ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Το δημοψήφισμα λήγει στις Παρ 18 Φεβ 2011, 17:44

Marshall
9
13%
Αποστολίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
5
7%
Dozier
10
15%
Gray
35
52%
Παπαδόπουλος
4
6%
Γιαννακίδης
1
1%
Gecevski
3
4%
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 67

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:01

Αν και ειδα μονο τα τελευταια 14 λεπτα θα συμφωνησω οτι γκρει και ντοζιερ ηταν σουπερ, ο γκρει εχει δειξει καποια σημαδια ανακαμψης στα τελευταια παιχνιδια αλλα ο ντοζιερ επαιζε σαν τουριστας, σημερα εβαλε λιγη θεληση και ειχε και παθος ε ηταν και οι αντιπαλοι για τα πανηγυρια και εβγαλε γουστα.


Υ.Γ Δεν νομιζω οτι μεσα στη πυλαια εχουμε αντιπαλο φετος εκτος των γνωστων εξαιρεσεων οποτε αν καταφερουμε να παρουμε την τριτη θεση που ειναι αρκετα πιθανο νομιζω οτι θα ειμαστε στην ευρωλιγκα του χρονου, τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο δεν ξερω θα σας πω τη νεα σεζον :mrgreen:

Υ.Γ Η στατιστικη δινει mvp γκρει και επειδη δεν ειδα ολο το παιχνιδι θα ακολουθησω τους αριθμους.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mkpaok » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:15

Μεγαλη νικη και ευνοει και το προγραμμα για συνεχεια του σερι.
Τελειωσε η τιμωρια? Αν ναι πρεπει να παει κοσμος στην Πυλαια με πανι

Απο τη μια χαιρομαι οταν ομαδα του ΠΟΚ βρισκετε εκει που βρισκετε το αεκακι και απο την αλλη δεν ξεχνω οτι πριν λιγα μονο χρονια ειμασταν στην ιδια θεση και χαρη στην δικη τους βοηθεια δεν πεσαμε. Δυστυχως αλλωστε δεν μπορουμε να πουμε για το μπασκετ οτι δεν θα ξαναβρεθουμε σε αυτη τη θεση.
Άβαταρ μέλους
mkpaok
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:36
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:15

euroleague...που όμως?

αν θυμάμαι καλά πέρσυ λέγαμε οτι το παλατάκι δεν μπορεί να φιλοξενήσει αγώνες,λόγω της χωρητικότητας του...
αρα....

...μου εμεινε μια εικόνα να τραγουδω τα βράδια στο παλαί...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:17

Τι λες ρε φανταρε ουζα πινεις? απο ποτε δεν μπορει να φιλοξενησει αγωνες ευρωλιγκας η πυλαια?
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:19

mkpaok έγραψε:Μεγαλη νικη και ευνοει και το προγραμμα για συνεχεια του σερι.
Τελειωσε η τιμωρια? Αν ναι πρεπει να παει κοσμος στην Πυλαια με πανι

Απο τη μια χαιρομαι οταν ομαδα του ΠΟΚ βρισκετε εκει που βρισκετε το αεκακι και απο την αλλη δεν ξεχνω οτι πριν λιγα μονο χρονια ειμασταν στην ιδια θεση και χαρη στην δικη τους βοηθεια δεν πεσαμε. Δυστυχως αλλωστε δεν μπορουμε να πουμε για το μπασκετ οτι δεν θα ξαναβρεθουμε σε αυτη τη θεση.



Παρα πολυ σωστα τα λες χαρη σε αυτους σωθηκαμε τοτε, γιαυτο αν ειναι δυνατον να τους το ανταποδωσουμε φετος γιατι δεν θελω υποχρεωσεις σε κουλες :opaokara:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:20

Όχι ρε συ, καινούριο γήπεδο που παίρνει κανένα οχταχίλιαρο; Άσε που ολόκληρο f4 έγινε, τότε με τους βάζελους στην τσιμισκή
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:21

ετσι δεν λέγατε πέρσυ εσεις οι μπασκετικοι?
οτι δεν μπορεί να φιλοξενήσει παιχνίδια ευρωλίγκας?
και οτι θα κατεβαίνουμε αθήνα κτλ..
και οτι κάναμε μαλακία που δεν το κάναμε μεγαλύτερο κτλ...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:21

Ναι, υπήρξε ένα θέμα αλλά μάλλον θα ξεπεραστεί.
Ωραία κουβέντα πιάσαμε...... ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:24

δεν είναι θέμα ποδοσφαίρου που να το γνωρίζω..
ετσι εμπιστεύομαι την κρίση σας...
αν τώρα αρχίζετε και οι μπασκετικοι να έχετε αμφιβολίες,να βάλουμε λουκέτο.. :lol:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:25

Euroleague δεν ξέρω κατά πόσο θα πρέπει να ονειρευόμαστε...
έχουμε τον προπονητή,το γήπεδο και την δυναμική του λαού, αλλά μια φτωχή χρεωμένη ομάδα και απλώς καλή διοίκηση...
αν πούμε ότι μείνει ο Λάζος, έχουμε 2 παίκτες τέτοιου επιπέδου μαζί με τον Μάρσαλ...
άρα πρέπει να :
στηρίξει ο λαός με ακριβά διαρκείας των 150-250-500-1500 ευρώ
να προσελκύσουμε αλλους 3-4 παίκτες επιπέδου , πχ. σαν τους Ντιαρά, Μονρό, Πάσαλιτς, κάναν Ισπανό, Μπλάκνευ...
να γεμίσουμε τον πάγκο με ποιοτικές φτηνές αλλαγές σαν τον Γκαγκαλούδη ή τον Παππά, τον Καλάθη της Ρόδου, εκείνον του περιστερίου πέρσυ τον Ελληνοαμερικανό, τον Καλαμπόκη, τον Ραιαν Στακ.
τέλος χτυπάμε και Πέτζα...ίσως και Κουφό.
για την άκρη άκρη του πάγκου ένα καγκουρό σαν τον Μπάγκαριτς κι έναν play σαν τον Δεμερτζή-Μπατή

*(άντε επειδή δεν είμαι καλός σε αυτά και σας πέσαν τα μαλλιά βγάλτε εσείς τους 5 παίκτες που είναι απαραίτητοι δίπλα σε Λάζο Μάρσαλ Μονρό που δεν τους διαπραγματεύομαι!! )
κυρίως βρείτε μου έναν άσσο να καρφώνει σαν τον Νέρεκ Ρόουζ; Ντένζελ είπατε;; :lol:
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:25

ρε σεις έχει γίνει final4 ευρωλίγκας στην πυλαία. τι συζητάτε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:26

mkpaok έγραψε:Μεγαλη νικη και ευνοει και το προγραμμα για συνεχεια του σερι.
Τελειωσε η τιμωρια? Αν ναι πρεπει να παει κοσμος στην Πυλαια με πανι

Απο τη μια χαιρομαι οταν ομαδα του ΠΟΚ βρισκετε εκει που βρισκετε το αεκακι και απο την αλλη δεν ξεχνω οτι πριν λιγα μονο χρονια ειμασταν στην ιδια θεση και χαρη στην δικη τους βοηθεια δεν πεσαμε. Δυστυχως αλλωστε δεν μπορουμε να πουμε για το μπασκετ οτι δεν θα ξαναβρεθουμε σε αυτη τη θεση.




+10 00000000000

Δεν ξεχνω πως τοτε, η αεκ δεν εδωσε το ματς, και μας κρατησε Α2.
Αν ηταν στο χερι μου εγω θα τους κρατουσα Α1.

Αλλοι κομπλεξικοι θα μας ειχαν ριξει.Νομιζω και εμεις οι ιδιοι, αν στην θεση μας τοτε βρισκοτανε η αεκ θα πιεζαμε την ομαδα μας να αφησει το ματς..
Αλλα τοτε η αεκ το πηρε το ματς και μας κρατησε Α1.

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ.Και πρεπει να το ανταποδωσω αν μου δωθει η ευκαιρια, ποσο μαλλον οταν πιστευω ακραδαντα πως θα ξαναβρεθουμε πολυ συντομα σε τουτη την δυσκολη θεσει, να παλευουμε δηλαδη να μεινουμε Α1...

ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ.
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:29

KalamarGiannis έγραψε:Euroleague δεν ξέρω κατά πόσο θα πρέπει να ονειρευόμαστε...
έχουμε τον προπονητή,το γήπεδο και την δυναμική του λαού, αλλά μια φτωχή χρεωμένη ομάδα και απλώς καλή διοίκηση...
αν πούμε ότι μείνει ο Λάζος, έχουμε 2 παίκτες τέτοιου επιπέδου μαζί με τον Μάρσαλ...
άρα πρέπει να :
στηρίξει ο λαός με ακριβά διαρκείας των 150-250-500-1500 ευρώ
να προσελκύσουμε αλλους 3-4 παίκτες επιπέδου , πχ. σαν τους Ντιαρά, Μονρό, Πάσαλιτς, κάναν Ισπανό, Μπλάκνευ...
να γεμίσουμε τον πάγκο με ποιοτικές φτηνές αλλαγές σαν τον Γκαγκαλούδη ή τον Παππά, τον Καλάθη της Ρόδου, εκείνον του περιστερίου πέρσυ τον Ελληνοαμερικανό, τον Καλαμπόκη, τον Ραιαν Στακ.
τέλος χτυπάμε και Πέτζα...ίσως και Κουφό.
για την άκρη άκρη του πάγκου ένα καγκουρό σαν τον Μπάγκαριτς κι έναν play σαν τον Δεμερτζή-Μπατή

*(άντε επειδή δεν είμαι καλός σε αυτά και σας πέσαν τα μαλλιά βγάλτε εσείς τους 5 παίκτες που είναι απαραίτητοι δίπλα σε Λάζο Μάρσαλ Μονρό που δεν τους διαπραγματεύομαι!! )



χαχαχαχα. ευτυχώς που έχω μπόλικα άτιμε!!!! :opaokara: pasalic??? χαχαχαχα. έλεος!!!!! έχω θόδωρα λαίμαι!!!! φτηνές επιλογές οι παππάς-καλάθης? για σκέψου να τους είχαμε φέτςο αυτούς τους 2 τι πλάκα θα σπάγαμε... anyway, ας κρατήσουν οι χοροί, έχουμε πάραααα πολύ δρόμο ακόμα. ούτε καν 3οι δεν είμαστε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:31

palok έγραψε:ρε σεις έχει γίνει final4 ευρωλίγκας στην πυλαία. τι συζητάτε?

Έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά υπάρχει θέμα με την χωρητικότητα. Λόγο όμως των υπολοίπων (σύγχρονο) μάλλον θα ξεπεραστεί. Ας βγούμε με το καλό και τα υπόλοιπα θα τα βρούμε ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 73-80 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 13 Φεβ 2011, 18:32

αν και προτιμώ να αναλύσουμε το θέμα της Ευρώπης¨...
τον νιόνιο με άδειο γήπεδο -ούτε καν τους 300 του Λεωνίδα- τον παίρνουμε;

ΥΓ σε κεκλεισμένων με νιόνιο είχα πάει πριν 4 χρονάκια και μάλιστα είμασταν αυστηρά λίγοι...κάθησα μοναδική φορά στη ζωή μου στις πολυτελείς θέσεις δίπλα στον Μπάνε...ακούγαμε και τον πάγκο και τους παίκτες, ωραία ήταν, κερδίσαμε κιόλας...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2010-2011

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης