Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 13:42

διαβάστε τα γραφόμενα του trik πολύ προσεκτικά (υπάρχουν άνθρωποι πιο έμπειροι από εμάς και πιο έξυπνοι, δεν τα ξέρουμε ΕΜΕΙΣ όλα!)

PS1: δε νομίζω οτι τελικά οι περισσότερες λύσεις στο ρόστερ του συμπολίτη είναι αυτές που έχουν κάνει το 1-2 έως τώρα. για μένα 2 είναι τα κλειδιά:
1) το πε ο κορίνθιος, αυτά που κάνει ο σλούκας δεν υπάρχουν (δηλαδή ο διαμαντίδης στον άρη πόσα περισσότερα θα μας έκανε?) και
2) υπάρχει ένα σχέδιο που τηρείται (πάλι λόγω κυρίως σλούκα- και εδώ ο ο κορίνθιος είπε τη μεγάλη αλήθεια για το οτι εμείς δεν έχουμε αντίστοιχα κανένα μεταφραστή του προπονητή μέσα στο γήπεδο...) από την αρχή μέχρι την τελευταία επίθεση. είτε μπούν είτε δεν μπουν τα σουτ (μου θυμίζει αρκετά το σχέδιο skiles). και αυτό είναι έργο του σλοβένου...

PS2: πες μου trik πώς το κάνεις αυτό και έχεις περάσει την άλλη άκρη του ζεν? εγώ νόμιζα στο 56-57 οτι θα πεταχτεί κάτι έξω από το κεφάλι μου... επίσης να πω οτι αυτουποβάλλομαι σε καθημερινή θεραπεία για να συνταχθώ με αυτό που λέει και ο Olivares: παίζουνε και οι άλλοι μπάσκετ στην τελική...

PS3: πριν τον τελικό το σάββατο είδα ένα φοβερό documentary για την κόντρα real-barca στο sport+. αφού είπανε-είπανε λοιπόν βγαίνει ένας φίλαθλος της ρεαλ και λέει: "οι κουλέ (οπαδοί της barca) έχουνε ένα πρόβλημα: δεν ευχαριστιούνται το ποδόσφαιρο. είτε χάσουν είτε κερδίσουν πάντα κάτι τους φταίει. αγαπάνε περισσότερο την ομάδα τους από το ίδιο το ποδόσφαιρο". συνειρμοί και οποιεσδήποτε ομοιότητες με άλλους συλλόγους κρίνονται εξαρχής ως άτοπες...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 02 Ιουν 2011, 13:57

palok έγραψε:
PS2: πες μου trik πώς το κάνεις αυτό και έχεις περάσει την άλλη άκρη του ζεν? εγώ νόμιζα στο 56-57 οτι θα πεταχτεί κάτι έξω από το κεφάλι μου... επίσης να πω οτι αυτουποβάλλομαι σε καθημερινή θεραπεία για να συνταχθώ με αυτό που λέει και ο Olivares: παίζουνε και οι άλλοι μπάσκετ στην τελική...




Εγω τα εχω ξεπερασει αυτα ρε ενα τασακι εσπασα μονο που δεν μου χρειαζεται τωρα που εκοψα το τσιγαρο :mrgreen:
Οσο για τον περουβιανο μη τον ακους ειναι λατρης του αθληματος :o σε αντιθεση με εμας που ειμαστε λατρεις του ΠΑΟΚ :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:03

χαχαχα. με τα plays του σούλη θα το αρχίσω εγώ όμως.. :mrgreen: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:08

Κρυβε λογια λαιμαι :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:21

τι νομίζεις οτι έκανα τόσο καιρό? ;) :(
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 02 Ιουν 2011, 17:41

έλεγα ότι από τη στεναχώρια μου δεν θα πω τίποτα, αλλά αφού μάζεψα κουράγιο να σας διαβάσω...θα σχολιάσω:
1. ΑΝ η ομάδα είχε την στοιχειώδη μπασκετική παιδεία των ΜΙΝΙ, όταν έτρεχε ο Σλούκας το παρκέ -όλες του οι επιταχύνσεις βγήκαν σε ασιστ σε ψηλό και καλάθι ή φάουλ με βολές- θα τον σταματούσε τουλάχιστον 3 φορές ανά περίοδο με φάουλ στο κέντρο...αντιθέτως όσες φορές έκανε φάουλ ο Αποστολίδης το έκανε στο καλάθι πάνω στην προσπάθεια(προσπάθώντας να διορθώσει προηγούμενο λάθος του "ανώδυνα", δηλ. με άμυνα ψηλά...το αποτέλεσμα καταστροφικό...πόσο θα ήθελα να πιω ένα καφέ μαζί του να του πω πόσο μ@λ@κ@ς είσαι...ντροπή των άσσων...)
δυστυχώς ένα παιδάκι σαν το Σλούκα 20χρονο παίζει πιο έξυπνα από όλη τν ομάδα και τον πάγκο μας μαζί...

2. Ψυχολογία κτλ: είπε κανείς στους ξένους μας τι σημαίνει το ντέρμπι για τους παίκτες του Άρη που είναι από μικροί οπαδοί της ομάδας; θα έπρεπε να το έχει ψυλλιαστεί κανείς ότι Σλούκας, Χατζηβρέττας, Ταπούτος, (και μάλλον Τσαιρέλης και Βεργίνης) σαν σκουλικια που είναι θα σκυλιάσουν για τη νίκη; έπρεπε να ξέρουμε ότι ο Χ'' έχει βγει πρώτος σκόρερ Α1, έχει παίξει στο ανώτατο επίπεδο επί χρόνια, έχει κίνητρο στον Εύοσμο να την πει στους Παοκτσήδες.. έπρεπε να τον παίξουμε σκληρά και βρώμικα να βγει εκτός παιχνιδιού όπως μονίμως κάνει ο ίδιος στον Μάρσαλ;
γιατί δεν κάναμε ένα φάουλ έστω σε όλο το ματς έξυπνο;
3. Ο πρώτος σκόρερ που είναι; πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι να έχει εξαφανιστεί τώρα στα κρίσιμα;
4. Γιαννακίδη είδες τι σημαίνει πάθος; όχι να τρέχεις πανικόβλητος απο δω κι απο κει κι όταν σου έρχεται η μπάλλα στα χέρια να κάνεις airball. Ξεκόλλα και μάθε μπάσκετ, αλλιώς είσαι για την Α3.
5. Αστείο αλλά στην κερκίδα το είχαν καταλάβει και τα μικρά παιδιά ότι δεν έχουμε playmaker...
4. Σε σας που πετάτε κροτίδες, χαρτάκια , μπουκάλια,πυρσούς κτλ: Δεν είστε αδέλφια δικά μου.
κι επειδή είστε κι ανεγκέφαλοι, χθες κόψατε το ρυθμό υπερ του ρούλη αρκετές φορές. σκατάδες. και θα μου στερείσετε πάλι εντός έδρας ματσάκια-ίσως του χρόνου. fuck off and die

την Κυριακή το μόνο μου ερώτημα είναι αν οι παίκτες είναι λουλούδες...κάποιος να τους το πει:
αν είναι θα φάνε 30, αν δεν είναι μπορούν να το παίξουν στα ίσα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:17

Ο Βεργίνης κάποτε έπαιζε στον ΠΑΟΚ και κάποιοι τον δώσανε κάπου για να καταλίξει στον Άρη, (όπως δώθηκαν, η αφέθηκαν να φήγουν στον παρελθόν περήφανα οι υπόλοιποι...) Τον Σλούκα τον ζήτησε ο Μαρκόπουλος για τον ΠΑΟΚ αλλά ο Ντούντα προτίμησε να τον στείλει στον Άρη να ψηθεί, τόσο πειστικό είναι το ΠΑΟΚ Πρότζεδεκτ μπαι Kapotas εντ Φριεντσ.

Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ εχει σταθερό ΚΟΡΜΟ παικτών σε αντίθεση με τη συμπολίτισα. Έχει όμως, παραδοξως τεχνικό διευθυντή(ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ) με άποψη.
Μπορεί δηλαδή να μην έχεις παίκτες, αλλά έχεις τεχνικό διευθυντή... Ο οποίος μπορεί να μην παράγει κανένα έργο, αν μη τι άλλο πουλάει μούρη όμως.

Έχει και μια διοίκηση απατεώνων.
Τελευταία επεξεργασία από LoverBoy και Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:55, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:31

και πέρυσι (βουγιούκας) και φέτος (σλούκας), ένας δανεικός από τον γαύρο κάνουν τη διαφορά απέναντί μας... %$&@^@%&!#)&%^^&%# τον ολυμπιακό σας μέσα!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:37

Δεν είναι έτσι.

Ο Ντούντα θα τον έστελνε στον ΠΑΟΚ αν ο τεράστιος τεχνικός δειυθυντής και η τεράστια διοίκηση μπορούσε να πείσει για τα αυτονόητα. Οτι ο παίκτης θα είχε τροφή και στέγη.

Επι 10 χρόνια τροφοδοτούμε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό με παίκτες και προπονητές και αυτοί τους στέλνουν δανεικούς να ψηθούν αλλού.

Εμείς δεν έχουμε κορμό παικτών, εδώ που φτάσαμε είναι γιατί είχαμε σοβαρό προπονητή.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:45

ναι οκ μια παρατήρηση έκανα ενθυμούμενος και τον περσινό αποκλεισμό από τον αντ1. + οτι η λατρεία μου ο erceg (με δίδυμο erceg-λάζου θα χτυπούσαμε τριάδα και πέρυσι) πήγε στον πανιώνιο ενώ και αυτόν τον θέλαμε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Πέμ 02 Ιουν 2011, 18:54

palok έγραψε:ναι οκ μια παρατήρηση έκανα ενθυμούμενος και τον περσινό αποκλεισμό από τον αντ1. + οτι η λατρεία μου ο erceg (με δίδυμο erceg-λάζου θα χτυπούσαμε τριάδα και πέρυσι) πήγε στον πανιώνιο ενώ και αυτόν τον θέλαμε...

H απώλεια του Λάζαρου ήταν τεράστια.

Η τραγική διοίκηση, μαζι με τον θλιβερό τεχνικό διευθυντή έδειξε οτι ο στόχος ήταν να μείνουμε εκτός 5άδας για να μην έχει απαιτήσεις ο κόσμος για τίποτε παραπάνω.

Δεν περίμεναν οτι ο Σούλης θα μας έβγαζε τρίτους στην κανονική διάρκεια. Μετά δεν ξέραν τι να κάνουν, άρχισαν να λένε οτι η Ευρωλίγκα δεν μας συμφέρει και άλλα χαζά.

Πολλοί μιλάνε για τον Σούλη και την άδεια που έδωσε στον Μάρσαλ. Ο τεχνικός διευθυντή ΤΙ ΕΚΑΝΕ για να μη φύγει ο παίκτης. Ποιός είναι ο ρόλος του Σταυρόπουλου?
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 19:03

KalamarGiannis έγραψε:1. ΑΝ η ομάδα είχε την στοιχειώδη μπασκετική παιδεία των ΜΙΝΙ, όταν έτρεχε ο Σλούκας το παρκέ -όλες του οι επιταχύνσεις βγήκαν σε ασιστ σε ψηλό και καλάθι ή φάουλ με βολές- θα τον σταματούσε τουλάχιστον 3 φορές ανά περίοδο με φάουλ στο κέντρο...αντιθέτως όσες φορές έκανε φάουλ ο Αποστολίδης το έκανε στο καλάθι πάνω στην προσπάθεια(προσπάθώντας να διορθώσει προηγούμενο λάθος του "ανώδυνα", δηλ. με άμυνα ψηλά...το αποτέλεσμα καταστροφικό...


είχα γράψει πριν ξεκινήσουν τα playoffs την συμβουλή του τιτανοτεράστιου pippen στον boozer οτι όταν θα δυσκολέψουν τα πράγματα στα playoffs όποιος θα μπαίνει στη ρακέτα των bulls πρέπει πρώτα να ματώνει και μετά αν είναι μάγκας ας βάζει τις βολές να παίρνει τους 2 πόντους...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 02 Ιουν 2011, 20:31

Καλά εμείς αν το κάναμε αυτό που λέτε με τα φάουλ, θα φτάναμε στο τέλος να παίζαμε με τον Κανώτα σέντερ..Αναγκαστικά, λοιπόν, δε μπορούμε να παίξουμε πολύ επιθετική άμυνα και να σταματάμε αιφνιδιασμούς με πολλά φάουλ, γιατί έτσι και έβγαινε ο Αποστολίδης, θα βλέπαμε μετά τον Σπυρόπουλο-Καζάκο-Παπαμιχαήλ βασικό άσσο καμικάζι!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 02 Ιουν 2011, 20:34

Ασχετο αλλα τωρα που ειπες μπουζερ, μεγαλο γατακι ο κυριος.
Αυτος που εχει @@ για ολο το σικαγο και κανει τον ροντμαν να μοιαζει γατακι μπροστα του ειναι ο ντελκ. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 59-67 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 02 Ιουν 2011, 20:35

βάλε τον αράπη. δε με νοιάζει!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες