Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova

Δημοσίευσηαπό mythos » Σάβ 21 Μάιος 2011, 20:36

desperando έγραψε:
mythos έγραψε:Παντως αυτο που εκανε η διοικηση με τον μαρσαλ ειναι εγκληματικο.Τον αφησε μια εβδομαδα να φυγει στην αμερικη και θα γυρισει ποτε την τριτη ενω την πεμπτη παιζουμε ματς με τον ρουλη.Ερασιτεχνικες ενεργειες...


Eπρεπε να τον αφησει 2-3 μερες οχι μια εβδομαδα μακρια απο την ομαδα.Και οχι να γυρναει 2 ημερες πριν το σημαντικοτερο ματς της χρονιας.Ελπιζω αυτα τα λαθη να μην στοιχισουν
mythos
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 12:46

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova

Δημοσίευσηαπό nninik » Σάβ 21 Μάιος 2011, 20:56

κατ'αρχην,συγχαρητηρια στην ομαδα (οσο κι αν μας στεναχωρει,να δινουμε συγχαρητηρια στην ομαδα μας
επειδη δεν ξευτιλιστηκε κ το παλαιψε με τον βαζελο,αλλα τι να κανουμε,πρεπει να ειμαστε κ ρεαλιστες)..
το θετικο ειναι πως καναμε δυνατες προπονησεις σε αυτα τα παιγνιδια,κ κερδισαν σε αυτοπεποιθηση νεα
παιδια οπως ο καλλες κι ο γιαννακιδης (ασχετο,αλλα δεν ειναι ΙΔΙΟΣ ο λιαδελης στη φατσα?)..
οσο για το θεμα που προεκυψε εσχατως με τους σπορκαστερ,μην μαλωνετε μεταξυ σας αδερφια..
δυστυχως για μας,τους λατρεις του αθληματος,οι καθαρα μπασκετικοι στην ελλαδα,ειναι ο ενας
χειροτερος απο τον αλλον..απο που να τους πιασουμε?απο το "μεγαλο κεφαλι" (τρομαρα του..),τον
(χυ$αμε λιγο κ βγαλαμε τον) συριγο?απο το ζβαν τον καρυδα?τον αλλο τον σαλιαρη,τον ωραιοπαθη
που μας εχει ζαλισει με το πως παιζεται το pick & roll,λες κ παρακολουθει κανας ασχετος..(βρε βλακα
χατζηγεωργιου,εμεις κ εμεις βλεπουμε πια μπασκετ,να εισαι σιγουρος..το ξερουμε κ το pick & roll,
κ το split out,ΑΜΑΝ!!!!!)..για να μην πιασουμε τα του χωριου μας με τον γκαλη-μεριδη (καλα
αυτον η μανα του δεν του εμαθε ποτε να μην μιλαει με γεματο στομα?)..ολοι σαχλαμαρες ειναι,δυστυχως,
απορροια του κομπλεξ απεναντι στους ποδοσφαιρικους,που τα τελευταια 13-14 χρονια τους ξαναπηραν
τη δοξα..κ ναι,κ ο παπαδογιαννης,ειναι μεγαλος γλυφτης του συριγου..
υγ.τον σκουντη,τον αφησα εξω απο τα σχολια μου ηθελημενα..ο ανθρωπος ειναι ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ..
καθεσαι να δεις ενα (αδιαφορο) παιγνιδι που δεν παιζει καν η ομαδα σου,κ με την εναρξη του 3ου
δεκαλεπτου,η' που θες να σπασεις την τηλεοραση απο τα νευρα σου,η' που το μονο που σου λειπει
ειναι η λιγουρα μετα το φομπα..τσαμπα μαστουρα (αναλογως τον ανθρωπο βεβαια,εγω ανηκω στην 1η
κατηγορια.).μ'αυτα κ μ'αυτα,ενα ερμο μπασκετακι δεν μας αφηνουν να φχαριστηθουμε..ελεος..
αδιαφορω για οτι κι αν λενε,γιατι δεν ξερουνε πως νιωθουμε για σενα...
Άβαταρ μέλους
nninik
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 19:03
Τοποθεσία: χαλκιδικη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 22 Μάιος 2011, 10:06

η φυσή marshall δεν μου αρέσει και εμένα. ιδίως όταν άκουσα οτι θα γυρίσει (?) τρίτη. Το ματς την Πέμπτη είναι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. θέλει ΠΡΟΣΟΧΗ να μπούμε μέσα να τους καταπιούμε και να κάνουμε εύκολα το 1-0. δεν είναι καθόλου κακή ομάδα μπασκετικά ο ρούλης αλλά είναι πολύ σοφτ ειδικά στην άμυνα. κάτι τέτοιους ο ΠΑΟΚ οφείλει να τους έχει για πρωινό... ;)

PS: σκουντή γουστάρω γιατί είναι γαλλομαθής :mrgreen: (όχι για κανένα άλλο λόγο).
για παπαδογιάννη θα πω και εγώ οτι απλά είναι για γέλια. είναι απίθανο που 40 χρονών άνθρωποι (και αυτός και άλλοι όπως ο καρύδας) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ. περιμένουνε να μιλήσει ο συρίγος και απλά να συμφωνήσουνε. τραγικό (σκεφτείτε οτι δεν κάνουνε τίποτε άλλο όλη μέρα από το να βλέπουνε μπάσκετ)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 22 Μάιος 2011, 10:41

Trikaliotis έγραψε:Ας έρθουν για να δούν τον Διαμαντίδη.. :D Ας μπούν και τζαμπατζήδες τι να πω! Να έχει κανένα 3χίλιαρο πάντως, μη ξεφτιλιστούμε πάλι. Εντάξει το ξέρουμε ότι θα χάσουμε, αλλά ας το παλέψουν τουλάχιστον. Μέχρι πέρυσι τους κοντράραμε στα ίσια και όποτε χάναμε, χάναμε με μονοψήφιες ή τουλάχιστον με λογικές διαφορές. Ακόμα και τη χρονιά που παραλίγο θα πέφταμε και είχαμε τραγική ομάδα, χάσαμε με 68-74 και σε ουδέτερη έδρα μάλιστα!



Δεν μπορεί μάλλον ο Σούλης είσαι!
Τρομερή η ευστοχία σου στην πρόβλεψη των σκορ!!
-+1 όπως πάντα!
:shock:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Κυρ 22 Μάιος 2011, 10:43

Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 22 Μάιος 2011, 11:36

:shock: :shock: :shock: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 22 Μάιος 2011, 11:56

θα σας πω το εξής απλό: από όταν ήμουν παιδάκι στο μίνι (αλλά με προπονητή τον βασικό playmaker σε μεσαία ομάδα της πρώτης Εθνικής) διαπίστωσα ότι οι σπίκερ ξέρουν πολύ μα πολύ λίγο μπάσκετ...όλο μαλακίες λένε...
γενικά ο μόνος που δεν με εκνευρίζει είναι ο Σκουντής, έχει μια ζεστασιά η φωνή του μάλλον υποκειμενικό είναι...κι επίσης θυμάμαι να έχει δείξει τεράστιο σεβασμό: 1. στην κερδίδα μας , 2. στην αγαπημένη μου εκείνη ομάδα με τον Κλιφ, εκείνες τις χρονιές που είχαμε την καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη, με ένα πολυβόλο που το λέγαν Τρέλεβιτς..
από κει και πέρα επαγγελματίας είναι και λογικό είναι να έχει μετακινηθεί υπερβολικά προς την δύναμη του πρόσφατου παναθηναικού-που παρεπιπτόντος έχει αντικειμενικά προπονητή και παίκτες και σύνολο άξια και ικανά...

Τώρα, για το χθεσινό: ακόμη περιμένω τον Μπούλιαν...2 καλάθια από καραμπόλα έβαλε ...και ο Περπε τον έκανε γιογιο...πρέπει να προσπαθήσει να βρει ρυθμό στα κρίσιμα επόμενα ματς...

ο Καλλές ίσως επιτέλους καταλάβει ότι δεν είναι παιδάκι, είναι τεράστιο κορμί και θα πρέπει να το πιστέψει ότι όταν αποφασίσει να διεκδικήσει μια φάση ο αντίπαλος θα πρέπει να φοβάται κι όχι ο ίδιος! υπερβολή; όχι, το είδα σε κάποιες φάσεις ειδικά στο γρήγορο μπάσιμο που το έχασε μεν, αλλά έδειξε ότι μπορεί να πάει στο σημείο που θέλει όπως θέλει, τελικά βελτιώνεται κι έχω πια ελπίδες να γίνει καλός ρολίστας...

Κάποιες πάσες του Στίγκι δεν μου άρεσαν, πολυ δυνατές και κατέληξαν σε λάθη...chill baby.

Ο Αποστολίδης ότι και να λέτε -ναι κάποιες φορές κάνει ανεξήγητες μαλακίες- εν γένει μου αρέσει και είναι παίκτης που σε λίγο μικρότερο βαθμό από τον Δέδα έχει ανταποκριθεί στον ρόλο του και στα λεπτά συμμετοχής του...χθες όσο έπαιζε μειώναμε πολύ κι όταν έπαιζε ο μαύρος η διαφορά άνοιγε...
έχει και το κορμί να μαρκάρει δίμετρα γκαρντ όπως ο Διαμαντης και ο Τεπιδης..

ο Γκέτσε υποτονικός ελπίζω απλά να τον ξεκουράζουμε...αδικήθηκε και σε 2 φάσεις από την διαιτησία...ΟΚ

εν γένει καλά αν και αρχίσαμε χωρίς καθόλου πάθος-κόσμος και ομάδα μαζί- και μάλλον δεν θέλαμε πραγματικά να ξεσκιστούμε για τη νίκη, οπότε αφού μειώσαμε σε -6 όλα σχεδόν καλά...

Το θέμα διακράτησης δυνάμεων και φυγής Μάρσαλ θα δούμε αν θα δικαιώσει τις επιλογές μετά από 4-5 ματς με το ρούλη... ως τότε ελπίζουμε η εγγυμοσύνη να μην κρατήσει τον παίκτη κι άλλο στα στέιτς...

άσχετο, ποιος ξέρει πόσο κοστίζουν αυτοί οι παίκτες που βλέπω ημιτελικά ΝΒΑ; μου αρέσουν πολλοί για τον ΠΑΟΚ...Πέτζα, Χάρντεν, Μπαρέα, Κουκ, Ζακ , Σμιθ κτλ... :? :lol:

o Denis μου είπε στο ημίχρονο ότι ο Μαρκόπουλος junior γνωρίζει περί του ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ και το τι λέμε...
μακάρι να μεταφέρονται στις εντός της ομάδας συζητήσεις τα εδώ λεγόμενα, μέσα από τις διαφορές απόψεων αλλά τις πάντα συγκροτημένες τοποθετήσεις για μένα παράγεται η αληθινή συνισταμένη της γνώμης του λαού της ομάδας..και είναι καλό να την λαμβάνουν υπόψιν...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό paok1976 » Κυρ 22 Μάιος 2011, 17:28

απολαυστε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα
Άβαταρ μέλους
paok1976
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός 21/5 19:15 nova [FT 69-75]

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 22 Μάιος 2011, 22:44

Μπράβο στην ομάδα για την προσπάθεια που κατέβαλε.
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες