Euroleague 2010-2011

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ στο Eurocup

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 17 Νοέμ 2010, 22:10

1εκ θα πάρει ο Σάρας

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους μπορεί να άργησε να πάρει την απόφαση να συνεχίσει την καριέρα του στην Λιέτουβος Ρίτας αλλά όπως έγινε γνωστό δεν θα του βγει σε κακό αφού θα αμειφθεί με ένα εκατομμύριο ευρώ.Η συγκεκριμένη προσφορά ήταν που δελέασε τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, καθώς οι υπόλοιπες προτάσεις που είχε στα χέρια του, δεν έφταναν το εκατομμύριο.
http://www.basketblog.gr/pages/ViewCont ... 30&w=0&m=1

για όσους πίστευαν οτι τον χάσαμε μέσα απο τα χέρια μας ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 14:46

οι 49 πόντοι της Ρεάλ στο χθεσινό παιχνίδι αποτελούν τη χειρότερη επιθετική επίδοση της «βασίλισσας» από το 1996! Θέλετε κι άλλο; Οι Μαδριλένοι είχαν ποσοστό στα σουτ 17/70!
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleag ... t-mes.html

Πανό για τον Μπατίστ!

Οι φίλαθλοι της Ολίμπια Λουμπλιάνας δεν έχουν ξεχάσει τον Μάικ Μπατίστ και στο χθεσινό παιχνίδι με τη Βαλένθια είχαν αναρτήσει ένα πανό όπου έκαναν λογοπαίγνιο με τα γράμματα του ονόματός του, ενώ άλλαξαν το λογότυπο της Ευρωλίγκας!
Beating And Tackling [b]Is Supported & Tolerated by Euroleague
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleag ... atist.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 26 Νοέμ 2010, 15:30



από 67-65 και τέζα ο καμπούρης ... :o

κατά τα άλλα άλλη μία ενδιαφέρουσα αγωνιστική με όμορφα αποτελέσματα (ισπανία-ελλάς: 2-0 με το ένα μάλιστα εντός από την αναμορφωμένη ελέω Pesic valencia, και 2η συνεχής νίκη της charleroi επί ισπανικής ομάδας :shock: ), γρήγορο μπάσκετ και πήξιμο στο pick and roll. έλα μωρέ τι ξέρουνε τώρα αυτοί???? .... :? :evil:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Παρ 26 Νοέμ 2010, 18:57

Πολύ μου άρεσε ο διπλός ισπανικός σοδομισμός.
Δυστυχώς δεν είδα δευτερόλεπτο από τα 2 ματς λόγω φόρτου.
Πικ εν ρολ και χαζομάρες, πού τα θυμήθηκες αυτά...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 09 Δεκ 2010, 22:19

αυτά τα ματς δεν τα χάνει ούτε ο ΠΑΟΚ της χρυσής εξαετίας 87-93... 4 πόντους μπροστά στα 6.8 sec και κάνουνε φάουλ για να σταματήσουνε το χρόνο!!!!! πραγματικά έλεος με τους ξεκωλι@ρηδες, έλεος πια

PS: κρίμα για τον μεγάλο kenny
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό Gangster » Πέμ 09 Δεκ 2010, 23:15

Κρίμα και σ'εμένα που το έπαιζα διπλό με 10 απόδοση. Αυτοκτόνησαν οι Σλοβένοι...
Gangster
 
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τρί 15 Ιαν 2008, 01:07

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:01

μετά είδα και την εμφάνιση του blackney απέναντι σε παπαλουκ-vspan και Milos Και :roll: ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:34

εγω ειδα τον ερτσεγκ....για δανεικος...θα ηταν..... :roll: :roll: :roll:
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:39

o erceg είναι παιχτούρα, δεν τα λέτε δεν τα γράφετε που λέει και ο αναστό... πιστεύω οτι θα αρχίζει να παίζει από εδώ και εμπρός. ο nesterovic έχει γίνει λίγο δεινόσαυρος παρόλο που δεν παίζει άσχημα το Pick@roll. o μαυροκεφαλίδης μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, ο Nielsen Μισοτραυματίας και ο μπορούσης σαν να ξύπνησε και δεν έχει πιεί καφέ. άσχετο ο keselj τι γένεν??

είπα για τον blackney γιατί ο τύπος είναι κοντά 35 και παίζει βασικός (εύκολα) στη malaga...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:44

καλα ο μπλακνει ειναι παιχταρας...οτι και να πουμε ειναι λιγο....ο κεσελι ειναι κλασσικος σουτερ..ή θα εχει ψυχολογια και θα τα βαζει ολα ή θα ειναι αρνητικος....εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν πηραν εναν καλο αμερικανο στο 3 και πηραν τον γκορντον.....μαλλον για την αμυνα...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:46

μάλλον άλλον jamont gordon θέλανε να πάρουνε... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Παρ 10 Δεκ 2010, 00:51

cska ε? τον ειδα με τον βαζελο καλος παιχτης....παντως πιστευω οτι απο τον βαζελο φετος εχουν πιο καλη ομαδα....μεγαλη υποθεση ο σπανουλης...δεν ειναι μονο οτι πηγε στον γαυρο....εφυγε και απο τον βαζελο....και μιας και ειμαστε σε τοπικ ευρολιγκα....ουτε η μπαρτσα πρεπει να τρομαζει τον γαυρο φετος....
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Δεκ 2010, 01:10

θεωρώ οτι και τα 3 βιολιά τα 3 τελευταία χρόνια της cibona είναι παίχτες ευρωλίγκας και μάλιστα πολύ καλοί (rawle, alan anderson και jamont gordon). επειδή όμως είναι σούπερ σκόρερ έχουν τη ρετσινιά "παίζουνε μόνο σε μικρή όμαδα". έτσι ο πρώτος παίζει σε εμάς, ο δεύτερος στην NBDL και ο τρίτος θέλει να τον διώξουνε από την cska!!!

anyway, με το βάζελο σήμερα βγήκα πραγματικά από τα ρούχα μου, μου ρθε να σπάσω την tv. δεν είναι δυνατόν. δεν είναι, να κερδίσεις 4 πόντους και να κάνεις φάουλ. κατά τα άλλα κάποια στιγμή η πεντάδα καλάθη-tepic-περπέρογλου-καιμακόγλου-τσαρτσαρή δε νομίζω οτι είναι καλύτερη από την αντίστοιχη δικιά μας. τώρα στο τελευταίο λεπτό ο διαμαντίδης βάζει 13 πόντους. δεν ξέρω, 13 πόντους ο διαμαντίδης. κάθε φορά πιστεύω οτι τα χω δεί όλα, αλλά πάντα βρίσκω πράγματα που μου προκαλούν έκπληξη. αν ήταν ο wade ναι, ο kobe ναι, αλλά ο διαμαντίδης? εκτός αν υποτιμώ το επιθετικό ταλέντο του έλληνα kevin durrant...

as for gayros, δεν μου γεμίζει με τίποτα το μάτι, κάποιες φορές αλλού πατούσε ο milos κι αλλού ο σπανούλης και επαναλαμβάνω δεν βλέπω μία ομάδική επίθεση (εκτός όταν κάνει γρήγορα Transition και έχουν κέφια οι ψηλοί του) αλλά συνεχώς pick@roll επίθεση από ένα ζευγάρι κοντού-ψηλού. οι υπόλοιποι απλά κοιτάνε (σε μίας μορφής isolation για να έχει υπάρχει χώρος για το 1-2)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 10 Δεκ 2010, 11:01

Τώρα είδα το βιντεάκι με τις φάσεις του παο-ολύμπια..
Πραγματικά τέτοιος πάτος ούτε τα βαρέλια του tenessee...
Α ρε Kenny, λάθος στην επαναφορά και χαμένο reb στο τέλος
Αλλά όντως palok, ολα ξεκινούν απο το γ@μημένο φάουλ που κανουνε...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Ευρωλίγκα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Δεκ 2010, 19:43

Ο Τζέιμς Γκιστ στο νο1

Ο Τζέιμς Γκιστ της Παρτιζάν βρέθηκε στο νο1 αυτής της εβδομάδας στην Ευρωλίγκα. Ο Αμερικανός έκοψε αρχικά εντυπωσιακά τον Σχορτσιανίτη και έπειτα κάρφωσε στον αιφνιδιασμό! Στο νο2 ήταν το παλικαρίσιο καλάθι του Διαμαντίδη που κράτησε «ζωντανό» τον Παναθηναϊκό! Δείτε στο βίντεο τις 10 καλύτερες φάσεις της αγωνιστικής!

[youtube]f2QJEKATyKg&feature=player_embedded[/youtube]
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης