Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

Vote for M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 21 Νοέμ 2010, 23:23

Marshall
1
2%
McGrath
1
2%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dozier
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gray
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος
38
81%
Γιαννακίδης
1
2%
Καλλές
1
2%
Gecevski
5
11%
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 47

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 17 Νοέμ 2010, 14:32

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που διαγνώσκω εγώ είναι στην άμυνα.
Είναι τα αργά πόδια του Λάζου και του Θόδωρα που ανέφερε και ο palok, είναι το πρόβλημα που βλέπω να έχει ο Gray με σπιντάτο άσσο, είναι ότι δεν έχουμε παίξει μίση ζώνη της προκοπής.
Πιστεύω επιθετικά θα είμαστε σε σταθερά καλό επίπεδο.
Δεν είναι αφύσικο να παίξουμε αρκετά με σουτ από έξω διότι έχουμε βελτιωθεί πολύ σε αυτό τον τομέα.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Holmes4 » Τετ 17 Νοέμ 2010, 17:35

τα ιδια λαθη πανω κατω οπως στο ματς με αρη.Συνεχεια η μπαλα στο Λαζο και συνεπακολουθο βραχυκυκλωμα οταν οι αντιπαλοι αντιλαμβανονται το παιχνιδι σου.Με προβληματισε και το μικρο ροτεισον που εξουθενωσε τους παικτες,κατι που εκανε μπαμ στο τελος οπου δεν υπηρχε καθαρο μυαλο σε κρισιμα σημεια.Βεβαια και η αμυνα στην 4η περιοδο για τα πανηγυρια,πολλα τζαμπα καλαθια.Αυτο με το χρονο ισχυει,και μενα μου εκανε εντυπωση που πηγε 2.55 αντι για 3.55 αλλα λεω για μην διαμαρτυρεται ο παγκος μαλλον εγω κανω λαθος.Γενικα πολυ ευχαριστο να ξαναβλεπω την ΠΑΟΚΑΡΑ σε σοβαρο ευρωπαικο ματς...δεν την παλευα αλλο με κεραυνους λευκωσιας σε αμφιβολου επιπεδου διοργανωσεις....αντε και του χρονου ευρωλιγκα
my lifestyle determines my deathstyle
Άβαταρ μέλους
Holmes4
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:09

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Νοέμ 2010, 17:37

Θα συμφωνήσω με τον kk74. το έχουμε ξαναπεί: αν πάρεις τον marshall και τον ακροβολίσεις στην επίθεση για το ανοιχτό τρίποντο θα πάρεις ένα ανοιχτό τρίποντο από αυτόν σε όλο το ματς. αν τον dozier δεν τον τραβήξεις έξω για να φύγει από το τεσσάρι με το γρήγορο πρώτο βήμα, αν δεν του δώσεις την εντολή να κάνει cuts, αν δεν παίζει κοντά στον λάζο στην weak side θα παίρνεις από αυτόν 6 πόντους-4 rebounds-τέλος. από τον gray δεν ξέρω τι θα πάρεις, dont make me start... :mrgreen:
η ομάδα θα δουλεψει πολύ, το κλίμα είναι πάντα άριστο, θα μπουν οι παίκτες στο παιχνίδι, θα γίνεται rotation και στα μεγάλα ματς και όλα θα πάνε καλά. Ιδίως όταν συνειδητοποιήσουμε οτι πρέπει να τρέξουμε και λίγο ... ;)

PS: ωραία η λογική του αργού tempo. κι όταν ας πούμε ξεκολλιάζεται μια ομάδα και σε 3 λεπτά μας φεύγει με 12 πόντους. Επιστρέφει το ματς αυτό με αργό τέμπο (και αν όχι, δεν καταλαβαίνω γιατι αλλάζει τότε η λογική? τι είναι πτυσσόμενη? μου θυμίζει τις ομάδες που πάνε τσούκου τσούκου για 0-0 και μόλις τρώνε το Goal βγαίνουνε γιούρια στην αντεπίθεση. Και??...) ? Τα εκτός έδρας ματς πέρυσι τα γυρίσαμε και τα κερδίσαμε επειδή παίξαμε το μπάσκετ που ξέραμε. όχι άλλο εντός, άλλο εκτός ... ;)

PS2: sherlock καλά posts!!! ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Holmes4 » Τετ 17 Νοέμ 2010, 17:53

thanks palok...το παρακολουθω χρονια το φορουμ,ειδικα το μπασκετικο σκελος,αλλα σπανιως γραφω...απλα με το χθεσινο ματς συνειδητοποιησα ποσο μου χε λειψει να βλεπω τον ΠΑΟΚ σε υψηλο ευρωπαικο επιπεδο και με επισαε μια αγαλλιαση.Ετσι μεγαλωσαμε τι να κανουμε...θα τα λεμε συχνοτερα θαρρω.Επιστρεφουμε δυνατα απο φετος
my lifestyle determines my deathstyle
Άβαταρ μέλους
Holmes4
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:09

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τετ 17 Νοέμ 2010, 19:05

Α ρε ΠΑΟΚάρα... Τζάμπα η διαφορά, καλά τα είπε ο Βαρδαρινός. Εκτός έδρας χάνουμε πάρα πολύ ως ομάδα.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 17 Νοέμ 2010, 19:29

Εντάξει, εκτός παίξαμε με παο (όπως παίξαμε), ρούλα και εστου. Δύσκολα ματς και ήττες εντός προγράμματος (δυστυχώς). Από την άλλη, εντός παίξαμε με αδύναμους (ηρα-αεκ). Ας καθαρίσουμε τα ματς στο παλατάκι και θα κλέψουμε και κάποια διπλά εκτός. ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Νοέμ 2010, 20:23

η ομάδα είναι σε πολύ καλύτερο σημείο σε σχέση με πέρυσι την ίδια περίοδο!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 17 Νοέμ 2010, 20:34

kk74 έγραψε:οσο και να πισταευω πως ο σουλης ειναι μεγαλος προπονητης τελευταια ειναι ντεφορμε.οι παικτες δεν εχουν ξεκαθαρους ρολους η μαλλον εχουν ρολους στο παιχνιδι ου παει στραφι του καθενος το ιδιαιτερο ταλεντο που γιαυτο τους πηραμε.ο γκρει ειναι καλος παικτης και το ειδαμε στα πρωτα φιλικα αλλα οσο ο ιρλανδος ανεβενει ο γκρει χανει τον ρολο του γιατι παιζουν και οι δυο περιπου 1-2.ειναι δουλεια του σουλη να του βαλει να παιξουν μαζι.αντι αυτου βλεπουμε τον γκρει απλα να κατεβαζει την μπαλα με σκοπο να την πασαρει στο λαζαρο και τα δικα του σουτ να τα κανει απο κακες συνθηκες , χωρις πλανο.το ιδιο και ο μαρσαλ.δεν μπορει να εχουμε εναν παικτη με τεοια προσοντα και να τον εχουμε για να πασαρει μεσα και να περιμενει μετα να κανει το 3ποντο αν δεν βγει η επιθεση απο μεσα .ο ντοζιερ δεν εχει κανενα ρολο παρα να πηδαει και να τρεχει πανω κατω.πρεπει να τους βαλουμε στην ομαδα ωστε να παρουμε απο τον καθε ενα αυτο που μπορει να δωσει .και εγω λεω πως ο λαζαρος ειναι σπουδαιος παικτης και σωστα το παιχνιδι μας να ειναι πανω σε αυτον αλλλα οχι μονο πανω σε αυτον! :pano:


+άπειρο!!!
Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις, ακριβώς όπως τα γράφεις, μέχρι και το τελευταίο κόμμα! Ειδικά για τη συνύπαρξη Γκρέι-ΜακΓκραθ..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 17 Νοέμ 2010, 20:47

kostasff έγραψε:Εντάξει, εκτός παίξαμε με παο (όπως παίξαμε), ρούλα και εστου. Δύσκολα ματς και ήττες εντός προγράμματος (δυστυχώς). Από την άλλη, εντός παίξαμε με αδύναμους (ηρα-αεκ). Ας καθαρίσουμε τα ματς στο παλατάκι και θα κλέψουμε και κάποια διπλά εκτός. ;)


Είμαι περίεργος πως θα αντιδράσουμε το Σάββατο με τον Πανιώνιο, όπου για μένα θα είναι το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα για τις φετινές μας δυνατότητες, τους στόχους μας και το που μπορούμε να φτάσουμε φέτος. Με απλά λόγια αν θέλουμε να έχουμε υψηλούς στόχους και μια θέση στην πρώτη 4άδα, αυτό το ματς πρέπει να το κερδίσουμε πάση θυσία!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 04:20

Εντάξει είναι πάρα πολύ νωρίς σε ένα πρωτάθλημα που θα είναι εξαιρετικά αμφίρροπο κυρίως λόγω της συσσωρευμένης μετριότητάς του.
Πάντως και εγώ περιμένω με περισσή αγωνία το ματς με τον Πανιώνιο εκτός έδρας.
Ένα ματς αμφίρροπο στο οποίο αν παίξουμε πειθαρχημένα και ψυχωμένα, θα το πάρουμε.
(By the way, το ανάλογο topic δεν έχει ανοιχτεί ακόμη :?: )
Ως τώρα στα 6 επίσημα παιχνίδια μας δεν είχα ιδαίτερη αγωνία.
Στα εντός με Ίκαρο, Ηρακλή, ΑΕΚ,θα με σόκαρε να χάσουμε.
Στα εκτός με Άρη και Estudiantes (η πρώτη αγωνιστική στο ΟΑΚΑ δεν χρήζει καν αναφοράς) ήμουν αρκετά συμφιλιωμένος, βάσει λογικής, με την ιδέα της ήττας.
Για να δούμε...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 08:59

Αντί για :?: έπρεπε να βάλεις :!: .... :geek:
Συμφωνώ κι εγώ. Το πρώτο πραγματικό τεστ. Από τα παιχνίδια που κρίνουν τι μπορείς να κάνεις και πόσο κοντά είσαι στην 3η θέση (αυτή δεν κρυφοκοιτάζουμε?)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 11:51

Γιατί δε τ ανοίξατε ρε γκρινιάρηδες?? :mrgreen:
Βουαλά! viewtopic.php?f=67&t=4444
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 13:36

Μετρια η περιφερεια,ειδικα στην αμυνα......Μπορουσαμε να πετυχουμε κατι καλυτερο...
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Αsefa Estudiantes - P.A.O.K 88-77 MVP Σχόλια & Παραλειπό

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Σάβ 20 Νοέμ 2010, 03:11

Μετά από 40 ώρες χωρίς δημοσίευση ( :shock: ), νομίζω ότι ήρθε η ώρα του Λουκά..

MVP (forum): Παπαδόπουλος 81% (38/47)


Για τους φοιτητοφλόρους, θα τα πούμε ξανά στις 14/12. Ως τότε, έχουμε:

Εικόνα

Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ. 20/11 17:00 ΕΤ1

και την Τρίτη εντός με τα γειτονάκια μου. :nairepaok:
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες