ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της Ευρωπαϊκής πορείας του ΠΑΟΚ στο παρελθόν.

ΠΑΟΚ - Αjax 3-3 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:10

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Πλήρη στατιστικά του παιχνιδιού: uefa.com .
To παιχνίδι σε rapidshare & megaupload.



Άτυχος...
Συντάχθηκε απο τον/την admin team
Τετάρτη, 04 Αύγουστος 2010 22:54

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ! Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, ο Αγιαξ ήταν η ομάδα που εξασφάλισε την πρόκριση για τα play offs του Τσάμπιονς Λιγκ. Τελικό σκορ 3-3 με τον Αγιαξ να παίρνει την πρόκριση με τα εκτός έδρας γκολ (1-1 το σκορ στο Αμστερνταμ).
Ο ΠΑΟΚ θα προσπαθήσει πλέον να μπει στα play offs του Europa League! Το ματς είχε άγρια ομορφιά! Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να πάρει την πρόκριση, αλλά ήταν απρόσεκτος και εξαιρετικά άτυχος και μέσα σε ένα εφτάλεπτο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε τρία γκολ! Εκεί κρίθηκαν τα πάντα. Γιατί η ισχυρή γραμμή του ΠΑΟΚ την περασμένη σεζόν, η άμυνα δηλαδή, κατέρρευσε! Οι Ολλανδοί έχοντας μεγαλη ρέντα και εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της άμυνάς μας γύρισαν το ματς και το έφεραν στο 1-3
Παρόλα αυτά ότι παραλίγο να γυρίσει το ματς από το 1-3! Εφτασε στην ισοφάριση, ήταν όμως αργά για την πλήρη ανατροπή.
Στο 14' ο Σαλπιγγίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Αγιαξ, έκανε το σουτ και ο Στεκέλενμπουργκ με διπλή προσπάθεια έδιωξε τη μπάλλα προτού περάσει ολόκληρη τη γραμμή του τέρματος!
Λίγο μετά(16'), ήρθε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Ο Σορλέν χτύπησε το φάουλ από τα αριστερά και ο Βιεϊρίνια με ωραία γυριστή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.
Στο 28' χάθηκε ίσως η μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Δερμιτζάκη. Τότε ο Βιεϊρίνια ελίχθηκε έξοχα, έπιασε το σουτ με το αριστερό, αλλά ο διεθνής Ολλανδός «κίπερ» είχε την «απάντηση»
Στο 48' ο Σουάρες έκανε το κοντρόλ και με έξοχο σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Κρέσιτς (1-1).
Στο 50' και ενώ οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ έδειχναν να τα έχουν χαμένα, ξανά ο Σουάρες έγινε κάτοχος της μπάλλας, ο Τσιρίλο απέτυχε να τον σταματήσει, σέντρα στον Ντε Γιονγκ και σουτ από κοντά για το 1-2!
Και στο 55' έγινε το 1-3 με μακρινό σουτ-φάουλ του Λίνγκρεν και ευθύνη 100% του Κρέσιτς.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο ΠΑΟΚ μείωσε (2-3) με τον Σαλπιγγίδη. Προηγήθηκε ενέργεια του Σορλέν από τα αριστερά.
Ο Αγιαξ έχασε ευκαιρία για νέο γκολ στο 70' όταν ο Σουάρες από πλάγια θέση έστειλε σουτ στο δοκάρι.
Στο 76' ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτυ, όταν ο Μπουσαϊντί ανατράπηκε από τον Ανίτα. Ο Ιβιτς ανέλαβε το χτύπημα, αλλά το σουτ ήταν κακό και σταμάτησε στα πόδια του Στεκέλενμπουργκ! Ο Ιβιτς θα μπορούσε να φέρει το ματς στην ισοπαλία στο 85', αλλά το δυνατό αριστερό σουτ πέρασε άουτ! Στο 88' ο Σαλπιγγίδης καθυστέρησε υπερβολικά και στο 90' με πλασέ του Ιβιτς έγινε το τελικό 3-3! Ο χρόνος όμως που απέμενε ήταν ελάχιστος.
Να τονιστεί ότι έγινε και επεισόδιο ανάμεσα στον Σουάρες και τον προπονητή του. Οταν ο Γιολ έβγαλε τον διεθνή κυνηγό, ο παίκτης αντέδρασε!
Διαιτητής: Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο(Ισπανία).
Κίτρινες: Τσιρίλο, Ανίτα.
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Σνάουτσνερ(83' Φιλομένο), Πάμπλο Γκαρσία, Βιτόλο(63' Μουσλίμοβιτς), Τσιρίλο, Κοντρέρας, Σορλέν, Βιεϊρίνια, Ιβιτς, Σαλπιγγίδης.
Αγιαξ: Στεκέλενμπουργκ, Φαν Ντερ Βιλ, Αλντερβέιλεντ, Βερτόνγκεν, Ανίτα, Σουλεϊμάνι (77' Ερικσεν), Ντε Γιονγκ, Εμμανούελσον, Σουάρες(90' Oλεγκέρ), Λίνγκρεν, Ντε Ζέου.


http://www.paokmania.gr/articles/footba ... tyxos.html
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:12

πουτάνα μπάλα...γαμημένη...μια φορά με γκρασχόπερς μας έκατσε,και μας έχει γαμήσει 1000 φορές...

τρία γκολ έπρεπε να βάλουμε...ακόμη...
το πέναλτυ..τα δύο πάνω στη γραμμή...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GEO PAOK » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:18

Μπραβο στα παιδια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτοι ποθ πουλησαν την προκριση και επαιξαν χαλια ηταν τσιριλο και κρεσιτς ο ενας με το αθλια μπαλα που επαιξε και ο αλλος με τα χαζα τερματα που έφαγε .........προπάντων εκεινο του φάουλ μεεεεεεεεγα λαθος.

Ας οψη ο τραμαυτισμος του χαλκια αλλιώς καλα ειναι εκει στο παγκο ο κρεσιτς.
Τον χτικιαρι τον τσιριλο να τον κανουν πακετο και να τον στείλουν απο εκει που ειρθε ο μαλακ@ς ..... το νευροσπασμα φτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.
GEO PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ 03 Αύγ 2008, 11:20

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paoktzis1 » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:19

Παρα πολυ μεγαλη πικρα.
Η αληθεια ομως ειναι οτι στο ποδοσφαιρο το παν ειναι το χρημα και εμεις δεν εχουμε.
Με τετοια ομαδα Γιουροπα Λιγκ και πολυ μας ειναι. Αμα βρεθουν καμια 20ρια εκατομμυρια τοτε μιλαμε για τσαμπιονς λιγκ...
paoktzis1
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 13:57

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:20

Κάτι που δεν πρέπει να ξεχάσουμε μέσα στη στεναχώρια μας:

Ένα τεράστιο μπράβο στον ΛΑΟ για την ά-ψ-ο-γ-η συμπεριφορά του. Κι ένα τεράστιο Άντε Γ@μηθείτε σε αυτούς που απο χθές κινδυνολογούσαν και έφτιαχναν κλίμα με τις επιθέσεις(;) Παοκτσήδων(;) σε ολλανδούς εκδρομείς. Οι Κασσάνδρες πήραν την απάντησή τους.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:20

Τρελαίνομαι ρε πούστη μου. Δικό μας παιχνίδι το διώξαμε σε ένα δεκάλεπτο.
ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ πια. Μια γαμοφορά δεν θα μας πάει η μπάλα;;;;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:21

ΜΕΓΑΛΕ ΠΑΟΚ

ΕΤΣΙ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΕΣ. ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ. ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ


Βγαλτε τώρα γλώσσα όλα τα λιμά και τα ζωύφια του πλανήτη. Κοπρόσκυλα θα σας πατήσουμε κάτω.

Είμαι περήφανος που είδα ξανά την ομάδα μου να δείχνει στο κάθε τελειωμένο παρτάλι που την είδε γαμιάς,οτι στην ΤΟΥΜΠΑ αν πας να κάνεις χαβαλέ, θα φτύσεις αίμα. Κλασσικά μας κατατρέχει η γκαντεμιά, αλλά έχουμε δρόμο μπροστά μας.. :nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από Equalizer και Τετ 04 Αύγ 2010, 23:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:22

Αισθάνομαι μεγάλη περηφάνεια για την ΠΑΟΚΑΡΑ!

Μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ομάδα τον Άγιαξ, με προϋπολογισμό κυριολεκτικά 15πλάσιο από τον δικό μου, την κοίταξα στα μάτια και της έδωσα μπουνίδια στο στομάχι, της κάρφωσα 4 συνολικά, δεν μου κατακύρωσε κανονικό Γκόλ, έχασα ένα πέναλτυ, δεν μου έδωσε ένα πέναλτι και έπρεπε να πάρει κόκκινη και να παίζει με 10 η Ολλανδέζα (φάση Μουσλίμοβιτς), έκανα 3 κλασικότατες ευκαιρίες (ποιό κλασικές δεν γίνεται).

Πώς να μην είμαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για την ΠΑΟΚΑΡΑ; ε;

ΠΑΟΚ σήμερα σε αγάπησα ακόμα πιο πολύ! (Αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, τελος πάντων)


Αν Ξαναγενιόμουν πάλι ΠΑΟΚ θα ήμουν!


:nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. και Τετ 04 Αύγ 2010, 23:25, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Κλείσε τον ΠΑΟΚ στην ψυχή σου και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο !
Π Α Ο Κ..κάτι παραπάνω από μιά αθλητική ομάδα !
Casus Belli σε όποιον αδίκησε τον ΠΑΟΚ έστω και μία φορά.
Άβαταρ μέλους
Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag.
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Παρ 21 Μάιος 2010, 22:04

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:22

+++1926
Μπροστά πετούσαμε φλεγόμενο σπέρμα σήμερα.
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό silverado » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:23

Δε πειράζει ρε παιδια! Το ευρωπαϊκό ταξίδι του ΠΑΟΚ δεν τελείωσε, τώρα ξεκινάει! Πρόκριση στους ομίλους του Europa league και καλή πορεία στην Ευρώπη. Όσο για τον τσιρίλο, όχι για την ρετζίνα δεν κάνει, αλλά ούτε για την ρετσίνα δεν κάνει! Ούστ!!!! το μπούλο τσιρίλο!
silverado
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2008, 12:28

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:24

silverado έγραψε:Δε πειράζει ρε παιδια! Το ευρωπαϊκό ταξίδι του ΠΑΟΚ δεν τελείωσε, τώρα ξεκινάει! Πρόκριση στους ομίλους του Europa league και καλή πορεία στην Ευρώπη.


+ ...

Ψηλά το κεφάλι και συνεχίζουμε. Δεν πέσαμε αμαχητί, το παλέψαμε και με το παραπάνω.

Πάμε παρακάτω, πότε είναι η κλήρωση?

YΓ1: navi, par1s, 538, σας ευχαριστώ πολύ ρε μάγκες, είστε αδέρφια!
ΥΓ2: Γιολ, παλιοαδερφή, κακό ψόφο να'χεις.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό niko70 » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:25

DC έγραψε:Τρελαίνομαι ρε πούστη μου. Δικό μας παιχνίδι το διώξαμε σε ένα δεκάλεπτο.
ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ πια. Μια γαμοφορά δεν θα μας πάει η μπάλα;;;;


ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΡΕ ΘΕΕ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ....

4 ισοπαλίες, 2 αποκλεισμοί...
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:26

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

Υ.Γ Η μεγαλυτερη απογοητευση της ζωης μου, ειχα να στεναχωρηθω τοσο απο τον χαμελο τελικο με την ρεαλ και τη μαλακια του δημαρχου των γαυρων, δεν εχω λογια κριμα τιποτα δεν μας παει.


ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΗΤΕ ΑΗΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό krik the greek » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:26

Συγχαρητήρια στην ομάδα για την προσπαθεία της αλλά αυτή η άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο κοιμότανε.Πουτάνα μπάλα πάλι δεν μας έκατσε το ματσ.Δεν μπορώ να ηρεμίσω.Ολοι το πιστεύαμε ρε γαμώτο.Πάμε γερά για ομίλους ουέφα
"get busy living" or "get busy dying"
Άβαταρ μέλους
krik the greek
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2010, 16:35
Τοποθεσία: νεα σμυρνη

Re: ΠΑΟΚ - ajax 3-3 σχόλια αγώνα και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Αύγ 2010, 23:26

paoktzis1 έγραψε:Με τετοια ομαδα Γιουροπα Λιγκ και πολυ μας ειναι. Αμα βρεθουν καμια 20ρια εκατομμυρια τοτε μιλαμε για τσαμπιονς λιγκ...


Η δική σου η ομάδα και που 'ναι στην Α' Εθνική θαύμα είναι...
Τράβα απέκλεισε εκεί να ούμε την Γιατζεμπλόνια κι ας τον Π.Α.Ο.Κ. μας ήσυχο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες