtown έγραψε:
Σωστο ως ενα βαθμο,απο την αλλη ενας ασσος μπορει περνοντας τον προσωπικο του αντιπαλο και αναγκαζοντας της αμυνα να κλεισει πανω του να βρει τον ελευθερο παικτη.Ο Γκρει λογω ελλειψης ταχυτητας δεν το κανει,για τον ιδιο λογο δεν τρεχει ποτε σε αιφνιδιασμο(σε οσα ματς εχω παρακολουθησει κανονικο fast break εχουμε βγαλει μονο με τον Αποστολιδη στη νεα σμυρνη).Η δε ενοια πικ εν ρολ ειναι αγνωστη για τον ιδιο,οχι απλα δεν τον εχω δει να ολοκληρωνει ενα αλλα ουτε καν να το επιχειρει.Εχει καλο σουτ,φαινεται και απο το σχεδον τελειο στυλ του,μου φαινεται αυτο ειδαν οι Σουλης-Ματζικ και σκεφτομενοι οτι θα εκμεταλευεται τα νταμπλ τιμ στον Λαζο τον εκλεισαν αγνοωντας τα υπολοιπα στοιχεια που χρειαζεται ενας ασσος και ο συγκεκριμενος απλα ΔΕΝ εχει.Ειλικρινα περα απο το καλο του σουτ,σε καθαρα οργανωτικο επιπεδο δεν βλεπω τι κανει καλυτερα απο τον Καυκη η τον Δεμερτζη η τον Χρηστο Χαριση.


well said...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:58

καποιοι εκραζαν τον μακγκραθ πριν τον δουνε....ειδαμε τι επαθαν...συνεχιστε να να κραζετε τον τζαστιν...ξερω οτι θα με δικαιωσει και αυτος! 8-)
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 24 Νοέμ 2010, 21:04

αν εννοείς ΚΑΙ εμένα, προσωπικά τον είχα δει σε παιχνίδια στην ευρωλίγκα με τη Bologna, με το αιγάλεω και την άεκ. δεν περίμενα τον ΠΑΟΚ φυσικά. και δε νομίζω να είχα πει οτι είναι κακός παίκτης (ίσα-ίσα είχα πει οτι για ένα μαζεμένο μπάτζετ θα ήταν ό,τι πρέπει). απλά ήταν ο τελευταίος και περίμενες μια μεταγραφή να κάνει τη διαφορά (ως υποκαταστατο του ευρωλιγκάτου deli). μέχρις στιγμής ο ιρλανδός είναι καλός, και ενδεχόμενα αν δεν έπαιζε 30+ λεπτά μπορεί να απέδιδε και περισσότερο. εγώ τον ψήφισα πάντως ως mvp στη νέα σμύρνη που είχα τη χαρά να τον δω από κοντά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10603
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 24 Νοέμ 2010, 21:12

Πάντως ούτε πέρσι θυμάμαι να παίζαμε με πικ εν ρολ καθόλου, δυστυχώς.
Μεγάλο - εν σχέσει με πέρσι το γρήγορο τέμπο με Μονρό και τα cuts του Γκρέγκορυ.
Θεωρητικώς έχουμε καλύτερο σουτ ως ομάδα, αλλά ο μόνος αξιόπιστος αν βγει η εξτρά πάσα (που δεν πολυβγαίνει) και σουτάρει στημένος, μου φαίνεται ο ΜακΓκραθ.
Μου φαίνεται ως τώρα πολύ περίεργη η μικρή χρησιμοποίηση του Ντοζίερ.
Ο Μάρσαλ μου δέιχνει ράθυμος και έχει χοντρά προβλήματα στην άμυνα.
Ο Λάζαρος είναι καλύτερος από πέρσι αλλά σε κάποια στιγμή είτε θα του βγει η γλώσσα είτε θα πει αει σιχτίρ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 24 Νοέμ 2010, 23:19

palok έγραψε:απλά ήταν ο τελευταίος και περίμενες μια μεταγραφή να κάνει τη διαφορά (ως υποκαταστατο του ευρωλιγκάτου deli).


Καλά αυτό το έχει σύστημα η διοίκηση κάθε χρόνο! Μιλάμε για επαγγελματίες επικοινωνιολόγους, τύφλα να 'χει το επιτελείο του Ομπάμα! Από Ντέλι, Γκράντι, Κούς, Όουενς, Χαραλαμπίδη και Ιλιέφσκι που άκουγες και γλυκαινόσουν, σου πετάνε έναν ΜακΓκράθ και μένεις με το στόμα ανοιχτό..Όπως πρόπερυσι με τον Τάιρον Λού. Τώρα έρχεται ο Λού, αύριο έρχεται ο Λού και τελικά έσκασε μύτη ο Έιβερι!

Πάντως αυτό που έλεγα από πέρυσι και όλοι διαφωνούσατε μαζί μου, το ξαναλέω και τώρα. Δε θα προτιμούσατε να παίζαμε στο Eurochallenge, που μπορεί να βλέπαμε και κανέναν ευρωπαϊκό τελικό, από το να ξεφτιλιζόμαστε έτσι στο Eurocup, όπου μπορεί να αποκλειστούμε χωρίς να κάνουμε νίκη? Έτσι κι αλλιώς ούτε τώρα έχουμε έσοδα (που λέγαμε και καλά εμπορικοί αντίπαλοι, θα φέρουν έσοδα!). Κακά τα ψέμματα, η φετινή ομάδα δεν είναι για το Eurocup. Η περυσινή ίσως..Μου θέλατε και Ευρωλίγκες κάποιοι!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: P.A.O.K. - Benetton 62-67 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 25 Νοέμ 2010, 00:12

palok έγραψε:αν εννοείς ΚΑΙ εμένα, προσωπικά τον είχα δει σε παιχνίδια στην ευρωλίγκα με τη Bologna, με το αιγάλεω και την άεκ. δεν περίμενα τον ΠΑΟΚ φυσικά. και δε νομίζω να είχα πει οτι είναι κακός παίκτης (ίσα-ίσα είχα πει οτι για ένα μαζεμένο μπάτζετ θα ήταν ό,τι πρέπει). απλά ήταν ο τελευταίος και περίμενες μια μεταγραφή να κάνει τη διαφορά (ως υποκαταστατο του ευρωλιγκάτου deli). μέχρις στιγμής ο ιρλανδός είναι καλός, και ενδεχόμενα αν δεν έπαιζε 30+ λεπτά μπορεί να απέδιδε και περισσότερο. εγώ τον ψήφισα πάντως ως mvp στη νέα σμύρνη που είχα τη χαρά να τον δω από κοντά


xαχαχα... οχι ρε παλοκ πλακα κανω!!! εισαι ο βασιλιας του μπασκετικου φορουμ κανενας δεν σε αμφισβητει!!!!
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης