Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:34

τι εννοείς πήγασε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Πέμ 10 Μαρ 2011, 17:35

Τι να εννοώ, ότι μας βλέπουν σαν ακόμα ένα σάκο προπόνησης... ΟΚ το ξέραμε αλλά άλλο να το ακούς.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 10 Μαρ 2011, 19:23

ε εντάξει, όταν κερδίζεις με +28 εκτός δεν χρειάζεται να μας το πει ο αυστραλός (άντε κανω μια εξαίρεση αν ήταν η kindman) για να το καταλάβουμε. αλλά και εμείς κάποτε κερδίζαμε τόσο τον γαύρο. δε νομίζω να μαζευόμαστε τότες εμείς οι μπασκετικοί και να κλαίγαμε για την κατάντια του καμαριού του ελληνικού μπάσκετ...
το θέμα είναι άλλο: ξεφτίλα η ήττα με -28 με διαφορά μπάτζετ 30 μύρια-600 χιλιάρικα ή το 0-4 από την κούλα στην μπάλα με ισοδύναμο μπάτζετ? και ρωτάω εγώ που και στο βόλλευ που χάνουμε από τον fucking γηραιό κάθε χρόνο από το 2003 δεν μιλιέμαι...

PS: δεν το ρωτάω για να βρω απάντηση. δόξα το μεγαλοδύναμο (powerranger ή optimus prime), την απάντηση περί μπασκετικού-ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ, την τρέλα των ΠΑΟΚσήδων που γεμίζουν όλα τα γήπεδα με γνώμονα μόνο την αγάπη τους προς το δικέφαλο και όχι την εκάστοτε δυναμική της ομάδας την έχω καταλάβει προ πολλού... άλλωστε 50000 κομμάτια να κατεβάσω εγώ στο ΟΑΚΑ για τον τελικό, και όλοι οι άλλοι (including το αποτέλεσμα του τελικού) να πάνε να μαμηθούν...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Πέμ 10 Μαρ 2011, 20:10

DC έγραψε:Να πω την αλήθεια .... τον κυνόδοντα δεν τον βλέπω ούτε υπό την απειλή όπλου. Ίσως με δωροδοκία.
Και ο Αρνόφσκι δεν είναι από τους αγαπημένους μου.
(μην το πείτε στον αουρελιάνο)


Σε έπιασα στα πράσα :lol:
Ούτε εμένα μου αρέσει ο Αρονόφσκυ. Μονάχα το φοβερό π

palok έγραψε:χαχαχα. πού είναι αυτός? ρε στρατηγέ και εσύ μας εγκατέλειψες?
για το dogtooth ακούγεται οτι είναι αντιγραφή ενός παλιού μεξικάνικου στυλ bunuel. εμένα πάντως με άρεσε πολλάν (εντάξει δεν ήταν και funny games... ;) ).



Να 'μαι κι εγώ, σας έλειψα :?: :D
Πολλές μετακινήσεις και μπόλικο άγχος με 'φαγαν πρόσκαιρα.
Λοιπόν, ο "Κυνόδοντας" επαναδιατυπώνει τη σεναριακή ιδέα της ταινίας "El castillo de la pureza" (Το κάστρο της αγνότητας) του Μεξικανού σκηνοθέτη Arturo Ripstein, γυρισμένης εν έτει 1973.
Ουδέν το μεμπτόν, η "αντιγραφή" είναι ασταμάτητη στην τέχνη, αρκεί να είναι ποιοτική αναφορά και όχι μαϊμούδιστικος μιμητισμός.

Για την ποδοσφαιρική αναλογία πάντως με την Barcelona, θεωρώ πως είναι τραβηγμένη για πολλούς λόγους που δεν είναι της παρούσης. Φυσικά καταλαβαίνω πού το πας.

Πάντως, όσον αφορά τον κόσμο, όπως έχω ξαναπεί φίλε palok, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα ως προς το σκέλος της ανοχής και της αδιαφορίας, την οποία την θεωρώ υπέρτερη μάστιγα από τη μη προσέλευση.
Το ζήτημα είναι να αλλάξουμε τις δομές, να το φροντίσουμε το μπασκετάκι, να ορίσουμε όσο μπορούμε τη μοίρα του.
Δεν πολυαλλάζει κάτι το να παρακολουθήσουμε μαζικά ένα βιασμό, όπως αυτόν της Τετάρτης.

Πάντως, ειλικρινά, σε αυτό τον μαύρο ως τώρα 21ο αιώνα για το μπασκετ του ΠΑΟΚ, δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχω απογοητευτεί τόσο. Με πείραξαν πάρα πολύ αυτά που συνέβησαν, με έχουν μουδιάσει.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 9/3 18:00 nova3

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 10 Μαρ 2011, 21:32

yiannisPAOKitalia έγραψε:Ε ναι! Γιατί μόνο φέτος, πριν από ένα μήνα εμφανίστηκαν για πρώτη φορά στο γήπεδο οι προπονητάκηδες, δεν υπήρχαν από πάντα. Ουχί! Ποτέ. Στο ματς με την Καβάλα τους άκουσες πρώτη φορά στη ζωή σου.

Φυγόπονος και ευθυνόπονος.

Εδώ, μου γύρισες από τον αγώνα και αντί να γράψεις κάτι ουσιαστικό κοιτάς να απαντήσεις σε μένα.

Άσ'το, κατρακύλα λίγο ακόμη μέχρι ν'ακούσεις tong!

ΥΓ: Μπράβο free, έσωσες το μπασκετάκι!


Δε θα παίξω το παιχνιδάκι σου..
Καταλαβαίνει και μόνος σου ότι κι εσύ είσαι ένας από τους λόγους που δεν γράφω πλέον σχεδόν πουθενά..

Από την άλλη μην προσπαθείς να μου την πεις.. Το ζήτημα είναι ότι εγώ πήγα στο μπάσκετ που και τα τελευταία χρόνια εχω συνεχως διαρκειας κι οσο μπορώ στηρίζω όλα τα τμήματα.. Αντί να ασχολείσαι μαζί μου, βγες και κράξε όσους προτίμησαν χθες τον καναπέ σου και σταμάτα τις υποδείξεις!!

Και ναι ρε.. Βαρέθηκα και κουραστηκα στην μπάλα.. Οπως όλοι μας... Δεν είμαι Ζαγοράκης. Δεν είμαι ο χαζός να τρεχω παντου να πληρωνω τους παίκτες.. Και στην τελική έχω ξενερώσει. Σε πέφτει λόγος για το τι κάνω?

Για το ματς τι να πω.. Ο Γιάννης εκ Καλαμαριάς τα είπε όλα, έστω κι αν ο τρόπος ήταν ισοπεδωτικός και παραπλήσιος με τη φθίνουσα πορεία του μπάσκετ γενικότερα κι όχι μόνο του ΠΑΟΚ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 49-77

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 10 Μαρ 2011, 22:10

"Don't knock masturbation, it's sex with someone I love." :ugeek:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Π. 9/3 18:00 nova3

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Παρ 11 Μαρ 2011, 01:53



Συχγαρητήρια free! Θα διοργανώσουμε ένα soiree για να σε τιμήσουμε που τα τελευταία χρόνια έχεις συνεχως διαρκειας κι οσο μπορείς στηρίζεις όλα τα τμήματα. Θα έχει και τιμητική πλακέτα, θα σου την δώσει η α.μ. Σάκης Κατσαρής.
Kατά τα άλλα, έρχεσαι στα λόγια μου, βαρέθηκες και κουράστηκες τώρα που πέρασε η μόδα, τέλειωσε το πανυγηράκι και σφίξαμε.

"Οπως όλοι μας", όλοι μας? Ποιοι όλοι μας? Εμείς οι χαζοί που τρέχουμε και πληρώνουμε τους παίκτες? Ε, πσιτ, από αγάπη για τον ΠΑΟΚ το κάνουμε, όχι για τον Ζαγοράκη, ούτε από χαζομάρα, ούτε από ανάγκη να δείξουμε τριγύρω πόσα διαρκείας έχουμε στο πορτοφόλι.. ;)

ΥΓ: Μέχρι ν'ακούσεις tong, συνέχα το!


Τέλος από μένα, και sorry για τα off.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης