ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 13 Οκτ 2010, 19:05

kostasff έγραψε:Πολύ αισιόδοξο σε βλέπω με τον Καλλέ.....


Δεν ειμαι αισιοδοξος με τον Καλλε αλλα με τους αλλους 3 που πιστευω οτι λογω της ικανοτητας του Γκετσεφσκι να παιζει και στο 5 οτι μπορουν να βγαλουν αξιοπρεπεστατα τουλαχιστον τα 75 λεπτα του αγωνα οποτε ο Καλλες θα χρειαζεται για κανα 5λεπτο
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 13 Οκτ 2010, 19:26

ΠΑΟΚ (Σούλης Μαρκόπουλος): Μάρσαλ 24 (2), Αράπης, ΜακΓκραθ 8, Αποστολίδης, Δέδας 4, Σιμς 6, Γκρέι 8, Παπαδόπουλος 18, Γιαννακίδης, Καλλές, Γκετσέφσκι 6.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρης Λυκογιάννης): Τουτζιαράκης 3, Αγαδάκος 2, Κράσιτς, Καράμπουλας 2, Πολυτάρχου 4, Τόμπσον 13, Καλαμπόκης 16 (2), Κάρολ 11 (1), ΜακΆλαρνι 4, Κερασοβίτης 1, Κατούφας, Πετροδημόπουλος 2.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 13 Οκτ 2010, 20:04

Όπως είπε και ο Κώστας, νωρίς-νωρίς τα χτυποκάρδια. Βέβαια, ίσως αν ήταν πιο σημαντικη ομάδα να έπαιζαν καλύτερα...

Καλή σεζόν να έχουμε. :pano:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό denis » Τετ 13 Οκτ 2010, 20:41

Να ξεκινήσω με ένα καλό νέο στο γήπεδο βρήκα τον Καρακιούση κ με είπε πως θα συνεχίσει σαν να μην έγινε τπτ
Στα αγωνιστικά ένα τρομακτικό πρώτο 10λεπτο με τον KoЯn(για τον Palok) να μας κάνει ότι θέλει. Με το που τον έπιασε ο Γιαννακίδης άλλαξε το σκηνικό το -7 της πρώτης περιόδου το ισοφαρίσαμε σε 77'' και μετά ξεκίνησε να αλλάζει σιγά σιγά.....
Η ανατροπή έγινε γιατί παίξαμε άμυνα και επειδή ξεχάστηκε στον πάγκο ο Καλαμπόκης. Ο Λάζος δεν είχε αντίπαλο αλλά τον είδα να έχει νεύρα. Ο Μάρσαλ καμία σχέση με τον αδιάφορο παίκτη που είχα δει με την Κούλα τρομερό πρώτο βήμα πολύ γρήγορο. Μαγκραντ και Γκρει καλούτσικοι ο ένας συμπλήρωνε τον άλλο αλλά θέλουν πολύ ακόμα για να στρώσουν. Ο Σιμς ψιλοαπογοήτευση απειρεία στην άμυνα κάνοντας χαζά φάουλ και στην επίθεση διστακτικός. ο Τεό φανερά εκτός και ίσως φοβισμένος γιατί δεν φορούσε την μάσκα(ήξερα μέχρι το τέλος του χρόνου θα την κρατούσε). Γιανννακ Αποστολ και Δέδας καλά σημάδια αλλά θα τους δούμε στο μέλλον. Ο Δέδας λίγο ποιο καλός.
:yellowcard: :yellowcard: :yellowcard: στον κόσμο με το ζόρι 500 άτομα
:redcard: :redcard: :redcard: :redcard: στους συνδέσμους που υπέγραψαν τα μανιφέστο και βγήκαν μπροστά για το καλό της ομάδας(πριν λίγες μέρες) αλλά δεν είδα κανένα τους :evil: :evil: :twisted: :twisted: :evil:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 13 Οκτ 2010, 20:58

Ο Σούλης Μαρκόπουλος έμεινε σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από την παρουσία του ΠΑΟΚ, αν και θεωρεί πως υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης. Παράλληλα, στάθηκε στην πολύ καλή εμφάνιση των παικτών του Ικάρου, των οποίων έπλεξε το εγκώμιο. "Είναι ευχάριστη έκπληξη ο Ίκαρος. Πρόκειται για μία ομάδα που παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ. Εμείς ήμασταν κακοί αμυντικά στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς δώσαμε εύκολα καλάθια στους αντιπάλους μας, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν και πήραν διαφορά. Αυτό μας δημιούργησε στρες. Μετά όμως δεχτήκαμε άλλους 30 πόντους σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι", τόνισε ο έμπειρος τεχνικός.

Εν συνεχεία, ο προπονητής του ΠΑΟΚ ανέφερε: "Κρατάμε τα τρία δεκάλεπτα και θέλουμε να βελτιώσουμε τις αδυναμίες μας, καθώς ακολουθεί ένα μακρύ πρωτάθλημα. Μετά Φεβρουάριο θα βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα όσον αφορά τους παίκτες. Ο Μάρσαλ μπορεί για πολλούς λόγους να είναι τόσο καλός όσο σήμερα.

Είναι ένας καλός παίκτης που θα κριθεί στη διάρκεια του πρωταθλήματος και αυτό που θέλουμε από αυτόν είναι να έχει σταθερότητα. Η οικονομική κρίση βλάπτει και μπάσκετ, αλλά δεν είναι μόνο αυτή που μας έφτασε σε αυτό σημείο. Το περυσινό πρωτάθλημα δεν τελείωσε όπως ξέρετε. Ο Ζοτς είπε θέλω να πάω υγιής σπίτι μου. Να βρούμε λύση και σε αυτό.

Όταν δεν υπάρχει ασφάλεια ποιος θα φέρει το παιδί του στο γήπεδο; Πρέπει κάποια στιγμή να κάτσουμε όλοι οι φορείς να βάλουμε νερό στο κρασί μας για να βρεθούν λύσεις. Ο Παπαλουκάς είπε πράγματα που κρατούσε μέσα του. Και εξωτερικό έκτροπα, αλλά όχι σε αυτή την έκταση και ποσότητα όπως Ελλάδα", κατέληξε ο κ.Μαρκόπουλος σχολιάζοντας και τα όσα ειπώθηκαν στη συνέντευξη Τύπου των προπονητών και των παικτών.
http://www.basketblog.gr/pages/ViewCont ... 35&w=0&m=1
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:17

KalamarGiannis έγραψε:Τι γνώμη σχημάτισα: 1) τον Καλαμπόκη έπρεπε να τον είχαμε κλείσει...ξεκίνησε με πάτημα μέσα από τη γραμμή (=παλιό τρίποντο) και 4 χέρια κρεμασμένα πάνω του το πρώτο καλάθι, έβαλε κάνα δυο ακόμα, του δώσαμε και ελεύθερο τρίποντο...και πέρασε τους 10 πριν ακόμη εμείς πάρουμε άποντοι το πρώτο ταιμ άουτ...(υπερβολή, αλλά σχεδόν έτσι έννοιωθες). Μετά δεν αντέξαμε το βομβαρδισμό με το φιλαράκι μου και του φωνάξαμε "κάνε μαλακίες και δεν σε ξαναπαίρνουμε στον ΠΑΟΚ" , "'ότι και να κάνεις πάλι στο τέλος θα πέσετε ,έλα σε μας" , γύρισε να με δει που είχα μοβ Σακραμέντο μπλουζάκι -και κατάλαβε ότι είμαστε "μπασκετικοί " και τα εννοούμε...κι έτσι κάπως ...κουράστηκε κι έκατσε πάγκο!
Μετά όταν ξαναμπήκε τον πίεσε δυνατά ο Γιαννακίδης και γενικά έβαλε 6 ποντάκια σε όλο το υπόλοιπο...
Αυτά για τον μελλοντικό μας αρχηγό , πάμε τώρα στους τωρινούς:

ο Μάρσαλ είναι αυτό που λέμε"άνετος" και "αεράτος", παίζει όπως παίζω εγώ στο ποσειδώνειο όταν με μαρκάρει κάνας τυχαίος, "ειρωνικά" , δίνει την εντύπωση ότι δεν ζορίζεται...
παρόλα αυτά έβαλε 24 με πολύ λογικές ενέργειες και καλά ποσοστά εκτός των βολων που στοιχιματίζαμε ότι και τις 2 δεν έχει δύμανη να τις βάλει...μάλιστα παρατήρησα ότι μπαίνει όταν πατάει ακριβώς στην άκρη της γραμμής...όταν πάει 1 πόντο πίσω το σουτ είναι σορτ. ..!

Δεύτερη ευχάριστη έκπληξη για μένα ήταν ο ΜκΓκράθ! καλύτερος σαν άσσος από όλους τους άλλους, σίγουρο κατέβασμα, το κεφάλι ψηλά, ούτε ένα τραβηγμένο σουτ, έχει καλό σουτάκι, κοιτάει τους ψηλούς, παίζει μετά από σκριν το πικ εν ρολ, κι έβγαλε 2 πασες μετά από πικ στον Λάζο που δεν το είχα ξαναδεί από Μούλα εποχές...είναι το πλέυ που μας έλειπε πέρσυ όλο το χρόνο...
εντυπωσιάστηκα από τον Σούλη που τον ξεκίνησε ενώ ήρθε τελευταίος αλλά τελικά κατάλαβα το γιατί...

Ο μικρός μαυράκος δεν έδειξε πολλά, χαμένος ήταν, εντύπωση μου έκανε που γελούσε ακόμα και μετά από φάσεις που έχανε...του έκανε φόλοοθ ο αντίπαλος μαύρος και ήταν αστείο γελούσε όλο το κατέβασμα στην επίθεση...κάποιος να του εξηγήσει που ήρθε πριν φάει ξύλο. Έτσι που παίζει δεν παίζουν ούτε στο the Cage.

Ο Γιαννακίδης έδειξε ότι αξίζει λίγο χρόνο έστω και για ειδικούς ρόλους όπως σουτ σε ζώνη ή άμυνα δυνατή χωρίς κόστος φάουλ για τους βασικούς...πρέπει να μάθει να παίζει με σταυρωτή ένας εναντίον ενός.

Ο Γκρέυ είχε καλές και μέτριες στιγμές, έχει αρκετά καλά πατήματα μέσα απο το τρίποντο, φαίνεται για παίκτης προπονητή, κοιτάει τα συστήματα...έδωσε και 2 πασες για αιφνιδιασμό δεν είναι τόσο αργός όσο δείχνει η πρώτη εντύπωση...σκόρερ δεν είναι αλλά μπορεί να γράψει κάποιους πόντους λόγω σωματικής δύναμης...πάει εύκολα τον αντίπαλο στα 4-5 μέτρα.
μαζί με τον ΜκΓκράθ πάντως πρέπει να είναι καλή η αμυντική μας περιφερειακή γραμμή.
Οι λοιποί γνωστοί, όλο το παιχνίδι γύρω απο το Λάζο για τον οποίο δύσκολα έχει απάντηση οποιαδήποτε ομάδα, εύκολα κοντά 15 πόντους περίπου σήμερα ...Ο Γκετσέφσκι όπως παντα θανατηφόρο σουτ, ενω η φάση που κατέβασε τριπλάροντας πίσω απο το κέντρο ως την άλλη μπασκέτα καθώς ο Αγαδάκος τον κυνηγούσε σπρώχνωντας και εν τέλει του κάρφωσε στα μούτρα πρέπει να είναι από τα χαιλαιτ της καριέρας του!
Δεδας: απόλυτα ικανοποιητικός, 2 σουτ και καλά με άνεση μέσα. Αυτά.., προσπαθεί και στην άμυνα κι ας μην είναι όσο γυμνασμένος θα έπρεπε.

Τελικές σκέψεις: με Λάζο απο την αρχή, ξεκαθάρισμα των περσυνών δεινόσαυρων, προσθήκη χρήσιμων παικτών για ρολίστες όπως Γιαννακίδης από το πουθενά και Αποστολίδης, καθαρό τριάρι με σουτ όπως οι Δέδας/Μαρσαλ, αν είχαμε κρατήσει απο την περσυνή ομάδα (έτσι και για κορμό και δέσιμο) Ταπούτο για 4αρι και Μονρό για 2αρι, θα είμασταν όχι ένα αλλά 2 επίπεδα πάνω...
ΤΑ λάθη ήταν αυτοί οι 2 που φύγαν και που δεν πήραμε τον Καλαμπόκη ή τον Κυρίτση για αναπληρωματικό 2αρι...
το όνειρο θα τελείωνε με ένα βελτιωμένο Αυστραλοπίθηκο να δίνει μαθήματα ξυλοκοπίας (!) στους αντιπάλους..
(όχι οτι ο Κενυ δεν θα μου λείψει αλλά κάπως περίεργα δένει ο ρόλος του...)



πολύ καλή ανάλυση.

PS: του peja έχεις τη replica από τους Kings με το 16 την champion?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:37

ευχαριστώ με τιμά η γνώμη σου.
(εγώ ΝΟΜΙΖΑ ότι ξέρω μπάσκετ μέχρι που μπήκα εδώ και διάβασα μερικούς από σας...)

όχι μι ααπλή απο nba.store μακρυμάνικη έχω με το σήμα των kings.

Λοιπόν ο Λάζος έφαγε πολύ ξύλο από Αγαδάκο κι ένα άλλο γίδι σήμερα(με δυνατό κορμί , ένα τέτοιο που μας λείπει) αλλά παρόλα αυτα σκόραρε υπό πίεση, και γενικά δεν γκρίνιαξε καθόλου στους πουτ.γιούς, κοιτούσε από μακριά θυμωμένος. Σκέφτηκα ότι είναι νωπή η συνέντευξη τύπου και δίνει το καλό παράδειγμα.
Επίσης σε κάποια φάση με το φραπεδάκι στο χέρι όταν σκόραρε ο Λάζος σκέφτηκα να μπορούσα να βάλω δίπλα του τους πιο αγαπημένους μου παίκτες σε παραγωγική ηλικία...πήραμε διαφορά 9 πόντων και ασυναίσθητα ονειρεύτηκα 5 το Λάζο, 4 τον Κλιφ και τον Τρουθ, 2 τον Μπάνε, 3 τον Πέτζα, άσσο τον Κόρφα και τον Φράνκυ Κίγκ... ε ρε γλέντια! Κάνα μωρό του ελαφιού , κάνα Μουσταφά, κάνα Πέτγουει, και λίγο Μπίλι Βάρνερ...
(ακόμη αγκαπάω Κωνσταντινίδη, Μακαρά,Μάτζικ, Ζαχαρία Κατσούλη, ...Κλάδης Κατσίκις όχι ε; το παράκανα...
Α έβαλα κι ένα στοίχιμα σήμερα για πείτε: Με παράδειγμα το σουτ με καρπό του Γκετσέφσκι είπα στους άλλους γύρω να θυμηθούν ψηλό παλιάς εποχής Φασούλα-Κοκολάκη-Λυπιρίδη-Μισούνοβ-Μάνθου-Παπαπέτρου κτλ. που να σουτάρει με καρπό σωστά...κανείς δε βρήκε μέχρι που θυμήθηκα τον Τάκη τον Καρατζολίδη.
απλά οι άλλοι είπαν ότι ήταν 2,09 κι εγώ ότι ήταν 2,02. Τελικά το στοίχημα (φραπές νεξτ γκειμ) είναι αν είναι κάτω από 2,04cm (me) ή πάνω από 2,06 (the rest) . Τι λέτε;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό scorpio4 » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:44

KalamarGiannis έγραψε:Τι γνώμη σχημάτισα: 1) τον Καλαμπόκη έπρεπε να τον είχαμε κλείσει...ξεκίνησε με πάτημα μέσα από τη γραμμή (=παλιό τρίποντο) και 4 χέρια κρεμασμένα πάνω του το πρώτο καλάθι, έβαλε κάνα δυο ακόμα, του δώσαμε και ελεύθερο τρίποντο...και πέρασε τους 10 πριν ακόμη εμείς πάρουμε άποντοι το πρώτο ταιμ άουτ...(υπερβολή, αλλά σχεδόν έτσι έννοιωθες). Μετά δεν αντέξαμε το βομβαρδισμό με το φιλαράκι μου και του φωνάξαμε "κάνε μαλακίες και δεν σε ξαναπαίρνουμε στον ΠΑΟΚ" , "'ότι και να κάνεις πάλι στο τέλος θα πέσετε ,έλα σε μας" , γύρισε να με δει που είχα μοβ Σακραμέντο μπλουζάκι -και κατάλαβε ότι είμαστε "μπασκετικοί " και τα εννοούμε...κι έτσι κάπως ...κουράστηκε κι έκατσε πάγκο!
Μετά όταν ξαναμπήκε τον πίεσε δυνατά ο Γιαννακίδης και γενικά έβαλε 6 ποντάκια σε όλο το υπόλοιπο...
Αυτά για τον μελλοντικό μας αρχηγό , πάμε τώρα στους τωρινούς:

ο Μάρσαλ είναι αυτό που λέμε"άνετος" και "αεράτος", παίζει όπως παίζω εγώ στο ποσειδώνειο όταν με μαρκάρει κάνας τυχαίος, "ειρωνικά" , δίνει την εντύπωση ότι δεν ζορίζεται...
παρόλα αυτά έβαλε 24 με πολύ λογικές ενέργειες και καλά ποσοστά εκτός των βολων που στοιχιματίζαμε ότι και τις 2 δεν έχει δύμανη να τις βάλει...μάλιστα παρατήρησα ότι μπαίνει όταν πατάει ακριβώς στην άκρη της γραμμής...όταν πάει 1 πόντο πίσω το σουτ είναι σορτ. ..!

Δεύτερη ευχάριστη έκπληξη για μένα ήταν ο ΜκΓκράθ! καλύτερος σαν άσσος από όλους τους άλλους, σίγουρο κατέβασμα, το κεφάλι ψηλά, ούτε ένα τραβηγμένο σουτ, έχει καλό σουτάκι, κοιτάει τους ψηλούς, παίζει μετά από σκριν το πικ εν ρολ, κι έβγαλε 2 πασες μετά από πικ στον Λάζο που δεν το είχα ξαναδεί από Μούλα εποχές...είναι το πλέυ που μας έλειπε πέρσυ όλο το χρόνο...
εντυπωσιάστηκα από τον Σούλη που τον ξεκίνησε ενώ ήρθε τελευταίος αλλά τελικά κατάλαβα το γιατί...

Ο μικρός μαυράκος δεν έδειξε πολλά, χαμένος ήταν, εντύπωση μου έκανε που γελούσε ακόμα και μετά από φάσεις που έχανε...του έκανε φόλοοθ ο αντίπαλος μαύρος και ήταν αστείο γελούσε όλο το κατέβασμα στην επίθεση...κάποιος να του εξηγήσει που ήρθε πριν φάει ξύλο. Έτσι που παίζει δεν παίζουν ούτε στο the Cage.

Ο Γιαννακίδης έδειξε ότι αξίζει λίγο χρόνο έστω και για ειδικούς ρόλους όπως σουτ σε ζώνη ή άμυνα δυνατή χωρίς κόστος φάουλ για τους βασικούς...πρέπει να μάθει να παίζει με σταυρωτή ένας εναντίον ενός.

Ο Γκρέυ είχε καλές και μέτριες στιγμές, έχει αρκετά καλά πατήματα μέσα απο το τρίποντο, φαίνεται για παίκτης προπονητή, κοιτάει τα συστήματα...έδωσε και 2 πασες για αιφνιδιασμό δεν είναι τόσο αργός όσο δείχνει η πρώτη εντύπωση...σκόρερ δεν είναι αλλά μπορεί να γράψει κάποιους πόντους λόγω σωματικής δύναμης...πάει εύκολα τον αντίπαλο στα 4-5 μέτρα.
μαζί με τον ΜκΓκράθ πάντως πρέπει να είναι καλή η αμυντική μας περιφερειακή γραμμή.
Οι λοιποί γνωστοί, όλο το παιχνίδι γύρω απο το Λάζο για τον οποίο δύσκολα έχει απάντηση οποιαδήποτε ομάδα, εύκολα κοντά 15 πόντους περίπου σήμερα ...Ο Γκετσέφσκι όπως παντα θανατηφόρο σουτ, ενω η φάση που κατέβασε τριπλάροντας πίσω απο το κέντρο ως την άλλη μπασκέτα καθώς ο Αγαδάκος τον κυνηγούσε σπρώχνωντας και εν τέλει του κάρφωσε στα μούτρα πρέπει να είναι από τα χαιλαιτ της καριέρας του!
Δεδας: απόλυτα ικανοποιητικός, 2 σουτ και καλά με άνεση μέσα. Αυτά.., προσπαθεί και στην άμυνα κι ας μην είναι όσο γυμνασμένος θα έπρεπε.

Τελικές σκέψεις: με Λάζο απο την αρχή, ξεκαθάρισμα των περσυνών δεινόσαυρων, προσθήκη χρήσιμων παικτών για ρολίστες όπως Γιαννακίδης από το πουθενά και Αποστολίδης, καθαρό τριάρι με σουτ όπως οι Δέδας/Μαρσαλ, αν είχαμε κρατήσει απο την περσυνή ομάδα (έτσι και για κορμό και δέσιμο) Ταπούτο για 4αρι και Μονρό για 2αρι, θα είμασταν όχι ένα αλλά 2 επίπεδα πάνω...
ΤΑ λάθη ήταν αυτοί οι 2 που φύγαν και που δεν πήραμε τον Καλαμπόκη ή τον Κυρίτση για αναπληρωματικό 2αρι...
το όνειρο θα τελείωνε με ένα βελτιωμένο Αυστραλοπίθηκο να δίνει μαθήματα ξυλοκοπίας (!) στους αντιπάλους..
(όχι οτι ο Κενυ δεν θα μου λείψει αλλά κάπως περίεργα δένει ο ρόλος του...)


πολυ καλη αναλυση αλλα θεωρω υπερβολικα αυτα που λες για το πουλεν μου τον σιμς..ας μη τον κρινουμε απο ενα ματς,τον ειδα σε δυο τρια φιλικα και εδειξε πως πραγματικα μπορει να βοηθησει..σημερα παντως οντως ηταν μετριος..και αυτο που λες πως γελουσε,εγω δεν το παρατηρησα(το ειδα να το κανει σε καποια φιλικα ο μαρσαλ,δε ξερω μηπως τους μπερδευεις),ειδα ομως πως οταν εχασε ενα λει απ στο τεταρτο δεκαλεπτο και τον εκανε αλλαγη ο σουλης πηγε πολυ απογοητευμενος στον παγκο..κατα τ αλλα :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: στον κοσμο,ελπιζω καποιες νικες της ομαδας να σας αναγκασουν να ρθειτε

υγ.τοντορ,σταματα να παιζεις συνεχεια με τη μυτη σου ρε :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
scorpio4
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 15:30
Τοποθεσία: thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:45

έκανα τη φιλοφρόνηση και για έναν ακόμη λόγο (περαν του γεγονότος οτι εγώ διάβασα πράγματα που ήθελα να διαβάσω): και άλλοι μπορεί να ξέρουνε μπάσκετ (και περισσότερο από εμάς- δε νομίζω οτι το παίζουμε ιτουδηδες) αλλά θέλει μια μαμημένη ωριμότητα πρώτα για να δεις αυτά που πρέπει να δεις και μετά να γράψεις αυτά που πρέπει να γράψεις ... ;)

PS1: παρατήρησε πολλά παιδιά που αμέσως ενθουσιάζονται ή απογοητεύονται όταν βλέπουν έναν παίκτη και ζητωκραυγάζουν ή απλά κράζουν από την πρώτη στιγμή ...
PS2: τη φανέλα που σου λέω την έχω. την είχα παραγγείλει από το Nba store ΝΥ όταν είχε πάει γνωστός και δεν μου τη βρήκε!!! και την βρήκα εγώ στο Παρίσι... :o :shock:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:46

KalamarGiannis έγραψε:απλά οι άλλοι είπαν ότι ήταν 2,09 κι εγώ ότι ήταν 2,02. Τελικά το στοίχημα (φραπές νεξτ γκειμ) είναι αν είναι κάτω από 2,04cm (me) ή πάνω από 2,06 (the rest) . Τι λέτε;


Σε λίγο θα έχεις πλήρη αναφορά από Πράκτωρα και Γόρδονα που θα περιλαμβάνει μέχρι και τι αριθμό παπουτσιού φορούσε.. :mrgreen: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:49

KalamarGiannis, ο Μίσκο και ο Μάνθος το ψιλοείχαν (τηρουμένων των αναλογιών)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 13 Οκτ 2010, 21:59

Εντάξει κι εγώ Έλληνας είμαι και φυσικά της υπερβολής...περίμενα καλύτερο τον Σιμς και χειρότερους τους υπόλοιπους Αμερικανούς...με αυτά που δια΄βασα για ονούφριο, αργό Γκρέϊ και επιπόλαιο Μκγκραθ...(τουλάχιστον όπως αντιλήθφηκα ότι τα εννοούν όσοι γράψαν τη γνώμη τους).
Τον Σιμς σαφώς τον αδικεί η απειρία του, δεν είπα δεν ξέρει μπάσκετ ή δεν θα παίξει, είναι δυνατός, μπήκε στις μάχες στη ρακέτα (δεν είδα αποτελεσματικότητα στο αμυντικό ριμπάουντ πάντως, όχι στο βαθμό του να ξεχωρίζει όπως περσυ πχ ο Ταπ στα καλά του παιχνίδια). Ίσως να μην του κάτσαν απλως οι φάσεις..
για το γελάκι όμως σχίζω τα ρουχα μου τον είδα 2 φορές, η μία όταν έφαγε το φόλοου..γι'αυτό πάω κοντά στο γήπεδο και κέντρο για να τα πιάνω αυτά..
τέλος πάντων ο Σκόρπιο έχει δίκιο ήμουν υπερβολικός δεν ήταν χαμένος , ψαχνόταν... όταν τον βοηθήσει και η ομάδα θα δώσει περισσότερα...απλά εγώ λίγο δαγκώθηκα, περίμενα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα κατά τον ΄διο τον Μπόμπυ να έχει περισσότερη "μπασκετότητα". Εν τάξει είναι και ψηλός παίκτης, ελπίζω να έκανα λάθος πρώτη εκτίμηση... (όπως λέει ο Δντης μου δεν κρίνουμε κανέναν τις πρώτες 100 μέρες)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 13 Οκτ 2010, 22:07

Oli, μήπως βρέθηκες στο παλατάκι?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 13 Οκτ 2010, 22:39

KalamarGiannis έγραψε: Τελικά το στοίχημα (φραπές νεξτ γκειμ) είναι αν είναι κάτω από 2,04cm (me) ή πάνω από 2,06 (the rest) . Τι λέτε;


Kalamargianni νομίζω πως το έχασες το στοίχημα..Ο Τάκης ο Καρατζουλίδης, αν θυμάμαι καλά, είχε ύψος ή 2.11 ή 2.09!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: ΠΑΟΚ - Ίκαρος Καλλιθέας 13/10 16:30 FT 74-58

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 13 Οκτ 2010, 23:00

kostasff έγραψε:KalamarGiannis, ο Μίσκο και ο Μάνθος το ψιλοείχαν (τηρουμένων των αναλογιών)



Εγω γιατι νομιζω οτι ο Αγγελιδης το ειχε πολυ περισσοτερο απο ολους οσους γραφτηκαν?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης