Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

Vote for M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:23

Marshall
1
2%
McGrath
1
2%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
38
81%
Γιαννακίδης
1
2%
Καλλές
1
2%
Gecevski
5
11%
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 47

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K. 16/11 21:00 eurosport2

Δημοσίευσηαπό Neftonass_G4 » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:10

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:88-77 τέλος.

Το πάλεψαν εκτός από το τέλος που ο ΜακΓκράθ την έπαιζε και με τα 2 αλλά τέσπα. Αν δεν είχαμε τραγικά ποσοστά στις βολές θα παιζόταν στον πόντο...

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ισπανοί δεν έχασαν βολή νομίζω... Το αυτό και στα δίποντα + κάτι βόμβες από το πουθενά που ρίχνανε τη ψυχολογία...




Έλα ρε φίλε πλάκα με κάνεις...?
Δεν ήταν μόνο οι βολές.Το πρώτο τρίποντο το βάλαμε μετα από 25 λεπτά αγώνα...μέχρι τότε είχαμε 0/10 τρίποντα.

Ευχαριστώ
Neftonass_G4
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 04 Νοέμ 2009, 20:21

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:11

Δεν πειράζει ΠΑΟΚΑΡΑ!!
Έπαιξες καλά και πολέμησες μέσα στην ισπανία.
:pano:
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K. 16/11 21:00 eurosport2

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:12

Trikaliotis έγραψε:Μπορεί να είμαστε και η μοναδική ομάδα στον κόσμο, που πιέζει σε όλο το γήπεδο για να μειώσει το σκορ και κάνει η ίδια λάθη..Καλά για τις βολές ασχολίαστο.
+
υπαρχει κι η δικαιολογια της κουρασης βεβαια γιατι το 2ο ημιχρονο το βγαλαμε με 6 παικτες + τον γιαννακιδη. λαζαρος πολυ καλος, τις βολες να βαζε...
κριμα γιατι στο τελος οτι καλο καναμε στην αμυνα το γ@μουσαμε στην επιθεση ακομα και με λαθη στην επαναφορα.
με τα τριποντα ειναι γενικοτερα ισπανικο φαινομενο να σου μαμαν την ψυχολογια οταν πας να σηκωσεις κεφαλι.
παντως αυτην την ομαδα στο παλατακι την εχουμε και μπορουμε και τη διαφορα να καλυψουμε.
στο αλλο ματς απ οτι ελεγε ο σπικερ η μπενετον πρεπει να τον πηρε ασχημα απο τη ροαν.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:14

Αμυνα αθλια στοπ λαζος σουπερ στοπ με 0/8 βολες ομως στοπ γκρει λιγος στοπ σε ολα τα ματς απ ειμαστε χειροτεροι πλην λαζου στοπ δεδας δεν επαιξε καθολου στο β γιατι? στοπ δεν περιμενα παραπανω απο την ομαδα στοπ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:16

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:Λίγο καλό πάγκο να είχαμε γμτ.


vouts_charis έγραψε:λιγα διαρκειας παραπανω αν ειχαμε θα ειχαμε και παγκο!!


Αυτό είναι το θέμα, φωνάζανε κάποιοι, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει το ανάλογο ενδιαφέρον των οπαδών
και μην ακούω οικονομική κρίση, οι τιμές είναι γελοίες και τα ΠΑΟΚτσάκια μιλιούνια.
Τελευταία επεξεργασία από Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. και Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Κλείσε τον ΠΑΟΚ στην ψυχή σου και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο !
Π Α Ο Κ..κάτι παραπάνω από μιά αθλητική ομάδα !
Casus Belli σε όποιον αδίκησε τον ΠΑΟΚ έστω και μία φορά.
Άβαταρ μέλους
Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag.
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Παρ 21 Μάιος 2010, 22:04

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:16

Κάποτε λέγαμε να βάζουν τοιχος μπροστα στον Φρατζεσκο μπας και βάλει κανα πέναλτυ... τώρα θα πω το ιδιο για τον Λάζαρο... 1-2 ΨΗΛΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑ ΦΑΟΥΛ.
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΓΑΝΤΙΑ ΜΕ 0-8 ΒΟΛΕΣ ΡΕ ΛΑΖΑΡΕ? :( :( :( :(
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K. 16/11 21:00 eurosport2

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:23

Επειδή είχα τη μετάδοση για το ραδιόφωνο και είχα τη δυνατότητα να δω τον αγώνα λάιβ, έχω να κάνω κάποιες επισημάνσεις..
Καταρχάς, ο ΠΑΟΚ μπορούσε να πάρει το ματς, αλλά πέρα από τον Λάζαρο και τον Θόδωρα κανείς άλλος δεν το πίστεψε! Ο ΠΑΟΚ έχασε 11 βολές με τον Λάζαρο να χάνει τις 8.. Και είχε τρομερά άσχημα ποσοστά στα 3π με 0/10 και συνολικά 4/17. Απίστευτα ποσοστά. Θέλει ηρεμία, νέους τρόπους ανάπτυξεις του παιχνιδιού κι όχι μονοδιάστατο στυλ παιχνίδιου με τον Λάζαρο μέσα και τους υπόλοιπους γύρω γύρω..
Κάκιστη αμυντική λειτουργία στο παιχνίδι. Πολλούς κενούς χώρους, πίεση με πάντα κάποιον ξεχασμένο παίκτη και πάντα με ένα ελεύθερο σουτ για τους αντιπάλους. Είναι ένα καλό ματς για διάβασμα λαθών και να μάθουν οι παίκτες τι πρέπει να κάνουν από δω και πέρα στη συνέχεια!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΤΟ ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:31

Δεν έχω δεί στατιστικά, αλλά τον Γκρέι δε τον βλέπω καλά. Δε περιμένω τα στατιστικά βέβαια για να μου το επιβεβαιώσουν, τον παίχτη τον έχω δεί σε 4 παιχνίδια και έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου. Το πρόβλημα δεν έγκειται σε αυτό που έλεγε ο Όλι το καλοκαίρι, ότι δηλαδή είναι περισσότερο 2άρι παρά άσσος. Ίσα ίσα μάλιστα που εγώ δεν έχω δεί καμία κίνηση 2αριού-ούτε κόβει, ούτε βγαίνει από τα σκριν να σουτάρει.

Το θέμα είναι πως δεν είναι ούτε άσσος. Ή καλύτερα δεν είναι επαρκής άσσος. Και από τη στιγμή που ούτε στο 1, αλλά ούτε και στο 2 μπορεί να προσφέρει δε ξέρω τι μπορεί να γίνει. Ακόμα πιστεύω πως μπορεί να ηρεμεί το παιχνίδι, να βλέπει γήπεδο και να δίνει την έξτρα πάσα. Ακόμα πιστεύω πως έχει mid-range σούτ, αλλά και καλό 3ποντο. Και ακόμα πιστεύω πως μπορεί να κάνει και κάποιες επιτυχημένες διεισδύσεις.

Αλλά όταν είσαι τόοοοοοοοοοοοσο εκνευριστικά αργός στο σύγχρονο μπάσκετ, όταν κρατάς τοοοοοοοοοοοοόση πολύ ώρα τη μπάλα στα χέρια σου ντριπλάροντας (ευτυχώς που λείπει και ο Ντρόμπνιακ γιατί θα έκαναν τρελλό δίδυμο!) και όταν το pick 'n' roll είναι για σένα λέξη που την άκουσες κάπου, αλλά δε ξέρεις τι ακριβώς είναι...ε, δε μπορώ να καταλάβω πως θα προσφέρει στο μέλλον. Κι ο Μούλα ήταν πιο αργός από την καθυστέρηση, αλλά με το pick 'n roll του θα έβγαζε σε κάθε αγώνα 1ο σκόρερ τον Καλλέ! Έχω φτάσει σε σημείο να προτιμώ πλέυ-μέικερ άναρχο, αλλά τουλάχιστον γρήγορο και με εκρηκτικότητα (βλ. Ουάσιγκτον που δε τον γουστάρω), παρά αυτό το πράμα κάθε φορά, που παρακαλάς να μη σου μείνει η μπάλα στα χέρια σε κάθε επίθεση!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:41

Ο ουασιγκτον ηταν τρελοκομειο αλλα εβγαζε τετοια ενεργεια μεσα στο παρκε ετρεχε μαρκαρε πασαρε εκανε αμετρητα λαθη ναι δεν ειχε καλο σουτ ναι αλλα ο γκρει που βλεπουμε τουλαχιστον τωρα ειναι μια τριχα απο τα....... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:43

Επίσης να επισημάνω (χωρίς όμως να ξέρω πόσο έπαιξαν τα παιδιά) και την επιθετική ανυπαρξία, για άλλη μια φορά σε εκτός έδρας παιχνίδι, των Δέδα και Γιαννακίδη. Άποντοι και οι δύο?!?!!? :o :shock: Όταν δε παίρνεις πόντους από τον πάγκο σου δε μπορείς να κερδίσεις τέτοια παιχνίδια στο σημερινό μπάσκετ. Αλήθεια παθαίνουν κάτι αυτοί οι δύο στα εκτός έδρας ή απλά πορώνονται με την ατμόσφαιρα του Παλατακίου..???
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τρί 16 Νοέμ 2010, 23:57

obanebane έγραψε:Ο ουασιγκτον ηταν τρελοκομειο αλλα εβγαζε τετοια ενεργεια μεσα στο παρκε ετρεχε μαρκαρε πασαρε εκανε αμετρητα λαθη ναι δεν ειχε καλο σουτ ναι αλλα ο γκρει που βλεπουμε τουλαχιστον τωρα ειναι μια τριχα απο τα....... :opaokara:


πριν σπασει το χερι του και πλακωθει με τον σκεπα...ηταν φοβερος....μετα ηθελε να φυγει και μαλ@κιζοταν...στον ρουλη ηταν τραγικος.....συνεχεια επαιρνε φορα και καρφωνοταν....τεσπα και εμενα μαρεσει ο d-wash !
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 17 Νοέμ 2010, 00:00

Α ρε γαμωτο... Τζάμπα ήττα... Και κάθε φορά αυτή η ομάδα να σε αφήνει την πικρή αίσθηση ότι μπορούσε να το πάρει το παιχνίδι, αλλά δεν το .. ήθελε...!! MVP ο Λάζος (εδώ τον ψήφισα όταν δεν ήταν ο καλύτερος, τώρα θα μου γλύτωνε? :lol: ), ενώ θετικοί και οι Gecevski και McGrath.

υ.γ. γαμημένες βολές και φέτος...?? :evil:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 17 Νοέμ 2010, 00:09

δυστυχως με μπασκετ δεκαετιας 90 δεν πας πουθενα τουλαχιστον στην ευρωπη δεν μπορει να παιζεις με 6 παικτες το 2010 ειναι τραγικο , δεν μπορω να καταλαβω γιατι σημερα ο δεδας επαιξε 3,5 λεπτα ο αποστολιδης 5, ειναι λογικο η ομαδα να κλαταρει στο τελευταιο δεκαλεπτο, περυσι χαναμε τα ματς γιατι τα μαυρακια μας ειχαν δεκα τις εκατο στις κρισιμες βολες και φετος θα τα χανουμε γιατι οσοοι παιζουν δεν θα εχουν ανασες πολλα λαθη απο εναν μεγαλλο προπονητη ο οποιος πρεπει να ανθεωρησει καποιες σκεψεις του για τον τροπο που παιζει η ομαδα και για τον τροπο που κοουτσαρει, και μια ερωτησει και οποιος μπορει ας μου απαντησει ο μου μου ηθελε πολα περισσοτερα απο αυτον που μιαζει με πλεη μεηκεκ στην ομαδα μας γιατι αν οχι τοτε εγινε εγκλημα.
υγ ρε συ λαζο 0/8? ρε συ εναν ακετο να φερω με την σπυριαρα καλυτερα θα τα παει δουλεια και παλυ δουλεια
υγ2 οσο για την αμυνα μας τραγικη ουτε μια σωστη περιστροφη για πλακα βγαζαν ελευθερα σουτ και κανανε ανενοχλητοι ντραιβ
Τελευταία επεξεργασία από desperando και Τετ 17 Νοέμ 2010, 00:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 17 Νοέμ 2010, 00:13

Συμφωνώ με τον novi. Το παιχνίδι το χάσαμε και δεν μας το πήραν οι φοιτητές.
Εκτός από λίγες συνεργασίες Λάζου-Θόδωρου, το παιχνίδι μας ήταν πάλι μονοδιάστατο όπως με το σκουλίκι: η μπάλα στον Λάζο και αν δεν σπάσει την παγίδα τότε έξω. Έλα όμως που η περιφέρειά μας ήταν χάλια, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Γιαννακίδης, Δέδας, Αποστολίδης 0 πόντους. Γκρέι μόλις 5. Τι να περιμένεις;
Άμυνα; Άστα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K. 16/11 21:00 eurosport2

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 17 Νοέμ 2010, 00:16

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:88-77 τέλος.

Το πάλεψαν εκτός από το τέλος που ο ΜακΓκράθ την έπαιζε και με τα 2 αλλά τέσπα. Αν δεν είχαμε τραγικά ποσοστά στις βολές θα παιζόταν στον πόντο...

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ισπανοί δεν έχασαν βολή νομίζω... Το αυτό και στα δίποντα + κάτι βόμβες από το πουθενά που ρίχνανε τη ψυχολογία...

φιλε μου συγνωμη κιολας αλλα ο μαγκραθ επαιξε 38 λεπτα , στο συγχρονο μπασκετ κανεις δεν παιζει τοσο ουτε καν παικτες τυπου διαμαντιδη που θεωρουνταν βιοονικοι ειναι λογικο στο τελος να κανει το ενα λαθος μετα το αλλο αυτο το χρεωνω αποκληστικα στον σουλη
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες